Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Mistickzz

Akčná nálož presne tak ako som dúfal. Skvelý príbeh, skvelé súboje, skvelý koniec, jediné čo mi nejak tak vadilo bola ten patriotický konflikt so sovietmi, ale inak bomba. ()

HiddenDragon

Mozna jeste o chlup lepsi nez prvni cast. A spolu tvori dokonaly na sebe navazujici celek. Z mutanti armady se stali Sons of Batman a verejne mineni se obraci stale vic proti Batmanovi, ktery sice vyresil jednu hrozbu, ale zpusobem ktery se lidem moc nelibi. Navic se Joker rozhodl, ze by konecne mohl svetu rict, jak to ma s Batmanem on sam... Druhy dil je opet brutalni a mrtvolami se nesetri. Je to syrovy thriller zasazeny do obdobi studene valky. A zatimco si Batman dava posledni rande s Jokerem v Tunelu lasky, Soveti se pripravuji ukazat Americanum, kdo ma vetsi kanon. A pekne zamichaji s predstavami o sporadane amer. spolecnosti... Skvela story o tom, jak nekdy nestaci "pouha demokracie", a jak moc je v nekterych chvilich potreba neceho jineho...silneho vudce. Bohuzel to dlouho nechape ani nova komisarka, ani sam Superman, ktery je ve sve naivite pohou loutkou v rukach bezpaterniho prezidenta. A tak ho ceka osudove setkani se svym pritelem i sokem v jedne osobe. A zatimco si Oliver Queen alias Green Arrow chysta svuj sip, vse se riti k epickemu zaveru... ()

adam9

Na mě až trochu moc brutální, ale především se nedokážu smířit s tím, že Superman je tady takový idiot. Pouhá loutka. Absolutně nesouhlasím s konceptem Batman proti Supermanovi a Superman proti Batmanovi, vždyť to má být Batman a Superman a Superman a Batman. Nelze však upřít fakt, že se jedná o skvělé zpracování, které bublá emocemi, akcí a atmosférou lepší, než mají mnohé klasické hrané filmy + Joker vs. Batman v tunelu lásky, kde náš oblíbený šílenec řádí o sto šest + procítěný a živý soundtrack - to se hodně povedlo. ()

666Carnage

Tak druhá část byla ještě lepší než ta první. Skvělý konec a i celý příběh jako komplet obou dílů byl fantastický. Opět skvělá animace a skvělá hudba tomu dodávala tu pravou atmosféru. 85% ()

iXtr3m3

Dielo, ktoré svojim spracovaním predčí dokonca aj hranú filmovú podobu. Niečo absolútne dokonalé od technického spracovania, cez hudobný podmaz, po myšlienku a to nespomínam pamätné hlášky a vety s jednou na čele, ktorú nebudem citovať doslova, len spamäti "Mýliš sa mladý, toto nie je bitka v jame plnej blata. Toto je operačný stôl... A JA SOM TU CHIRURG." WTF to bola pecka, aká nemá obdoby na poli animákov, jediný, ktorý sa tomuto aspoň trochu priblížil a aj to len svojou kontroverznosťou bol Flashpoint Paradox. Toto je vrcholné DC animované dielo, ktoré podľa mňa už len tak niečo nedobehne a nieto ešte prekoná. Tak úderná hudba (viď. úvodná scéna na stavenisku), tak úderné hlášky, viď. nepriamy citát, tak úderný motív (WTF, môže byť ešte niečo epickejšie ako stret dvoch najväčších hrdinov DC sveta proti sebe?). Niečo neskutočné. A keďže je to dvojčasť, tak tu máme naozaj krásny celovečný drsný animák, rozhodne nie pre deti. Jay Oliva s Millerom dosiahli svoj vrchol. ()

wooozie

Už první díl Návratu Temného rytíře byl dobrý, ale druhá část je úplně někde jinde. Tolik skvělých scén, vybroušených dialogů a situací, o kterých jsem ani nesnil, to se opravdu jen tak nevidí. Druhý díl je nejenom mnohem temnější, drsnější a brutálnější, ale hlavně je emocionálně neskutečně našlapaný a celá stopáž je intenzivní a zběsilá tak moc, že jeden skvělý souboj střídá druhý. Celá část s Jokerem je něco naprosto neuvěřitelného a jeho souboj s Batmanem mě přesvědčil, že si celý komiks prostě musím přečíst. A závěrečný souboj se Supermanem? Bomba! Už se těším, jak ho Znyder převede na velké plátno. It's finally here, isn't it? The moment we've both dreamed about. ()

BlackTom

Ja neviem, tento starý hranatý Batman ma nejak neberie... Všetci tu vďaka otrasnej animácii majú ramená ako Dwayne Johnson, ešte aj Joker, ktorý bol jediným dôvodom, prečo som chcel vidieť aj druhú časť, zápletka je na zaplakanie prekombinovaná a postavy toporné. Bruno bola vyslovene hnusná. Superman ma irituje, tak ako je tomu vždy, ale už len preto, že mu Batman občas nakope riť som ochotný zhliadnuť tohtoročný crossover. Potešili Green Arrow a staručký Alfred, samozrejme akčný záver, inak by som známkoval rovnako ako u prvého dielu. ()

