Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

karelluke odpad!

Bohužel film je absolutně někde jinde oproti prvnímu dílu.Ve filmu chybí živočišnost prvního,a i humor.Pravděpodobně zoufalý pokus jak vydělat peníze.Ale na druhou stranu nikdo ani nemohl očekávat že se vyrovná předchůdci.Dokoukat film je umění nuda střídá mrtvá místa.Dle mě BRAK ()

sun.eagle odpad!

Tak špatný film jsem dlouho neviděl, dokonce některé Soukupové "klenoty" v porovnání s tímto škvárem září. Středobodem je samozřejmě Bohuš který ovšem poztrácel veškerou energii a zábavnost. Děj a staronové postavy se prostě halabala roubujou na hlavní postavu aby se to nějak zaplnilo plkáním o ničem, vzpomínáním či absolutně nefungujícíma hláškama, které sice bavily v jedničce ale tady působí uměle až to trhá uši. Tenhle film neměl vniknout protože dělá ostudu kultu. O to smutnější je že na jeho odkazu se tady parazituje jen kvůli potřebě sehnat prašule a ničemu jinému. ()

cumimnabednu

Co na to říct. Dávali to včera v telce a já se na to nedodíval. Prostě s původním prvním dílem to nemělo nic společného. Žádnou jiskru, žádnou energii Bohumila a žádný humor ani dobré hlášky. Proč se pokračováním skvělých filmů kazí jejich dobrá pověst? Viz Sněženky a Machři. To taky pokračováním dodrbali a byl z toho jakýsi odpad, kde všichni vzpomínali v odkazech na jedničku, ale je z toho jen nostalgie a smutek. To samé se děje tady. Jen se vezme to co fungovalo v jedničce, stejné hlášky nebo dějové kousky (hláška, "kde sa tu možu vychcať?, návštěva restaurace se stejným hercem číšníkem jako v jedničce, atd .atd) a půjde to ve dvojce? Nepůjde, je to trapné, neoriginální a prostě blivajs. Ach jo. Děj je jen naředěný guláš, kde se přidali další postavy a další nesmyslné děje. Nechápu, že se ve filmu omýlá furt, že tam není doktor (Donutil) nebo že Irenku (ukázou jen z dálky).... Nechápu, ale nedodíval jsem se na to, tak třeba jsem o něco v závěru báječného přišel. Nejvtipnější mi přijde to, jaké role hrávala paní Havlová "před Havlem" a jaké poté, co byla paní přezidentová. Když si vzpomenu ve filmech na ty kačeny (Holky z porcelánu, Smrt stopařek, Vlasta v Kurvahoši atd.). Tady ve dvojce už holt, i když coby Vlasta po smrti, tak nemohli paní herečku prostě obléct do hader coby hospodskou a dát ji k zadku špek, když to s Bolkem v jedničce dělali na stole při řezání špeku:))), tady musela coby nebožka mít na sobě vždy róbu a její hlas a slova museli znít přímo andělsky. To jsem fakt nedával. ()

megacik odpad!

Tento film je žumpa českej kinematografie. Kráľ všetkých odpadov. Videl som to raz, a už nikdy viac to nechcem vidieť. ()

Akmodos

Film degraduje neustálé srovnávání s Kurvahošigutntág. Úplný průšvih to není, když si odmyslím první Dědictví, vyjde mi lehce podprůměrný český film, nic horšího. Úsek s Karlem Gottem mi sám o sobě přišel tak nějak dadaisticky vtipný. ()

ArtLucie

Ta 1* je tu spíš jen ze slušnosti, pár světlých chvilek tam bylo, ale vážně jen pár. Jinak absolutně ztracený čas. ()

adinnka

Dle názvu a na základě předchozího dílu - Dědictví aneb kurvahočigutentag, si divák myslí, že se zaručeně pobaví. Opak je však pravdou. Film postrádá jakýkoliv humor, příběh spíše stále čerpá ze slávy prvního dílu. Ani ten "Bolkovský" humor není to co bývalo a o Dáše coby "Vlastičce" ani nemluvě. Film je fajn si shlédnout,ale jedno takové shlédnutí stačí. Jedno velké zklamání. ()

viking515

Film už len ťaží zo slávneho prvého dielu či predchodcu (ako chcete). To tam zabije strašne veľa času, ktoré sa dali využiť inak - keby bolo ako... Ale s úcty si treba pozrieť aj takúto vec, už len kvôli Bolkovi. ()

VelkaKobliha odpad!

