Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Ivuska71

Už v Tenet byl Pattison výborný. Ted ovšem naprosto překonal všechna má očekávání. K filmu se pak hodí překvapivé spojení slov nádherný a ponurý, což z mého úhlu pohledu snímek naprosto vystihuje. Batman jako postava došel změny. Nevím, jak ji přesně definovat. Má mnohem méně uhlazenosti, méně udělátek, nemá tak blyštivé a robustní stroje. Působí mnohem víc věrohodně. Dostal mě. ()

Kusbi

Myslím si, že mnohým Pattinsonovo a hlavně Reevesovo pojetí Batmana sedět nebude, ale já z kina odcházím téměř maximálně spokojen. Reeves se rozhodl vydat cestou temného hrdiny, který se za celou dobu snímku neusměje a pokud projevuje emoce, tak jde hlavně o zlobu, vztek a utrpení. Celé to v podstatě jede na linii procházející současnou popkulturou obecně - tedy na linii projevování pocitů smutku a temných nálad. Pattinson se tak celý film drží v jedné herecké linii a dle mého soudu to zvládl naprosto skvěle a pouze mě utvrdil v tom, že jde o jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti. Příběh je solidně vyprávěn a vedlejší postavy jsou také povedené (zejména Paul Dano jako Riddler byl výborný). V neposlední řadě musím ocenit kameru a hudbu, main theme tohoto filmu je obzvlášť povedená. Jakožto jediný výraznější nedostatek vnímám délku filmu, některé pasáže se příliš vlekly a třeba po honičce Batmana s Penguinem tempo dost upadlo. Zkrácení filmu o cca půl hodinky by zde prospělo. Předpokládám, že pokračování filmu je takřka jasné a jsem zvědav na to, jak bude ztvárněn Joker (Keoghan je rozhodně neotřelá volba). A i přesto, že je na podobné soudy ještě dost brzo, tak se domnívám, že má Reeves solidně nakročeno k tomu, aby se alespoň vyrovnal Nolanově trilogii. ()

DarkViper

Jednu hvězdu, za všechny ostatní role než Robert Pattison... Bože dej te mu někdo nažrat... když se vampír stal upírem... Zase tak špatný film, kdyby mi nespadl telefon pod sedačku a já ho nemohl najít odešel bych před koncem ubohost. Neoriginální, tupý, špatná hudba, nová verze Batmobilu aneb fantomas se vrací. Obrovské zklamání. ()

betykabrdova

Film je jedinečný v pohledu na Batmana jako na detektiva a ne jako na superhrdinu. Ne pro nic za nic je Batman považován za anti-hera. Batmana vidíme minimálně bez obleku, ale ve filmu to funguje, jelikož to není snímek o Bruce Wayneovi, ale o Batmanovi. Pattinson je v hlavní roli na výbornou. Batman je již ve svém druhém roce působení, a tak je správně stoický a zneklidňující jako "hrdina" stavící na strachu svých protějšků. Batmana výborně doprovázela Zoë Kravitz v roli Catwoman - její postava je highlight filmu. Stejně tak vynikající byl ale Paul Dano jako the Riddler (Hádánkář), po jehož odhalení film nabral neskutečnou rychlost a já jsem do konce měla husí kůži. Obrovským plusem filmu byla atmosféra Gothamu. Jako v každém správném noir filmu má město vlastní osobnost, dýchá z něj špína, korupce a zločin v každé scéně a záběru. Perfektní kamera, práce se světlem a hudební doprovod, atmosféru jenom dokresluje. Giacchino se postupně stává jedním z mých nejoblíbenějších filmových skladatelů a Fraser se po Duně pouze rozjíždí. Reeves inspiraci očividně našel v Seven od Finchera a z filmu udělal spíše hutný, depresivní neonoir thriller než tradiční akcí nabitý superhero film. A ono se to skoro vydařilo, až teda na to že pár detektivních aspektů nedávalo vůbec smysl. K tomu se ještě přidá délka filmu, který se na začátku chvílemi táhne, ale pak se na vás navalí taková změť postav a zápletek, až si říkáte jak takovou kupu informací pochopí neznalec příběhu. Na jednu stranu se mi líbí, že nám byl Batman představen bez delší backstory, na stranu druhou příběh občas postrádá hlavu a patu při tolika zápletkách, zvratech a záporácích. Jako celek film funguje skvěle - jednu hvězdičku ode mě ale ztrácí. ()

