Batman

• USA The Batman (více)
Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, 2022, 176 min (Alternativní 169 min)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

LordArthas

Ano dáme tam tunu akce a v zásadě můžeme aplikovat vše co už dříve bylo použito, tak v čem by to bylo jiné? Za mě rozhodně nejlepší Batman, nesmírně jsem si to užil, člověk kolikrát zíral s otevřenou pusou co se děje, akce luxusní, přehledná a já ji viděl... 😅 Stopáž byla přesně taková kterou jsem vítal... Po Snyderove Lize toužím po dlouhých stopáží 😍 Takže za mě  zatím letošní film roku😍❤️ ()

TonyHawk94

Po dlhšom čase film, na ktorom som bol reálne v kine, a že to stálo za to, tak to na 100%! Pomalšie tempo filmu vďaka noirovskej atmosfére vyložene neškodilo a dôstojne krájalo atmosféru v tých častiach filmu, v ktorých to bolo potrebné. Detektívna zápletka sama o sebe vyprávaná vynikajúcim a strhujúcim spôsobom. Množstvo šokujúcich a nečakaných momentov, kedy som skoro vyskočil zo sedadla a zostal ako obarený. Film ako taký upútal hneď od začiatku, a to nehovoriac o prvých scénach s Batmanom po niekoľkých minútach, ktoré som si neskutočne veľmi užil - Pattinson je vynikajúci herec - skvelý ako Batman, ešte lepší ako Bruce Wayne - človek so strachom, ktorému musí čeliť a potlačiť v sebe, aby dokázal čeliť ešte väčším problémom. V porovnaní s Affleckom je niekde úplne inde, a ďalej (okrem vynikajúcich scén bitiek vyzdvihnem jednu špecifickú - stretnutie s Riddlerom v blázinci, kedy v sebe musel potláčať všetky emócie, aby nedal nič najavo a zachoval si chladnú hlavu). Výborná hudba Giacchina s pútavým motívom, potešila skvelá Kravitz v role Seliny Kyle. Záporák v podobe Riddlera podobný šialenec (a podobne skvelo zahratý), ako kedysi Ledger v roli Jokera. Ak to mám porovnať s Nolanovou trilógiou, bol to iné - nedá sa povedať, či lepšie, alebo horšie - skrátka - iné (a podobne vynikajúce, hoci iným - svojským spôsobom). Temnejšie, drsnejšie; aj technologicky a filozoficky niekde inde (pomalší spôsob vyprávania a najmä žiaden človek ako Lucius Fox, čo je možno aj dobré :o); no stále vynikajúce. Na záver len dodatok so želaním - dúfam, že bude nenávratne aj pokračovanie; že si Pattinson zopakuje rolu, a najmä, že sa vráti aj Catwoman (po Batmanovi druhá najlepšia postava vo filme). ()

Marcas

Nový Batman je přesně takový, jaký jsem si ho představoval. Temný, napínavý, kriminální, výborně zahraný a skvostně natočený. Robert Pattinson sedí na roli Batmana jako prdel na hrnec. Ono celkově mám pocit, že casting byl vybraný výborně. Není v něm slabého místa a všichni herci si to dávají. Jsem také rád za dlouhou stopáž, protože tu není jediná minutka navíc. Naopak. Každá minutka je důležitá k plnému pochopení a finálnímu rozuzlení příběhu. Vše to dokresluje naprosto dokonalý soundtrack, z kterého jsem byl hotovej už před filmem.  Kdybych měl porovnávat nového Batmana a nolanovského Batmana, postavil bych oba na stejnou úroveň. Oba jsou totiž pojmuti diametrálně odlišně a každý si tu svoji verzi natočil na výbornou. Jsem rád, že tu opět máme komiksový film, který se vymyká zaběhnutým šablonám a který bezpochyby splňuje definici hutného krimi dramatu, a který má zároveň potenciál rozvětvit se na více dílů. Jo a btw, tease na konci po titulkách je za mě geniální marketingový tah a člověku, co to vymyslel, za to tleskám. ()

