Pierre Richard jako postrach reklamní agentury... Pan Guiton je ředitelem reklamní agentury Jerico, paní Glycia jeho milenkou. Pierre Malaquet je synem paní Glycie. Pierre nemá štěstí ani v lásce, ani v zaměstnání. Jediné, co mu nechybí, je jeho přesvědčení o vlastním talentu, který může nejlépe uplatnit právě v reklamní agentuře. Protože pan Guiton nemůže odolat přání své přítelkyně Glycie, přijme tohoto talentovaného muže do své agentury. Netuší, co rozpoutal a jak blízko má jeho kvetoucí podnik ke krachu. Pierre Malaquet není zlý, je jen trochu… Roztržitý. (Česká televize)

michalkop

Pierre Richard ve své typické roli - roztržitého chlápka, který je po většinu času naprosto mimo. Svou roztržitostí obohacuje své okolí, kterému to není vždy příjemné a pro P. Richarda nejsou vždy příjemné následky. Příjemná komedie na odreagování. Kdyby v ní bylo o trochu méně absurdity, tak by mohla dostat i 5*. ()

gizi

Zpočátku je to takový pomalý ne extra zábavný rozjezd, ale postupně se začínám bavit víc a víc. Není to úplně ta komedie, kdy se popadám za břicho od začátku do konce, ale přesto se výborně bavím a "Klistax vede" je prostě klasika. Krásně praštěná oddechovka, kterou jsem viděl už nevím po kolikáté 12.4.2013 a dávám 85%. Dobrá hudba. ()

zeromen

Staré francouzské komedie jsou jedny z nejlepších ale někdy se objeví slabší kousek, jako například tady. Jinak Pierre Richard je dokonalý komik, ale někdy se zadaří a někdy ne. ()

soukyd33

Výborný herecký výkon hlavního hrdiny. Akce střídá akci, a nikdo nemá tolik energie jako právě on. Příběh je trošku mimo moje chápání, ale funguje to dobře. Poznámka: Potkat roztržitého člověka je na hlavu, ale potkat dva roztržité, to už je nebezpečné. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Úžasná komedie, která patří k jednomu z nejlepších co natočil... Prostě se bavíte a čekáte co ještě přijde :))) ()

dragi

Tak toto bylo z hodně slabého soudku, kromě dvou scének (slepec, skleničky) a některých reklam to byla hrozná nuda. Pierre hrozně tlačil na pilu a snažil se vytěžit vtip i z naprosto nevtipných situací. Například jeho roztržité monology jsou tak mimo mísu, že prostě nejsou vtipné. Ani typické scénky pro tyto komedie, tedy Pierre něco nese, naráží do věcí/lidí či padá, se nepovedly (kromě slepce). ()

rado3105

BOli casy ked boli komedie smiesne, filmy boli ludske, vsade bolo citit take ludske ... Tato komedia je z tych casov. Dnes sa berie smiesne ked tam vyvesia nejaku gumennu kolagenmi napchatu kravu, vsetci po nej idu a to je pointa celej komedie. Blby USrael. ()

Ratchet007

Jojo roztržitý to sedí dokonale, i když on si to o sobě nemyslí. Já ale vím, že ať už roztržitý byl nebo nebyl, mě dokázal nadchnout i rozesmát. ()

StarFsh

Richardova prvotina vo svojej dobe určite vyvolala obrovský ohlas. Lenže to ešte diváci nevedeli, že v budúcnosti uzrú svetlo sveta aj také pecky, ako "blondín", "kopyto", "otcovia", či "utečenci", v porovnaní s ktorými tento film dosť bledne. Za 3*. ()

finest

Peirre Richarda mám moc rád včetně jeho blbnutí, v tomto případě ale přišlo spíš zklamání. Nebavil jsem se a skutečně šlo čistě o poskládání řady scének, které reálně neměly moc propojení... škoda. Jak už někdo psal, jeho nejlepší tvorba teprve měla přijít v podobě např. blondýna nebo třeba hořčice. ()

Jirkacek

Francouzské komedie sedmdesátých let dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil. Pravda, že se jednalo hlavně o ty nejstarší, mezi které patřil i Roztržitý, natočený léta páně 1970. Pierre Richard v něm teprve nabíral dech k pozdějším ještě úspěšnějším komediím, ale i v tomto filmu se patřičně vyřádil. Hned úvodní scéna na kruhovém objezdu, kde roztržitý hlavní hrdina Pierre Malaquet bloudil, zapomínal věci na vozovce či v taxíku, předurčila pozdější děj filmu. Pierre Malaquet pracoval v reklamní agentuře a jako excentrický člověk vymýšlel velmi netradiční až šokující reklamy, které bych si jako spotřebitel určitě zapamatoval. Jenže pro ně neměl pochopení ředitel agentury, jeho nejbližší tři spolupracovníci a později ani veřejnost. To však Pierre Malaquetovi vůbec nevadilo a tropil další a další ztřeštěnosti, čímž zapůsobil na ženskou část agentury. Vždycky mne překvapovalo, jak si Pierre Richard dokázal napsat scénář tak, aby ve filmu na něj ženské letěly a to ne jen tak ledajaké. Ale abych se vrátil k tomuto filmu, Roztržitý mne pobavil hned několika scénami, třeba když herec Paul Préboist přišel do agentury kvůli výrobě reklamy na svou zubní pastu, nebo když Pierre Richard a Marie-Christine Barrault pozorovali lidi, jak hledí na reklamní bilboard a přitom narážejí do jakési budky, v níž jim ženská nadává. Vtipná byla i scénka, když se Pierre Richard vrátil z práce domů, ale spletl si patro a vešel do bytu souseda, kde se choval jako doma. Mimochodem tohoto souseda si zahrál režisér Yves Robert. Přesto i na poměrně krátké stopáži 85 minut, bych našel pár hluchých míst. Roztržitý podle mne tak patří mezi slabší komedie s Pierrem Richardem a přesto ode mne získal čtyři roztržité hvězdy ****, což svědčí o vysoké úrovni starých francouzských komedií. KONEC S BROUČKY ! ()

JanHavelka

Tento film je koncertem bláznivého hereckého umu Pierra Richarda. I když není humor na kterém snímek stojí nikterak hlubokomyslný, je jemný a láskyplný, takže si hlavního hrdinu během chvíle oblíbíte a prožíváte s ním jeho praštěné trable jako by se děly vám. Konečně - ani určité poselství o naší společnosti filmu nechybí. Připravte se jen na to, že si chytlavou titulní melodii od Vladimira Cosmy budete broukat ještě hodně dlouho! ()

omega_SK

Neviem ohodnotit .... par momentiek je taká šupa, že záchvaty smiechu _____ a zvyšok = väčšina filmu total bizár, kedy len krútim hlavou, že to je ale konina .... tak fakt neviem ()

Ferguson

Zatím trénink Pierra Richarda na nejlepší kousky. Zde ho dokonce předčil vždy skvělý mistr malých rolí Paul Préboist. ()