Po třiceti letech u velké společnosti odchází pan účetní Ugo Fantozzi do důchodu. Energický smolař, který je schopný dostat se během několika minut do více potíží než většina ostatních lidí za celý život (vždyť ani ten odchod do důchodu s tradičním dárkem na rozloučenou v podobě zlatých hodinek neproběhl bez potíží), má náhle spoustu volného času a ve své činorodosti hledá způsob, jak zaplnit všechny ty všední dny nového života. Pomáhá manželce Pině s nakupováním, v roli chůvy se stará o vnučku Ugu, vydá se na cestu do Benátek, učí se golf. Jenže nic z toho mu nepřináší patřičné uspokojení. Postupně se z něj stává hypochondr a je na tom už tak špatně, že ani nechce využít příležitost k sexuálnímu dobrodružství se svou bývalou kolegyní a objektem svého dlouholetého sexuálního snění, slečnou Silvani. Nakonec se rozhodne, aby neumřel nudou, zfalšovat své osobní dokumenty a získat novou práci. A to znamená nejen spoustu nových malérů, ale také výzvu pro jeho manželku Pinu, která se rozhodne přijmout další práci, vedlejšák, aby mohla platit svému šéfovi za to, že přijme Fantozziho do práce a dostane ho tak z domu. A když ani to nevyjde, jsou na řadě další, ještě zoufalejší opatření. A to znamená..další maléry pana účetního. (oficiální text distributora)

corpsy

Penzionovaný Fantozzi stratil dôchodkovým vekom chuť. Už to nieje, ako kedysi. Fantozzi rieši problémy svojho veku, ktoré sa ale do tohoto všetkého vnášajú akosi menej vtipne. ()

speedy3

Škoda že v tom důchodu nezůstal a natočil ještě další díly...člověk by měl vědět, kdy se má přestat...už tohle je zbytečný kus filmařského materiálu vyhozených oknem... ()

K.I.N.G.

Samozřejmě, že se scény opakují. Ony se vlastně opakují ve všech pozdějších pokračováních, co vznikli po Malérech 1. Vadí mi spíš, že se to nesnaží ani trochu obměnit. Je tu ale spousta dobrých gegů a více rozumných úvah, než v jiných dílech. Tři právem. ()

Colonist

Tento film má poměrně vysoké hodnocení (aktuálně 57%, což je pro něj skutečně dost). Někdy si říkám, proč vlastně na Fantozziho sérii koukám, když se mi z ní stejně doopravdy líbí jen legendární "Maléry pana účetního 1" a nově objevené "Nesnáze pana účetního", které jsou sice horší než Maléry, ale dá se u nich dobře pobavit. Ostatní díly mi stačí vidět jednou a už je nikdy nemusím vidět. Buď je to poměrně nuda nebo je humor nevtipný a vulgární (poslední díly). A to je právě případ tohoto dílu. Celé mi to přišlo vulgární. Trapné vtipy doplňují vulgarismy (asi to má být vtipné?). Herci se jen trapně pitvoří. Dobře, dobrá místa se tam najdou, ale moc jich není. Dvě velmi slabé hvězdičky. Nemůžu říct, že by to byl úplně nejhorší účetní, ale někde hodně dole to je. ()

Hennes

Jedna generace účetních a úředníků končí a odchází do penze. Mezi nimi i Fantozzi. Doma se ovšem nudí a snaží se nějak uplatnit. Dokonce nastoupí do rekvalifikačního kurzu přemaskován na "mladíka". Na výletech co prožívá se starou partou, je stále tím otloukánkem. Ani v tomto díle neodolá slečně Silvániové, ale tentokrát včas zdrhne. ()

Martin741

Najslavnejsia rola Paolo Villaggia bol suverenne uctovnik Hugo Fantozzi, film ani nema poriadny dej, ide len o skece, ale scena v jaskyni nemala chybu, plus bolo tu este par super scen : 70 % ()

pytlik...

Slaboučké jak třikrát scezený čaj, děj se trochu rozjíždí až výletem do Benátek. Jinak nechápu lidi, co se důchodu děsí, protože najednou ztratí smysl života. To já právě naopak, do důchodu se těším, už si stříhám metr (bohužel sedmdesátimetrový). ()

rsimonyi

Tak tento šestý film s Fantozzim u nás vyšel jako čtvrtý díl Fantozziho. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

inyan

Jeden z lepších počinů Paola Villagia ze série Fantozzi. Natočený bohužel podle stejného schématu jako předchozí díly... ()

helloween93

Stále ještě vtipný Fantozzi, který se sice pořád opakuje, ale stále je to zábavné. Alespoň pro mě. Nejvíc mě pobavily scény, kdy si Fantozzi jde pro důchod. 3 hvězdy ()

Stíba

Za mě lepší než jakýkoliv předešlý díl. Fantozziho důchodové trápení ve člověku skoro až vyvolává lítost :-) ()

Skratchy

Stále se opakující a recyklovaný Fantozzi už opravdu ani nesahá po kotníky skvělým Malérům pana účetního,scény už jsou opravdu trapné a předvídatelné,snad jediné dobré scény jsou s gangem motorkářů kteří Fantozzimu kradou důchod.Slabší dvě hvězdy ()

SONY_

Co si budeme, není to tak skvělý a vtipný jako první díl. Ale vzhledem k tomu, že se nám tu objevuje známé Fantozziho mini autíčko značky Autobianchi, jeho věrná manželka Pina, nejkrásnější dcera Mariangela nebo kolega Filini či sám Visconte Cobram, tak se nebojím sem ty 3 hvězdičky dát a kdyby se tento film náhodou objevil na televizní obrazovce, s největší pravděpodobností ho nepřepnu, i když... /50%/ ()

Jaromír

Tenhle film má v sobě hodně pravdy. Budu se snažit, abych takhle taky nedopadl. Jinak máte pravdu filmy se opakují a jsou někdy značně infantilní, stejně mám ale film hodně rád :) ()