Sweepy

Revival Roberta Pattinsona? Jak pro koho. Nový Batman přistupuje k tomuto superhrdinovi poměrně jinak, než předchozí filmy, a to tak, že místo akčního buduje napětí a detektivní zápletku až do noir atmosféry. Tato atmosféra s větší stopáží ne každému přivoní, ale já byl rád za tento neotřelý způsob, jak přednést film o Batmanovi. Musím podotknout, že atmosféra se až skvěle přiblížila hrám. Bohužel i tak mě jisté segmenty/aspekty štvaly. Jako například laciná hudba, která je sice ideální do detektivních pasáží, do těch akčních však vůbec, dále je to laciný batmobil a scéna s polonahým Pattinsonem, která nedávala absolutně žádný smysl. Co se týče Pattinsona samotného, při ohlášení, že bude on Batmanem, jsem byl docela i nadšen a těšil jsem se na jeho roli, ale byl jsem zklamán. Jako Bruce byl skvělý, jako Batman ne. Strnulé postoje, prázdné pohledy očima mu opravdu nesvědčily. Když máte zahalenou půlku obličeje a moc nemluvíte, asi by bylo dobré, abyste uměli hrát očima, což mě Pattinson nepřesvědčil. Občasné wtf scény a Pattinsona zachraňuje technická stránka filmu. ()

Pekyno

Bombastický trailer, recenzie a ohlasy mi vybudovali rovnako bombastické očakávania. Áno, v piatok večer sa na to naozaj oplatilo ísť do kina. Dostal som výborný biják, kde nešlo ani tak o to, naplácať nespočetné množstvo akčných scén na seba, ako o výbornú atmosférickú takmer detektívku. Pomerne depresívny Batman s červenými očami z nedostatku spánku zafungoval. Záporáci na jednotku. Catwoman dokonalá. Asi by som našiel slabšie a silnejšie úseky no tri hodiny mi ušli expresne rýchlo a na nudu nebol čas. Niečo mi ale predsa len chýbalo na plnú palbu, niečo, čo v tomto momente neviem úplne pomenovať. Snáď na to prídem po druhom pozretí :)) ()

Skyw4lker7

"Vraždy, lúpeže, prepadnutia. Toto mesto sa zožiera samo...možno už sa nedá zachrániť".Robert Pattinson sa zaraďuje vedľa velikánov ako Christian Bale a Ben Affleck ako ďalší skvelý The Dark Knight. Riddler je psycho maniak a jeho herecký výkon sa dá porovnať z Jokerom od Heatha Ledgera. Ďalšie postavy ako Gordon,Selina Kyle as. Catwoman, Penguin a Alfréd boli ako svoje kópie z komiksu. Nemám slov! Som ohromený! Matt Reeves natočil svoj ďalší skvelý film po Vojne o planétu opíc. Soundtrack a hlavný podkres Batmana od Michaela Giacchina je skvelý. Myslím že sa jedná o jeho najlepší v jeho kariére. Videné 2x v kine. ⭐⭐⭐⭐⭐. 🦇😱🤩😼❓. ()

vladi3

Kacirska myslienka, ze mozno rovnako dobre ako TDK.. Velmi temne, Pattison a dokonca aj Kravitz prekvapili... Uzasna hudba a vyborny blazon, paradna kamera... A Farrell, takto sa to robi do psej matere! A nie ako upistany Leto v Gucci... Kombinacia Vrany a Sedem... Mame prvu stvrtinu roku 2022 za sebou a Then Batman moze kludne byt filmom roku 2022... ()

