V nacisty okupované Paříži roku 1942 žije obchodník se starožitnostmi, který bohatne z laciných nákupů uměleckých předmětů od Židů. Z novin se dozví o svém židovském jmenovci, po kterém začne pátrat. Postupně se zaplétá do ponurého labyrintu rébusů a tajenek, až je nakonec zatčen a deportován… (oficiální text distributora)

RobLord

Pan Klein je dravec - starožitník, který bohatne díky pronásledování Židů. Poté, kdy koupí pod cenou obraz od Adriaena van Ostadeho, objevuje se druhý, tajemný pan Klein. Oba muži mají nejen stejné jméno, ale i postavu, účes nebo vkus na ženy. Holí si tvář stejnou břitvou. Klidně by to mohla být dvojčata. První Robert Klein pochází z katolické rodiny, druhý je Žid. A Všichni Židé musí zemřít... ()

markotter

Ten film je moc dobrý, od začátku plný napětí s výbornými výkony herců a velmi dobrým českým dabingem (původní ze 70. let). A to říkám přesto, že i když jsem na konci filmu pochopil, kdo je druhý pan Klein, tak spousta scén, které jsem si následně přehrál v hlavě mi neseděla do tohohle schématu.Myslím, že to nemuselo být až tak překombinované. ()

mdouglas

Možná je můj pohled na film zakalen tím, že staré francouzské filmy jednoduše miluju. Každopádně i přes delší stopáž stojí za vidění, ač by mu zkrácení o pár minut neuškodilo. Celá atmosféra filmu se nese v duchu nejistoty, postupně narůstající zmatenosti, strachu, beznaděje a smutku. Snad jediné, co bych filmu vytknul je trošku větší roztahanost a tím i narůstající šance, že finální část zapadne a nevyzní tak, jak by vyznět měla, nebo mohla. 78% ()

Looka

80% v konečném důsledku docela hustě protižidovský film. Jak k tomu chudák Alain přijde že jde do plynu kůli pomstychtivýmu židovi že jo? ()

huzgi

Už vím, kde Stanley Kubrick bral inspiraci pro Eys Wide Shut. Realita mizí, vše je možné, zavřete oči, odcházím .... ()

mac000

K filmu zde je napsáno tolik výborných komentářů, že přidávat něco nového není nutno. Snad jenom - za mě plný počet bodů ! ()

Akvidizerp

zápletka někdo se snaží schovat za někoho jiného je silná, ale bohužel se přenesla do roviny televizní detektivky a absurdní rádoby šokující závěr tam byl vlepený jako koláž z jiného vyprávění, tedy všechny peripetie směřují k vyústění drze nepravděpodobnému pak lze říci - škoda dokonalé výpravy , brilantního obsazení a pana režiséra ()

sarianna

Tak u tohoto snímku se rozhodně nudit nebudete. Dost často se sice může stát, že se do toho robertklein světa pěkně zamotáte, ale celou dobu budete chtít dychtivě zjistit, stejně jako Alain Delon, kdo je ten druhý pan Klein. Film má napětí, i když jeho tempo není kdoví jak rychlé. A najdete zde hned několik poselství, od trochu banálního "Komu není rady,tomu není pomoci", přes to, že si člověk nemůže být nikdy jistý tím, že se mu určité věci stát nemůžou, až po temnou minulost francouzské policie. ()

rafzaw

Tak tento film mne úplně dostal... Netypický film s Delonem, kde jeho role je opravdová bez ohledu na to, zdali člověk viděl jeho další filmy s úplně jiným tématem... A závěr? Emoce, emoce... ()

Widlicka4

I přes jistou rozvláčnost vyplývající z řady pro film zbytečných scén a i přes přeci jen asi přílišnou překombinovanost zápletky se jedná o film, který stojí za pozornost. Samozřejmě tematicky: banální historka s židovskými novinami nakonec má v prvním okamžiku nemyslitelné, neočekávatelné, tragické následky - vlastně je to docela existenciální film, k čemuž mám filozoficky dost blízko. Ale film stojí za pozornost i umělecky - skoro bych souhlasil s podezřením předřečníků, že je to film dělaný pro sbírání cen, ale není to nijak na škodu. PS: při prvním sledování jsem u toho dělal spoustu jiných věcí, v důsledku čehož jsem naprosto netušil, co mi chtěl autor říci; při druhém sledování už jsem byl pozornější a najednou jsem viděl spoustu detailů, které vše vysvětlovaly. Z toho plyne, že jednak film nabízí kvalitní podívanou (u většiny filmů s nejasným obsahem bych po prvním shlédnutí smazal z disku a neobtěžoval se druhým sledováním), a jednak, že je potřeba sledovat pozorně. PPS: na rozdíl od kolegů bych si nebyl úplně jistý tím jednoznačným vysvětlením á la poslední záběr a poslední tři věty, samozřejmě se to nabízí a možná to autoři skutečně říci chtěli, nicméně ten konec je z hlediska vysvětlení relativně dost otevřený a nejednoznačný. ()

omega_SK

Namet paradny, ale spracovanie mizerne. Privela nelogickych az hlupych situacii. Uplne bez vysvetlenia. Pre divaka nepochopitelne spravanie. Neviem ci to dostrihali komanči, alebo to tak malo byt, ale fakt su tam uplne nepochopitelne veci ... jeho priatelka zrazu bali kufor a odchadza? ... manevre policajtov asi tak 5 minutove a divak len čumí, ze preco? ... uz sedi vo vlaku do bezpecia a zrazu ho ženská namota a on tupoň krepý vystupuje z vlaku, doslova sa vysere na vlastny zivot, lebo jeho existencia je menej dolezita, ako vypatranie osoby, ktora mu to sposobila? ... a koniec je total prestreleny, ked ten jeho pravnik krici ze uz ma potvrdenie (zrejme o nežidovstve hlavnej postavy) ale nas tupoň si to fičí davom do deportvlaku ..... inym to asi nerobilo problem, ale mne ANO ... tazko sa stotoznit s hlavnou postavou, ked stvara jednu hlupost za druhou ()

Ganka

Filmy z druhé světové války většinou člověka dostanou už jenom proto, že jsou o druhé světové válce. S Panem Kleinem je to trochu jinak. Pan Klein ani nevypadá jako Žid. Alain Delon je poslední člověk o kterém byste si mohli myslet, že je Žid. Celá atmosféra filmu jako by se odehrávala ve Francii v 80. letech a ne v letech 50. Kostýmy podle mě absolutně dobově neodpovídaly. Myšlenka vyplula kamsi doprázdna. Na začátku měl film solidně našlápnuto (asi prvních deset minut včetně titulku), ale pak už to šlo jenom z kopce... ()

ezop1012

Toto je také zvláštne na začiatku, čo sa stane, to bude mať vplyv na cely ďalší priebeh filmu. Zaujímavé je ako, hlavný hrdina nehraje nejakého frajera, ale normálneho človiečika, na ktorého ušila búdu nemenovaná etnická skupina, konkrétne jeden jej člen, a to len za to, že po nich kupoval cennosti podľa nich pod cenu. Každopádne bol to dramaticky a nevšedný scenár a asi s trpkým koncom. ()