Hanys_

Výborný animák se spoustou parádních scén (cokoliv s Jokerem, závěrečný fight se Supermanem), ale nemám z toho ten odrovnávací pocit jako při "Part 1". 8/10 ()

Locksmith

Komiksovou předlohu znám a tento film (resp. oba filmy - nehodlám psát komentář k obojímu, jen bych se opakoval) jsou jejím důstojným zpracováním. Troufám si tvrdit, že kdyby se tvůrci pokusili vytvořit film hraný, nebylo by to úplně ono, tady však pochmurná animace skvěle doplňuje atmosféru. Hudba též správně epická, dabingu také nelze nic vytknout. Děj je v první části pomalejší, jakmile však uvede diváka patřičně do děje, nabere spád a druhá půlka už má zcela pohlcující tempo. A souboji "titánů" v závěru nesahá Souboj titánů ani po kotníky :) ()

Janega

Na rozdiel od dobrej rozbehnutej prvej časti je druhá časť značne nekonzistentná. Batman je absolútne odtrhnutý z reťaze. Občas mi nedávalo zmysel prečo robí, to čo robí. Súboj a smrť Jokera zaostáva značne za očakávaniami. Myslím, že posledný súboj s Batmanovým najväčším nepriateľom si zaslúži väčší part. Superman začal byť pre mňa zaujímavý akurát vo chvíli, keď stratil všetku silu. No stačilo mu len dotyk kvetinky a už bol zasa fit. Taktiež od súboja Batman vs. Superman som očakával väčšiu epickosť. Aspoňže záver mal pointu. ()

B4TM4N

Motivačně obsahově zcela zbytečný první díl a animace na výtvarné úrovni obalu cereálií. A pak je tu Millerův životní záblesk se stárnoucím pachatelem dobra, republikánským dvojblokem Regan&Clark a psychoanalytickým Jokerem. ()

Admirall

technicky zvladnute precizne, zapletka v scenari bola vyborna...aj zaver filmu ma uplne dostal, ALE! prislo mi to ako nejaka americka propaganda od zaciatku az po koniec a batman army? Z toho som bol trosku sklamany, kde je ten batman, ktorý chcel pracovať sám? Kde je jeho "inkognito" identita? asi aj pre batmana platí, že treba vedieť, kedy skončiť... aj napriek tomu po pozreti tohto filmu sa tesim na batmana s benom afleckom a dufam ze bude mat v sebe aspon tolko akcie ako prave tento snimok ()

Bingos

Jedinou výtku mám k vizuálu. Současná grafická podoba animovaných komixovek se mi prostě nelíbí, tím spíš má-li nahradit geniální a dechberoucí kresbu Franka Millera a Klause Jansona. Jelikož jsem předlohou listoval vždy před shlédnutím obou filmů, rozdíl mezi kresbami mi hodně vadil. Komix se přece jenom sdělovacími prostředky notně opírá o vizuální stránku, takže když pak adaptace vypadá jak pokemoni, tak to něco ztrácí. Kromě toho však snad nemám, co bych vytknul, spíš bych jen vypíchl hodně dobrý hutný soundtrack... Zkrátka jedná se o dobře ukočírovanou adaptaci jednoho z nejlepších komixů vůbec a to není zrovna špatný příslib (platí pro obě části)... ()

Ezekiel1

Momentálně jsem plný emocí...ačkoliv jsem ještě neshlédl celý film, tak musím zareagovat ihned na pasáž s Jokerem(zhruba prvních 40 min. stopáže). Po nemastném neslaném 1. díle s "Mutanty" přichází na scénu opravdový underground, masakr, vraždění neviňátek, kterému se snad ani Nolanův "The Dark Knight" nevyrovná - ukamenujte mě...Imho...Tohle je snímek, na který se mohou dívat i děti?! Hektolitry krve, motiv hákového kříže na poprsí Bruna, stovky mrtvých...těžká dekadence...nelíbí se mi animace...Robin - nebo jeho dívčí hybryd - nuda...nicméně tohle vše hravě jako náročný milovník BATMANA přehlédnu, protože FRANK MILLER mě dostal díky klaunově anarchii na komiksový Olymp... ()

ClimbVibe

Stylově přepracovaný film podle jednoho z nejkultovnějších komiksů se povedl. Fanoušky komiksu potěší doslovností, mladší generaci švihem. První část je jen ponořením do specifické atmosféry, druhá část je akční jízda vrcholící dvěma skvělými souboji. V "tunelu lásky" vám definitivně dojde, že tohle není animák pro děti. ()

Tristaver

První polovina filmu je šíleně nudná, kdy se skoro nic neděje, a když už, tak je to chaotické a přehnané (permanentní uhýbání kulkám). Naštěstí se to s nástupem Jokera diametrálně zlepší, kdy vizuál zůstává božím, a k němu nastupuje skvělý scénář. Poměrně zajímavé je, jak kaskádovitě scénář v závěrečné půlhodině funguje - nejprve se Batman vyrovná s Jokerem, aby se posléze mohl postavit Supermanovi. ()

Prochy38

Je pravda, že plakát nabízí jinou animaci, ale ta rozhodně nesnížila kvality příběhu a jeho ztvárnění. Pecka. Ať to byla omalovánka nebo ne, skvělá práce. ()