Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Kryton

Jak již bylo avizováno a psal jsem to i v komentáři pro první díl, tak druhý díl je daleko lepší - drsnější, temnější a hlavně má Jokera! Ano je tu Joker, který je takový magor, že zabíjí jen tak aniž by ho to bavilo. Jeho souboj s Batmanem je ultimativní a absolutně to nejlepší, co komiksový svět nabídl. Ovšem to není jediný protivník. Vláda USA nerada vidí, že Gotham si jde vlastní cestou a drží si řád oproti celé zemi. Proto prezident Regan (ten herec?! :D) vyšle Supermana, aby Batmana srovnal do laťe. Bitka se Supermanem je drsná a výsledek dost šokuje (nebudu spoilerovat). Věrné převedení kultovního komiksu Franka Millera Dark Knight je absolutní špička dosavadní animované komiksové tvorby. DC nechrlí tolik povedených hraných filmů, ale zato jeho animované jsou špičkové. Rozhodně nedoporučuji tento film dětem a lidem, kteří si myslí, že Batman je ten Batman z filmové série od bradavkofila Schumachera. Tohle je pánové DARK KNIGHT! Režisér Oliva vytvořil doposavad nejlepší film. Předchozí počiny jako Dr.Strange anebo Avengers Budoucnosti pro Marvel byly dost průměrné. Hodnocení OST: Temná, podmanivá a atmosférická! 8/10 ()

SaNcHeZ_cz

Ano, pořád je to jedna z nejlepších adaptací komiksu na filmové plátno, nicméně po závěrečném proslovu jsem měl nutkavý pocit, že tomu jednoduše něco chybělo. Proto za mě bohužel jen za čtyři. Možná jsem jen ale byl nalákán první částí na ultimátní komiksový zážitek, který nakonec působí možná až příliš uspěchaně a místy až moc zahnaný do kraje (ano, uhýbání kulkám nyní myslím). Spolu s první částí je to ale surová adaptace jak má být, která dokládá Batmanova dobrodružství v poctivě emocionálním, brutálním a společensko kritickém balení, s těžce padnoucí hereckou sestavou. ()

agentmiky

Jednička je oproti dvojce hodně slabý čajíček.2.část na vás vlítne hned od prvních minut a nenechává nic náhodě.V prvním díle byli hlavní nepřátele ti mutanti,což nebylo zas tak dobré,ale tady máte první polovinu asi nejlepšího komiksového záporáka Jokera,který oplývá velmi specifickým humorem,ale jeho hlášky jsou fakt brilantní.V druhé polovině na Batmana vlítne Superman a ten závěrečný souboj byl asi nejlepším komiksovým.V porovnání s filmovým zpracováním je komiksové o dost brutálnější,což mě překvapilo.Teoreticky to vypadá,že takto nějak bude vypadat Batman V Superman příští rok.Musím se smeknou před Jayem Olivou,protože to nemělo chybu a teď by to chtělo si ještě přečíst originál od Franka Millera.Hodnocení:90% ()

Riddick77

Až příliš mnoho nesmyslů, nelogičností a berliček, nicméně i tak dosti zábavné. První díl byl bezesporu malinko vyváženější a konzistentnější (jen měl slabého záporáka), tohle se zvrhlo už moc. Ty hypernadšené reakce nechápu, vždyť zde nefunguje dokonce ani comicsová fyzika a logika. Pořád však nadprůměr, hlavně díky propracované psychologii temného rytíře! 6/10! ()

SonGokussj

Oblíbené sexuální hlášky z filmu: ... "What do we do with him?" "Nothing. He's too big." ... ... "Bruce! Your heart!" ... ... "I wanna you to remember me as a man." ... ... "Eyes downside, spud!" ... ... "You're feeling it now, aren't you?" ... ... "But I didn't have to go easy on you." ... ... "In all years to come, in your most private moments..." Závěrem: Naprosto epické. Sedl jsem si k tomu na pár minut, shlédl na posezení obě části. Nikdy jsem netušil, jak emotivní může být zakončení, ve kterém nebylo řečeno ani slovo. Pouze tlukot srdce a vzájemný pohled dvou lidí. Neskutečně povedení záporáci, nejlepší Joker, jakého jsem prozatím zažil - ZDE jsem konečně po letech pochopil, proč je tak nebezpečný, tak šílený. Epické. Až na ty kulky :-D. Jasných 95% ()

Kaluž

Batman versus Superman. Ještě jednou? BATMAN VERSUS SUPERMAN! Jo, Oliver Queen taky pomáhal, abyste neremcali. ()

movieband

Kvality prvního dílu se tu nedají zapřít, ba co víc, jsou tu překonané. Příběh se stává vážnějším a dramatičtějším. než je v první části filmu a Batman tu leží doslova na lopatkách. Záporáci tu jsou taky mnohem tvrdší, brutálnější, šílenější a bezkompromisní, než v kterémkoliv jiném netopýřím animáku nebo v týmovce Justice League. Celé by to bylo perfektní, kdyby ten konec byl trochu jiný. Na druhou stranu se mi to po čase rozleželo v hlavě a s hodnocením jdu výš.Spolu s první částí je to asi nejlepší animák o Batmanovi a dělí se o první místo s Batman vs. Red Hood. 90% ()

higuain

Za mě o něco slabší než první část, ale pořád to budí daleko lepší dojem, než když jsem to viděl poprvé před x lety bez znalosti předlohy. Škoda, že Weller nedaboval Batmana častěji, hlas má na to perfektní. ()

