Když do důchodu, tak s milostnou aférou... a nejlépe v Benátkách. Bankovní účetní Grégoire Dufour se rozhodne odejít předčasně do důchodu. Ví, že ho doma čekají věčné ranní hádky jeho syna a dcery a kromě toho bude i nadále jeho ranní káva studená, protože manželka Antonella pokaždé zapomene něco koupit. Už se ale rozhodl, čeká ho jen poslední služební cesta do Milána. V bance se musí vše s kolegy patřičně oslavit a jak bývá zvykem, všichni se složí na dárek na rozloučenou. Ale kolega Dufour nepije, nekouří a nemá žádné záliby. Dárek se přesto koupit musí a nejlépe co nejoriginálnější. Nic netušící Grégoire nastoupí do vlaku do Milána a to je náhoda!... jeho kupé si vybere svůdná, krásná, luxusně oblečená žena. A další náhoda nenechá na sebe dlouho čekat - okouzlený úředníček nedokáže včas vystoupit v Miláně a nechtěně" pokračuje do Benátek. Co by tomu asi řekla jeho manželka, Claudia Cardinaleová, která dál doma vaří studenou kávu? (oficiální text distributora)

dyfur

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur) Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur) ()

necisty

Film nepředvádí nic nového, ani co se tehdejší doby týče. Herecky kvalitně odvedeno, znovu pochválím nádherné francouzky a podotknu, že to zejména na začátku bylo málo vtipné. Spoil: Ten happy end byl poněkud divný vzhledem na to, že ji podváděl, nebo to je ve Francii běžné? ()

MJMilan

Celkem povedený film, avšak na mě dost vleklý začátek. Druhou polovinu filmu jsem se ale skvěle bavil...jojo, pěkný to byl "dárek". ()

vesper001

Šarmantní komedie, jaké umí jen Francouzi, o originálním dárku od kolegů a tisíci nedorozumění a naštěstí i trošce obyčejného lidského porozumění, které z něho vzejdou. Pierre Mondy není žádná akční svalová hmota, ale tuctový bankovní úředníček, který se od kancelářských hlodavců liší jen tím, že má doma Claudii Cardinale a v práci šéfa s kadeřnickou obsesí. Poté, co vyrazí na služební cestu, ale s překvapením zjišťuje, že namísto do Milána míří do Benátek a jeho charismatem a potencí je zcela okouzlena krásná neznámá Barbara. Ve městě gondoliérů jej však kromě vzrušujícího dobrodružství čeká i hysterická budoucí snacha, arabský šejk s celým harémem a jedna nevypočitatelná paruka. Bavila jsem se. ()

farmnf

Milý film plný předvídatelných komediálních situací. Krásné Benátky a krásnaá stárnoucí Tunisanka Claudia Cardinale. Když má někdo doma takový skvost, je zbytečné mu darovat děvku. Jinak jsem s hlavním hrdinou velmi soucítil. Práce nás tak vyčerpává, že nutně musíme do Benátek, Milána, Trogiru, Balatonbogláru.....lhostejno kam s dárkem či bez dárku, se sexem či bez sexu.........jinak se z toho posereme a umřeme! ()

pytlik...

Claudia ve svých 44 letech vypadala líp než zamlada, už tím musí být každý muž naprosto okouzlen... a to ještě vezměme do úvahy, jak krásně dokázala lichotit ("máte krásný krk!"). Nelze se divit Grégoiremu, že jí podlehl. No i když, minimálně jedna žena by Claudii hravě strčila do kapsy. Ano, jedná se o Helenu Růžičkovou, která měla v mládí každodenní sexuální potenciál okolo 10, čemuž nemá šanci odolat už vůbec nikdo. A pokud by se našel odvážlivec, co by odolávat chtěl, byly tu silné Růženčiny paže. ()

JohnSmith

Pěkná komedie s výborným obsazením. Není to humor u kterého byste si roztrhli hubu, ale spíše úsměvný a milý humor. ()

vitekpe

Jako par vtipu tam je, ale musite pristoupit na takovoutu francouzskou radobyhravost, jako ze stastny nahody, a ze vsichni se chovaji jako maly deti atd. Podruhe uz to asi neuvidim. P.S.: u Clio je zajimavejsi jeji osobni zivot, nez to co predvadi jako herecka. Ta asi fakt "nebyla na penize"... ;) 3- ()

klúčik

Čo nato pánovia??? Čo by ste urobili, keby pri odchode do dôchodku, by sa vám spolupracovníci poskladali na darček... Film sa mi páčil, P.Mondy to zahral veľmi slušne.. 75%. ()

snatch

Nádherný "dárek" od kolegů, ovšem co se týká krásy, tak manželku CC netrumfnul ani náhodou :) Tradičně příjemná "Francouzsko italská" komedie osmdesátých let. ()

Rockerman

Svižná komedie, kterou jsem viděl až téměř 30 let od jejího vzniku. Nebylo to na škodu! Je to sice už trochu klišé, když si stárnoucí muž hraje před krásnou ženou na něco, co ani zdaleka není. Z tohoto základu se pak rozvíjejí nejrůznější komplikace, trapné okamžiky a nedorozumění. Komedie pro zábavu, která se povedla. To stačí, ne? ()

patroklos

Super film, u kterého jsem se dobře pobavil, Pierre Mondy exceluje, ostatně Claudia Cardinale v poslední půlhodince také... a to ani nemluvím o dalších hercích... rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi francouzskou komedii, Dárek Vaše očekávání nezklame ()

dakarin

Trocha nostalgie na doznívající francouzsko-italské vlně sice lechtivých, ale vcelku jemných komedií plných barevných pohledů a obyčejně lidských pocitů. Jak rychle plyne čas... ()

Odpadlik

Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií 80.let. Sympatický humor, atraktivní prostředí, krásná žena. Díval jsem se na to po letech znovu a opět s chutí! ()

John80

Príjemný film z 80 rokov , kde pán v stredných rokoch spozná,ženu vo vlaku, trávi s ňou vaša nakoniec si to zopakuje v podobnom duchu aj so svojou vlastnou manželkou 3* ()

Tamdydam

Jako obvykle, když jsem z filmu nadšený, nemám slov. Na této komedii je skvělé prostě všechno. Mohu jen doporučit ()