Film těží především dobře plynoucím příběhem a skvělými herci. Herecké výkony jsou místy až heroické a hlavně první polovina, kde dominuje Williams....Přechody psychických stavů, šílenství a zpět do reality fungují na jedničku. Druhá polovina mi přišla zvláštní a především jsem moc nevěřil tomu, jak psychicky narušený člověk dokáže byť s podobně trefeným protějškem k nepoznání a ve stavu normálu. Vše pak končí až příliš velkým happy endem. Film jsem viděl s dabingem a přiznám se, že mi dojem srážel.....7/10(21.8.2016)

Neda se rict, ze bych z tohohle filmu byl naprosto hotovej, to me vic dostali jiny Gilliamovo kousky, ale i tak se jedna o vyjimecnej pocin. Pribeh je originalni variace na celkem provareny tema, tady navic s naprosto perfektnim scenarem. Navic to je trochu ladeny do fantasy, takze tu je zajimava stylizace, paradni ohnivej rytir a hlavne typicka Terryho uchylacka kamera. Plus tu je super hudba a diky tomuhle vsemu dohromady ty dve hodinky utecou fakt svizne. A to jsem se jeste nezminil o naprosto dokonalejch hercich. Williams a Bridges podavaj jedny z nejlepsich vykonu, az clovek nevi, kdo z nich hraje lip a na koho se zamerit, protoze se skvele doplnujou a nijak se navzajem nerusi. No a za zminku jeste stoji nesikovna Amanda Plummer, ktera me obcas fakt pobavila. Jako celek je film fakt excelentni smes romantiky, drama, fantasy a komedie, ale jak uz jsem psal, mam radsi jiny Terryho filmy.(9.7.2008)

Musím se přiznat, že tenhle film mi dlouho unikal a to vlastně jen proto, že název ve mě evokoval, že půjde o nějaký rybolov. Vážně! A to se mi tak zaklínilo v hlavě, že jsem o něj nestála ani potom, co jsem byla důrazně upozorněna, že se v něm ryby chytat nebudou a že Bridges a Williams a bla bla bla. Trapas, co? Tak teď, když jsem to proflákla, můžu směle říct: jsem ráda, že jsem si na Gilliamův "pohár vody podané, když je žízeň" počkala.(27.10.2006)

Zcela výjimečný film s neokoukaným námětem, silným příběhem a skvěle zpracovaný. Jeden prvotřídní herecký výkon vedle druhého. Jeff Bridges a Robin Williams dokonalí jako málokde. Velkým překvapení pro mě byla Mercedes Ruehl, která mě namíchla tím, že vyfoukla Oscara Jessice Tandy, ale teď se jí v duchu omlouvám. Scény s ní jsem si pouštěl ještě jednou, má neobyčejný šarm a Oscara si stoprocentně zasloužila. Amanda Plummer dobře ulítlá a výstup Michaela Jeetera při předávání pozvánky a balonků Lydii neměl chybu (asi nejvtipnější část filmu). Nicméně na plné hodnocení se mi to zatím nezdá, ale to asi změní, jakmile si to pustím ještě jednou a v původním znění, i když musim uznat že se dabing docela povedl a to se na Nova Cinema často nestává.(5.10.2008)

Musím sa priznať, opäť snímok do ktorého sa mi veľmi nechcelo... po hĺbšej úvahe aaa znázornenie niečoho (proste mi chýbal podobný snímok) prekvapenie... veľmi milé a kvalitné, bavil som sa, stopáž ubehla ako voda no a koniec koncov herecké výkony hlavných 4 propagonistov... hm, "smekam". Jeff Bridges je trieda, pomaly ale iste si ma začína získavať čoraz viac a viac... množstvo postáv ktorým dodal tvar, nemám čo dodať. Príbeh v celku na môj vkus netradičný, ale fajn 8/10(9.4.2010)

• - O roli v tomto filmu se ucházel také Bruce Willis. (Tygrys)

• - Bílé tričko s obrazem baseballového hráčem, které na sobě měla postava Jeffa Bridgese, herec už dříve obléknul ve filmu Strach (1989) a později také ve snímku Big Lebowski (1998). (Bounded)

• - Ve scéně z videopůjčovny, ve které Jeff Bridges "pracuje", jsou na zdi vidět plakáty upoutávající na filmy od Terryho Gilliama - Brazil a Dobrodružství Barona Prášila. (Siriuss)