Cl3ricK

Brutalnější animák už asi nenajdete. Jako čekal jsem hodně, ale tohle je masakr. Komiks je opravdu skvělý a trochu sem se právě bál o tu brutalitu ale jako fakt je zachována. Epická bitva na konci je prostě boží. Tady je prostě všechno dokonalé. P.S. Batman alá Ironman je taky pěkně nadupaný. ()

BoredSeal

Druhá část adaptace je o stupínek kvalitnější díky ultimátnímu setkání Batmana s jeho nemesis Jokerem. Pro mladší nezasvěcené diváky může být nevýhodou v požitku datum vydání předlohy, v osmdesátých letech aktuálně reflektující strach Západu z nukleárního útoku a narůstající nevoli vůči dominujícímu vojenskému dohledu USA nad světem. Zřejmě nejnásilnější, nejkrutější film o Batmanovi. ()

Jigy

Druhý díl Batmana je ještě temnější a brutálnější než jednička. Scény s Jokerem jsou až ultimátní a forma s jakou vystihli jeho šílenství a brutalitu pomalu přesahují jeho hereckou podobu. Stejně tak postava supermana, které je zde popsána jen jako loutka v rukou americké vlády, která s jeho pomocí řeší krize, které sama vyvolá. Jediným rušivým bodem je postava Robina, která jakoby do celého tohoto světa nepatří. Ale možná to byl cíl autorů. Za mě vyjímečný komiks, který si jistě znovu vychutnám. ()

Chen

O poznání lepší než první díl. Dynamičtější, temnější a zábavnější. Přesto ale nesdílím nadšení většiny ostatních. Viděl jsem lepší animáky s hrdiny od DC. Rozhodně filmu neupírám kvality, funguje v emocionální, akční i mírné filozofické rovině, ale nezanechal ve mně takový dojem, jako ve většině ostatních. 7/10 ()

joker.george

Půda už byla pro pokračování dostatečně připravená, zbýval už jen těžší úkol a to naplnit očekávání, které vzbudilo závěrem 1. části a následným úvodem tohoto dílu. A povedlo se to. I přes zdánlivě lepší vyhlídky je město s jeho obyvateli sraženo ještě víc do kolen a sešlost i unavenost je patrná na nejen každé známé postavě, která se objeví. Ale ať bylo zakončení jakkoli dobré, tak u mě zůstává lehce ve stínu oproti vyhrocené a emocemi nabité poslední konfrontaci Batmana s Jokerem. ()

enjoi

Oproti prvnímu dílu mi to přišlo over-the-top. Chápu, že je to podle komiksu (který jsem bohužel nečetl), ale první díl se mi prostě líbil víc. I tak jde ale o velmi slušnou komiksovku. 80 % ()

C0r0ner

Oproti prvnímu dílu přibylo řežby a nereálnosti, takže to bylo místy skoro až otravné. Překvapuje mě, že právě tahle část je v žebříčku (co tam vlastně kurva dělá?), protože mi přišla o kus horší než ta první. Pořád se na to dobře kouká a nenudí to, ale na 86% celkového hodnocení to není určitě. 70% ()

Martrix

Normálně tyhle malované DCárny nesleduji, ale v poslední době jsem se dostal k pár knižním komixům o Batmanovi a byl jsem příjemně překvapený, jak to může dobře fungovat, když se spojí dobrý příběh s pěknou kresbou. Tak jsem zkusil i pár animovaných kousků. A jsem překvapený zase. Tentokrát tím, jak samozřejmě působí propojení s ostatními postavami, jako je v tomto případě třeba Green Arow, Superman a Wonder Woman. Navíc je tady uvidíme v dost pokročilém věku a protože občas komentují i osudy ostatních z týmu...pro někoho to může být spoiler jak k seriálům, tak hraným verzím. Tedy pokud se nějaká návaznost ctí. Napětí mezi skautíkem v modročervených elasťácích a zarputilým a skoro brutálním Batmanem mě bavilo a i když je ve filmu pár nelogičností, uměl bych si představit hranou verzi a věřím že by to i přes ta slabší místa, byla větší pecka, než je Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Třeba jednou bude, teď ovšem musím konstatovat, že namalované to moc pěkně není, příběh má dobrou kostru, ale jinak je to poslepované chatrně, takže žádná sláva. ()

Juto

Tento film nasleduje bezprostredne po Temnom rytierovi sa vracia, časť I. Bruce Wayne je starý, ale odhodlanejší ako kedykoľvek predtým získať späť mesto. Batman sa u verejnosti stretáva s chválou aj nevraživosťou. Komisár Gordon odišiel do dôchodku. Nový komisár chce, aby bol Batman zatknutý. Z dospievajúceho dievčaťa je nový Robin. Po uliciach sa túlajú nacistické gangy. Joker ujde z väzenia. Green Arrow sa zapája do konfliktov Gotham City. Pouličné gangy vyhlasujú za synov Batmana. Studená vojna sa blíži k svojmu jadrovému vrcholu. Supermana manipuluje prezident... Všetky tieto udalosti sa spájajú krásne (a s mnohými prekvapeniami) v dobrom tempe, skvele napísanom, na zamyslenie, elegantne animovanom a divokom akčnom epose hranom fascinujúcimi postavami. Návrat Temného rytiera opäť potvrdzuje, že Legenda o Temnom rytierovi je nadčasová a môže zomrieť, iba ak s ním zomrie aj zvyšok ľudskej rasy. 8/10 ()