Francois Leclerc (Jean-Paul Belmondo) se vrací z vězení do rodného města. Vzpomíná na vše, co předcházelo zinscenovanému soudu a nespravedlivému rozsudku. Přichází, aby se pomstil. Město nyní stejně jako před lety politicky i ekonomicky ovládá Ligard, bohatý průmyslník. Díky šarmu se Francoisovi rychle podaří dostat do rodiny. Ligardova dcera se do něj zamiluje, její otec mu svěří významnou pozici ve svých podnicích. Bez skrupulí zničí Ligard Francoisova otce, který je lídrem politické opozice. Ale Francois tiše pracuje na tvrdém úderu, rozhodnut pomstít roky strávené ve vězení, ztrátu cti i hanbu svého otce. (Česká televize)

Peči

Na mě to bylo trochu těžko stravitelné. To že se střídaly časy, jsem ještě stačil vnímat a chápat, nicméně v podrobnostech už jsem se ztrácel. Nehledě na to, že film je zbytečně vláčný a chvílemi i nudný. Chybí více akce a napětí, prostě to, na co jsme u Belmonda zvyklí. Pak přichází konec a rychle hotovo. Ale hlavní problém je to, že jsem asi úplně stopro nepochopil ten konec. Vzhledem k těm nedostatkům za 3. Za čas se na to podívám asi znovu, protože mám z toho trochu rozpačitý dojem... ()

Saxos

Jean-Paul si asi potřeboval odpočinout od svých rolí plných kaskaderských kousků, nebo vytříbeného humoru. ()

Nerajohn

Fantastický snímek, na Belmonda velmi překvapivý. První polovina je sice trochu těžší, ale v momentě, kdy v průběhu televizního přenosu z PMEZ mezi Tournai (asi Lille) a Bayernem Mnichov prochází hlavní hrdina městem a vzpomíná na minulost, nabírá snímek velké grády až do silného finále. V zajímavé roli Claude Brosset. ()

PTuranyi

Vážny sociálno politický film, hoci tu Belmondo hrá aj milenca aj akčného frajera stále tu v pozadí číha politika a sociálny podtext. Rozstrihanie a spomínanie je málo prehľadné. ()

gizi

Pro mě zklamání. Děj je až příliš rozvláčný, pořád se vlastně skoro nic neděje, chybí tomu víc šťávy. Bez Belmonda (který sice nijak výrazně neexceluje, ale přesto je svůj a je prostě Belmondo) by to už skoro nestálo za to. Nejhorší je asi pasáž z nočního klubu. 60%. ()

FoxxX

Netradiční film s Belmondem. Ale nepříliš povedený. Hlavní hrdina je typicky Belmondovský - tedy extrémní flegmatik. Děj se neustále přesouvá v čase. Stále sledujeme nejrůznější vzpomínky hlavního hrdiny, které nám popisují, co se vlastně dělo před těmi sedmi lety, než skončil ve vězení. Tyto retrospektivní scény ovšem tvoří asi 75% stopáže, takže "v současnosti" se neodehraje skoro nic. Scény z oné "současnosti" jsou dále obohaceny o spoustu morálních řečí. Podle mě se ten film snaží být až příliš hlubokomyslný, navíc ony přesuny v čase dělají příběh dost nepřehledný. Závěr podle mě trochu nejasně vyšuměl, nebylo to nic moc silného. ()

Moraldo

Myslejí si že ze své pozice mohou vše. Zaženou člověka do kouta, vše mu vezmou, vysmějí se. Páchají bezpráví a budí nenávist. Film o tom, proč je pomsta důležitá. Nádherná, stupňující se podívaná s nekompromisním koncem. Nádherná kombinace nostalgie z návratu do měnícího se města po letech, vzpomínek po dětství a touha po pomstě. ()

Hombre8

Bortas!!!   A pěkně v corleonovském stylu. Studená. Film zdánlivě rozvláčnější, košatější, ale to beru jako záměr ke konečné gradaci. Řemeslně velmi dobře zpracovaný snímek s dobrým scénářem. Pěkný pohled na francouzskou společnost té doby. Hvězdné obsazení. Opět perfektní záporák Brosset. Prostě klasika. ()

Sa.sa

Dobrý film o pomstě, který graduje do poslední minuty... Jinak film ze staré školy a tak se na něj musí koukat... ()

marai

Muz, ktory ma nieco odzite sa pomaly prechadza mestom, diva sa a premysla (toto fungovalo neskôr napr. vo Veľkej nadhere). Maskerom davam jednu hviezdicku. 7 rokov basy na hlavnom hrdinovi az na par sedin nezanechalo ziadne stopy, co dost komplikuje orientaciu v casovych prestrihoch. Hudba monotonna. Hrdina pripomina skor Muza z Acapulca ako grofa Monte Christo. Zahorknutost a tuzbu po pomste skryva az prilis dobre. Na to, ze vyšiel z lochu, je pekne opálený. Francúzsky pekné, veľmi prístupné a nad vecou - spolu so scenáristom si prajete, aby také skutočne boli. Napriek stopáži si dej udržal moju pozornosť. Klasický trojhviezdickovy film, za Belmonda davam stvrtu. Napriek vytkam vyššie to bol najväčší pán. ()

bertrand

"Kdyby tam nebyl ten Belmondo, nedalo by se na to koukat", prohlásila páně Bertrandova lepší polovička a to je asi tak vše, co se k tomuto filmu dá říci. Dokonce se ani nedá říci, že by se monsieur B. na tuto roli nějak zvláště hodil, ale on je prostě vždycky větší než film kterému se upsal. Tak rychle: naprosté odtržení od reality a logiky, jako u valné většiny kdysi adorovaných francouzských filmů. Začátek povzbuzující, prostředek přešlapuje na místě a konec už nikoho nezajímá. Nostalgie nefunguje. Neherec Krampol by už neměl ani dabovat, jeho procítěný přednes hrdinových monologů zaváněl školní besídkou. ()

Choucas

Skutečně mne tento film moc nezaujal, takové role se pro Belmonda nehodí. Chvílem zajímavé ale jako celek - nic moc. Právě proto hodnotím 3 hvězdičkami. ()

Epikuro

Jasnou dějovou linii je asi v tomto případě zbytečné kombinovat složitou retrospektivou, kterou by mohl závidět i Kundera. Lidsky nerozumím pomstě jako takové. Nechápu vydávání času, energie a prostředků na to, abych jiného vychoval. Tato navíc byla příliš nudná, překombinovaná a vlastné dost plytká. ()

Ed.

Takové nenáročné povídání, stále se to sune kupředu. Dá se na to dívat stále dokola a pokaždé to bude jiné. Takže pro mě zajímavý snímek :-) ()