Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

PROCESOR

Nemám rád klišé, ale tohle je prostě klasická jednohubka. A nyní si zahraju na modní policii a vyjádřím se k outfitu. To čumíte co? No já taky. Takže si račte všimnout, že všichni křiváci mají perfektní kvádra a pohodáři nosí vytahanou mikču. Co z toho vyplývá? Že až na pohovoru vyhodíte někoho, jen proto, že neměl kvádro, ale mikinu, tak máte průser, Vy... Vždyť i pro státní vyznamenání na hrad se dnes chodí v roláku...Co, ale nedávám, Bože už sem vážně starej je, když v budově, kde je standartě 20 C, nosí Borci zimní čepici. A ještě se u toho tváří, jak je děsně cool. U mě je to debil, ne je to korunovanej kretééén. Další úžasná coolovina je mít polobotky bez ponožek. Mno a co jako ten Boreček dělá na návštěvě.., chodí bosky..., nebo suverénně hamtá po čerstvě vytřený podlaze a čeká, kdy ho hospodyňka sejme.. , tak hlavně, že je in, já mu to přeju) Takže zpátky k filmu. " To je byznys, všichni kradou, všichni lžou". To bych si prosím přál tesat do kamene... Kundička byla správně přisvinělá s nosánkem nahoru, přesně, jak to mám rád a zápletka jednoduchá. Takže tak. ()

Juto

Film má sľubný základ, zrada, nebezpečenstvo a firemná špionáž sú pevnými stavebnými kameňmi napätia. Ukázalo sa však, že film je viac bezzubý ako vzrušujúci. 5/10 ()

ceskyhonza

Začnete remake Dne D, kde, jako tomu bylo na ČT, jeden, či více ješitných darebáků, co už mají nakradeno a jsou za vodou, nevytřou s někým, co asi opravdu něco umí, podlahu, ale přímo zadnici, pak skoro hodinku koukáte na vcelku motivy docela solidního thrilleru, namíchaného z většiny chutí dnešní rozvinuté společnosti "plné charakterních pilířů ekonomiky" a vzorů pro omladinu, jak už vcelku známe i z našich krajů, to kořeněno nějakým tím šmírováním lehce nad rámec facebooku, aby vše vyvrcholilo jako limonádka. No, ale i limonádka se občas dá, tahle je opravdu nadprůměrně obsazená, což s přimhouřeným okem vcelku jistí slušné ***. ()

papaJA21

Mohl to být slušný thriller, myšlenka a zápletka jsou zajímavé, bohužel provedení a především slaboduché rozuzlení jsou někde na úrovni seriálové tvorby. Do odpadu se to nevešlo jen díky Oldmanovi a Fordovi, to nevysvětluje jak si tito matadoři dostali k této srágoře. ()

dr.fish

Dvě konkurenční firmy, průmyslová špionáž, nůž na krku, nesplněné ambice. Alespoň dvacetkrát recyklovaný scénář za posledních pětadvacet let. Popáté mne to ještě bavilo. Jen ten hezoun a ta micinka se mění, příběh porád stejný. 50% ()

otík

Nudné, nereálné a zcela mimo můj svět. Já, co mám nejraději Nokiu 3310 s prasklým displejem bez připojení na internet, tento moderní svět moc neberu a více méně se mu vyhýbám. I proto mě tato přemoderní špionážní pohádka nechala zcela chladným. A dle mého skromného názoru je většina scén vycucaných z prstu a vůbec jako špionážní thriller nefunguje. ()

panMartin

Nudné, nereálné a zcela mimo můj svět. Dobří velcí známí herci, kteří hráli v konině vycucané z prstu. Zápletka je silně nedomyšlená. Protože scénář je takovej tuctovej, stejně jako režie, hlavní postava je silně bez charisma. Nulové napětí. Liam Hemsworth je typickej béčkovej herec. Harrison Ford je nejspíš za zenitem. Gary Oldman je málo šílenej. A Amber Heard moc pěkně se na ní kouká. Je to fakt kus... ()

tatanapope

Moderní svět , moderní technika , mladí vývojáří , staří konkurenti , tak by se v jedné větě dalo shrnout o čem film je . Je to vcelku zajímavé , trochu napínavé a bude to bavit všechny věkové kategorie , za co musím dát + , nicméně film není tak dobrý , aby byl něčím byť jen vzdáleně výjmečný , takže pro mě pořád jen průměr . ()

pnboss

Jednoduché, nápadité, strhující, herecky velmi příjemně obsazené. Oddechovka, která plní přesně svůj účel - baví. ()

Johnny.ARN

Skvelý B-čkoidný akčný thriler s A-čkoidným obsadením. Nejak tak si predstavujem priemyselnú špionáž ( žartujem ), ale bolo to premyslené, dynamické, nenudí, klišé sa dajú odpustiť a ešte aj používajú zaujímavé autá. A keby to možno bolo trochu strhujúcejšie, tak by sa to vyrovnalo filmom s podobnou tématikou. 3 z 5 ()

LadyPupu

Docílit s tak hvězdným obsazením, tak podprůměrného výsledku, to už chce opravdu talent od Boha. Chválím pouze Garyho a hudbu. Ten slizký neherec v hlavní roli to zabil úplně. ()

Lachtaan

Některé filmy umí být tak suše jednoduché, až se uchytí v paměti filmové historie jen pro svůj hvězdný cast. Jedním z nich je jinak prapodivná Špionáž, kterou přímo nehorázným způsobem zachraňoval můj oblíbený Gary Oldman a herecky nestárnoucí Harrison Ford. A Amber Heard si jakýkoli chlap v mém věku musí také pochválit. ()

ywo666

Ou shit. Tak toto sa nepodarilo. Rozmýšlal som nad troma hviezdičkami. Lebo technicky je to taký znesiteľný priemerný thriller. Pár napínavý (ale už videných) scén. Správne nechutný Ford, štandardný Oldman, vždy sexi Amber a doplňujúci Dreyfuss, ťahali ako ta film hore. Ale za toho teplého šulína strhávam 1.5*. To, že som sa musel pozerať Liama celý film ma vytáčalo do nepríčetna. A pol hviezdy strhávam, za koniec. Totálne žaludný happy end kde zlo dostane čo mu patrí a dobru je všetko odpustené. Takže 3-1.5-0.5=1. Áno. Budem prísny. 1*. Liam je fakt zlo. ()

lennyd

Adam (Liam Hemsworth) má vždycky spoustu nápadů, a hlavně má kámoše, který je dokáže realizovat. Jejich angažmá u Wyatt corp. skončí fiaskem, když jsou samotným šéfem (Gary Oldman) vyhozeni na ulici. Na firemní kreditku si alespoň udělají pořádnou rozlučkovou párty. Jenže oč je lepší pařba, o to je horší probuzení. Wyatt si samozřejmě nenechá vše líbit, a Adamovi nabídne práci, kterou nemůže odmítnout (pokud nechce do konce života splácet dluhy). Nechat se zaměstnat u největšího Wyattova konkurenta Goddarda (Harrison Ford), a donášet Wyattovi veškeré novinky, které u Goddarda vytvoří... Tím, že jsem podobný blázen do technologií jako všichni zúčastnění, měl u mně film dost dobrou startovací pozici (a už se fakt těším na 3dps, navigaci po budovách, použitelné ohebné displeje). Díky tomu jsem dokázal překousnout - mně hodně nesympatického - Hemswortha, který zde překonává starého "one-face-mana" Orlanda Blooma. Ač byl Adam zrovna nahoře nebo dole, stále se tvářil úplně stejně (a to tak že nijak). Naštěstí to po herecké stránce dost slušně vyrovnávali staří pardálové Gary Oldman a Harrison Ford, a to hlavně v jedné ze závěrečných scén filmu. Celkově mne film ale dost bavil, a tak neváhám dát i o chlup lepší hodnocení než by si ve skutečnosti zasloužil... ()

Pump

Je vidět, že k natočení solidního thrilleru nepotřebujete perfektní exteriéry. Bohatě Vám postačí dobrý scénář a skvělí herci. Z prostředí IT to lepší co poslední dobou můžete vidět! Liam Hemsworth se mezi hereckými esy Gary Oldmanem a Harrisonem Fordem neztratil. ()

hroubek

Paranoia není vůbec špatný film, jen má smůlu, že není vůbec originální. Což zamrzí dvojnásob, když si kdokoliv přečte obsazení. Největším problémem celého filmu je příběh, který není moc originální a jeho zvraty dokážete odhadnout po pár minutách. Tohle by mě až, tak tolik nevadilo, kdyby se film držel žánrového označení. Na to, aby byl film označen jako drama / thriller prostě nemá. Chybí mu něco zásadního, něco co dokáže hlavního hrdinu pořádně srazit do kolen. Ničeho takového ve filmu asi krom dvou scén není. Robert Luketic netočí špatně, jen z toho máte pocit, že byste mohly dostat více. Liam Hemsworth mě do hlavní role sedl maximálně vzhledově, jinak herecky nic moc. To staří pardálové, to je věc jiná. Gary Oldman je parádně bezohledný a je vidět, že záporáky umí. Harrison Ford s oholenou hlavou hraje svého typického mentora, ale i on umí zahrát na temnější hranu. Amber Heard není vůbec špatná, jen její postav nemá žádný vývoj a je nám jasné jak to s ní dopadne. Mile potěší obsazení Joshe Hollowaye a Juliana McMahona byť jen v epizodních roličkách. I přesto, že je film nabitý technologickými hračičkami, tak největší úsměv na tváři vyvolají dialogové scény mezi Oldmanem a Fordem. Paranoia je fajn podívaná, která ničím nepřekvapí, ale také ničím neurazí. ()

VanTom

Ambiciózní "programátor mobilních OS" (či co) se bezhlavě touží vyšplhat mezi "jupíky", proto se propůjčí k průmyslové špionáži u největšího konkurenta - jenže vše samozřejmě nevychází podle plánu (protože láska, sympatie, vydírání, ohrožení… známe to). Film se tváří mladě a aktuálně, ale trpí stařeckou nevzrušivostí, schematičností a tematicky mne ani trochu nezaujal. ()

ghatos

Liam Hemsworth není talentovaný herec (vlastně je otřesný) a není ani fyzicky přitažlivý. Už jeho styl chůze je na pěst...je to takový debílek s fialovou rtěnkou na hubě a klapatýma ušima. Samotný námět nebyl špatný, dalo se z toho však vymlátit více. Uteklo to rychle, navíc souboj Oldman vs. Ford fungoval dobře. 62%. ()