Hammond

Ulice Gotham City jsou temnější, než kdy před tím. Pod rouškou dobra se odehrává špinavá hra, která se svým způsobem dotýká i Batmana samotného. Celkové velmi temné atmosféře dopomohla i skvělá hudba. Povedená akce, v kině skutečný zážitek - tři hodinky utekly, jako nic. ()

muti

Nesmrteľný superhrdina ktorého neohrozí ani výstrel z brokovnice z blízka, ani elektrický prúd, ani nič. To nie je vôbec zlá super schopnosť ()

Skrivan

Než jsem šel do kina, dělal jsem si srandu, že Batmana v podání Edwarda ze Stmívání rozhodně musím vidět, protože co je víc cool, než upíří Netopýří muž... Robert Pattinson však opět prokázal, že tuhle roli už dávno překonal a že hrát opravdu umí. Celý film se na postavu Batmana hodně soustředí (asi nejvíc ze všech Batmanů, co jsem viděl) - na to, co je Batman vlastně zač, kým je a jakým je coby Batman (tedy opravdu Batman, s Brucem Waynem se zde setkáváme jen ve velice omezené míře). Kolem Batmana jakožto postavy panuje zvláštní, mysteriózní až mystická atmosféra - a to se výborně odráží v ladění celého filmu. Je skutečně nastolena taková atmosféra, že nesledujeme jen "film o Batmanovi", ale sledujeme skutečně Batmana. Tuto atmosféru skvěle budují promyšlené záběry a perfektně podtrhuje geniální hudba. Délka může být pro někoho odstrašující, ale za celou dobu jsem se ani jednou nenudil. Postavy jsou uvěřitelné a fungují výborně, vztah Batmana a Catwoman v sobě nese řádnou dávku napětí, záporáci jsou famózní. Jen jsem si říkal, že by si tam spolu mohli všichni založit nějaký klub sirotků. ()

swinevenca

Pamatuju si, že před produkcí jsem byl lehce zklamán, protože jsem cestou ze Zahrádek očekával záhon křenu, ale musel jsem se spokojit jen s jedním zakrslým křeníkem. Pamatuju si svižný dějový nástup bez zbytečných inter, okouzlení z Batmanova samozřejmého pohybu mezi gothamským četnictvem (podobně bezstarostně si mezi lidma kráčel v kostýmu leda Kick-Ass), warriorský flashback při pohledu na Robertovy trapézy, vůbec si nepamatuju Colina (a to jsem ho chvíli předtím viděl i bez šatů) a jen matně si pamatuju, jak se detektiv zvrtnul v heroického plavčíka se světlicí. Srovnání s Phoénixovým Jokerem je na místě, co do civilnosti komiksových hrdinů a za mě i co do opětovné koukatelnosti (Batman je možná o 0,3* horší, ale Joker je hnusnější). A protože jsem si od konce filmu prošel Peklem i 60-ti kilometrovým hřebenem, což je nejdelší trasa jakou jsem kdy ušel mezi kinem a komentářem, hloub se nedostanu. ()

Cringy_Tommy

Když jsem poprvé viděl trailer na tento film byl jsem natěšený že dostanu dalšího Batmana ale zároveň jsem měl malý pocit strachu že mě tenhle film naprosto zklame. I přesto jsem se odvážil jít do kina. Od první minuty jsem na plátno čučel a bylo mi jasné že tohle zklamání nebude. Pan Reeves nám naservíroval spíše detektivního Batmana s temnou až hororovou atmosférou. Atmosféra je tu fakt úžasně udělaná a do světa Batmana mi hrozně sedí. Zpracování Gothamu je tu taky úžasné. Pattison jako Batman překvapil. Jak už jsem říkal film je spíš detektivní a vsází na děj a atmosférou ale když se do filmu dostane nějaká ta akce tak je skvělá, krásně nasvícená a do toho ta hudba kterou taky musím pochválit. Osobně si myslím že konec filmu je trochu zdlouhavý a Bruce Wayne tu nedostal moc prostoru (přeci je to jenom film o Batmanovi ale trochu víc Bruce by se hodilo) ale tohle vnímám jako jediná negativa. Skvělá podívaná 9/10 ()

