Ziskuchtivost je silnější než bojové kamarádství. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie dostala za úkol zachránit před postupujícími Němci zásoby zlata z malé tuniské banky. Po příjezdu do městečka byl oddíl přepaden nepřítelem a přestřelku přežilo pouze pět mužů. Velící rotmistr se stále snaží získat poklad pro vládu, ostatní však vycítili příležitost ke zbohatnutí a pod vedením seržanta jdou tvrdě za svým cílem. Nečekaně získají spojence v krásné manželce bankovního ředitele... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tranquill

Belmondo zde vypadá opět jako sympaťák, ale to ještě neznamená, že musí být sympatický vždy... honba za penězi je důležitější než kamádství nebo čest. ()

Schlierkamp

Francouzské válečné drama odehrávající se v dubnu 1943 v Tunisku. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie pod vedením Edouarda Mahuzarda (M. Constatntin) dostala za úkol zachránit zásoby zlata uložené v bance před postupujícími Němci. Legionáři netuší, že městečko, v jehož bance se peníze nacházejí, je už obsazeno německými silami. Po úvodní přestřelce, během níž jsou Francouzi překvapeni a zachrání se jich pouze hrstka, se jim podaří aktivovat opuštěné dělo a německou posádku zničit. Přeživší legionáři, Mahuzard, seržant P. Augagneur (J. P. Belmondo), Boissier (M. Creton) a Béral (komik J. Villeret), se však nemohli dohodnout, co provést s uloženým zlatem, neboť část z nich chtěla obohatit sebe, nikoliv vrátit cenný kov a použít ho pro vojenské účely. Následuje velmi zajímavý pěstní souboj mezi Belmondem a Constantinem, který mě zaujal snad nejvíce z celého filmu. Do příběhu zasahují další osoby, jako například ředitel místní banky F. Perrot, jenž zahyne velmi bizarní smrtí, jeho bezskrupulózní žena M. Laforetová či její milenec, německý důstojník M. Habich. V závěru je Belmondo i se zlatem, které chtěl zrovna vyměnit za peníze, obklopen francouzskou armádou, předstírá tedy, že ho jede odevzdat na vojenské velitelství. V porovnání s o dvacet starším filmem 100 000 dolarů na Slunci, jenž se zabýval podobnou problematikou v kousek vedle ležícím Maroku, však shledávám Mrchožrouty méně zajímavými. I vzhledem k tomu, že snímek H. Verneuila, narozeného v thrácké části Turecka ve městě Tekirdag, neoplývá mnoha akčními scénami, zařadím ho mezi průměrné Belmondovy filmy. ()

kwaicheng

Velké zklamání. Jediné, co bylo na Mrchožroutech dobré bylo krásné prostředí Afriky a scéna, kdy bankéřova manželka komentuje smrt svého muže, který se vymočil na dráty vysokého napětí: "Konečně s tím svým pindíkem něco dokázal..." Jinak to byla opravdu bezbřehá nuda, vojenské scény byly do všechny do jedné kravina, vojáci stříleli jako když sousedovic Pepánkovi povolí svěrače, Belmondo byl otravnej jak dyzentérie, zkrátka nemělo to grády. ()

Inozuka

Na nic se nečeká a jak skončí titulky začíná jízda přes mrtvoly. J.P. Belmondo hláškuje jak o život, kulisy v podobě Cizinecké Legie, Afrika Korpsu, zlata a Tunisu mu každou chvilku nahrávají na smeč. Přes hodně drsných scén a brutálních kotrmelců se jedná o jeden z nejzábavnějších filmů v Bébého filmografii. ()

Belmondicek

"Zvláštní věc, můžou kolem ležet mrtvoly, může bejt všecko rozsekaný, zničený, banka stejně láká!" Belmondo,tentokráte v čele skupiny legionářů se rozhodne uloupit zlaté cihly v tuniském městečku El Ksour poté, co jednotka určená k jeho přepravě byla pobita Němci. Hvězdně obsazená válečná dobrodružná podívaná podpořená vychytralou manželkou ředitele banky ( Marie Laforet, v témže roce se sešli ve Veselých velikonocích ), kanonýrem ze "sračkou" ( Jacques Villeret, taxikář z Bezva finty ) nebo velícím rotmistrem ( Michel Constantin, kámoš ze Smůly ).  Bebel opět s neodolatelným šarmem sympatického dareby si ví rady s každé situaci. "Byl jsem nejbohatším mužem na světě, zlato mě zničilo, zlato." ()

Stanix

Již minimálně po třetí vidím film se stejnou zápletkou (Kellyho Hrdinové, Tři Králové...) a po několikáté vidím Belmonda krást (Velký Šéf, Bezva Finta...), ale tentokráte je to oproti "konkurenci" maličko slabší podívaná. Přesto stále koukatelný kus, s několika více či méně vtipnými momenty. "Nehoda" ředitele banky více než povedená. Plyne z ní doporučení v blízkosti elektrického napětí močit přerušovaně. ()

Duke90

Pro mě už trochu slabší z důvodu menšího hereckého stereotypu, který zde Belmondo předvádí - prostě mi to tak připadlo. Mrchožrouti se stále drží na slušné úrovni a fanoušci "bebela" nebudou mít asi jediný důvod, proč by šli pod pět hvězd. Já osobně jsem měl bohužel pocit, že už jsem to všechno jednou někde viděl.... a to v daleko lepším a ne až tolik ohraném podání. ()

V.N.

To jak dokáže Jean-Paul Belmondo v roli vrchního legionářského svůdníka vyskočit na tank, je jednoduše nenapodobitelné. ()

morris22

Co se asi může stát, když pošlete partu žoldáků pro poklad? :) Asi tak by se dal shrnout příběh, kterému pevnou rukou vládne J.-P. Belmondo. Jeho charisma a svaly představují silné argumenty, proč ho následovat. Film má spád a rozhodně nenudí, za mě 80%. ()

mikhail

Klasická humorná akčná Belmondovka z netradičného prostredia. Pritom však neomrzí ani pri desiatom opakovanom pozretí. Rozhodne odporúčam. ()

subic

Začátek klame tělem, válečná vřava někde v Africe v pouštním městě. V podstatě je to komedie o tom, jak vykrást banku, i když kolem srší kulky nepřítele a neobejde se to bez mrtvol a to i z vlastních řad v podstatě vlastní zbraní. K tomu se počítá i jedna zajímavá smrt při výkonu močení do díry po granátu. Zde je na konci důkaz, proč medaile, metály a diplomy nejsou v oblibě. Hodně se mi líbí výprava. 4 hvězdy jen o chlup jen, protože JPB je můj oblíbenec. 70% ()

Nathaniell

"Nejsi ty tak trochu blbej?" "Důstojníku! Při oslovení nadřízeného vykáme a v ždy oslovujeme celým titulem. Nejste vy tak trochu blbej, seržante Oganiére?!" Ne, nenechte se plést, tenhle film je doslova masakr. Hláškama, akcí, ani krví se nešetří. A nepřeženu to, když řeknu, že je to jeden z nejbrutálnějších Belmondových filmů. A víte, co jsem udělal, když jsem ho ještě jako malej zmetek shlédl na kazetě poprvé v životě? Pustil jsem si ho znovu. Skvělý film. Jeden z Belmondových nejlepších. 5* ()

cinema_cz

Nepřekonatelný Jean-Paul krade, lže a smilní ve zdařilé válečné tragikomedii s několika překvapivými zvraty. 60 % (Ci 03/2008) ()

ostravak30

Belmondo, Belmondo a zase Belmondo. Ten pán je prostě dokonalý. Henri Verneuil a Michel Audiard s ním spolupracovali na řadě filmů. Rok před tím vznikl vynikající Dobrodruh. A dále Policajt nebo rošťák, Profesionál, Zvíře. Volba tedy logicky padla na Belmonda, protože tvůrci míchají vážné momenty s humornými. A J. P. Belmondo mezi tím umí slalomovat. Film navíc nenechá diváka v klidu. Obsahuje řadu zvratů a velmi zajímavý konec. Slavný herec, komik a kaskadér zase tak často rodnou Francii neopustil, a mnoho válečných filmů též nemá, takže snímek rozhodně stojí za to. ()

seba

Četař Oganier Jean Paula Belmonda. To se musí vidět. Válčí, vyhrává, prohrává, krade, ukecává, svádí a ten konec. Souhlas s Houdinim, pozor na otevřené díry s kabely ( například po výbuchu dělostřeleckého granátu). ()