Nádherný film o setkání dvou lidí, kteří by spolu normálně asi neprohodili ani slovo. Ale náhody se dějí, a tak deprimovaný ex-moderátor Jack Lucas obviňující sám sebe ze smrti sedmi lidí, které zabil jeho věrný ex-posluchač, potkává ex-profesora historie, nyní šíleného téměř-bezdomovce Parryho, jehož manželka byla jednou z obětí oné tragédie. A jak se dá čekat, Jack jeho stav považuje za následek svých chyb, snaží se tedy muži honícím se za Svatým grálem a utíkajícím před ohnivými rytíři pomoct. Co víc dodat? Jsou filmy, které vás chytnou za srdce, a tohle je jeden z nich. Krásný prostý příběh s mnoha komediálními místy (viz večeře a "hokej s brokolicí" nebo Robin Williams pobíhající nahý po Central Parku), který ale vlastně komedií není. Jsou filmy, kde vám prostě docházejí slova pro to, abyste popsali, jaké jsou. Tohle je jeden z nich.(3.9.2007)

,,AKO BY SOM BOL MAGNET, LENŽE PRIŤAHUJEM HO*NÁ." __ Objektívne ohodnotiť tento film je ťažké. ,,Kráľ rybár" osciluje na pomedzí 3* a 4* a predsa len akosi cítim, že by som sa mal prikloniť k lepšiemu hodnoteniu. Vo svojej podstate ide totiž o pomerne jednoduchý, nenáročný príbeh s jemnými prvkami - povedzme - magického realizmu, ktoré snáď ako jediný výraznejší atribút evokujú Gilliamovskú tému. Narozdiel od iných režisérových počinov menej výraznú výtvarnú stránku vynahrádza kameramanská invencia Rogera Pratta a maximálne sugestívne spracovanie ,,ohnivého rytiera". Amanda, dcéra Christophera mi prišla snáď ešte lepšia ako Oscarom odmenená Mercedes. Nerozumiem nominácii Geogra Fentona, keďže jeho hudba bola pre mňa takmer po celý čas nepostrehnuteľná. Zrejme išlo o technický nedostatok českého znenia, alebo možno hudba dokonale ladila s obrazom. (5920. hodnotenie, 294. komentár k filmu)(15.7.2015)

Smutno-smiešny komik Robin Williams nikdy nebol moja krvná skupina, ale musím uznať, že mu postava bláznivého Parryho sekla ako uliata, pre mňa jednoznačne jeho najlepšia rola. Dejová linka ma síce moc neoslnila, hlavne prostredná časť často inklinovala k nude, ale spôsob natočenia, herci ako aj všetko okolo, pôsobilo veľmi príjemným dojmom. Tak sa mi zdá, že Terry Gilliamovi sa opäť raz podarilo z minima vyťažiť maximum. 70/100(19.3.2015)

Nepopsatelně úžasný lidský příběh ex-pythonovského režiséra Terry Gilliama. Jeff Bridges a Robin Williams se překonávají a Amanda Plummer je kouzelným způsobem nešikovná. Nejlepší Gilliamův film a v 90. letech určitě jedno z nejlepších děl, které bylo u nás k vidění. Vizuální stránka filmu je bezchybná a scény s ohnivým rytířem jsou působivé. Bravo, Mistře.(6.8.2002)

Forgive me, Terry, že jsem tenhle Tvůj vynikající snímek tak dlouho přehlížel. Pochválit si zaslouží všichni herci (v hlavních i vedlejších rolích), režie a typická gilliamovsky fantaskní stylizace (není to sice takovej úlet jako třeba Brazil, ale pár scén, kde se v tomhle směru vyblbli, se zde najde). Jeden vážnej problém ale s Králem rybářem mám. A to poslední půlhodinu, která ten film v mých očích prostě degraduje. Telefonátem, v němž se Jack dozvídá, co se stalo po té nezapomenutelné večeři, to klidně mohlo skončit. Sice by se tím úplně změnilo vyznění celého snímku, ale já osobně bych byl mnohem spokojenější. Respektuju, že se tvůrci uchýlili raději k takovému závěru, k jakému se uchýlili, ale určitá pachuť zklamání z něj tím ze mne nezmizí.(1.9.2009)

• - Terry Gilliam sa so svätým Grálom nestretáva prvý krát, totižto už spolurežíroval snímku Monty Python a Svätý Grál (1975), kde sa ho hrdinovia taktiež usilujú získať. (MontyBrogan)

• - Snímek moderně adaptuje jednu z méně známých částí Artušovské legendy, podle níž byl Král rybář strážcem svatého grálu, který od něj nakonec získá rytíř Parsifal poté, co uzdraví krále a s ním celou zemi. (Olík)

• - Opilý Jeff Bridges prochází městem okolo budovy s českou vlajkou. (Siriuss)