Vito_LePour

Jednoznačně jedno z nejlepších zpracování, méně akce, více temnoty, složitější děj, velké množství scén, které budují atmosféru. Pattison zahrál Wayna jinak, překvapivě velmi dobře. Serkis jako Alfred je dobrý, ale není to Caine. Soundtrack je absolutní fantazie. ()

DonBraso

Na novýho Batmana jsem čekal a můžu být spokojen. To co se o něm psalo, byla jednoduše pravda. Na Pattinsona jsem byl hodně zvědavej, jelikož už ho viděl v trochu jiné roli ve filmu Dobrý časy z roku 2017.Tučňáka jsem nepoznal a to je dobře. Colin prostě zahájil role,aby nebyl jednoduše poznat. Hodina a půl je lahůdka. Naprostý přesný střihy a od hádanky k hádance putujete neustále dál za vrahem. Pak to trochu zasmrdí rutinou, kdy se nesmí zapomenout i na Waynovic rodinu a jeho tragádii a kdo vším za to byl. Je to sice menší přestávka, ale budiž. Jasně, záleží z jaký strany vlastně tohohle Batmana berete a z jaký doby. Popravdě ty střípky akce bohužel nejsou nic moc. Vyloženě honička co trvá snad nejdéle, mě vůbec nebavila. Ještě k tomu zakončená CGI efektem. Tenhle Batman mohl být doopravdy komornější se vším všudy a je to právě občas vidět,že Reeves snad ani nechtěl točit nějaký akční bomby, protože to už máte v jiných fimech o Batmanovi.Je hrozně fajn,že Bats dostává taky rány a není prostě nesmrtelný, ale moc příležitostí není a když ano,tak prostě akce či choreo je fakt strašně průměrný. To najednou vyšetřovací část jsou úplně jiný hody. Je tu dost postav a tak se to pěkně promíchává. Už před uvedením filmu bylo všem zvláštní proč hraje James Gordona černoch, ale znáte to. Herecky fajn, sountrack asi kromě dvouch tracků nebude legendou, ale to je jen můj pocit. Občas se najde i malinko divný detail v příběhu nebo stále prvoplánovost scény, která se vždy týká jakmile musíte v TV něco pustit,tak to vždy pustíte když herec dorazí akorát v ten moment do místnosti. Chyby si tam najde určitě každý, tak vypiplaný to není, ale to prostě jde na vrub, když dvě hodiny a čtyřicet minut sledujete rozsáhlejší příběh. Hádánkář opět ukázal v podání Paul Dana, že to jde i bez Jokera. Je jasný, kam to opět bude následovat, ale už my to malinko přijde jako přežitek. Co malinko nepotěší jsou i ofiko český titulky, kdy snad nedostanu z hlavy když Batman říká" Já jsem přítmí" :D Je tam malinko hokej, ale vlastně máte i dabing na HBO, ale ten je fakt dobrej, tak leda u vaření či žehlení, protože mu chybí hloubka hlavních herců. Když to člověk přežene, tak si říkáte, že sledujete něco od Finchera, že je to vlastně takový SEDM a kromě Gordona se Vám přichomejtne i pár postaviček a Catwomen. Ta zde má až nezvykle hodně prostoru a příběh se jí týká pomalu víc, než samotného Batmana v nadsázce. Status Batmana delá hodně, příběh na pár zrovna akčních pozic, který sice rozdmýchají kormidla jsou paradoxně tím nejhorším. Jako temnější kriminální drama to určitě hlavně dobrou hodinu a půl funguje znamenitě, pak se to malinko zastaví a už to nenahodí.85% ()

cerdax2

Pohadka o tom, jak patizon gatky si namocil a tim vsechny zachranil. Zbytecne dlouhe a zbytecne se pokousejici Gotham modernizovat. 60% ()

