Decker

Obrovska sranda. Funes je proste grandiozni, ale nesmim opomenout mozna jeste grandioznejsi dabing F. Filipovskeho, ktery dodava Funesovi opravdu neprekonatelny naboj. ()

Sfinkter

Nejlepší na celém filmu je Funesova dcera a jízda s jeptiškou. Chtěl bych četníka vidět v originále, zatim se mi to nepoštěstilo. ()

Mrkvič

On je ten první díl stejně bezchybný. Jsem zvědavý, co na takovou komedii budou říkat další a další generace. Zatím je tomu skoro 50 let a stejně to dostává i nové diváky. Funes prostě byl jeden z nej komiků. Tady mu navíc přihrává několik skvělých francouzských herců. ()

Tyny

Louis de Funès je legenda a tahle bláznivá komedie se skvělým humorem už je prostě klasika. Skvělé. ()

lennyd

Uprostřed jednoho obyčejného dne dostihne četníka Cruchota (Louis de Funes - František Filipovský) zpráva o jeho povýšení a převelení do přístavního městečka Saint Tropez. Ihned po příjezdu na své nové působiště způsobí Cruchot ve městě rozruch, ať již množstvím rozdaných pokut nebo i krásnou (leč nesmělou) dcerou. A právě ta se dá dohromady s místní bandou, a nechtíc skříží cestu bohatému Fergussonovi, který z místního muzea ukradl obraz Rembradta (a díky shodě náhod podezření padá právě na Cruchota). Ten se musí pěkně otáčet, aby darebu dopadl a očistil své jméno ... První díl z proslulé (alespoň u nás) série o četnících, známé hlavně postavou Cruchota, malého ale o to agilnějšího četníka - zmatkáře. Toho perfektně ztvárnil Louis De Funes, a ještě lépe nadaboval František Filipovský (zkusil jsem si četníky jednou pustit v originále, ale tím ztrácí minimálně polovinu svého glancu). Sice se na filmu již podepsal zub času, ale i tak se vždycky dokonale bavím, hlavně úžasným honem na nudisty, ten nemá chybu! ()

anli

Jean Girault v plne sile a skveli herci v prvnim z celkem sesti filmu.Prakticky jde o nestarnouci klasiku,ke ktere se vracime zas a znova.Proc?Je to hlavne a predevsim skvele a vtipne napsane komedie-tech je cim dal mene-hraji v ni vynikajici a vtipni herci-jak Funese moc neobdivuji,tady je absolutne skvely-a cele se to odehrava v krasnem a slunnem Saint-Tropez.Co vlastne chtit vic?Tu spetku k absolutni dokonalosti mozna odval cas,ale u me ma krasne cetnickych 90%. ()

ywo666

Keď som bol malý tak som to zbožňoval. Neskôr už to bolo trochu ohrané, ale predsa len. Na svoju dobu to bol unikát. de Funes v najlepšej forme. ()

Teebo

Někdy je ten četnický humor bohužel až za hranicí trapnosti. Vtip postavený na tom, že ze sebe lidi dělají nevídané blbce, mě nikdy moc nebral. Za Cruchotovu pěknou dceru hvězdička navíc, takhle alespoň člověk nemůže říct, že nebylo na co koukat. ()

noriaki

"Takový četník je svým způsobem také pastýř, že?" "To je." "Já jen doufám, že jste náležitě shovívavý k chybám druhých." "Vždycky nejsem, ale teď toho jaksepatří lituju. Pozor, štěrk." Louis de Funès má na triku tolik filmových perel, že by z nich měl celý náhrdelník. Tahle sice není nejsměšnější, ani nejvyrovnanější, zato odstartovala jeho věhlas. Slavný cholerik zde dostal svou první hlavní roli a byl z toho úspěch jako hrom. Šanci už nepustil a vypracoval se mezi nejsvítivější hvězdy francouzské kinematografie. ()

pytlik...

Normálně bych dal hvězdičky dvě, ale když jsem slíbil, že automaticky dávám plný počet každému filmu, kde se objeví cyklista, co můžu dělat? A nutno říct, že Louis de Funés měl styl jak z kolečkářské příručky, tak dokonale se nahoře hrbil a dole šlapal, že leckterý profesionální cyklista by si z něho mohl vzít příklad. Nemluvím vůbec o Froomovi, který na kole vypadá, jak když chytil infarkt a sám si jede pro pomoc na JIPku, ale i takový mistr elegance jakým byl Wiggins by se mohl ledacos přiučit. Škoda jen, že Funés jezdil jen kratší trasy, a většinu filmu tak zabraly celkem nudné problémy se dceruškou spojené s vyšetřováním ztráty Rembrandta. ()

Cushing

V Evropě si filmaři moc srandu z poldů nedělali (i když třeba V plus W jo) od dob němé grotesky, která byla stejně hlavně americká. Tohle byla docela revoluce. Pakárna, ale milá. A třeba takový Den pro Šakala by nevypadal tak, jak vypadá, kdyby nebylo téhle crazy komedie. ()

sskrblik

První díl četníků s legendárním Louis De Funesem, kterého u nás geniálně nadaboval František Filipovský. Velice povedená komedie. Douliou Dou Douliou Dou Saint Tropez ()