Kráľ Gwanghae je panovníkom už osem rokov. Má podozrenie, že niekto z kráľovského dvora sa ho pokúša otráviť. Prikáže preto svojmu radcovi, aby našiel niekoho, kto sa na neho podobá. Radca Heo Gyun narazí na klauna menom Ha-Sun, ktorý baví opitých šľachticov. Ha-Sun sa veľmi podobá na kráľa Gwanghae a je dokonca schopný napodobniť spôsob, akým kráľ Gwanghae hovorí. Krátko nato kráľ Gwanghae ochorie a je v tajnosti odvezený preč. Ha-Sun prevezme rolu kráľa, kým sa ten nezotaví. Pomaly však znaky jeho pravej identity vychádzajú najavo a ľudia z kráľovského dvora spozorujú podozrivé zmeny v správaní svojho "kráľa". Ha-Sun, ktorý je vľúdnejší ako skutočný kráľ, tak dočasne získava viac priestoru a moci, než sa plánovalo. (ČSFD)

Tyckin

Viděno teď podruhé a hodnocení neměním. Zajímavý příběh nabízející i pestrou směsici humoru, nádech romantiky a především pak hloubku a vážnost celé situace, parádní kostýmy, interiéry i exteriéry a k tomu všemu výborný Lee Byeong-heon. Líbilo se i mamce a to už je co říct :-) ()

easaque

výpravná a kostýmní pohádka pro dospělé. Jinak se to ani nedá brát, i když se to tváří, že je to podle pravdivého historického příběhu. Mě se to vesměs líbilo, i když některé scény byly občas dost natahované a zbytečně sentimentální. Přesto to stojí za vidění a citlivé duše se neubrání určitě slzám. Příběhů o cti a poctivosti už vycházejí z módy a asi se už moc nenatáčí (teda možná jen o cti válečné) a tak můžete zkusit tento – u mě si 4 šikmooké hvězdičky zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Fíla

Byeong-heon Lee podal bezchybný herecký výkon. Nic není dokonalé, ale dovolím si díky němu udělit pětihvězdičkové hodnocení. ()

Hees

Kráľa sa pokúšajú zabiť tak prečo ho na chvíľku nevymeniť za divadelného bláznivého herca, ktorý zabáva ľudí. Postupne hlavná postava dozrieva a chápe akú ma moc v rukách a chce zmeniť kráľovstvo, v ktorom si chcú všetci ukrojiť s koláča moci a aby všetci boli spokojný treba hrať občas na viac strán. Skĺbiť vtipný film, v ktorom sa ešte aj objaví toľko rôznych vážnych tém je vždy úžasné a zaslúži si obdiv. Prečo ? Lebo sa to podarí malo komu aby obe aj humorná aj vážna stránka nezatienili jedna, druhú a nebrali jej vietor z plachiet. Tu sa to teda podarilo. ()

Andrea1717

Veľmi pekný film, citlivo a zaujímavo natočený, zámena kráľa, pričom obyčajný muž z ľudu vládne lepšie ako kráľ z kráľovskej krvi, no ten sedliacky rozum má niečo do seba.... ()

C0r0ner

Historicky zajímavé, lidsky přínosné a ukazující, že politika je svinstvo kdekoli na světě v jakémkoli historickém období a že každý průměrný slušný člověk by byl lepší vládce než všichni ti mocipáni nahoře. Jako obvykle ale příšerná stopáž, takže dohromady lepší průměr. 65% ()

Flynn

Zábavné a velkorozpočtově podaný příběh alá Císařův pekař a Pekařův císař.... zápletka je dosti podobná. Lidský vládce s lidskou tváří a přemýšlením se vždycky ujme více než odměřený aristokrat. Film se mi líbil, hezké prostředí, zajímavá doba. Jak už to tak bývá, tak zase korejci tlačí na pilu s emocema (kdo říkal že je Interstellar ubulený, tak at se koukne na několikero korejských filmů). Hlavní postava je fajn a některé scénky se fakt vyvedly. Určitě záruka fajn filmového zážitku. ()

zette

Myslim, ze i pro bezneho evropskeho divaka je Kraluv dvojnik srozumitelnym historickym filmem. Bavilo me to od zacatku do konce. ()

Martrix

Pokud to není vaše první setkání s Korejským filmem, je vám jasné, že se Králův dvojník do jedné žánrové přihrádky nevměstná. Taky vás nepřekvapí nádherná výprava; pokud máte nakoukáno tak jako já, budou se vám zdát některá místa povědomá z jiných filmů a seriálů a mnozí herci znamí. Ale to není výtka, spíš naopak. Byeong-heon Lee je sympaťák a jeho přepínání mezi králem a dvojníkem funguje moc dobře. Stejně jako pár komediálních výstupů, jímž vévodí záchodová scéna. Pokud vás tedy nezaskočí to poskakování mezi komedií, historickým dramatem a dejme tomu trochou melodramatu, Králova dvojníka si užijete stejně, jako většinu dalších Korejských historických filmů. Mě ale tentokrát ta míra patosu v závěru moc nesedla, takže budu s hodnocením trochu přísnější; jsem sice velmi spokojený, ale do mé TOP 5 se tento film nevejde. ()

