Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

Thomick

Irské až to praští. Hudbou, vybranými akcenty, krajinou a zlehounka i humorem. Já byl teda sveden s velkou přesvědčivostí. ()

evapetra

Laskavá komedie s několika opravdu povedenými fórky. Hrdinové filmu jsou prostí lidé, sympatičtí ve svém úsilí zlepšit život svůj i sousedů pomocí pořádné kupy nevinných lží. Nejde jinak, než jim držet palce. Příjemná muzika i netypické osazenstvo filmu mi připomněla britský seriál Detectorists.Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií. ()

Morholt

Dějištěm je sice kanadský Newfoundland, ale nejspíš jsem nebyl sám, komu připadalo, že Tickle Head je zapadlá díra kdesi na pobřeží Irska. A nebylo to jen Brendanem Gleesonem, ale i muzikou a celkovou atmosférou. Grand Seduction je komedií, kterých je dnes jako šafránu. Nesnaží se diváka tlačit do výbuchů smíchu šílenými gagy, nepřirozenými grimasami alá Jim Carrey nebo nuceným situačním humorem, který v 90% balancuje na hraně trapnosti. Naopak patří k těm klidným filmům, které dokážou vyvolat hned na začátku úsměv, který z tváře až do závěrečných titulků nesleze. Jen občas přirozeně přeroste v hlasitý smích. Plusem je i to, že film nesklouzává ke zbytečné romantice, nebo k závěrečnému moralizování, byť tu pro obojí prostor byl. Jedna z nejlepších komedií posledních let. 90% ()

Lacike

Na toto som sa strasne tesil. Zabavny trailer, roztomily namet a skvely kasting. Ale vysledok vôbec nefunguje. Keby to malo roztomile naivnu atmosferu, tak to mohla byt bomba. Ale pocas celeho filmu som mal pocit ako keby potom, co tvorcovia vymysleli zabavny namet, tak uz sa prilis nepretrhli pri pisani samotneho scenara. mal som pocit ako keby sa zastavil cas a nic poriadne sa tam niedialo. Ziadne poriadne epizodky. Nic. Este aj romanticka linia je uplne mimo. On ju parkrat pozve na rande, ona ho zakazdym chladne odpalkuje a na konci sa daju dokopy. WTF? Najväcsou slabinou je hlavny hrdina. Totalne dement. Tak sprostu postavu som este nevidel. Chapem, ze mal byt naivny, ale tentorkat to uz prehnali a bolo az neprijemne sledovat, co vsetko nechape. Jedinym sveltym bodom tu je Brendan Gleeson, ktory si odohra svoj slusny priemer a len vdaka jeho umu je aspon jeho postava sympaticka. Ale to je prilis malo a vysledok je sterilna nuda s ktorou nema cenu stracat cas. 4/10. ()

Hwaelos

Grand Seduction je zatraceně příjemná komedie. Za břicho se u ní nikdo popadat nebude, ale pobaví zaručeně. Brendan Gleeson je tak skvělej v rolích vtipných morousů (V Brugách, Kalvárie), že by měl už do konce života hrát jenom je. Škoda jen toho rychlého (a očekávaného) twistu na konci, který trošku shazuje pomalé plynutí celého snímku... ()

Terva

CITÁT - Když na to tak vzpomínám, žilo se dobře........ Burani bez práce. To probouzí kreativitu. Brendan Gleeson byl hlavním lákadlem, aby se na příběh podíval. Nejsem zklamán. Role Murraye mu nádherně sedla. Nový doktor je sice nesympaťák, ale on do tohoto světa zatím nepatří. Celá mašinérie lží se však musí motat kolem něho. Vesnice ho potřebuje, aby se zde mohla postavit továrna a všichni měli práci. Série gagů, trapných i veselých situací a lásky může začít. CITÁT - Taky bych chtěla vyzkoušet ten jeho stroj mezi nohama.............. Trochu manipulace, malé lži, velké pravdy a je skoro vyhráno.Bude doktor? Bude továrna? Uvidíme. CITÁT - Můžeme vás nahradit bankomatem......... Vtipné i napínavé a herecky dobře obsazené. I hudební doprovod se povedl. Postelová scéna okolo 95 minuty je boží. CITÁT - Řekni mi, co děláš v naší posteli?........... 80% ()

SlecnaSmilly

Je to pohodový jak reklama na dobrou sladovou whisky. Prostě parádní zapadákov na konci světa, kde muži loví tuňáky holýma rukama, je tu úplně jedno, co máte na sobě, protože to budete mít do pěti minut stejně od bahna, večer se s půlkou vesnice sejdete v hospodě na pivku, neb tu Vodafone nemá pokrytí, a tak byste se před spaním bez Turbo internetu asi ukousali nudou. Patrně by tu chtěl žít každý, tedy kromě toho mladýho fešáckýho doktůrka, jenž si sem jde na měsíc odkroutit trest za držení kokainu, ale místní ho potřebují na dobu neurčitou, protože bez zdravotní péče do zdejších vřesovišť nedostanou fabriku, kterou potřebují, anžto ryby už nevědí, co se sluší a neskáčou trojitýho Salchowa do podběráků. Upřímně doufám, že v brzku narazím na podobně vtipnej film, za to svato svatě slibuju, že se přestanu vysmívat doplňkovému sortimentu z Lidlu. ()

