Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

Likan7

Skvělý úvod a parádní prostřední část. Pátrání po oběti má spád, možná i přesné co to reálných postupů a divák má o holku fakt strach. Je proto škoda, že film ve svý poslední třetině spadne do divnýho thrilleru plnýho klišé, celé to napětí a dobrý pocit z tý předchozí hodiny jde tatam. Ta uvěřitelnost první poloviny pak ztrácí význam. Halle Berry je ale výborná! ()

Lupes

Velmi vzácně se shoduji s hodnocením ostatních. Není to špatný thriller, ba v s přibývající záplavou těch špatných vlastně velmi dobrý.Jasně, zápletka i sled náhod v závěru je přitažený za vlasy a slizoun záporák klasicky postižený lobotomií, nicméně více jak polovina filmu vás udržuje v napětí.... A mít takovou uječenou puberťačku v kufru, taky by mi asi hráblo. ()

Nix

Zajímavý nápad i provedení. Halle si to zase zandala a celkově mne film udržoval při vědomí a vnímal jsem ho. Akorát ten konec to trochu zazdil, ale doporučuji jak už je to zvykem u takových filmů si nic nečíst a rovnou se na to vrhnout. Pak to má ten správný šmrnc. ()

Lavinia

Strašně rozkolísaný film, tak nějak seriálově laděný, jak představiteli, tak první polovinou. Připomíná to Criminal Minds, takže to děsí leda stařenky a romantiky, co se na takové seriály nedívají, pak se to zvrhává místy v psycho-tlachy, místy v nelogické skoky a zvraty, nakonec se to snaží uspokojit pomstychtivé - ale jak hloupě! Přesto celkově uspokojivé a přes těch pár nudných míst se akce přenese. Takže za 4. ()

TommyDiamond

Asi nejvíc mě těší, když jdu z kina s tím pocitem, že moje těžce vydělané peníze nebyli použity nadarmo. Tísňová linka plní všechny požadavky atraktivního a napínavého thrilleru. Film přitahuje naši pozornost díky psychopatickému násilníkovi (Michael Eklund), který unáší mladé dívky ( ve filmu Abigail Breslin). Kladným polem je zde operátorka tísňové linky Halle Berry. Ta se nakonec rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou... (+) 1- Nahlédnutí do práce pracovníků tísňové linky, 2- výkony herců, 3- přímočarý, nekompromisní průběh, 4-konec filmu. Ten mě potěšil. Dávám čtyři hvězdy.... ()

newstedson

Veľmi dobre spracovaná snímka, s úžasným dynamickým dejom a charizmatickou Halle Berry, ktorej táto rola sadla ako uliata a zvládla ju bravúrne. Výborná kamera s ešte lepšou dramatickou hudbou, ktorá drží diváka v napätí a nenechá ho chladným. Za jediný mínus považujem koniec filmu, ktorý končí typicky americky - tak trocha klišé, ..no realistická adpatácia zvyšku filmu stojí naozaj za to a oplatí sa ho vidieť. 75% ()

iKosser

V pohodě, filmem se však nese mně tolik nelibý feministický podtext..ne moc, ale je tam cítit. Jinak svižný příběh, kamera taky fajn, Halle Berry je pořád ve formě a ta mladá bloncka taky pěkná. Nenáročný thriller. ()

DavidWebb

To si tu s tými hodnoteniami zase robíte srandu. No tak ja ísť vyššie nemôžem. Pre všetky tie klišoidné, prvoplánové, z prsta vycucané sračky, ktorých je tento film plný. SPOILERY! Správanie hlavných postáv je proste Božíí! Unesená bionda nevie rozprávať - ona celý film skučí ako pes (už zato by som ju pomohol tomu záporákovi zabiť), ďalej tu máme týpkov, ktorí (ako ináč) sa hrajú na hrdinov, skončia tuhí (ako ináč). V zásade, skoro všetci sa tam správajú ako po lobotómii a v hlavách majú nasrané. Halle ide v noci do starej opustenej šopy a nikomu o tom nepovie (ako ináč), vypadne jej mobil z ruky/nemá signál (ako ináč) nevedia za sebou zavrieť poklop keď utekajú z podzemnej... A kde bola vyskakujúca mačka? Neštartujúce auto a zhasínajúca baterka, tak aby sme nič nevynechali? Takto: Keď tak nad tým premýšľam, čím sa líši "The Call" od béčkových triľervov/hororvov so študentmi, ktorých vyvražďuje nejaký vypatlaný pako? Iba tým, že v tomto hrá stále na zjedenie vyzerajúca Halle Berry a má to trošku slušnejšiu réžiu. Ak film nenapína (od slova "thriller") ale rozčuľuje a otravuje!, tak niečo nie je dobre a potom si nezaslúži ani vyššie hodnotenie. ()

kenileja

Psychicky náročný a vyčerpávající thriller, jehož sledování mě maximálně zatáhlo do děje. Vysoce přesvědčivý výkon Halle Berry, znamenitě vybraný únosce a spád filmu z něj dělají jeden z nejlepších, co jsem v poslední době viděl. ()

Don82

Slušný přímočarý thriller, natočený ve stylu klasik z 90. let. Nejde sice o nějaké mega psychologické terno a občas jsou zde dost logické úlety, ale svoji atmosféru to má. Plus klišé, občas i úsměvné. The Call na první pohled opravdu vypadá jako naivní, béčkový film, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že druhá linka snímku je mírně sarkastická: použitá techno hudba, scéna na benzínce a hlavně ten závěr, který pomohl z dvou na tři hvězdy. ------------------------------- Technická vsuvka: na zaměření mobilu v terénu není vůbec potřeba GPS. Už i starší systém GSM umožňuje pomocí jedné základnové stanice (BTS) určit polohu zhruba na jeden kilometr. S příchodem 3G sítí, ve kterých je mobil připojen na více BTS současně lze pomocí triangulace z několika BTS dosáhnout přesnosti až na desítky metrů. ()

haffen

Prvá polovica filmu to mala celkom dobre našliapnuté a doslova ma to chytilo a tešil sa čo bude ďalej, ale potom to začalo prechádzať do silného klišé aké tu už bolo mnohokrát predtým. Záver filmu už bola len rutina s očakávaným ukončením. Veľká škoda, keby to bolo len o únose a stopovaní únoscu, tak dám hviezdu hore, možno viac. Fakt nevyužitý potenciál. 65% ()

sWONDER

Solídni thriller s veľmi zaujímavého prostredia, ktorý síce ničím neprekvapí ale ani neurazí. Dobrý spád aj napätie a pekne dusná atmosférou na konci. Nevadilo mi ani rôzne klišé a „náhody“, teda až tak veľmi. Herecké obsadenie dopadlo výborne a hlavne psychopat bol poriadne slizký, tak ako ma byť. Nenudil som sa, až by som dal aj 4, ale nejde to. Príliš obyčajné. ()

ANTYCHRYST

Parádní thriller, s dobrou atmosférou a vzrůstajícím se napětím. Hodně dobře odvedená filmařina, která Vás dostane do děje. Celej film držíte tý holčině palce a čekáte , kdy ten sráč konečně udělá nějakou chybu. Konec je zajímavej, ale myslel jsem, že si s ním trošku holky pohrajou :) Super, zvuk, kamera, střih, přesvědčivá Halle Berry i ta mladá holka. 85 % ()

Miagy

Vynikajúci thriler, presne podľa môjho gusta, trochu ľutujem, že som videl český dabing, lebo ten bol príšerne príšerný. PLUS: Halle Berry vynikajúca, dostatok napätia, akčnosti, záver MINUS: v mojom prípade český dabing, trochu by som pridal detektívovania... ()

Marator

Příběhu bije strdce již od začátku velice rychle a s přibývajícími minutami se tep zvyšuje. Být operátor na tísňové lince je značně obtížné povolání hlavně na psychiku. A taky to s Halle Berry pěkně zacloumalo. Nedokaži si představit, že přemlouvám někoho ať neskočí z okna, pak se hovor ukončí, nevím jak to dopadne, a já jdu spokojeně domu spát. Mám k takovému povolání velký respekt. Padoucha nemohli vybrát lépe. Uchylný Michael Eklund byl velice přesvědčivý a kdyby nebylo toho hloupého konce, zasloužili bysi tvůrci plné hodnocení. ()

viky13

Velmi zdařilý film ,jelikož má na rozdíl od většiny thrillerů neohraný děj. Dostal mě tím ,že nepřestane být napínavý.Také by se neměli opomenout bravůrní výkony Halle Berry a Abigail Breslin. ()

Zombiepod

Takýto skvelý krimi triler tu už dlho nebol. The Call nám pútavo zobrazuje jednu divokú a napínavú naháňačku za únoscom, kde operátorka Halle proste exceluje. Skutočnosť, že väčšina filmu sa odohráva v miestnosti operátorov a v kufri auta, a to, ako drsne je v niektorých momentoch podaný, pridáva na originalite a vzhľadom na trefnú a ničím prebytočnú stopáž je v žánri na vyššej úrovni. Nebyť poslednej pol hodiny, ktorá je už neuveriteľne pritiahnutá za vlasy (s "čerešničkou" v závere), tak nad plnou pákou neváham. ()

Margerie

Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-) ()