Smutno-smiešny komik Robin Williams nikdy nebol moja krvná skupina, ale musím uznať, že mu postava bláznivého Parryho sekla ako uliata, pre mňa jednoznačne jeho najlepšia rola. Dejová linka ma síce moc neoslnila, hlavne prostredná časť často inklinovala k nude, ale spôsob natočenia, herci ako aj všetko okolo, pôsobilo veľmi príjemným dojmom. Tak sa mi zdá, že Terry Gilliamovi sa opäť raz podarilo z minima vyťažiť maximum. 70/100(19.3.2015)

Film dvou naprosto odlišných polovin (první za 3*, druhá za 5*). Změna přichází v intimní chvíli mezi Jackem a Perrym v nočním Central Parku, kdy Jack poslouchá příběh o Králi Rybáři a hledání Svatého grálu, který dává celému filmu smysl. Jen si nejsem jistý tím, kdo je Král, kdo je Blázen/Šašek a kdo je vlastně hlavním hrdinou filmu. Možná ten klasický happy end, který ale tentokrát přijmete bez výhrad. Robin byl výjimečný komik i charakterní herec. V Králi rybáři ukázal obě polohy v plné parádě, škoda ho.(23.11.2014)

Bláznovina prvotřídní kategorie, ale s vynikající dvojicí Bridges - Williams, kteří jsou číslem jedna. Je to milé, že i mezi blázny se najdou pozitiva, láska a smysl pro humor. Zde je to dáno i určitou nadsázkou, vidinami o ohnivých rytířích a "Svatém Grálu" :-) Možná ale zbytečně dlouhé... 60%(25.8.2012)

Skrytá perla, která oplývá Gilliamovskou hravostí a pečlivostí. Milý příběh o přátelství, lásce a naději okořeněný stihomamem i lidským utrpením. Williams je typově přesně obsazený a Jeff Bridges tu s chutí ztvárňuje roli pohodového borce, který spadl do haldy hnoje, ztratil smysl života a snaží se z toho všeho vyhrabat. Rovnováha mezi pohádkovým světem fantazie a realitou je tu znovu velice tenká. Gilliam v nejlepší formě.(23.5.2012)

Nádherně lidský, milý, hřejivý, fantaskní i dramatický, dojemný a pro mě především nezapomenutelný příběh. Králem rybářem jsem si doplnil dvě obrovské mezery. Viděl jsem famózní herecké výkony pánů Williamse a Bridgese a dílo Terryho Gilliama, které mi dodnes unikalo. Těžko komentovat více slovy. Úžasné.(3.12.2010)

• - Ve scéně z videopůjčovny, ve které Jeff Bridges "pracuje", jsou na zdi vidět plakáty upoutávající na filmy od Terryho Gilliama - Brazil a Dobrodružství Barona Prášila. (Siriuss)

• - Jeden zo zákazníkov vo videopožičovni si chce požičať film, ale hovorí že takmer všetko už videl. Anne (Mercedes Ruehl) mu odporúča film Kramerová verzus Kramer (1979). Režisérom tejto snímky je Robert Benton a v jeho prvotine Mizerná banda (1972) stvárnil Jeff Bridges jednu z ústredných postáv. (ZOUi)

• - The Fisher King je prvním filmem Terryho Gilliama, ve kterém se neobjeví ani jeden člen Monty Pythonů. (Tygrys)