Reklama

Reklama

Můj bratr ďábel

  • Velká Británie My Brother the Devil
Trailer

Obsahy(1)

Dvaja dospievajúci bratia musia čeliť predsudkom, ak majú v uliciach londýnskeho podsvetia prežiť úskalia, ktoré striehnu na mladých Arabov. Film My Brother the Devil je celovečerným debutom walesko-egyptskej scenáristky a režisérky Sally El Hosaini. (ambron)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

emma53 

všechny recenze uživatele

A vida, konečně jeden z toho mračna filmů, který se týká drog, drogových dealerů, gangů a jde to taky natočit bez zbytečně nadupaných rvaček a stříleček. Všechno bylo v akorátní rovnováze, až na pár detailů, například ohledně velkého zvratu, který se týkal Rashida a jeho proměny (kdo viděl, tak ví). To, že v jeho bráškovi to bude pomalu bublat jak vroucí voda, se dalo předpokládat a tak asi v polovině filmu nastane zajímavý obrat, který končí sice trochu jinak, než by to bylo ve skutečném reálu, ale já to těm klukům ráda baštila, protože oba byli moc sympaticky vybraný pár. Suma sumárum, já jsem na konci oproti klukům ani trochu nefuckovala a ten čtverec si myslím zaslouží zcela oprávněně. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Tak mě to nebavilo, že jsem to nejdřív v půlce vypnul a dodíval se na to až druhej den. A z toho úvodní gangsta nádechu to zase tak moc niggagiga nebylo. Ne, nejsou tam potřeba nějaký přehnaný akce, přestřelky a bitky, to určitě ne, ale podle mě to vůbec nemělo šťávu. Ani ty dialogy nejsou tak dobrý, jak by u dramatu měly být. Nijak emocionálně mě to nezasáhlo, celý mně to bylo jedno a zápletka s houmou bráchou mně přišla totálně zbytečná. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Klasická dráma o dvoch bratoch z predmestia, ktorí sa zapletú s drogovým gangom. Najprv starší, ktorý sa z toho snaží dostať preč a potom mladší. Plus je tam ešte jena ďalšia línia, ktorá mi tam pripadala nasilu vložená. Celkovo to je solídny film v tomto žánri, ale nemám potrebu to vidieť druhýkrát. Bol som zvedavý jak chlapci dopadnú, ale nejak extra sa ma ten ich príbeh nedotkol. 6/10. ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Velmi silný film a vysoce kvalitní po všech stránkách, i když samozřejmě se mi nemusí plně líbit prostředí a násilí v tomto příběhu a nevadilo mi to obrácení hlavního hrdiny z hetero na gay, mnozí lidé to dusí v sobě a arabové takto narození obzvlášť a vlastně se musí přetvařovat díky svému náboženství a spol.předsudkům. Výborné herecké výkony … 4x10 ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

U tohoto snímku je strašně důležité, že se nesnažil o nic epického, ale celou stopáž se soustředí pouze na několik málo postav, vlastně hlavně na dva bratry. Jejich osud, jejich vztahy a konflikty s dalšími lidmi jsou natolik zajímavé, aby to udrželo pozornost diváka. Nejedná se o akční film, ale skutečně lidské drama z Londýna, který má skutečně hnusné čtvrti. Teď nemyslím kvůli lidem, ti jsou hnusní i v nóbl čtvrtích, ale myslím ta ghetta s obrovskými polorozpadlými věžáky. To je samo o sobě tak depresivní prostředí, že to vlastně nutí k tomu, aby se zde pořád něco dělo, něco temného především. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama