Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat. (oficiální text distributora)

Faila

Německé filmy mi připadají prostě kouzelné. Jsou skutečně zvláštní (a zvláštně skutečné), ať už to dělá režie, scénář, hudba, výprava, kostýmy či herecké výkony, vždy je výsledek dost specifický. Franka Potente zde byla nejen nesmírně krásná, ale taky půvabně divná, a především díky ní pro mě byla radost sledovat tenhle film. ()

galiyosha

Dalsia Tykwerova variacia na jeho oblubenu temu pretinania a prelinania osudov a nahod. Dokaze on vobec natocit film, ktoreho podstata by bola o niecom inom? A vlastne by mi to ani nevadilo, len keby to nebolo take nemastane-neslane... ()

Besyn

Velmi zajímavý a nápaditý film vyniká hlavně scénářem,kamerou a skvělým hereckým výkonem Franky Potente.Tykwer prostě opět nezklamal. ()

hribisko

Je to jako plavat v bahně. Nejde se pohnout, natož udělat tempo. Dýchání bolí. Můžu se jenom nechat unášet tím pomalým, hustým proudem. Čekám, až mě pohltí nadobro. ()

dakarin

Cílem filmového umění není okrást, ale obdarovat. Vzhledem k tomu, že žijeme v době umělé, nemůže nás takový snímek příliš překvapit, nicméně nepotěší :-( ()

chrispe

Tento film jsem viděla náhodně v televizi a vůbec nevěděla, do čeho jdu. V jednu chvíli jsem i přestala dýchat! Taky jsem v něm přišla na chuť herečce Potente a Benno Fürmann byl příjemným bonusem, protože se mi na něj opravdu dobře dívalo. Výborný. ()

pepa3rd

Tomuhle filmu škodí především přílišná délka. Sice disponuje slušným příběhem a velmi dobře prokresluje postavy, ale na druhou stranu využívá až příliš dlouhých bezeslovných scén, které po čase začínají pomalu nudit. Svižnější spád by jej jistě posunul o hvězdičku výše. 65 % ()

mdouglas

První film který jsem od Tykwera viděl byla výborna Lola Rennt. Tenhle film byl snad třetí, který jsem viděl (druhé bylo Nebe). Dojemný, pozitivní snímek se šťasným koncem, který stojí za to vidět :) 85% ()

haWranka

Jednou večer, je to už dávno, jsem zapnula náhodně televizi. A tam zrovna v jednom filmu zachraňoval chlápek ženu straženou autem. Ohromně emotivní scéna, která mě přiměla koukat dál. Ještě, že jsem to udělala, protože to opravdu stálo za to. ()

BDMarty007

Navnaděn filmem LOLA BĚŽÍ O ŽIVOT, který považuji za jeden z nejzásadnějších a nejlepších filmů devadesátých let jsem měl velmi vysoká očekávání. Princezna a bojovník je opět poměrně originálním počinem a Tom Tykwer prokazuje, že je velmi osobitým a originálním umělcem, který rozhodně nejde naproti mainstreamové poptávce. U Loly bylo klíčové tempo. Nejinak je tomu i v tomto případě. Zatímco ale u Loly bylo vražedně rychlé a neúprosné, v tomto případě je doslova vražedně pomalé. Film je sice výtvarně zajímavý, chvílemi hodně emotivní, ale většinou se opravdu neúnosně táhne. A ani příběh sám o sobě neshledávám nijak mimořádně zajímavým či obohacujícím. Pro mě asi jediným hodně silným a zajímavým momentem filmu byla scéna s tracheotomií. Určitě to má uměleckou kvalitu, ale prostě to opravdu není můj šálek čaje a nedovedu si představit, že bych si to dobrovolně dal ještě jednou. Osobně si myslím, že následující Tykverův film NEBE, je v mnohém podobný, ale je daleko lepší. Silnější emoce, několik silných scén, silnější příběh, a ačkoliv tempo je také pomalé, vyznívá to daleko lépe. ()

mira.l

78% jako vážně?? Proč?? Nene!! Se tu soutěží, která Tykwerovina je největší ... Tykwerovina? Táhlo se to jako sopel, scénář nic moc, snad jen ta Franka Potente to nějak držela nad vodou. Ale naprosto mě rozsekalo přirovnání v jednom z komentářů o "sestře, co vypadala jako Michael Schumacher":)). ()

Abdul

Tykwer je Tykwer. Zatímco v Lole se v lehkém nadpřirozenu pohybuje pouze poslední třetina, zde je ho plný celý film. K tomu mu pomáhá i velmi nápaditá kamera. ()

DENIROSIS

Pane Tykwere bravo,krásný film ještě teď se tetelím blahem.Chválím všechno,pro mě opravdový zážitek.Patří k mím nejoblíbenějším,to musíte vidět ! ()

JamesLeon

Toma Tykwera jsem objevil nedávno. Po skvělé Lole a ještě lepším Nebi jsem narazil na tento film. A znovu mě upoutalo zajímavé téma, kdy dva neznámé lidi spojí zvláštní situace a oni si pak díky tomu dokážou navzájem pomoci. A i když se v mnohém podobá jmenovaným filmům, znovu mě dokázal příběh strhnout... Mě se konec líbil a "odchod" Boda z benzínky a jeho následná proměna ze smutného psa na usměvavého pohodáře mi přišel jako fajn závěr... Ještě musím zmínit skvělou Franku Potente, bez které by to určitě nebyl takový zážitek. ()

papadoce

Taký dosť psycho počin, ktorý na mňa pôsobil veľmi striedavo. Boli momenty, kedy som nechápal o čo tvorcom ide, boli scény, ktoré boli prinajmenšom zaujímavé, originálne spracované, s viac ako vydareným hudobným podmazom. Samotný záver filmu dodal celej veci úplne iný rozmer a moje hodnotenie o jednu hviezdu zdvihol, ale pravda, tie posledné sladké 3 minúty si po tom psycho terore mohol scenárista naozaj odpustiť. V zásade tým uškodil celkovému dojmu. Priznávam, asi som od toho čakal oveľa viac. ()

1mArc0

Za predchádzajúci film Lola rennt /Lola beží o život/, získal Tom Tykwer spolu so svojou priateľkou Franku Potente mnoho ocenení. Tento film predstavuje akýsi stred v jeho tvorbe: hranicou medzi experimentálnym umeleckým filmom a ďalšou etapou zábery na statívoch, veľmi presné strohé kompozície obrazu, jemná práca so svetlom, reálny prístup a spôsob narácie príbehu. Kamerová práca dostačujúca za vizuálnu reprezentáciu príbehu (lahodné pohyby kamery, zaostrenie, clona, nasvetlenie jednotlivých záberoch) Po technickej stránke sa netreba viac o tom rozpisovať. A čo jadro filmu: Pri tomto filme som pochopil, že herečka Franka Potente vie naozaj zahrať drámu /a pri tom, aby ste nemali potrebu sa z toho smiať), akonáhle je film stupidný, tak herečka reaguje na tento film, a ťahá za posledné (jednoducho na jej tváry poznáte, ako ju dokázal zrežírovať skúsený a kvalitný režisér). Príbeh je vynikajúci, reálne a náhodné stretnutia (mám pocit, že chúťky po experimentálnosti Tykwera, ešte v tomto období neopustili) Koniec z celkovej filmografie, predstavuje najviac romantický epilouge, ktorý dokázal vo svojej najoriginálnajšej forme predniesť na plátno (divák sa neohŕnie aj nad vydareným zdvojením druhého hlavného herca- ukazuje sa, ktorou cestou by sa mal vydať-byť taký aký bol doteraz, alebo sa navždy zmeniť. Hovorí sa: „Dva krát to tej istej jamy nespadneš.“ Tento film som považoval za proti tohoto. Odporúčam Vám si to pozrieť najmä v originálńom znení s titulkami, kto je zdatný v nemčine bez. Český dabing nie je veľmi dobrý, a ani dabérou, ktorých vybrali na jednotlivé postavy nebol správny výber. Aj cez niektoré chvíle v psychiatrii, a v banke tento film Vás dokáže prinútiť na iné myšlienky, k lepšej nálade. Ak sa trochu vyznáte v tvorbe tohoto Nemca, rýchlo dedukujete, kto ma aký podiel na hudbe (v málo filmoch môžete vidieť takmer hodinové využitie klavíra. Za čo majú chalani z hudobného zastúpenia rešpekt. Tí, ktorý majú radi trochu napätia vo filme, a romantické konce, toto je zaručená voľba pre Vás. Zlatý stred v tvorbe Tykwera. /80 %/ ()