Riddick77

Nenápadný a neprávem přehlížený komediální klenot, který vtipně, nenásilně a srdečně vypráví příběh (naivitu schématu beru v tomto případě jako klad) o nelehkém bytí v dnešním světě a překonávání hned několika životních krizí. Usmíval jsem se od začátku až do konce, což je v dnešní době ohavně expresivních, vulgárních a bezduchých "rádobykomedií" skutečná vzácnost, přičemž to nebylo žádné reaktivní uchechtávání se, nýbrž blažený a hřejivý úsměv vycházející od srdce. 9/10! ()

ABLABLABLA

"We're out here in uniforms that look like cricket uniforms, holding bats that look like cricket bats, and we have no idea how to play cricket! What do we do, what do we do..." asi ještě 8x aneb když se přijde nový doktor podívat na kriketový zápas blíž, přičemž oni kriket samozřejmě hrát neumí.... co uděláte? Že nevíte? No přece zařvete Jóoooo "The game is over." Ušité dresy z ručníků a záclon také neměly chybu. No řeknu to prostě - bavila jsem se a to velmi moc, díky! Nepřestávala jsem se udivovat, co všechno byli schopni vymyslet za šílenosti jako dávat zmrzlé ryby na háček, aby se cítil, že rybaří.. prostě totální blázni a cvoci. Krásná hudba, nádherná příroda, největší šílenci na světě a lehký úsměv po celou dobu snímku - to je to pravé Grand Seduction. "He said "ah" and they left." Ale jedno velké ponaučení si z tohoto snímku vezměte - "I can't begin to explain the joy we feel at the end of the day just to be a little tired." aneb celý přístav š**á - "True happiness." 4-5* ()

Rakosnicek77

Tak tohle byla jednoznačně dokonalá podívaná, kterou jsem po pravdě vůbec nečekal. Zábavný pohled do vidlákova, který se stůj co stůj snaží získat přízeň doktora kterého potřebují, jinak u nich nevyroste vytoužená fabrika, záruka pracovní příležitosti. S jakou originalitou se celé okolí pustí do balamucení nic netušícího doktůrka, bylo radost sledovat :-) ()

slunicko2

Úsměvný snímek 1)  má jednu vlastnost, kterou mu mnohé jiné mohou jen závidět. Je totiž stále lepší a lepší. Ze začátku jsem uvažoval, že televizi vypnu a na konci mi bylo skoro líto, že je po všem. Místní týpky jsem si mezitím docela oblíbil._____ 2)  Když přihodíme pěkného 32letého Taylora Kitsche (lékař Paul, vesničané ho chtějí zaháčkovat), kterému to slušelo, tak není co dodat. ()

easaque

Přijemná oddychovka, která dokáže pohladit po duši a připomene, že jsou na světě i dobří lidé, Já vím, že jsem naivní, ale aspoň je to hezký příklad toho, že někdy lhát není vždy tak špatný ;-) Zaslouží si hezké 4 hvězdičky, které dodají pozitivní energii. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak tohle se mi hodně líbilo. Hodně příjemný film, plný krásné přírody, nevnucujícího se a veskrze inteligentního humoru, který má i sympatické postavy a zajímavou zápletku ohledně rybářského městečka, které se jeho obyvatelé snaží mermomocí zachránit... Ty dvě hodiny mi utíkaly hodně rychle a až jsem se divil, jak moc mi to sedlo. Ono by to ale muselo být hodně mizerně natočené, aby mě to úplně minulo - přece jenom, mám rád příběhy o vesnicích se svéráznými, ale přesto dobrosrdečnými obyvateli a příběhy o záchraně oblíbeného místa taktéž a tohle v sobě mělo obojí. A funguje to nejen v rovině komedie, ale i dramatu, protože tu jsou solidně a uvěřitelně napsané postavy, důvěryhodně gradující příběh a co mě potěšilo nejvíc je to, že se to úplně vyhnulo patosu a to včetně závěru, který k němu vybízel a namísto toho se možnému pokusu o něj krásně vysmál (SPOILER "Naučíte se kvůli mě hrát kriket?" -- "Ne." -- "Aspoň jsi upřímný." KONEC SPOILERU - to je tak geniálně napsané), takže já jsem určitě dost spokojený. K páté hvězdě mi brání jen to, že některé situace mohly být lépe a přirozeněji propojené, protože tu je pár divných a ne zrovna důvěryhodných míst, kterých naštěstí není tolik, ale díky nim to na pátou hvězdu nevidím. Možná ji časem dám, ale teď ne. Obrovská spokojenost ale platí určitě i tak :-) Silné 4* ()

Aljak

Naozaj veľmi úsmevná komédia, ktorá bola založená na úplne jednoduchom princípe lži a pretvárky, ale takým prirodzeným spôsobom, že to pôsobilo nesmierne príjemným dôvtipom. A to sa v dnešnej dobe už vidí len vo veľmi obmedzenej miere, pretože inde tá komediálna zložka pôsobí tak nasilu a často aj vulgárne, až to pôsobí fakt zlým dojmom. Našťastie, The Grand Seduction bola ukážka toho, že ešte aj dnes je možné vytvoriť príjemnú komédiu. Tickle Head bol teda naozaj poriadny zapadákov, ale všetky tie ústredné postavy a nespočetne veľa perfektných dialógov plných irónie stáli za to. Nemôžem inak ako 5*. Kiežby bolo viac takých komédií. ()

BarryLyndon

Krásné to bylo. *:+* Brendan Gleeson je uber sympaťák. Chtěl bych ho za hodného strejdu, co by mne učil chytat ryby a filosofovat o životě. Za zlýho strejdu bych chtěl Raye Winstona, který by mne učil rvát se, nadávat a balit Hayley Atwell, chlastat by mne učili asi oba. *:D* V podstatě je to remake Doktora Hollywooda s Michaeecflem Je. Fffoxschem nebo pilotu Doc. Martina či Hart of Dixie. Klobouk dolu před poetikou, kamerou a režií, tenhle patos a mraky ptákovin by neprošli v 99% případech ve většině produkcí. Překvapil mne Kitch, v téhle poloze ho neznám. Celkově moc fajn. Film který když pustíte mamince a babičce, tak se jim bude líbit, v podstatě to má hodně blízko k těm flákům co dávají v neděli odpoledne na Primě I guarantee it, ale je to o moc lepší, o moc. I guarantee it 8/10 ()

Nach

Příběh o vesnici, která je tak vesnická a nudná, že i sex si jí vyškrtl z mapy a mobilní signál jí bere za sprostý slovo. Jednoduše řečeno: vymírá. A zachránit jí může velká firma, která tu vybuduje fabriku, ale pod podmínkou, že si seženou a zde udrží doktora. A shodou okolností jeden takový doktor je. Miluje město, miluje kriket, je pokrokový a cokoli jen ne vesnický balík. Co s tím udělat? Zahrajeme si na představu utopické vesnice. Výborně a chytře vystavěná komedie, která si utahuje jak z maloměšťáctví, tak z mezigeneračních rozdílů. Je plná vtipných a chytrých nápadů (rozpadlý barák veřejnosti podávejte jako národní kulturní památku a nemusíte malovat ani kulisy), vtipné přetvářky a kupodivu velice dobře fungujících mezilidských vztahů. Jeden ze snímků, který opravdu pohladil po duši a zahnal chmury. A za to jsem moc rád. 75% ()

Lopic

Neni to sice cistejch 5, ale rad filmu jako je tenhle zvysim hodnoceni. Je to prijemna oddychovka v mnohym podobna Doktoru Hollywoodovi, kteryho zboznuju. Jen house takovych filmu, ktery zel casto prosumi bez pozornosti. ()

Martrix

Feelgooďárna, která nejspíš na papíře nepůsobí nijak převratně a mnohé moralisty nakrkne, ale ve výsledku krásně voní mořem a člověčinou. Velký podíl na tom, že tvůrcům ty "neškodné" lži odpustíte, mají skvěle obsazené postavy a úchvatné prostředí. Ano, ten koncept je trochu naivní, ale tak nějak mile. Podvod se tady šil na doktora, ne na diváka a to já oceňuji asi nejvíc. Žádná řehtaná se sice nekoná, ale hezky to hřeje. A co se stopáže týká....já bych tam s nimi klidně pobyl i déle. ()

campix

Veskrze zklamání. Upatlaná snaha o komediální žánrovku, kde nefungují vztahy mezi postavami a postavy jsou zároveň poměrně nesympatické. Důkazem atraktivity můžem být to, že jsem si myslel až zhruba do poloviny, že se děj odehrává v Irsku a ne v Kanadě. Až takhle mě to vtáhlo. Finálním rozhřešením je poselství, že velké korporace zachraňují život zapadlým vesničkám, protože tam staví velké sklady a továrny. Díky, ale tohle jsem úplně nepotřeboval. ()

dr.fish

Byla by to velmi laciná komedie o tom, jak do přístavního zapadákova nalákat doktora. Vytvořit pro něj ráj na Zemi, aby už nikdy nechtěl odejít. Byla by, kdyby to bylo americké. Jenže ono to je kanadské, takže to má zcela lidský rozměr, místy možná až příliš přívětivý, ale ta roztomilost mi kupodivu skoro vůbec nevadila. Je v tom tolik nadhledu a nadsázky, že se ten cukr hladce rozpustí a zbude dosti povedená komedie, která fakt baví.80% ()