Ziskuchtivost je silnější než bojové kamarádství. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie dostala za úkol zachránit před postupujícími Němci zásoby zlata z malé tuniské banky. Po příjezdu do městečka byl oddíl přepaden nepřítelem a přestřelku přežilo pouze pět mužů. Velící rotmistr se stále snaží získat poklad pro vládu, ostatní však vycítili příležitost ke zbohatnutí a pod vedením seržanta jdou tvrdě za svým cílem. Nečekaně získají spojence v krásné manželce bankovního ředitele... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slimak

Legionářská pochutina která je prostě o chlapech a jejich osudech kdesi v Tunisku....Mrchožrouti jsou stále pěkným dobrodružným zážitkem který potěší oko svou nadsázkou v některých scénách....jsem vděčný za to že na DVD není debilní dabing z Novy protože ten to celé zrasil o 40%... ()

DocBrown

Kdo je horší, francouzský legionář, nebo nacistický důstojník ? Ani jeden, je to samozřejmě žena. Francouzký Rambo se spoustou skvělých hlášek. Škoda jen, že ten tank nebyl ani německý, ani z druhé světové. ()

Paity

Asi takový Belmondův standard. Rozhodně ne špatné, ale rozhodně toho natočil hafo lepšího, co vás více strhne svým dějem. ()

willis

Nevim, ale bojové scény jsou dost přitažené za vlasy. Belmondo ve své typické roli neodolatelného bídáka. Film nenudí, ale zázrak to taky není. P.S. Podruhé viděno po šesti letech a líbilo se mně to o něco víc, takže přihazuju hvězdu. (duben 2010) ()

Yardie

Takových 50%. Pro mě osobně docela velké zklamání. Jako by se film nemohl rozhodnout, jestli to bude drama nebo komedie. Na komedii tám bylo velice málo vtipu a drama to nebylo pořádně udělané. Bylo tady pár hlášek, ale to bylo tak vše, děj byl takový nijaký, občas mě to i nudilo. Belmonda mám rád, ale todle byla dost slabota na něj. Škoda. Howgh! ()

Mikino00

Dějově sice ne moc originální a předvídatelné, ale to vůbec nevadí, humor a hlášky, které Belmondo sype z rukávu jsou úžasné. Bavil jsem se dobře. ()

aLPaC

Vynikající prolínání žánrů. Ve vteřině se to změní z válečného filmu na komedii, drama, dobrodružství a zpět k válčení. Vynikající Belmondo i ostatní a takový taťka Tří králů. Jednoznačně plný počet i za to, kolikrát mě Mrchožrouti dokázali překvapit, viz scéna s tankem. ()

laepus

Tenhle film jsem viděl jen jednou a má pro mě dost slabých míst (proto "jen" čtyři hvězdy), na druhou stranu má ale dost a dost scén hodně povedených, u kterých člověk padá smíchy na zem. Občas mě tam taky trochu rozhodilo pár momentů, kdy si tenhle film občas zahraje na něco, čím by vlastně ani nechtěl (neměl) být. Pokud tedy od filmu budete čekat salvu belmondovského herectví, té se vám každopádně dostane vrchovatě. ()

RadimFišer

Už jsem měl možnosti vidět od pana Belmonda hodně filmů, ale tady jsem byl přímo zklamán. Je to zatím nejhorší film, kde se mistr žen vůbec nepředvedl. Film se mi zdá tak nějak umělý a naprosto hraný. Vztah s Němcem v tanku při útěku je přímo přikovaný k nerealitě a absurditě. Seděl jsem pět minut v křesle a netučil jsem jestli to měl být nějaký skrytý vtip. Jednání Němce, který překpokládá, že se mu bude věřit, nedokonalé. Prostě celý film ve mě zanechal poloviční výraz pořádného filmu, který si představuji od Belmonda. Musím přiznat, že manželka bankéře byla navýsostech sexy. Její ženské a prohnilé jednání přidává tomuto filmu minimálně jednu hvězdičku. Už pro tu originálnost a předvedení, které se jen tak ve filmech této provenience nevidí. Jacques Villeret se opět ukázal v roli naprostého hlupáka, na kterého jsou používány ty nejlehčí psychologické triky a on vždycky podlehne. Je mi ho tak líto. Miluji jeho film Večeře s blbcem, ale tady kledá na absolutní dno. Film jsem strávil, neboť mým cílem je vidět celou filmografii hlavní postavy. Jinak děs a bída a nespraví to ani ředitel banky, který chčije do jámy po výbuchu bomby a zabije ho vysoký proud. Všem ostatním doporučím neopakovatelnou komedii, kde šéf Belmondo hraje jako dokonalý bůh. Nenapravitelný je o tísic a jeden kilometr dál než tato prázdná, nízkopoložená, ostudné komedie. ()

crha

Cizinecká legie mě fascinuje, i když Belmondo tady na legii celkem kašle a jde mu jen o to šlohnout zlaté cihly. Jsem hnidopich, ale Bořiči mýtů říkali, že nachcáním na kabely vás to nezabije. Já bych to ale stejně nezkoušel. ()

Heavyman

Rozhodně né komedie, ale ani né klasický válečný film. Je to jeden z nejzajímavějších a zároveň nejzvláštnějších filmů co jsem měl možnost s Belmondem vidět ovšem nemyslím, že by patřil k nejlepším. ()

agassi68

Belmondo tentokrát v púšti. Nechýba jeho šarm, vtip, trošku menej fyzickej kondície /len jedna bitka/, ženy mu podliehajú ako vždy. Príjemný film, ktorý neruší nejakou chybou. ()

helloween93

Tragikomedie s J.P. Belmondem, která je předevšímo něm a o jeho charismatu. Bez něho by to nebylo takové. Docela mě překvapilo, že film střídá komediální rovinu s vážnější, kdy postavy umírají. Hlavně závěr pobaví, ten je takový dost nečekaný. 4* ()

Evander

Mrchožrouti mě doslova dostali. Jsou jednou z nejzábavnějších belmondovek, které jsem viděl. Příběh je zajímavý a byť je postavený na nemnoho postavách, o to zajímavější každá z nich je. Nejen Belmondo zde hraje v perfektní formě. Určitě jsem tuto komedii neviděl naposledy. 80% ()