mmajjkii

V posledních letech je Batman značkou kvality a v tomto případě tomu není jinak. Zejména se jim povedl cast - Colin Farrel v podání Penguina již tradičně skvělý, Robert Pattison mi jako batman taky vcelku sedl (zejména v této temnější verzi), Zoe Kravitz ušla i když se jednalo asi o nejslabší článek v tomto filmu, a hrozně rád jsem viděl Johna Turturro a Andyho Serkise - oba jsem si velmi užil. Avšak docela otravný byl ten protahovaný až nekonečný konec, nestopoval jsem to, ale takových 20 minut se tam dalo ubrat a film by na tom byl o dost lépe. Takže abych to neprotahoval já, 4*, IMDb 7/10. ()

CirkAtum

Dávám 9/10 scénář a kamera skvělé, herecké výkony také skvělé, jen bohužel výběr některých herců se mi k postavám úplně nezamlouval. Moc se mi líbil Pattison, který neustále dokazuje, že si umí vybrat roly do které se hodí. Bohužel jiskra mezi batmanem a catwoman mě nepřesvědčila. ()

RavenSpector

Snaha o maximální atmosféru se projevila v naprosto nesmyslném gradování hudebního, ovšem výborného, podkresu který je většinou zakončen dalším záběrem namísto gradace momentální scény. Jít o nějakou režisérskou verzi, chápu, ovšem tady došlo na nezábavné natahování záběrů, což naprosto postrádalo smysl a nudilo. V polovině filmu jsem si šel v klidu zapálit a pak se trápil další hodinu a půl, než to skončilo. Nikdo už mě nedostane do kina na film delší 2,5 hodiny. Moje záda to nedávají a ve valné většině případů to není ospravedlnitelné zajímavostí snímku. Duna budiž výjimkou. Nolanovým Temným rytířům tudíž nový Batman nesahá ani po kotníky. Navíc, to padouchovo chechtání se v base bylo, když ne trapné, tak hodně přehrávané. Shrnuto - urputný pokus o atmosférický film s nezvládnutou stopáží a přepálenou hudební vložkou. Scénář dobrý, ale pro 100-minutový film. Ne pro 3 hodiny. Stříhat, stříhat, stříhat a házet pod stůl. A vznikne pecka. Ovšem tato je hořká jako svině ()

Exanys

Když jsem poprvé slyšel, že Robert Pattison bude hrát Batmana, nevěřil jsem tomu. Když to potvrdili, smál jsem se několik minut. Když jsem viděl trailer, brečel jsem, jak můžou takovýmto hercem film tak pokazit. Pak jsem viděl film...jo, na Christiana Bale sice nemá, ale Robert zahrál Batmana naprosto skvěle a už se těším, že s tím jen tak neskončí. Co se týká samotného filmu, jde vidět pokrok v dělání efektů a dalších technologií. Film se odehrává v příjemné temné atmosféře a příběh je dostatečně rozvětvený. No možná až moc. Upřímně 3 hodiny být plně soustředěný na film není možné, i pokud je naprosto skvělý. Každopádně mě zcela vtáhl a já si užil každou minutu filmu. Vybarvit Batman v jednom filmu jako hrdinu, zlo i spasitele je náročné. Možná by zde mohla dostat i více prostoru Catwoman. Ostatní herci také podali obstojný výkon, avšak někteří by měli jít zpět FAMU. Co bych ale vytkl hlavně, je časté rozsvícení světel po absolutní tmě. Au moje oči. !!SPOILER!!Navíc doteď nechápu, že Gotham není moc chráněn proti záplavám a roztržení přehrad.!!SPOILER!! Každopádně film dosahuje obrovské kvality a naprosto mě překvapil, proto mu rád dám 9/10 a těším se moc na pokračování. ()

rakosabasta

Je tam vše…i osobitá interpretace postav. Ale i tak mám z filmu trochu pocit jako by ukročil zpět. A tak mi naskakuje otázka, proč znovu?! Na konci výzva k obnově nás a všeho je jasná a super aktuální… A potěšila mě - po dlouhé době - za titulky post-credit “scéna”… mini, ale potěšila… ()

