Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat. (oficiální text distributora)

tomtomtoma

Trochu absurdní dramatickoromantický film o lásce sice předurčené, ale zprvu odmítané. Velkolepé podání sbližování dvou společenských outsiderů, kteří se i přes životní překážky dostávají k sobě, aby nalezli svůj ostrov uprostřed nepřejícího okolí. Bodo Riemer (Benno Fürmann), bývalý voják, který nemůže nalézt stálou práci. Vyřazen z normálního uvažování a tím i z života tragickým úmrtím své ženy, připravuje se svým milujícím starším bratrem Walterem (Joachim Król) bankovní loupež pro nový začátek. Ale osud nepřelstíš a tak je natrvalo sveden dohromady se zdravotní sestrou psychiatrické léčebny Simone 'Sissi' Schmidt (Franka Potente), kterou navíc ještě "tak duchapřítomně" zachrání při automobilové nehodě. Sissinina osudová láska, zprvu odmítaná, pak dostává svou podobu při bankovním přepadení a pozdějším společným útěkem o záchranu holého života a svobody a konečným vykoupením Boda z jeho truchlivé minulosti. Z dalších rolí je tu Steini (Lars Rudolph), třetí z lupičů, doktor psychiatrické léčebny Thomas Kupfer (Peter Ender), pacienti z téže léčebny Otto (Melchior Beslon), Werner Dürr (Ludger Pistor), Paul (Gottfried Breitfuss), a zdravotní sestra Maria Blum (Sybille J. Schedwill). Pohádka pro dospělé o nepřejícím světě, velké lásce, dramatických okamžicích a dobrém konci. ()

C0r0ner

Začátek excelentní (určitě nějakých třicet minut), ale pak to bohužel sklouzne do klasické nudné romance, jakých je dvanáct do tuctu a ještě ke všemu to má stopáž jako svině, takže místy bylo skoro až utrpení na to koukat. Režie jako taková je naštěstí skvělá, takže to nakonec až takový průser nebyl. 50% ()

Wormboy

Vyborny, nie zbytocne melodramaticky vyumelkovany, avsak emociami naplneny pribeh podfarbeny carokrasnou hudbou,nadpriemernymi hercami a pokojnou Tykwerovou reziou. ()

pakobylka

Příběh, který nikam nespěchá - i na city útočí pomalu, zato vytrvale a neúprosně, k čemuž mu napomáhá sugestivní hudební motiv i magická kamera. Jeho hrdinům nebyl osud nakloněný - už jim stihl vypálit cejch outsiderů, ale bojovníkem je svým způsobem kterýkoli z nich. ()

papaJA21

Film má skvělou atmosféru, jen se mi zdá , že to Tykwer už trochu přehnal. Všeho bylo až trochu moc. Hlavně ke konci je film už hodně absurdní. Možná si měl něco schovat do dalšího filmu. ()

forsythia

Ach jo, co si mám s tímhle filmem počít? Ano i ne. Dvě tváře filmu - jedna excelentní, druhá utahaná až nudná. I Sissi má dvě tváře - jedna křehká, druhá nezdolná. Stejně jako Bodo, což v závěru filmu vygradovalo někam, kde jsem to nepobrala. Závěr na mě působil jak pěst na oko, vůbec se k předešlému ději a hlavně způsobu vyprávění nehodil. Škoda, protože tam bylo pár pěkně silných momentů. ()

andrii

Tomu ty věř. Pod pohádkovou peřinou, s poetikou nad hlavou, až zajíká se dech, tiše rozeklenul se nad tebou, sám nebeský kalibr, strážný anděl, který už ne/o/pustí tě. ()

Decker

Oproti "akcnejsi" Lole je tento film o mnoho klidnejsi a mnohem silneji me vtahl do deje. Franka Potente v tomto filmu zahrala podle me svoji nejlepsi roli (tedy alespon co jsem mel cest videt) a predvadi opravdu uzasny vykon. Benno Furmann nehraje taky spatne, ale na vykon Franky to nestaci. Za zminku stoji take skvela kamera a velmi zajimava hudba. ()

Estrellita

Franka Potente mi znovu dokazuje, že mezi herečkami je velkou paní. Tenhle film ale nestojí jen na ní, má toho v sobě víc - sílu, eleganci, se kterou se hlavní hrdina postaví svému stínu, tempo rozhodně ne pomalé, ale ani uspěchané, nenásilně uvedené prostředí blázince v kontrastu se světem, který je jiný...a hlavně tu hudbu. Tykwerovy nápady co se týče muziky jsou nápadné - a přesto ne rušivé, což nechápu, ale prostě je to tak. Zajímalo by mě, jak to ten chlap dělá... 80%!! ()

rockwoman

"Chtěla jsem tomu muži říct, že jeho pot hezky voní. Napadlo mě, že předtím asi cucal peprmintku a ta mě ted pálí v plicích. A pak se rozplakal, ale nejspíš vůbec nebyl smutný." ...Nikdy nevíte, koho vám osud připlete do cesty. Kdo bude váš zachránce nebo zachránkyně. Jak být zase s někým štastný? Někdy třeba stačí jen zastavit auto a nechat toho druhého konečně vystoupit. ()

PiLgRiM

Film z úplně jiného světa ( ve kterém sestřička na psychiatrii vypadá vedle svých pacientů, jako suverénně největší šílenec. :) ), který mi byl ve všech aspektech cizí a ani jednou ve mně nevyvolal touhu zůstat v něm o něco déle. Furmanna i Franku mam sice rád, ale Tykwer asi nebude moje krevní skupina. ()

Saku

Tykwer opet nezklamal, pro me jeho ctvrty kus (Lola, Parfem, Nebe + povidka v Paris, je t'aime) a rekl bych, ze jeho filmy me pokazde nadchnou, hlavne tedy po vizualni strance, jako fotograf nadsenec je to pro mne jako listovat casopisem National Geographic, tady vsak navic sekunduje skvela hudba. 5 10 minut pryc a premyslel bych nad vyssim hodnocenim. ()

Brandon odpad!

Divnost, se kterou jsem se jen stěží pronudil do konce. Hlavní aktéři si neustálým zíráním do nikam říkali o profackování. A já zase zíral na sestřičku, co vypadala jako Michael Schumacher. ()