Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

ellysium

No,abych pravdu řekl,těšil jsem se na komedii nabitou Bolkovým humorem a lá chlast v kombinaci s hláškama,ale tohle pohřební drama mě nedonutilo k smíchu ani jednou.Nemůžu tomu přijít na chuť ani po třech shlédnutích.Já vím,že je Bolek přece jen starší a nedalo se očekávat bůhvíco,ale tohle jsem v podstatě taky nečekal.Dalo se z toho vytřískat mnohem víc.Dávám jednu hvězdu za Annu Polívkovou,vypadala tam nejlíp. ()

J.Gotti

Jak to tak čtu, tak vidím že každý čekal od filmu kopii Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Bohužel to udělat asi nejde. Kdyby místo Bolka byl ve filmu Jiří Vyorálek, tak dá každý asi odpad. Pro mě je film jen o Bolkovi a jeho dokonalosti zahrát uplně vše. Jinak je to pro mě jedno obrovsky velké klišé. Tolik dobrých herců a bohužel strávili na plátně jen pár okamžiků. Jedna hvězda za nostalgii a druhá za Bolka. ()

Mojdas

No když to řeknu fotbalovou hantýrkou jednoho svého spoluhráče z okresního přeboru když hodnotí náš výkon, tak to teda "byla pěkná kejda"! Jeden solidní vtip s jedním kopáčem a čtyřmi jeho manažery se režisérovi tak líbil, že jej do filmu zakomponoval hned třikrát a jedna vtipná tříminutová scéna z léčebny, kde se Bohuš snaží přepít antabus je na hodinu čtyřicet opravdu málo! Jedna hvězda za tuto scénu a jedna za nostalgii... ()

ssarka odpad!

nevím proč neustále mají někteří lidé pocit,že už uzavřená a přežitá kapitola se musí znovu otevírat a protahovat....první dědictví bezmála český kult s hláškama na svém místě,tohle pokračování průser jako Brno...trapné,nudné ale holt složenky musíme platit všichni,že?? ()

RadushM odpad!

Další marnost českého výtvoru. Dílo, které bylo zřejmě inspirováno myšlenkovým pochodem Radka Johna a Ivo Pelanta s "přetrhdílem" Sněženky a machři po 20 letech". Při těchto posledních záchvěvech mě jen napadá, proč se kope do mrtvoly. Tato myšlenka se snoubí s otázkou, proč vzniká snímek, který si nikdo nežádá? U filmu Dědictví aneb kurva se neříká mě napadá jen jediné- český divák má nést břímě krachu Bolkovi farmy a díky "promoakci", kterou lze tento film nazvat, se snadno přesvědčíme o tom, že život tam byl asi hezký, když tam byly hezké peníze. Při shlédnutí tohoto snímku je mi spíš Bolka líto jako člověka takového, protože znázorňuje kam až může zoufalý člověk klesnout. ()

Pogodancer odpad!

Já mám Bolka i původní film opravdu rád... Ale tohle je katastrofa... Není tu žádný náznak děje, ani jednou jsme se nezasmál, nic... nerad to dělám ale nemohu dát ani jednu hvězdu.. tentokrát opravdu nemám za co... ()

Moraldo

No tohle snad už ani nikdo nemohl myslet vážně. Dějově naprosto o ničem, naprosto nesmyslná role pro D. Havlovou. Něco tah zbytečného jsem už dlouho neviděl. ()

GwyPal

V původním Dědictví byla kadence vynikajících hlášek tak 10 za minutu. V pokračování je jedna dobrá na 10 minut. Je to prostě divné, zbytečné a hlavně nevtipné. Navíc se to snaží recyklovat původní kultovní hlášky - podobně jako u dvojky Sněženek a machrů, což taky na kvalitě nepřidá a samozřejmě se tam musí nacpat Goťák (další průser). Prostě naprosto nedůstojné a zmrvené pokračování mé nejoblíbenější komedie. ()

surprise

Je vidět, že se na filmu nešetřilo. Angažmá skutečného Karla Gotta a třeba i skutečné helikoptéry a skutečného létání nad malebným valašským královstvím a skutečného pohřebního průvodu se vší parádou a muzikou nechť je toho důkazem. Aby se opravdu bylo na co koukat, nechyběl ani hluboký dekolt paní Čvančarové, ale to jsou tak všechny klady tohoto filmu. Ostatní je docela nuda, až je mi to líto. ()

Gedik

Musim říct, že po přečtení ohlasů jsem se nechtěl ani dívat. Je jasné, že jednička je legendou, která nelze překonat ani se jí vyrovnat. Ale myslím si, že dvojka se o to ani nepokoušela. Pro mě příjemný překvapení. Možná jsem jen jeden z mála, který dokázal sledovat s nadhledem nebo jen Bolkovi nic nezávidím a nemám radost z jeho osobních neúspěchů, ale mě se film líbil, takže můžu doporučit. 5 hvězd nedám jen proto, že přeci jen je to druhý díl a za prvním je o parník. ()

michalkop odpad!

Z tohoto filmu mám nekonečně rozporuplné pocity. Vtip jsem tam nepotkal, jen absurditu nad absurditu. A je buď strašně zamotaný nebo prostě příšerně natočený. Po jeho půlce už na něj nemám nervy. ()

Mates Hradecky

Nádherná kamera nemůže nahradit absenci hereckých výkonů, dobrého scénáře a humoru - má-li to být komedie. Než takové pokračování filmového kultu, pak raději žádné. ()

RoCho

Přiznám se, že jsem měl taky z tohoto filmu zpočátku obavy, ale jednou tak z nudy jsem se na to podíval a byl jsem mile překvapen. Na jedničku to samozřejmě nemá, ale Polívka i z blbosti udělá dobrej film. Už jsem to shlédnul několikrát a musím říct, že se mě to líbí. Podle mě to tedy mezi odpad rozhodně nepatří, ale ať si o tom každý udělá obrázek sám. Věčným kritikům se s ničim nezavděčíte. ()