Tranda

Příběh: 8/10; Drama: 8/10; Akce: 7/10; Napětí: 7/10; Hudba: 9/10; Vizuál: 10/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 7/10; Herci: 8/10. 8/10 ()

Viktor.Miksa

Když jsem viděl to hodnocení 85%, řekl jsem si že je to ta správná příležitost na to jít po dlouhé době do kina. Začátek a průběh byla poměrně dobrá detektivka která mi připomínala "sedm" akorát misto Brada pitta Batman a místo Morgana Freemana detective Crispus. Celej film jsem si říkal jak je to super že to je jak Batman se7en a těšil jsem se jak to dopadne. No bohužel konec je neskutečně Marvelovskej což mě neskutečně zklamalo. Bohužel bad endings už prakticky v této době nejsou a proto se musíme spokojit s touhle sračkou na konci. ()

Stinger78

Těšil jsem se na Pattinsonova Batmana, chlapec nezklamal a zcela bez výčitek se může postavit vedle Christiana Balea. Matt Reeves nám předvedl snad nejpochmurnější Gotham, co šel udělat a nacpal do tří hodin parádně hutnou a pomalu se valící noir detektivku. Z délky jsem měl největší strach, ale zcela zbytečně. To, že mi to ani nepřišlo, že to jsou tři hoďky a že mě ze sedačky nebolela prdel, znamenalo, že člověk nedostal ani na chviličku čas se nudit a klidně bych si to střihl znova. ()

Mufinek_16

Tak tenhle film je pro mě opravdu příjemným překvapením. Jako velký fanoušek Nolanovy batmanovské trilogie jsem neměla moc velká očekávání, jelikož jsem si nemyslela, že by se tomu nový batman mohl vyrovnat. Jenže už po pár minutách jsem věděla, že to bude pecka! Po celou dobu zde vládla tak neobvykle ponurá atmosféra, že mi šel chvílemi až mráz po zádech. A hudba? Dokonalost, "Something in the way" jako by byla stvořena přímo pro tohle. Herci předvedli taky slušný výkon, Pattinsona jsem měla ráda už předtím, hlavně díky filmům Ďábel a Král, ale teď už snad přesvědčil i ostatní, že dokáže být víc než jen upír z Twilight. Zoë Kravitz nemám moc v oblibě, ale musím uznat, že jako catwoman byla skvělá. Troufnu si říct, že The Batman se Nolanovo sáze v mnohém vyrovnává a jeho velmi temná atmosféra s nádechem detektivky je pro mě dokonce ještě působivější. Určitě plánuji film zhlédnout brzy znovu :) ()

Zackk

trvalo to než se to rozjelo, pak to bylo velmi zábavné, chytlavé a napínavé noir drama. pak se to začalo brát moc vážně a všichni ve střižně na hodinu usli. režisér si nejspíše chtěl připadat důležitě, a nestačilo mu velmi zajímavé a nevídané pojetí batmana, to né.. chtěl mít evidentně alespon jedno jasné prvenství, a jakou jinou kategorii závodu zvolit než délku. bohužel toho nedosáhl tím že by bylo mnohem více scén se zajímavou zápletkou, kýžený čas získal prostým natahováním scén, které by snadno byly dvakrát silnější kdyby byly o půluj kratší. a upřímně, aj ta znělka mohla být trochu poutavější, ale to je vskutku jen špička ledovce ()

draxxi

Ponury, temny detektivni pribeh s cernym zachmurenym rytirem... Vyborna atmosfera a skvela hudba... Jen misty dost zdlouhave... 26/3/2022 77% ()

Holly_Molly

Přání se splnilo a Batman nihilista pouští hrůzu a zasévá strach do srdcí zločinců tak jako nikdy předtim! Naprosto úžasná temná detektivka, kde atmosféra Gothamu je hutná jako prase, souboje intenzivní a surový, postavy dříve známý jsou vykreslený zase trošku jinak, záporák je totální creepyguy a hudba sednoucí lahůdka a pastva pro uši! Další skvělej DC zářez a zásadní komiksáckej film! 🖤 ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023