Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

hans500

Bezchybný thriller, tradičně výtečný Belmondo a naprosto přesvědčivý Hossein, spousta výborných scén, perfektní scénář, jeden duel jak vystřižený z westernu Sergia Leoneho, dobré akční scény, občas nechybý nějaký Belmondův vtípek, výborná režie Georgese Lautnera, drsný konec (u Belmonda velmi netypický), excelentní atmosféra a jedinečná ústřední melodie od Ennia Morriconeho. Nejspíš nejdrsnější film s Belmondem. ()

LeoH

Tak přece už jsem to kdysi viděl. Ale vzpomněl jsem si až ve finále, což beru jako docela podstatné mínus. Atmosféra se díky panu Morriconemu dá krájet, Belmondo coby obvyklé chodící ztělesnění zásadovosti, mazanosti, sex-appealu a kdovíčeho ještě je prostě boží (i když mě Tříska ani Krampol jako jeho dabéři nikdy neuráželi, zase jednou jsem se přesvědčil, že s vlastním hlasem je Belmondovo herectví ještě daleko mnohotvárnější), ladění do vážna (málem jako zamlada u Godarda) potěší. Přesto u mě nakonec jen silné ***, za poměrně intenzivní zážitek, který rychle vyprchá. ()

Doudis19

Ještě před Bournem, tatínkem z 96 hodin a dalšími, tu byl Joss Beaumont. Ten nejsympatičtější francouzský agent, který když zrovna netrousí nesmrtelné hlášky nebo neklátí jednu žabožroutku za druhou, pak jen tak mimoděk mění nejlepší muže zákona v čele s Robertem "de Peyrac" Hosseinem v malé školáčky, nebo zachmuřele jedinečnou Belmondovskou tváří dává pojmu čest a hrdinství nový rozměr. Narozdíl od technické stránky filmu, teskná Morriconeho melodie nezestárla ani o den. Jedna z nejlepších Belmondovek, ne-li úplně ta nejlepší. ()

viperDavid

Dva faktory který dávají filmu jasných pět. Belmondo a Morricone. Belmondo je prostě Belmondo a skoro každý jeho film je přehlídka francouzkého umění. Když ho spojíte s perfektně načasovanou dokonalou hudbou získáte neodolatelnou podívanou. ()

KRYSIOPICE

80's jsou nenávratně pryč a s nimi i způsob jakým byl natočen profesionál. Bojové scény působí směšně, děj postrádá logiku, honičky aut působí neuvěřitelné a western tady nemá co dělat. Na začatku se dozvíme, že Baumont je něco mezi Mcgiverem, Rambem a Supermanem. Takže pak nás už nic nemůže překvapit. Opět Moriconeho Chi-mai je úžasné, ale zase jede pořád dokola až do zprotivení. ()

KanjiVital

Záběr na Belmonda za zvuku nadpozemské hudby Morriconeho toho řekne o člověku a nezlomnosti jeho charakteru víc jak cokoliv jiného. ()

drederik

Na konci sem si říkal utíkej Jossi utíkej. Ale on ne, s klidem a se vztyčenou hlavou kráčí smrti vstříc. To je hold Belmondo, postrach francouzské tajné služby, která ho obětuje a předhodí lvům. To se ovšem nevyplácí. ()

lennyd

Joss Beaumont (Jean-Paul Belmodo) je špičkový agent francouzské tajné služby. Jeho úkolem je zabít jistého afrického prezidenta Njala. Ale než se k cíli propracuje, změní se pohled francouzské vlády na tohoto diktátora, a v rámci vytvoření přátelských vztahů mezi vládami je Joss prozrazen a vsazen do vězení. Ale i po dvou letech Joss na svůj úkol nezapomíná, a hlavně nezapomíná na toho, kdo jej zradil. A tak se po útěku z vězení vydává zpět do Francie, dokončit svůj úkol a pomstít se ... Přiznávám přiznávám, z Belmondových filmů si pamatuju jen Muže (odtamdtu a ještě odtamtud), které spadají spíš do žánru komedie, než cokoliv jiného (a dle toho jsem si také Belmonda zařadil). Proto mne tento, akčně detektivní film zaujal a docela překvapil. Přes několik nelogičností jsem se dokázal přenést (proč si Belmondo otvíral okno v manželčině bytě, odešel a oknem vlezl dovnitř a schoval se, když se mohl schovat rovnou?), ale to filmu rozhodně neubírá. Jednotlivé akce do sebe perfektně zapadají, a vše plyne k jasnému koncu (bohužel předvídatelnému). Rozhodně ale chválím úžasnou automobilovou honičku (nevím jak se filmařům podařilo takhle vylidnit prostranství před Eiffelovkou a Trocaderem :) ). ()

ywo666

Belmondovská mega klasika. Síce už je starší. A z akčných komédií prešiel na drsnejšie vážnejšie úlohy. Ale stále tu figuruje drzosť a určitý archetyp poriadneho chlapa tej doby. Škoda, že akčné scény trpia časom. Tam bol vek filmu vidieť celkom prísne. Avšak v ostatných rovinách je to stále pecka. Filmová znelka je úplne dokonalá. Súboj Josseho a Rosena je epický. Nielen James Bond mal zásluhy v žánri. Aj tu stavala pôda pre Bourna. Hunta podobných. Keď som mal 12 rokov tak to bolo na 100% a plných 5 hviezd. Teraz už to zub času nahlodal, takže to nepôsobí tak parádne, ale stále nechám 5*. ()

anli

Klasické kriminální drama,kterých se ve Francii 80-tých let točilo spoustu."Profesionál"má ale vzácné spojení,které je opravdu vyjímečné.A sice skvělý(více drsný než vtipný)Belmondo,zkušený řemeslník Lautner a geniální hudební mág Morricone,který tady vytvořil jeden z nejlepších motivů,jaké kdy napsal(když jsem ho slyšel poprvé,byl to opravdu mrazivý a neuvěřitelně silný zážitek).To spojení bylo velké štšstí,protože jinak by šlo o slušný,ale víceméně,průměrný snímek o tajném agentovi,jehož zradí vlastní zem,která mu dává úkoly a platí ho za ně.Tihle tři film opravdu vytáhli z průměru a stal se tak kriminální klasikou osmdesátých let.Ano,možná by neškodilo pár nápadů a překvapení,ale atmosféra je opravdu slušná a některé scény opravdu nezapomenutelné.A i z dnešního pohledu(pomalejší děj,žádný zběsilý střih a minimum akce)je stále na co se dívat.U mě je to profesionálních 85% a řadím to mezi nejlepší Belmondovy filmy. ()

hanagi

Belmondo v životní formě. S přehledem a osobitým šarmem likviduje všechny hnusné záporáky. Až do hořkého konce. ()

_DAVE_

Vidět to v kině v době premiéry, asi bych se neudržel a dal pět. Jenže to mi byly tři roky, a internet měla jen Anglická královna. Dnes už jen za čtyři. ()

Dreaker.24

Pěkný propracovaný děj, v pozadí krásná hudba Ennia Moriconeho a v čele toho všeho pan Belmondo, který to zahrál lépe než by to zahrál NEJSPÍŠ kdokoli jiný. ()

noriaki

Nejlepší Belmondovka to není. Tenhle titul má pevně v držení Muž z Acapulca. Kdybysme se bavili o vážném žánru, tak tam už bych opatrně souhlasil. Režisér Georges Lautner byl expertem spíš na ty komedie, ale když si občas odskočil k drsnějším příběhům, stálo to za to. Skvělá atmosféra a fantastický Morriconeho hudební motiv udělaly z téhle trochu banální historky nezapomenutelný mrazivý thriller s infarktovým finále. Belmondo byl zkrátka frajer, a tehdy po světě nechodil nikdo, kdo by tuhle roli zahrál s větším předhledem, než on. ()

JohnSmith

Belmondo je drsnej i vtipnej, Hossein je správně nechutnej hajzl a na víc hudba od Morriconeho, která je víc než úžasná ()

Aven

Byl jsem nadšen. Z hudby, z Belmonda, ze scénáře, ze zakončení. Bez debat nejlepší Belmondův film. ()

zdenny

Tak toto byl diletantismus extra třídy. Neříkám, že Jean Paul není dobrý. Ale to, co mi bylo předloženo: bez děje, bez akce (akční scény - to byl amatérismus sám o sobě), bez prakticky všeho, co tento žánr dělá žánrem. V době (nebo tříletí), kdy tady máme Ramba se S.Stalonem, kdy tady máme Arnolda v Terminátorovi, si myslíme, že toto je berná mince akčního žánru? Tak to ani náhodou. Že to je klasika? Ne, klasika je Clint Eastwood v Leoneho filmech. Tento snímek postrádá vše pro tento žánr parádního. Jestliže připustím, že film má skoro třicet let, tak nepřipustím, že filmy s Arnoldem a Slyiem jsou stejně akčně špatné. Bohužel Francie a ani žádná jiná země nemá na to, aby nám naservírovala akční krimi srovnatelné s Hollywoodem. V tamtěch letech určitě ne, a dnes, takřka po třiceti letech, také ne. Jen závěr měl určitou sílu ale naopak např. útěk z Afriky, tak to byla "bomba". PS: Hudba byla na filmu nejlepší. Klasika francouzské filmové školy. Ale zase: jednalo se jen o jednu melodii... ()

shantim

Vynikající Belmondo a vynikající hudba podporují velmi dobře natočený snímek, který ani na chvíli nenudí a možná nás chvílemi vezme i za srdce. 90% hvězdiček ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein