Hořčice mi stoupá do nosu

• Francie La Moutarde me monte au nez (více)
TV spot 1

Chtivé studentky, žádostivá snoubenka a svůdná hvězda, ale ve skutečnosti toho má Pierre Richard plné zuby. Pierre je učitelem v provinčním francouzském městečku. Ve volném čase píše pro svého přítele-fotografa články do místních novin a pro svého otce připravuje projevy do jeho volební kampaně. Jeho snoubenka Daniela učí na téže škole tělocvik a neustále na něj dohlíží, protože Pierre je obklopen drzými a vyzývavými studentkami. Takto klidně a spokojeně by žil Pierre i nadále, kdyby nedošlo k výměně tří složek s různým obsahem. V jedné jsou písemky z matematiky, ve druhé otcův předvolební proslov a ve třetí pikantní fotografie filmové hvězdy, která v blízkosti jejich města právě natáčí svůj film. Pierre okamžitě sedne do svého malého autíčka a jede vše napravit. S nonšalancí sobě vlastní mění vše kolem sebe v naprostou katastrofu. (Česká televize)

Aky

Už jsou ty komedie Pierre Richarda vesměs dost vyčpělé, čas je bere hákem a ukazuje se, že to přece jen není v tomhle žánru to úplně nadčasové. Nicméně pořád je to slušná zábava, a když se to na nějaké televizi rozběhne, těžko se od toho odchází. ()

Anderton

Na Richardovi je trochu nemilé, že hral dokolečka stále tú istú postavu. Čím menej bol jeho film bláznivý, tým viac bol herec sympatickejší. Niežeby mi Horčica svojou uletenosťou liezla na nervy, len som sa smial menej, ako som sa asi mal. Navyše som sa trochu strácal v tom, prečo je zrovna v tej situácii, v ktorej sa svojou blbosťou ocitol. To snáď nevedel ani scenárista. Páčil sa mi záver, kde ostala jedna zo základných otázok otvorená. Niekde sa mohlo ubrať, inde pridať a bolo by to podstatne lepšie. ()

Frajer42

Jednoznačně se jedná o to nejhorší, co jsem z dílny Claude Zidiho viděl a že toho bylo požehnaně. Jsem od něj zvyklý na větší ztřeštěnosti. Tohle byl extrémně slabý odvárek. Pierre Richard mi také do očka zrovna nepadl. Příběh je dementní a nudný. Přes veškerá negativa se zde dají najít asi 2 vtipné scénky, z nichž jedna je operace zakončená vtipným verdiktem chirurga a tu druhou jsem zapomněl. Více než hvězdu z toho dokáže vyčarovat pouze čeroděj Dobroděj. ()

nascendi

Určite nie je dobré vidieť film po 35 rokoch od premiéry. Čas je nekompromisný kritik. Aj keď si pamätám, že na niektorých filmoch Pierra Richarda som sa kedysi celkom slušne bavil (pravdou tiež je, že vtedy bola iná konkurencia). Bohužiaľ dnes má pre mňa tento film príchuť zvetraného piva. ()

WANDRWALL

Chytrá komedie, pár scén bych zkrátil, ty co nudí, a nemusel bych film posouvat k těm nej akcím. Taky stojí za to povšimnout si v jak ošklivé budově gymnázia se vyučovalo. ()

dopitak

Něco tomu k dokonalosti chybí, a není to ani jako vždy šarmantně popletený Richard, ani tentokrát miloučky půvabná Jane Birkin (hezky namalovaná, a s dlouhými vlasy), ani dokonalý původní barrandovský dabing, ani scénář, od kterého můžete čekat jakkýkoliv obrat a sklouznutí stranou. Možná méně zmatených vtipů a více těch skutečných, možná trocha birkinovské erotiky (skoro se nabízí představa, že existují dvě verze, z nichž ta jedna je lehtivější). Až budete točit western, dejte si pozor, aby kamery jely a nikde v dosahu nebyl žádný automobil! ()