Tosi

Království v rukou laika po dobu 15ti dní....Kralování chudého, žoviálního kejklíře, jenž pravému králi jakoby z oka vypadl a za pytlík stříbrňáků umluvit se nechal ke krátkému záskoku na trůn, jenž mu král z obavy o svůj život přenechal. Král byl brzy skutečně otráven a stál tak jednou nohou na druhém břehu, tudíž našemu dvojníkovi nezbývalo než vzít kralování na plný úvazek, ovšem způsobem dosti odlišným, než se vládlo doposud... Pro mě to byl film téměř bez slabin, krásný a velmi zábavný od začátku do konce, dokonale zahraný, s důkazem toho, jak poutavě se dá natočit historické kostýmní drama aniž by minutu nudilo. Přemýšlím, že to byl nejlepší korejský film, jaký jsem doposud viděl a pět hvězdiček je pro něj málo. ()

Ivuse

I když se zde nachází mnoho komických momentů, tak nemůžu jinak než film hodnotit jako drama. Dramatická stránka je silnější a udělala na mě velký dojem. Byeong-heon Lee zvládl povahy obou postav velmi kvalitně zahrát. A i když bych vlídnému a spravedlivému "králi" přála lepší konec, tak nakonec musím říct, že kdyby film skončil jinak, už by nebyl tak dobrý. S odstupem času dávám plnej počet :-) ()

Ceres

Oh yeah, tak tohle je filmová pochoutka, nedivím se, že i pro samotné Korejce tohle byl komerčně velmi úspěšný film. Ono nám opět pěkně Korejci vykombinovali funny prvky s vážným dějem, ta kombinace je úžasná. Já jsem aspoň konečně zjistil, jak to musel dělat král, když se mu "chtělo" na záchod. Každopadně poselství bylo skvělé, i když ne tak originální, ale provedením úžasné. Tohle je jinak perfektní film a doporučuji všemi pěti:-) ()

Pedross800

"PRO VÁS TO MŮŽE BÝT PODVODNÍK, ALE PRO MĚ JE TO PRAVÝ KRÁL" a pro mě taky a hlavně je to pro mě nádherné historické drama okořeněné špetkou humoru.Vlastně to byl veskrze komorní film, bez akce a odehrávající se skoro výhradně jen za zdmi paláce a přesto to byl pro mne velký zážitek. Bylo úžasné sledovat vývoj vztahu mezi náhradním králem, jeho rádcem, eunuchem a osobním strážcem a ten konec, to byla zase jedna pořádná dávka korejským emocí co mě dostala :-) ()

Fony

Králův dvojník byl přesně takový, jak jsem doufal a možná ještě o něco lepší. Chang-min Chu elegantně míchá historické drama s komedií, plynule přechází z jednoho žánru do druhého bez jediného zaškobrtnutí. Navíc zdatně pracuje s patosem, který zde působí tak nějak čistě, nenuceně a i já, trochu cynik, uronil slzu, když se nový král rozhodl otevřít sýpky a rozdat rýži chudým :) V neposlední řadě potěší i půvabná Hyo-Joo Han a to, že Lee Byeong-heon dobře zvládá i dramatickou/komediální roli, a ne jen akčního zabijáka. ()

Bernhardiner

Abych tohle považoval za komedii, to bych musel mít v sobě alespoň deset panáků vodky. Řekněme spíše, že je to solidní historické drama, které bylo obdařeno několika celkem vtipnými momenty a také určitou mírou trapnosti, která je ovšem Korejcům tak trochu vlastní. Musím tvůrce pochválit za skvělé dialogy, jen mně místy připadalo, že logika si občas našla slabší chvilky. Z herců mě nejvíc zaujal Ryu Seung-Ryong v roli rádce Heo Gyuna, ale ani ostatní účinkující rozhodně nezklamali. 80% ()

Hollohlaway

Lee Byung hun naprosto okouzlující v roli králova dvojníka. Podobné schéma jako ve všech záměnových takových filmech je ovšem tady skvěle podáno v mixu humoru, patosu, dojemných scén a epicky výpravné hudby. Je to trochu naivní a prvoplánové, ale Korejci mě zase jednou dostali. ()

Locksmith

Čekal jsem, že se dožiju mnoha zajímavých, i když trochu nereálných, věcí (pilotované lety na Mars, teleportace, otevření trasy metra D v Praze...), ale že se jednou dočkám korejského remaku staré české komedie s Vlastou Burianem, to by mne ani ve snu nenapadlo. Ano, jakkoli divně to zní, Lelíček tu vystrkuje růžky na každém rohu. Nutno ovšem říci, že se tvůrci zhostili své role důstojně a film funguje, jak má. I Lee Byeong-heon si roli užívá a je fajn ho vidět i v méně akčním pojetí. Celkem dobře jsem se u tohoto snímku bavil, i když některé vtipy mi přišly poněkud nevtipné a spíše trapné. Závěrečná scéna kapitána Do pak působila jako ústupek milovníkům akce, ovšem dívalo se na ni dobře (pokud si teda člověk odmyslel fakt, že s naseknutou páteří by v reálu byla mnohem kratší...) a do děje nebyla ani vsazena nijak násilně. Lelíček to holt není, ale je to na dobré cestě. Jsem zvědav, jestli bude režisér v trendu pokračovat a natočí např. "U pagody stál" nebo "Hwang-hue to zařídí"... ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb