Před půlnocí

• USA Before Midnight (více)

Jesse a Céline mají dvojčata Ellu a Ninu a končí jim prázdniny na jižním Peloponésu, kde s nimi byl i Jesseho syn z rozvedeného manželství Hank. Chlapec právě odletěl a dvojici po rozlučkové hostině s tamními přáteli čeká romantický večer v místním hotelu. Ten se však po slibném začátku změní v nelítostně upřímnou diskusi a bilanci, v níž hlavní slovo má výřečná Céline. Oba mají své kostlivce ve skříni, oba mají obavy z budoucnosti a oba se potýkají s realitou všedního dne... (Česká televize)

listo

Přemýšlím, kolik počítačů muselo být uškvařeno při psaní tak obrovského množství dialogů a padlo za oběť velkolepému kinematografickému dílu, které je ve výsledku filmem, jenž vlastně nepotřebuje plátno. Scenérie jsou sice krásné, nicméně v důsledku jde o plýtvání fimovým materiálem, s trochou nadsázky by stačilo vyrubat les a vydat to knižně. Tímto snímek v žádném případě nezatracuji. Herecké výkony hlavních protagonistů jsou mimořádné (nejen proto, kolik textu se museli naučit). Z filmu čiší opravdovost a příjemná atmosféra, do které se občas zabodne vyhrocenost dialogů. Ačkoliv je poměrně náročné udržet si pozornost při záplavě vyjádřených pocitů a úvah, kvalita scénáře vás chytne a neumožní vám od plátna odejít (ať už fyzicky či jen v myšlenkách). Silné tři hvězdy za poctivě odevedou práci. ()

pierre9

Spoiler alert: Niekde som ten film našiel zaradený ako "feel good movie", čo musela byť zjavne irónia. Pretože tento film má v zásade dve dlhé scény: hádka v aute a potom hádka značnú časť noci. Čiže dobrá rada znie - ak máte nedostatok hádok, určite si to pozrite. V opačnom prípade sa tomuto filmu treba vyhnúť veľkým oblúkom. 1,5* ()

Kozlowski8

Opět Jesse a Celine, kteří jsou již léta manželi a se svými dvojčaty tráví prázdniny u přátel v Řecku... A opět kecají nesmysly. Dlouhé záběry těch dvou s jejich nepřirozeným plkáním, sledujeme i ve třetím (pevně doufám, že posledním) pokračování. Ty jejich dialogy vůbec nejsou přirozené a ze života, stejně jako chování, reakce a výraz obou zoufalců. Díky bohu (scénáristovi) se v této části objevují i jiné osoby a tak nemusíme po celou dobu koukat (a poslouchat) pouze na ty dva a pohled na řecká městečka, přírodu a moře určitě taky potěší. 30%. ()

tomino28

Je to pořád stejné, v rámci této filmové "minisérie" vlastně žádné překvapení. Pokud se vám líbilo Před úsvitem a Před soumrakem, určitě se vám bude líbit i toto dílko. Pokud jste (stejně jako já) nebyli z předchozích dvou filmů nijak extra nadšení, žádný dramatický zvrat nečekejte. Pořád je to přehnaně ukecaný film, o to horší, že dialogy působí prvoplánově a snímek celou svou stopáž dřepí na jednom místě. Závěr je plný negativních emocí a pokud se mě tvůrci snažili jako diváka naštvat, tak se jim to bezezbytku povedlo, měl jsem v tu chvíli obrovskou chuť vrazit Céline v podání Julie Delpy pár facek. ()

buchannon

Jaká je to nádhera, když jsou všichni dobře naladěni, všichni se mají rádi, všichni jsou šťastní a krásní, smysluplná nenucená konverzace radostně plyne a popíjí se pampeliškové víno. Sentimentální kýčovitá blahosklonná užvaněná sračka, ze které skrz obrazovku stříkají hektolitry růžové (někdy červené) barvičky až do mých očí, bohužel. Znáte to, hodina v náručí krásné ženy je jako vteřina, mě každá vteřina sledování tohoto "fakt super a převelice smysluplného filmu" připadala jako hodina. Doporučuji maximálně lesbám, homo, nebo obzvlášť veselým, blahosklonným, rozverným a rozpustilým lidičkám, užijte si to! Zajímavý komentář: buchannon ()

