Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kinej

Další z řady Funesových komediíí, která nijak nevyniká. Příběh o ničem je prošpikován gagy, kterým se občasně daří podráždit bránici, ale mnohem častěji je znát, že tento film je poznamenán časem a spusta humoru již vyčpěla. K dobru přikládám dobrý herecký výkon Michela Galabru a výborný česká dabing. ()

Jamal

Na vodě se asi cítí Louis de Funes, jako ryba na suchu a s Plaváčkem nejsou zrovna dokonalé kombinaci blízko, ale koukat a zasmát se tomu dá. Ne sice tak často, jak bych si od něj ( jako ikoně zaručené zábavy ) přál, ale přeci. ()

kingik

Viděl jsem tuhle komedii dvakrát a přesto jsem si ji nijak zvláště neužil. Přišla mně na francouzskou nobl jemnost pro gagy až příliš neotesaná. Gagů je přemíra a jsou většinou v bláznivém stylu, ale skoro žádný mě dostatečně nepobavil až k smíchu, ale originálnost rozhodně nepostrádají. Vše drží spolehlivě ocelovým lankem de Funés, který ze sebe umí dělat výtečného kašpara s přechodem do jeho nervozních poloh. Námět je originální, ale přesto filmu chybí nějaký jednotný ráz ve kterém by gagy nepřibíhaly ze všech světových stran. Divák se mohl v případě tonutí chytnout rtutovitého de Funése, který řádí jako vitální mladík. Mé hodnocení: 60% ()

InJo

Po Velkém flámu asi moje nejoblíbenější komedie s Funésem. U scény s traktorem umírám smíchy... ;-) 90 % ()

Anderton

Jedna a tá istá Funesova postava opäť prešla z filmu do filmu a iba zmenila prostredie. Dnes už jeho eskapády (nielen) v tomto konkrétnom filme nikoho od smiechu nezadusia, ale je aspoň dobré, že sa neustále niečo deje a film má zbesilé tempo. Funes je opäť motovidlo nereálneho razenia, scenár stavia na klasických groteskách a my si ho užijeme najmä vďaka Filipovskému dabingu. Ale teraz v lete Topiaci sa stebla chytá večer v telke poteší. ()

Frajer42

Další z několika méně zábavných komedií. Snad kromě křtu nové lodi se není ani čemu výrazněji zasmát. Zápletka je standardně ubohá. Louis de Funès se hrozně naštve a vyhodí svého retardovaného zrzavého, leč šikovného konstruktéra, čehož brzy začne litovat a celý zbytek filmu se mu snaží cukříkovat a získat ho zpět. Což se mu, chvilka napětí, podaří. Zasmál jsem se opravdu minimálně. Není o co stát. ()

Mariin

Ztřeštěná až bláznivá komedie, v níž má Louis de Funes dostatek prostoru ukázat své umění. Je tu řada velmi vtipných situací, rozhodně stojí za podívání - film pobaví, rozesměje. ()

dopitak

Nikdy bych nevěřil, že i LdF může být někdy trochu trapný... Může. Ne moc, ale přesto, pro mě jedna z nejslabších Funesovek, možná za to může scénář, možná snaha nacpat do filmu příliš mnoho postav. Nemůžu si ve svém pocitu pomoci, ale Galabru je v tomhle filmu tak trochu navíc. ()

bassator

Doby kdy tyto filmy letěli jsou dávno pryč a vzpomínky na to? No rozpoluplné. Poněvadž moc dalšího nebylo tak se člověk přejídal stále stejnými snímky dokola a tento je jeden (z mnoha) z nich... - Viděno 3x cca - 45% ()

Stanislaus

Ještě než spatřili světlo světa Weasleyovi, byli nejslavnější rusovlasou rodinou Castagnierovi. Tonoucí se stébla chytá má celkem slušnou první polovinu (Fourchaumova "oprava" lodi či hroutící se kazatelna měly své kouzlo), pak se však humor začne měnit spíše ve sled akčně laděných scén, které jsou někdy až zbytečně protahované (trable s traktorem). Lhal bych, pokud bych řekl, že jsem se u Tonoucího nepousmál, ale osobně si myslím, že má Louis de Funès na kontě povedenější komedie. ()

honajz

Film: Prototyp nové lodi slavných loděnic Plaváček právě získal cenu na závodu jachet a regat a hrnou se první velké nabídky. Majitel loděnic (De Funés) však konstruktéra právě vyhodil. Ve filmu plném gagů De Funése dabuje František Filipovský. DVD: Pětiminutový trailer a film o filmu (13 minut, převážně rozhovor s Michelem Galabru, proložený ukázkami z tohoto a jiných filmů stejného režiséra) mají CZ titulky, následují trailer na celou edici (6 a půl minuty, CZ dabing), fotogalerie, vybrané filmografie tří herců. ()