Jediné, co chtěl od francouzské revoluce, byl rozvod! Jean-Paul Belmondo uprostřed šlechetných ideálů a zhrzených milenců... Nicolas Philibert byl nalezenec. Vyrostl v rodině obchodníka s vínem v Nantes Gosselina. Když dospěl, oženil se s jeho dcerou Charlottou. To vše se stalo 16. února 1786. Ctižádostivé a domýšlivé dívce však prostý Nicolas nestačil a zakoukala se do bohatého barona. Žárlivý Nicolas barona zabil a nezbylo mu, než si zachránit život útěkem do Ameriky. Přeplul oceán jako černý pasažér s prázdnou kapsou, ale za chvíli si vedl k oltáři dceru největšího boháče v kraji. Jenže těsně před osudným ano vyšlo najevo, že Nicolas má už jednu ženu ve Francii. V té době tam však zuřila, nebo vítězila, revoluce. A jednou z vymožeností tohoto dějinného kotrmelce byl zákon o rozvodu. A tak Nicolas znovu nasedá na loď, aniž by tušil, že v rodné Francii ho čeká nejedno překvapení. (Česká televize)

hemul

Kucapaca alebo obnovenie poriadku, myslím, že skutočnosť nebola veľmi odlišná od tohto filmu, a najlepšia na ňom je komická dvojica Belmondo - Jobert, plus tradične dokonalý Guiomar, tentoraz zameraný na hru rukami. ()

inachisio

Další naprosto skvělá komedie. Tentokrát ale zasazená do jiné doby a to velice šťastně. Film proplétají nezapomenutelné hlášky, skvělá hudba a - samozřejmě vynikající herci a scénář. ()

djfun

Mám slabost pro staré filmy i pro Belmonda, a pro Jobertku jasně, že taky. Když jsem to viděl kdysi dávno, což mi bylo asi deset, byl jsem nadšenej. Bohužel s odstupem několika desetiletí je tohle typickej příklad bijáku, co v souboji s časem absolutně neobstojí. Hrozná slátanina! Na rozdíl od všech dodnes nepřekonaných Wilderových, Pollackových nebo třeba Allenových komedií z podobného období, jsou ty tehdejší francouzské a italské "šlágry" v dnešním světle povětšinou vyčpělou nudou a nechápu, čemu jsme se to tenkrát smáli. Ač to tedy říkám hróóózně nerad:( ()

t0ny

Dynamická komedie, která si trefně střílí z vyobrazené doby, a na to, že v ní jde vlastně jen o rozvod, je úžasně nápaditá a ani na moment neztrácí dech. Těším se na zhlédnutí v originálním znění! ()

Puol

Belmondo si rieši svoje manželské problémy na pozadí francúzskej revolúcie. Medzi ním a krásnou Jobertovou to fakt iskrí. Taky veselý, ale občas až satirický pohľad na francúzske dejiny. ()

Evander

Slávu tohoto a jemu podobných filmů s Belmondem již dávno odnesl čas. Film sice neurazí, ale ani nijak zvlášť nepobaví. 60% ()

pepa3rd

Skvělý dobrodrulžný film z období francouzské revoluce, kde dobrodružnému žánru velmi dobře sekunduje romantika i humor a to především díky dokonale fungující ústřední dvojici, mezi kterou to jiskří a to myslím doslova :) 90 % ()

Torgal

Uff, tak toto bol teda riadny bordel. Dej je totálny guláš najrôznejších (väčšinou humorných) situácii a človek sa pri tom rozhodne nenudí, ale mňa z toho pomaly začala bolieť hlava. Humor tiež mohol byť o niečo viac výživnejší a koniec mi prišiel riadne odfláknutý. 6/10 ()

Zevon

Na první pohled galimatyáš má překvapivě hlavu a patu. Belmondo v nejlepších letech a ostatní nezůstávají pozadu. Spád, šmrnc, spousta bžundy, prostě to miluju. Mohl by mi, prosím, někdo sdělit, jak se k tomuto natáčení přimotalo Rumunsko? V 71 roce tam pro Krista pána žrali ještě klacky a v lepším případě sami sebe navzájem...Přečetl jsem si v diskuzi výstrahu, že v nějaké verzi vyšla komedie předabována Belmondo-Postránecký. No to snad ne, to bych asi vztekem nerozchodil. Vůbec nevím, proč se filmy po určité době předabovávají opět, typický příklad je Sedm statečných s Bartoškou a Návrat do budoucnosti, kde se změnil i překlad. Většinou nové dabingy jsou bohužel horší a slovník stupidnější. ()

Enterprise

Revoluce je doba značně nejistá a s Jeanem Paulem Belmondem si pěkně zahrává. Jednou je za zachránce, podruhé mu jako zrádci hrozí gilotina. A k tomu ty ženy - kdyby jenom věděly, co vlastně chcou :-) Stará dobra francouzská klasika za čtyři hvězdičky. ()

sehe

V roku 2011 sa mi zdá táto francúzsko-rumunsko-talianska historická komédia trochu naivná,ale rada som si pripomenula takých hercov ako Marléne Jobert a Belmonda nakoniec tiež. ()