zerk0

Čím dlhší, tým lepší...vraj...no pri niektorých filmoch to zjavne neplatí. Po prvej polhodine s úžasnou temnou atmosférou a náznakom skvelého filmu prišlo rýchle vytriezvenie vo forme opatrného "PEGI 13" spracovania. Kam dopekla zmizla krv pri mlátení všetkých zloduchov, ako môže niekto zomrieť po strele do ramena a naopak vstať s úsmevom po dvadsiatich ranách do ksichtu od mutagénového Batmana? Prečo Pattinson bez obleku vyzerá ako "emo-upír" tesne pred samovraždou cesnakom? Mám z toho všetkého zmiešané pocity a preto mi nevychádza nič iné ako obyčajný priemer. 50% ()

Updated_Cake

Když se oznámil nový Batman v čele s Robertem Pattinsonem v režii Matta Reevese, tak jsem to považoval za vtip. Playboy ze Stmívání, který bude tancovat podle toho, co říká někdo, jehož nejúspěšnější dílo byla Planeta opic a podle dalšího, komu se povedlo podělat poslední 2 díly Hunger Games? Ten film byl od začátku na papíře podle dat a selského rozumu odsouzený k propadáku. Pak vyšel trailer, kde se scénáristi chopili toho, ukázat nadcházející film v co nejlepším světle a vypadalo to docela nadějně, ale trailer není film. Když v dubnu dorazil Batman i na HBO, tak samozřejmě byla povinnost se na to jít podívat. A scénáristi i herci mají moje uznání... Dokázali z toho udělat vážně zajímavý počin, který balancuje na dost temné a depresivní hraně a zároveň se vydali směrem bez Jokera, který v Batmanovi visí pomalu už všude a je to už nadužívaný příběh. Kostýmy byly super, Alfred možná zasloužil o trochu víc prostoru ale byl taky super, Batman/Wayne byl dost charismatický s temnou atmosférou kolem sebe, jak to má vypadat. Bylo z toho filmu cítit snad vše, i ta nenávist policie a veřejnosti vůči Batmanovi, který byl vždy spíše "nutné zlo" z pohledu veřejnosti, než jak je obecně představován. Film hodně překvapil a snad se scénáristi rozhodnou pro pokračování. Ovšem nemyslím si, že by tohle jakkoliv překonalo Nolanovky. Film to byl kvalitní, pobavil, měl v sobě dávku dramatičnosti, ale Nolanovky pořád stojí o kus výše, protože byly dotažené po všech stránkách skoro do dokonalosti. Jak jsem řekl, Alfred by tu zasloužil víc prostoru, zasloužila by tam víc prostoru i samotná postava Bruce Wayne, John Turturro prakticky za celý snímek ze sebe nesundal brýle a těhle drobností tam je víc. Ne že by to celkově kazilo dojem, spíš to jsou přesně ty důvody, proč to nikdy nemůže být film na úrovni toho, co tu kdysi stvořil Nolan. ()

JasonV

Batman meets Sedem, alebo po štvrtý krát a zase inak, tentokrát ako temná noirová detektívka so sociálnym presahom. ()

Cannonball

Ma to pár chybičiek ale všetky sa dajú prepáčiť lebo Reeves, veľmi múdro, natočil iného Bamana než Nolen. Reevesov Batman je naozaj temným ritierom prehnitého Gothamu, kde sa zdá že slnko nikdy nesvieti. Pripomína mi to tie naozaj dobre komiksy o Batmanovi. Dúfam že peniaze na pokračovanie sa nájdu. ()

Mamutol

Tak tohle se nepovedlo. Je to nudná, černá a strašně dlouhá zbytečnost. Na Nolana to nemá ani náhodou. A taky tam je moc a moc bubáků s afro účesama. Kupodivu chyběla hezká bílá žena s pěknýma prsama a hezkou prdelkou, které se dejme tomu líbí drsní bílí muži ... Fuj film. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023