Natočit tenhle film, bylo jako dát české vlajce pěstí do ksichtu. Je úplně jedno jaké to má herecké obsazení, protože tohle by nezachránil ani Tom Hanks v hl. roli. Přísahám bohu, že vždycky když uslyším "Dědictví aneb Kurva se neříká", tak si odplivnu. Amen ()

Lew.Ashby

Velice smutný film složený jen z odkazů na legendární jedničku a Bolkův skutečný život. Všechny ostatní scény spolu s trapnou linkou s Čvančou už jsou jen čirý odpad. Jedna hvězda za úctu k prvnímu dílu, který byl legendární a ač jsem věděl, že pokračování mu nemůže sahat ani pokolena, tak sračku co tomu nebude sahat ani po paty jsem tedy nečekal. Bohužel klasika českých návratů po letech stejně jako u Sněženek nebo ještě horšího Bony a Klid 2. ()

PowPow odpad!

První film byl mým nejoblíbenějším porevolučním filmem vůbec, dal bych mu 200%. kdyby to šlo. Ale tohle??? Dal jsem tomu jednu hvězdičku, ale teď při psaní si uvědomuju, že vlastně nevím, za co by si ji tenhle kompletně nepovedený film měl vůbec zasloužit. Měním na odpad. ()

AlesKrc1

doteď si říkám : Bolku proč ?? Možná nápad dobrej ,ale chybí tomu takovej ten šmrnc a odpich jako v prvním dílu ,možná i uchopení režisérského amatéra Sedláčka tomu pomohlo, že to nedosahuje kvaliti jedničky ani ze čtvrtiny ()

goauld

Divím se, PROČ se vůbec Polífka do tohodle "projektu" pouštěl... Možná s vidinou "vejvaru" na -značce- , žel v tomto případě se sakra sekl... Je to nudný, 80% se tam řeší jeho "Vlastička", "kopie" gagů z Guten Tag už v podstatě nefungují, některé další sequence (trapas v nobl podniku, tzv. taneční soutěz) také celkem k NEpopukání. Gott... to už jsem vůbec nepochopil, proč si tam "střihl" miniroličku (má to ten zpěvák zapotřebí?? dyt přece v nouzi nežije.. nechápu...). No nic.... Ještě, že jsem to nestahoval a podíval se na to dílo v TV, bo do kina.... sorry, ale to ty prachy raději dám za Božkov, nebo Slivovičku ;-) ()

mdf

Pokračování legendárních českých filmů by se mělo uzákonit,aby se v žádném případě nepokračovalo,protože nikdy nemůžou navázat na dobu,kdy byli natočený,na vtip a na atmosféru.Zoufalost a jen asi reklama sám na sebe,na farmu atd..Opilecké vtipy a jakási zábava za každou cenu.Stejná písnička jako Sněženky a machři po 25 letech,Bony a klid 2 atd. ()

andreas_tool

Proč? Irenko, proč? Podle všudypřítomného product placementu bych řekl, že kvůli prachům. Budiž. Ale aby v komedii nebyl ani jeden vtipný momemt? ()

Milonak odpad!

Holt je potřeba vydělat. Gratuluji - účastníci zájezdu... Tedy - "Účastníci zájezdu" měli aspoň nějakou myšlenku a vtip, tohle je absolutní stoka... ()

godal

Tohle dílo prostě nemělo vzniknout a přes veškerou snahu uvěřit,že to tvůrci mysleli dobře,aby zachránili Bolečkovi farmu,tak je to bolestná záležitost.Nebolí jen to,že je to prostě nevtipné a špatně natočené.Ono je to i špatně napsané.Ty doby,kdy scénář k Dědictví 1 obsahoval dvě stránky a zbytek byla improvizace-ty jsou pryč.Příliš se spoléhalo,že to Boleček utáhne a opět díky talentu podrží.Ovšem nikoho už nenapadlo,že jeho kariérní špička je pryč a on sám občas potřebuje podpořit,aby nepůsobil trapně.V konečném důsledku-Mistře-už prosím ne. ()

schuffyk

rozhodně to není propadák, jen nepochopený cíl autora ... je to v podstatě auto-biografie Bolka Polívky jistě že najdeme slabší místa, ale jako celek na mě film působí dobře ... vomitovat z něj určitě nebudu 👍 ()

Korpy22 odpad!

Jedná se o jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Tohle pokračování se zkrátka nepovedlo a vedlo k tomu několik podstatných aspektů. Film se se nás vlastně snaží naladit na určitou notu nostalgie, ale to se vůbec nedaří. Donutil je nahrazen Heřmánkem, Vlastička je mrtvá, Irenku pro jistotu vídáme jen v náznacích. Celý film má nespočet zvláštních střihů a trapných momentů. Oproti předchozímu dílu, kde je jedna dobrá hláška za druhou, zde můžeme pozorovat vtipy podobné kameňáku. Je to obrovské zklamání a totální zmršení filmového klenotu. ()