Americký zabiják mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O'Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton). Společně mají za úkol vyšetřit vlnu na první pohled náhodných útoků na vojenské i civilní cíle. Když naleznou určitý vzorec, musí se vydat na misi s cílem zneškodnit tajemného agenta (Taylor Kitsch), jehož touha po osobní i profesionální pomstě může mít katastrofální následky. (Magic Box)

Garch

Překvapivě dobré. V tomhle akčním teroristicko-špionážním kousku je toho opravdu hodně. Na to, že režisér Michael Cuesta i výborný Dylan O'Brien v hlavní roli jsou prakticky neznámí, American Assassin rozhodně nepatří mezi béčka. ()

Flopik

Podľa mňa vôbec nie tak zlé ako tu všetci píšu.Je pravda že podobných filmov je veľa ale mne sa na tento pozeralo riadne dobre.Herci sympatický , dá sa cítiť s hlavným hrdinom a hlavne teroristov neznášate.Kamera skvelá, naozaj riadne dobre vyzerali tie zábery.Začiatok na pláži bol super, riadne drsný neskôr to bolo bohužiaĽ skôr kolísavé tempo.Koniec super, dlho som nevidel tak premakaný výbuch bomby.U mňa za 4*. ()

BlackHood

Nejlepší byl začátek, prvních patnáct minut. Pak už se z toho stal typický americký neoriginální akčňák. Ale aspoň nenudil. ()

Illy

Další z pokusů ChcibýtnovýBourne. Nic než průměrný filmeček na nedělní večer to však není.. ()

TheSpearCZ

Taková ta rutinní akční béčková záležitost, na jedno podívání a zabavení neškodné, ale šťourat se v tom víc, tak ten snímek zadupu do země. Herci tu potěšili. Čisté 3* ()

Wardan

Docela bych si i teď přečetl předlohu jestli je to taky takový garbage. O to víc mě to mrzí, prootže jsem doufal, že novou dostanu sérii kvalitních drsných akčních thrillerů. ___ Mitch ztratí přítelkyni a po ne tak úspěšném lovu teroristů je naverbován CIA a poslán na výcvik ke Stanovi, mezitím se v Rusku ztratí 15 kilo plutonia. Doposud OK. Mitchův výcvik však nikam nevede, Mitch totiž v zásadě všechno umí a co tam trénuje, při misi stejně nevyužije. Jediná vyjímka je trik s nožem využitý na konci, jenže to ale stejně vypadá dost nepřesvědčivě a zdá se to jako dost umělá snaha udělat film o něco soudržnější. ___ Vadou na Mitchovi je akorát jeho charakterový profil, je impulzivní, agresivní a neposlouchá moc rozkazy. Je to v průběhu tréninku i mise (hlavně) Stanem vyčítáno, leč nikdy to není problém. Když MItch neuposlechne rozkaz o zrušení mise, jediným výsledkem je, že získá stopu, jenž může zase pohnout s dějem. Stan zmíní, že něco takového by mohlo způsobit rozpuštění jejich jednotky, tato hrozba ale nemá jakýkoli materiální podklad, nikdo o ničem takovém ani neuvažuje. A protože zástupkyně ředitele Kennedyová za Mitchem tvrdohlavě stojí a věří mu, tak se Stan nezmůže na nic než Mitche dvakrát sprdnout (z čehož si Mitch evidentně moc nedělá). Když Mitch poruší příkaz podruhé, je to stejně příkaz natolik dementní, že se stejně není čemu divit (Kennedyová se chce vykašlat na uneseného Stana a pátrat po atomovce, leč nemá žádná vodítka a není jasné jak by toho chtěla dosáhnout. Snaha nalézt Stana je jediná logická volba, vzhledem k tomu, že byl evidentně unesen týpkem, co má tu atomovku). Ačkoli to u finále vypadá, že se Mitch napravil, závěrečná scéna naznačuje, že tomu tak není. ___ Stan je k Mitchovi od začátku skeptický, jakýkoli vývoj jejich vztahu vlastně neexistuje a změna se stane během jedné scény. Zcela nijaký je vztah Mitche a agentky Aniky a žádné dramatické pnutí neplyne ani ze vztahu Stana a Ghosta, kromě toho, že Stan kvůli tomu odmítá dát Mitchovi informace o Ghostovi. Tyto informace ale dávno divák ví a z toho tajemství stejně nic neplyne, Mitch ke splnění mise žádné info o Ghostově minulosti prostě nepotřebuje. Mitch má ještě trauma ze smrti své přítelkyně, to však zmizí spolu se zastřelením tureckého obchodníka a ten motiv se nevrátí až do závěru. ___ OK, to by pořád nevadilo, kdyby měl film zajímavou pracovní linii. Což moc nemá. Na to je příliš liniérně jednotvárná. Vodítka se nijak nekumulují, prostě se jen jde od jednoho k druhému (obchodník vede k bance, banka k fyzikovi, fyzik nikam takže se musí zničehonic objevit nové vodítko, …). Žádná tajemství se neodhalují, Íránci jsou v podezření CIA od začátku, kdo je Ghost je celkem jasné, a ani byste na to nepotřebovali vidět trailer, a motivace záporáků jsou úplně marginální. Pár odhalení tam sice je, ale to z jednoho (Anika) opět moc neplyne (je to spíše způsob jak jednorázově vyvést děj ze slepé uličky) a druhé vyvolává spíše otázky, než aby na nějaké odpovídalo (k čemu Ghost vlastně potřeboval ty Íráčany?). ___ Rozvíjejících se motivů je málo, informací je málo a koukat není moc na co, protože akce je rutinní a herecké výkony jsou stejně jednotvárné jako celý film. () (méně) (více)

gulista

Stačila už len chvíľa a bol by som zmeškal úvod na pláži... asi najlepšiu scénu. Ináč ide ale o typ filmu, ktorému by ste dali po vzhliadnutí traileru ****, po samotnom filme len *** a s časovým odstupom jedného dňa už len **. 40% ()

Bozvav

Velmi dobrý rozjezd vystřídal slušný tah na branku při snaze hlavního hrdiny o infiltraci teroristické buňky, pak nastává obrat a velmi dlouhou dobu se nudíte u přípravy elitního likvidátora teroristů. Jste svědky toho, jak se učí mlátit lidi, ale ostatní záležitosti jako jazyk, znalosti poměrů a další "nedůležité" informace už pomíjejí. To by u akčňáku až tak nevadilo, pokud by byl akční. Takto jsem měla co dělat, abych neusnula. Závěr lehce monstrózní zcela v meritu amerických filmů tohoto stylu. Za mne max 50%. ()

xmy

Takový akčňák ve stylu Bourne/Bond, který neurazí, ani nenadchne. Líbil se mi slušný rozjezd, ten byl na vyšší úrovni než průměrný zbytek filmu. Potěšil závěrečný, velice efektní vodní výbuch. :D ()

mala_kea

Celkem zábavné a nenáročné akční skoro áčko, které se nebojí ani SPOILER odpálit jadernou bombu, protože přece máme kurva levné CGÍčka, tak proč to tam nedat. Jinak roztomilé pomrkávání na všechny ty akční devadesátky, kde se to ukradeným plutoniem jenom hemžilo, celkem sympatické obsazení v čele s luxusním Keatonem a plážovou scénou na začátku,kde si říkáte, ty vole.. Ty se s tim nemažou. eRko pak zaručuje kvalitní krvavou podívanou i ulámané nehtíčky. Prostě jo, tohle by šlo. 65% ()

BOURQUE

Z akčného hľadiska spíš priemer, kde na konci „epic bomm“ k tomu dáva veľké finále. Snaha a odhodlanie Dylana O'Briena pre postavu M. Rappa je vidieť. Postava M. Ketona dobrá, ale nie celkom dobre zachytená. A ešte k tomu dostala aj (pomerne) menší priestor. P.S.: Úvodná scéna nepotrebuje komentár. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

burton

Ha ha, americký zabiják s kukučem štěněte. Nevím, jestli se mám smát, nebo se urazit. To je totiž to, co tady občas píšete: nenadchne, ani neurazí. A tak já se teda urazim, protože takhle přepísklé pohádce nevěřím. Udělali jste ze mě troubu!. Celou dobu, co jsem na to při štrykování hleděla, mi bylo trapně a hlodaly mi v hlavě neodbytné dotazy. Museli Dylanovi lepit ty vousy? Nebo mu fakt takhle narostly? A proč zase ten Keaton? Na řízného veterána studené války měl všechno v cajku, ale stejně...prostě...je nějak...tak....divnej. Jooo, už vim: protože s tím jeho obličejem a špulící se pusinečkou mám spojeného Beetlejeuce a tak mu prostě toho drsňáka nemůžu uvěřit. Je to blbýi, ale je to tak. Joa ještě něco: chirurg než oderve nehet, se pěkně nadře. A tady to jde jak po másle. Takže jestli to chcete vážně vidět, tak se na to podívejte. ()

merigieren

chlápkovi zabijou arabáši snoubenku, on se nakrkne, naučí se arabsky a zkusí je pozabíjet, odchytí ho tajní, daj mu výcvik a pošlou na misi s cílem zabránit odpálení atomovky na US námořnictvo. Je to lineární honička s pár nápady na zabíjení. ()

Hapretor

Naivní. Nedůvěryhodné. Na zabití času to ujde. Mezi podobnými snímky ten velmi slabý, až k ničemu. Čekal jsem to reálnější se sofistikovaným pozadím tajné vládní organizace , ne popcorn akčňák ... navíc pro teen, pche --- ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

15.10.2012

Chris Hemsworth právě máchá kladivem na placu Thor: The Dark World a pomalu se připravuje na Spielbergovu Robopocalypse. A pak se možná upíše další možné filmové sérii. Akční špionážní thriller… (více)