Chrustyn

Co se týká Pierra Richarda, tak nadále pro mě zůstává nezapomenutelnou legendou ale jeho filmy nikdy nebudou to co si představuji pod pojmem francouzská bláznivá komedie, ačkoliv všechny parametry rozhodně splňují. Raději zůstanu u Belmonda a Funése. ()

heyda

Skvělý film, kde především scéna v hodině matematiky, se stala pro mnohé nerdy kultovní :-D Bavil jsem se víc než u Vysokého blondýna, takže za plnou palbu. ()

Ivoshek

Možná tomu fandím víc, protože jsem na těchhle filmech vyrostl. Ale i teď mě to bavilo, a přišlo mi to vtipné. Scéna s operací je nejvíc. "zítra ho doděláme" ()

Thomick

"TICHO! Kamera jede? Opravdu? Jede to? Aha...AKCE!" --- Dost možná nejintenzivnější zábava s Pierrem Richardem v čele. ()

HellFire

Člověk musí na tu hodinku a půl trochu upustit a vypnout mozek, pak je to vtipné. Když se ale nad dějem zamyslíte, tak je samozřejmě hloupý. A navíc Jane Birkin se svými neustále rozhalenými košilemi je krásná. ()

eraserhead666

Pierre Richard v klasické zbroji, obklopen krásnými ženami a dívkami a nejednou v geniálně zábavných scénách. Mě jen překvapuje, že jsem to doteď ještě neviděl. 3.5* ()

aniiicka

Pierre Durois jako sexkulomet :) :) Jedna z mých oblíbených francouzských komedií. Skvělá hudbička Vladimira Cosmy, prima vedlejší obsazení (např. nervák Vittoria Caprioliho), krásné prostředí jihofrancouzského Aix-en-Provence a hlavně super humor a situační gagy jako opakovaně s autem projíždějící Pierre v historické scéně s Indiány, trampoty se studentkami, kouřová clona, perfektní vysvětlení matematického příkladu a nebo Pierrův celoobličejový tik u čtení bulváru při ranní kávě - to mě vždy roztrhá. :) Díky za takové odlehčené a prima komedie. ()

Terva

Klasická Francouzská komedie, kterých nikdy nebylo dost. CITÁT - Mezi námi... K čemu došlo mezi námi?......... ()

Marek1991

Pri starších komédiách, najmä zo 70. rokov mám rád, keď sa niečo deje a nie je nuda a to mi táto komédia spolu s napríklad približne o rok mladším filmom Muž z Acapulca spĺňa. Je sa na čom zasmiať, aj keď niektoré momenty môžu pripadať bláznivo ako rýchla lámavosť dreva, či nepevnosť stien, občas som mal tiež pocit, že rýchlo uschol alebo už na ňom nebolo to, čo predtým, no odhliadnuc od toho som sa dosť bavil. Film mi gradoval a myslím, že veľmi neublížili ani politikom, novinárom, či šoubiznisu. ()

Padme_Anakin

Pierre Richard jako roztomile roztržitý profesor matematiky báječný, líbil se mi dnes večer víc, než když jsem byla malá holka.. Záměna desek - článek do novin, písemky na opravu, projev pro otce - rozjede bezvadný kolotoč nečekaných zvratů a v podstatě zábavných katastrof (míněno pro diváka).. Rýpnutí do bulváru a politiky/politiků vnímám veskrze kladně, herecký ansámbl sympatický (zejména herečka, otec, režisér, ředitel školy), takže u mě filmová spokojenost a krásné čtyři hvězdy.. ()

bloom

Claude Zidi má v kariéře tři přelomové filmy. Prvním jsou Bažanti, jeho debut po kariéře kameramana. Třetím jsou Prohnilí, kde přidal do svých filmů i trošičku hořčejší nádech. A tím druhým je právě Hořčice, jeho první necharlotovský film. Je vlastně první ze série komedií s podonbnou atmosférou (cítim jí od Hořčice přes Křidýlko a Zvíře až k Inspektoru Popletovi). Asi je to způsobeno úžasnou hudbou Vladimira Cosmy (obvzlášť tady je povedená)a vedlejšími rolemi Juliena Guiomara. Navíc tady máte jako bonbónek cholerického režiséra v podání Vittoria Caprioliho (Karpoff z Muže z Acapulca). Pierre Richard jako vždy skvostný. ()