Tomas_PO

Brutáááálna konverzačka, ktorú som ale nedoporozeral, keďže som čakal jednoduchší romaňták. No vykľula sa z toho vážna a náročná konverzačka, hoc v príjemnom prostredí južného Grécka. Preto také hodnotenie. ()

wdc

Třetí díl, začátek mě moc nezaujal, hodně konverzační. Trochu oplzlé v druhé části hádky a udobření. Mělo to něco do sebe a zapadá to do předchozích dvou dílů. ()

Ironhead

"To musela být úžasná noc, co nás čeká." Zdaleka nejlepší a nejchytřejší díl Linklaterovi filmové trilogie, ale docení ho asi opravdu až lidé nad čtyřicet, kteří mají podobné vztahy odžité :_) První film byl originální romantika jedné noci. Druhý díl mě osobně trochu štval a moc mě nebavil, oproti tomu "Před Půlnocí" ukazuje to, kam vztahy časem prostě dospějí, ať už byl jejich začátek jakkoli pohádkový. A je jen na nás, jestli na nich budeme chtíti dál pracovat a udržovat je, nebo je necháme vyhnít a půjdeme za nějakou chimérou dokonalosti a toho, že by to mělo být pořád tolik intenzivní a romantické jako na začátku. ()

acervena

asi bych přecejen vynechala první třetinu, přihrávky řeckých kamarádů mi úplně nesedí (všichni osvícení poměrně brilantně anglicky mluvící Řekové - hmmm), ale v momentě, kdy dvojice opustí dům a kamera se klasicky přesouvá před kráčející a hovořící Julii a Ethana, je to tam zase, neskutečná chemie a pravdivost dialogů, až se nechce věřit, že spolu ti dva opravdu nežijí.. tihle vrstevníci mne doprovázejí mým životem a někdy formulují moje myšlenky a pocity hodně přesně... Julie jako Celine je docela nesnesitelná, ale pochopitelná a Jesse pořád dokola zachraňuje, takhle klidnýho chlapa v situacích, do kterých se spolu dostanou, teda tiše závidím..plné 4 * ()

Dupac

Na rozdíl od předchozích dvou filmů "jenom" mezi čtyřmi a pěti *. Je to jednak tím, že některé úvodní scény (Jesse sólo mezi řeckými přáteli) bych raději viděl mezi vynechanými scénami na DVD, protože zbytečně brzdí rozjezd a ve filmu se na ně odkazuje jediná narážka. Taky mě trochu občas zamrzely zbytečně dovysvětlující detaily v dialozích ("Vzpomínáš, když jsme byli tam a tam, jak jsi dělal to a to?", aby divák pochopil souvislosti). Naštěstí jsou to jen drobné mušky, které jednoznačně přebíjí možná vůbec nejobětavější herecké nasazení z celé trilogie (obzvlášť Ethan Hawke od prvního dílu znatelně herecky vyzrál a chvílemi Julii Delpy dokonce přehrává). Nečekal jsem, že se hrdinové dostanou až takhle daleko, na současný hollywoodský film opravdu nevídaně. Budou spolu tvořit pár i ve čtvrtém dílu? ()

Corwin01

50 minuta a už jsem to nevydržel a přeskočil až nakonec filmu. A díky bohu za to. Předchozí 2 díly trilogie jsem neviděl, tak mi třeba něco uniklo, nějaká pekelně skrytá pointa. Přesto si nemyslím, že sledování 2 postav, které prožvaní celý film zaobírajíc se svými vlastními pocity a myšlenkami o tom, zda jejich vztah má nebo nemá smysl, je nějakým přínosem. Všechny potenciální diváky DŮRAZNĚ VARUJU před ztrátou 108 min života. ()

salvaja

Klobouk dolů před hereckými výkony dvou hlavních aktérů. Dlouhé dialogy byly na filmu nejzajímavější. Po dlouhé době jsem viděla film poukazující na realitu všedního dne a ne přes růžové brýle. Přesto jako celek dávám ***. ()

prdelitos

Je to asi tak, že jednička je pro někoho kdo zažil osudové setkání, dvojka pro toho kdo toho člověka potkal znovu a uvědomil si, že už ho nechce ztratit a trojka pro toho, kdo má za sebou vztah nebo je ve vztahu a má dítě. Uběhlo mně to strašně rychle. Dialogy nejsou vůbec zdlouhavé ani prázdné a trapné. Já se tedy zamilovala potřetí. ()

Ivuska71

Určitě kvalitní, ale občas jsem si přišla jako doma. Dialogy se až neskutečně podobaly - v mnohém - mému vlastnímu životu. Takže dobrý, ale rozebírat svůj život a zamýšlet se nad tím, nad čím se zamýšlím na můj vkus až moc často...jednou stačilo. Nemůžu však dát míň hvězdiček, protože je to fakt krutě pravdivý, nepřibarvený a uvěřitelný. ()

Jizi

Před úsvitem jsem toužila být mladší a svobodná a bezdětná a moct znovu potkat ve vlaku toho svého Jesseho a něco podobného prožít. Před soumrakem mě zarazilo, jak je čas nemilosrdný a jak byl na obou hlavních hrdinech poznat (až jsem z toho šla prohlížet naše staré rodinné fotky...). Tam kde první dva díly byly jako z jiného světa, do kterého bych chtěla patřit nebo alespoň nakouknout (protože kdo by nechtěl prožít osudovou lásku, která nakonec dojde naplnění?), Před půlnocí bylo jako nastavené zrcadlo. Měla jsem neodbytný pocit, že s námi scénarista asi potají žije, u spousty scén, obzvlášť u těch, které směšné být nemají, jsme se smáli s mužem oba, protože ten scénář je skutečně ze života a podobné scény jsme si přehráli v našem vztahu nespočtukrát. A stejně jako život si i celá trilogie zaslouží, navzdory všem (karam)bolům, nejvyšší možné hodnocení. ()

RoyBatty444

Ukecaná fraška na zmysel života americko-európskeho vzťahu. Neprirodzené a nainštalované debaty na témy života som mohol pozerať tak do štvrť filmu a potom som ich mal dosť. Môj osobný problém s náladou filmu nemusí odradiť ostatných, ktorý si nájdu pár odpovedí alebo návodov na zamyslenie. ()

landavid

Dokonalé!!!! Dívat se na opravdový život v televizi. Není nic většího co vás nakopne a inspiruje než osudova zamilovanost a není nic horšího než co vás dostane do kolen,Láska ta opravdova a nenaplněná. Děti,ponižující stáří :) ,kritika čistého rozumu a ztráta entuziasmu . Prostě jen procházíme a já si prošel všechny tři díly co začaly před soumrakem o končily za úsvitu i když to bylo Před půlnocí. Na procházení! ()

Epco

Život dokáže zomlieť každého aj toho najvačšieho romantika. Všednosť obyčajných dní, jedného za druhým stále výraznejšie zoškrabáva ružový náter z okuliarov čo pod ním ostálo. Vieden bola prvá, prekvapivá a ostali na ňu krásne spomienky, Paríž bol jedinečný a posunul ich ďalej, čo prinieslo Grecko? Bolo vôbec možné pokračovať v tomto príbehu, neopakovalo sa už videné. Nezunuje sa ten pocit reálnosti a bezprotrednosti? Nech si na to všetko odpovie každý sám za seba, ja budem čakať 9 rokov a veriť že snáď ešte raz. ()

gooner0321

Celý film v podstate pozostáva z niekoľkých situácií pri ktorých by to bola pre väčšinu publika nuda nebyť fantastických hereckých výkonov dvojice Julie Delpy a Ethan Hawke. Tak prirodzene zahrané situácia, ktoré zachytávajú dvoch manželov z bežného života sa vídajú málokedy. Miestami som mal pocit, že ani nie som pre televízorom, ale sledujem vlastných rodičov pri debate, či hádke. Jednoducho herecké výkony a samotný scenár si zaslúžia veľkú pochvalu. Jednoznačne 5/5. ()

pesbara

nějak mně to trio filmů minulo a tak jsem jako první viděl tento poslední a byl nadšen. Ta úvodní předlouhá scéna nádherného lidského dialogu a pak pokračující neuvěřitelně kouzelné dialogy, prostě paráda. Celá trilogie je jednou z nejlepších sérií co jsem viděl. Je to taková směsice toho co mám rád v novém neotřelém mixu. W.Allen - W.Anderson - R.Curtis. ()

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

23.03.2020

Oscarové nominace 2014