Donšajni

• Slovensko Donšajni (více)
Komedie / Hudební
Česko, 2013, 102 min

Režie:

Jiří Menzel

Kamera:

Jaromír Šofr

Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Ivana Chýlková, Jiřina Jirásková, Lucie Juránková, Anna Klamo, Jan Mikušek, Emílie Řezáčová, Jan Jiráň (více)

Místní svůdce a operní režisér Vítek začíná zkoušet Mozartova Dona Giovanniho. Aby měl úspěch, pozve pro chystané představení z Ameriky slavného operního pěvce Jakuba, který v tomto divadle kdysi začínal. Teď je z něj starší muž se spoustou zdravotních problémů, ale ženy se mu nepřestaly líbit. Jakub začne se souborem zkoušet a zdá se, že představení bude mít velký úspěch. V té době Vítkovi kdosi ukradne auto a to použije při bankovní loupeži. Tu překazí učitelka zpěvu Markéta. Vítek zjistí, že je bývalou láskou Jakuba a že s ním má dceru. Postará se o to, aby se znovu setkali? (TV Nova)

kluzo

V podstatě film o ničem se skvěle zazpivanymi áriemi... Humor takový dětsky trapný. Přemýšlel jsem, jestli je za tím špatným filmem režisér nebo scénárista, ale ono to vyjde na stejno. Ale takovému režisérovi jako je Menzel, ten úlet odpouštím rád. ()

Aresse odpad!

Menzel by měl platit obrovské autorské poplatky za nadměrné užívání Mozarta, neboť jeho hudba zabírala dobrou polovinu filmu. Tu druhou plnily tupé troškovské dialogy a tragicky deklamující herci. Od českých filmů tradičně mnohé neočekávám, nicméně film Donšajni svou prázdností a překypujícím klišé zaskočil i mne. Fuj to bylo hrozný. ()

awful

Kdo měl to štěstí a viděl Jiřího Menzela při závěrečném večeru Cinema Mundi v Brně, kdy se ožralej jak troky pokoušel dělat se stejně ožralým Bolkem Polívkou vtipy o Praze a Brně, nemohl čekat nic jinýho - Menzel býval šampion, ale pravý šampion ví, kdy nastal čas odejít. Menzel to bohužel nevěděl a neví dodnes, a výsledkem je tenhle film, popletený předvolební prohlášení nebo ostuda na veřejný slavnostní akci, kdy menzel ošahává zadek starostce a šéfa festivalu mlátí kytkou po hlavě. ()

bono22vox

Nic mi to neřeklo, nic mi to nedalo, ale také mi to nic nevzalo, takže čistý střed. A Menzeluv možná nejhorší nebo spíš nejslabší film z celé jeho tvorby... ()

radeckator

Nudná a nezábavná hříčka nadrženého staříka, který své vlhké noční sny a touhy převedl na plátno. Tenhle film v úspěšné a bohaté filmografii Jiřího Menzela už být nemusel. ()

rivah

Snorlax to přesně vystihla. Laskavě ironický pohled a lehčí forma skrývá bilancování vlastního života a především (ne)milosrdný pohled na společnost, ve které žijeme. Krásný hold umění, které obohacuje život...Těm "odpadlíkům" to nemám za zlé, ale skutečnost, že ani akademici nerozpoznali kvality filmu je ostudná. ()

Oonika

Ou to bylo blbé... Nebo je vlastně možná moje chyba, když se rozhodnu koukat na film o opeře a nemám ráda, když se ve filmu zpívá :)) Jinak prostě Hartl není typ herce, co by mohl hrát hlavní roli a utáhl celý film, neuvěřitelná nuda víceméně i kvůli němu. Kdyby šlo jen o Libušku, tak mě to baví, ale zbytek prostě NE. ()

HonzaMag

Bezbřehá, nemastná a neslaná nuda, kterou budou těžko zkousávat i milovníci opery (mezi které ovšem já nepatřím). "Prostopášná komedie", u které se spíše budete cítit trapně ... ()

swiss

Televizní inscenace na nedělní večer. Děj bez nápadu. Operní herci lepší, než činoherní. Ani náznak erotiky, pouze trapné sprchování a vtip s kartáčky. Škoda... ()

Jonatána

Není na co koukat a běží to v televizi, takže jsem to pustila. Znám lidi, co z kina odešli, říkala jsem si, že přeháněli. Nepřeháněli, něco tak nudného a nevtipného se jen tak nevidí. Kam to ten pan Menzel spadl od Postřižin a Vesničky :-(. ()

Lovedeath

Čekala jsem od toho odpadový materiál... a ono to tak hrozné nebylo. V celku jsem se nenudila, ani jsem si moc nechtěla trhat vlasy, jak to mám u českých filmů ve zvyku. Ze začátku mi bylo líto Šafránkové, že jí dali takovou pochybnou roli, ale pak se nějak vyčasilo. Kdyby si pan režisér odpustil ten konec s Jiráskovou bylo by to ještě o pár procent lepšejší. ()

Romanstekl

Jedna hvězda za poslední film Jiráskové. Nedokoukal jsem a ostatním doporučuji to samé. Menzel byla většinou sázka na jistotu, ale tady se musel asi hodně praštit do hlavy. Nemá to ani hlavu ani patu a ačkoliv obsazení filmu není špatné, zdá se mi,že v poslední době sázka na herecké kvality ještě neznamená, že film bude dobrý a zde se to přesně ukázalo. Tento film mě nudil od první minuty až do chvíle, kdy jsem předčasně vypnul a proklikal scény až do konce...myslím,že jsem o nic nepřišel. ()

Gromit odpad!

Chtěl-li Jiří Menzel ukázat, že umí natočit i blbý film, tak se mu to beze zbytku podařilo. Donšajni působí jako dílo úplně jiného režiséra, s Menzelem jako by neměli vůbec nic společného. Natočit film o operních umělcích přitom nebyl špatný nápad, jen to chtělo přijít s nějakým dobrým příběhem. Snad příště. ()

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel