Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena! (oficiální text distributora)

Lopezka1982

Upřímně film na mě působil dost skličujícím dojmem. Začíná svatbou, která měla být veselá, ale díky špatné náhodě se začne vyvíjet zcela jiným směrem, hlavně tedy pro nevěstu, se kterou ve filmu opravdu cítím. Anna zde podala super výkon, děj zajímavě graduje, ale prostě na konci mi bylo tak nějak smutno, a proto jsem z filmu nadšená nebyla. ()

andrii

Vyřčené tajemství jako hlavní svatební přání, jako stráž, podívat se pravdě v tvář. Snubní prsteny v mrazivém listu historie. Stíny ve světle pravdy. Svatební zvony ve tmě poznání. Svatební zvony, které přehluší nevítaný, vtíravý příchozí. Host, který zaklepal na dveře němé romantiky v nepravý okamžik. Host, který má na jazyku slova, která měla navždy zůstat kdesi v dáli. Na dně tvé duše, ve které plave cosi z minulosti. Minulost, která není s to ustat. Krutá, rozvratná, mučivá vzpomínka, která musí být slyšena. Záhuba, zkáza, zapírání. Zdeformovaný "vkus" ploužící se kýčem veselí. Líbánky nevěsty a ženicha hynou, rozplynou se jako i ta nejjasnější fata morgana. Líbánky jako imaginární atrakce, příšeří činů "nevhodných." ()

chelseaman22

Film o tom, kterak se nevyplácí fackovat gumovou hadicí někoho, kdo není heterosexuál. Důsledky se povětšinou projeví na veselce, kam se vám vetře právě tento NEheterosexuál a začne rozprávět o Vašich choutkách Vámi pojaté choti. Ta je z Vás pochopitelně znechucena, ale co má dělat chudinka - lepši máslo v lednici, nežli máslo na střeše. 49% ()

Johnny.ARN

Dráma bez tempa. Na druhej strane však s dvoma silnými momentami, Černým, ktorí všetkých zatienil, gradáciou napätia, vykreslením dvoch fáz atmosféry a hudbou, ktorá Vás nenechá chladnými. Aňa nie zlá, ale mala už aj lepšie postavy. 4 z 5 ()

Blacks

Jedna hvězdička za dobrou kameru, hezkou krajinu a herečky. Člověk hodinu čeká až něco přijde a pak nic nepřijde. Když už se po nesmyslně dlouhých nic neříkajících scénách (ano, je hezké, že umím zinscenovat podnapilou náladu pozdní fáze svatební oslavy, ale proč se na to mám proboha koukat 5 minut, když se tam nic nestane) něco stane, tak je to vše tak podivně vykonstruované a těžko uvěřitelné, že nevím co si mám myslet. Zdá se mi, že Hřebejk se pro jednou snažil natočit jakože inteligentní film, aby se neřeklo, že točí jen jednoduché filmy pro co největší masu lidí, jenže se mu to sakra nepovedlo - skoro ho až podezřívám ze skrytých homosexuálních sklonů, protože to jediné by vysvětlilo toto počínání. Shrnu to přibližnými slovy režiséra Nolena, když se ho tuším Marek Eben ptal, jak vybrat ve střižně ty správné scény: "kouknu se na scénu a řeknu si: přijde divák o něco pokud zrovna tuhle scénu vystřihnu? Jestli ne, tak jí prostě odstraním, i kdyby byly sebehezčí" A proto na závěr: Kdyby ve střižně snímku líbánky seděl Christofer Nolan, tak mi ze stopáže 98 minut zbyde tak 30, což by akorát vystačilo na delší povídku. ()

bubun odpad!

Jako komedie by to bylo tak na tři hvězdy - . repliky jako: "často jsme plakali... Naše polibky chutnaly vždy slaně" hází vyznění filmu do úplně jiné škatule - parodie. To by patrně bývalo bylo lepší. Takhle je to jen další nudný, rádobyšokující, doslovný pokus o cosi. Navíc ta svatba/posvatební "párty", to si snad dělal někdo srandu, taková pozérská, nudná snobárna... bejt tam jako svatebčan, tak radši zdrhnu do první putyky, kterou bych po cestě potkala, a bavila bych se víc... ()

venison

Nechápu, proč se snažit o skandinávský styl, když jsme mívali skvělé filmy.. Proč nedělat český styl? Film bych rozdělila do dvou částí - ta první je neskutečně zdlouhavé a nudé nicneříkající zachycení svatby a její následné oslavy.. Druhá polovina má spád, napětí a hloubku.. Líbila by se mi větší vyváženost děje.. Z Hřebejkovy tvorby nejvíce připomíná "Nevinnost", ale zdaleka na ní nemá.. Geislerová hrála pěkně, i když už mě její okoukaná tvář trošku dere.. ()

geklon

Proč si Hřebejk a Jarchovský snaží získat pozornost Čecháčka Thierovskou podivností? Snad nechtějí být zase světový, nebo Evropský? Na to je tento snímek dost karikatura. Herecké výkony jsou hrozně rozporuplné. rozdíly mezi bravo a á do prdele, se střídají snad po větách. Víc než novomanželé mě zajímala její sestra s manželem. Máj je skvělej. snad bude mít možnost v budoucnu odhalit i jinou hereckou rovinu, než vyhrocenýho blba. Celý ten příběh by možná fungoval líp bez té mystické zápletky. Kdyby se Aleš prostě neobjevil. Určitě, ta podivnost zanechává dost nepříjemný pocit toho, jestli jsem ve svém životě, svým počínám nemohl někomu takhle změnit život na utrpení. ()

Eleanor05

Minimálně stejně dobré jako předchozí Nevinnost a rozhodně z celé trilogie (Kawasakiho růže, Nevinnost, Líbánky) nejumělečtější a zároveň nejhůře stravitelné. Ukrutně nepříjemné, depresivní téma, o kterém je ale ve společnosti rozhodně třeba mluvit, dobře zfilmované a doprovozené skvěle padnoucí hudbou (nejlepší český soundtrack za posledních... no minimálně 10 let). Bohužel stejně jako u Nevinnosti se ale na tohle průměrně citlivý divák nevydrží dívat asi víc, než dvakrát... ()

Mishqo

Ak by to bola ozajstná svadba tak by som Geislerovej ironicky poprial veľa šťastia v manželstve s tým chrapúňom. :) Dobre vystavaná atmosféra, ktorá graduje a postupne sa odkrývajú tajomstvá ženíchovej minulosti. Podfarbené dobrou hudbou. Lúbilo sa. 75% ()

Master19

Docela překvapení. Vcelku solidní psycho je bohužel naprosto rozprášeno a pomazáno kočičím lejnem během ranního vyprávění, jak to bylo. V tu chvíli je to na odpad, ale naštěstí se mrtvola ještě zvedne a horko těžko to vytlačí na tři hvězdy. Z komplexního pohledu je to ale příjemně "nečeské" a Honza/Aleš je úžasný zjev (v pozitivním smyslu). Takže nakonec čtyři hvězdičky, protože tohle si budu pamatovat. ()

ghatos

Rozhodně zajímavý a v českém prostředí exotický pokus o podprahově hutnější psychologický film. V tomto případě mi přijde kritika přehnaná. Komorněji laděný snímek vystavěný na dialozích/monolozích, beroucí si na paškál lidské svědomí, důvěru, rodinu apod. Něco zkaženého vyvěrající na povrch skrze postavy navozuje určitý pocit neklidu (pravda, mohlo to být ještě lépe zvládnuté). Vedlejší manželský pár (sestra od nevěsty) příkladně znázornil odvrácenou stranu soužití muže a ženy ve společném svazku. Není to bez chyb, ale celkově převládají pozitivní pocity, a proto 72%. ()

Autogram

Logiku som na začiatku nevypol, takže nevítaného návštevníka svadby by som vyhodil po prvých minútach, a film by bol len o líbánkach. V podstate aj bol, a to podstatné, o čom chcel byť, bolo na druhej koľaji. Keď ženy posielali svoje deti k jazeru s neznámym cudzincom, ktorý práve pred chvíľou naťahoval decku sáčok na hlavu, mal som chuť vypnúť telku, ale nevypol som. Záverečná scéna s hudbou chcela dojem napraviť, ale napravila len málo. ()

ilonaho odpad!

Příběh i herecké výkony působí až amatérsky nepřirozeně... Kam se poděl Hřebejk z časů Pelíšků... ()

LexBarker

Honza Hřebejk se lepší každým novým filmem a Líbánky jsou toho příkladem.Výborná kamera,herci a příběh,který vás nutí soustředit se téměř na každý záběr.Z filmu je patrné,že Hřebejk nejenom hodně kouká na dobré filmy,ale nechá se jimi i správně inspirovat.Plus je podle mne i to,že kromě Aňi hrají ve filmu neokoukané tváře - Stanislav Majer a Jiří Černý,kteří jsou ve svých rolích téměř bez chyb. ()

Heraldika

Podepíšu se pod komentář od Marigold..příšerné dialogy a pak jeden šílený přehrávaný monolog, ble. Škoda, natoćeno to totiž bylo moc pěkně. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny