Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

pugs

Seriál Pythonov som nevidel a neviem či uvidím. Niekto si Pythonov zamiloval a niekto ich nenávidí, ja nie som zatiaľ na žiadnej strane. Od filmu som očakával dosť a bol som mierne, naozaj len mierne, sklamaný - Veľa vtipných scén, veľa prima hlášok, ale aj dosť blbostí a nelogičnosti. Ale prečo by som tu mal hľadať logiku? Hlavne, že som sa nenudil a skvele sa bavil! 7/10 ()

Jello Biafra

Unesie lastovička kokos? sú čarodejnice z dreva? a naozaj dokáže ovčí močový mechúr zabrániť zemetraseniu? tieto a ešte mnohé otázky vám objasní prvý celovečerák legendárnej britskej humoristickej skupiny Monty Python. Nechýbajú tu obľúbené Giliamove animácie, suchý britský humor v jeho najabsúrdnejšej podobe a predovšetkým výber kultových scénok ktoré vám zaručene polechtajú bránicu: rytieri hovoriaci "ňy", ktorých obľubou sú okrasné kríky, nenávistní Francúzi, ktorí sa objavujú vždy tam kde sú najmenej potrební, neústupný čierny rytier, ktorý sa nenechá odradiť "škriabancom" v podobe useknutej nohy, tajomná príšera z hradu "árrrrghu", pánboh sa hnevá ked veriaci pred ním klačia na kolenách, vraždiaci králik a ako čerešnička na torte anglickí policajti, ktorí prídu vyšetrovať zabitie významného historika. Dokonca aj akýsi náznak triednych rozdielov v Británii (poddaní sa čudujú prečo majú kráľa, ked ho vobec nevolili) Skrátka monty pythoni sú záruka kvalitného a inteligentného humoru. Pre fanúšikov seriálu Monty Python´s flying circus povinnosť. ()

Georgex

Typická komedie od Monty Pythonů, chvílemi naprosto geniální, ale chvílemi rovněž šílená nuda ztrácející se sama v sobě. Bohužel mě jejich putování za Svatým králem příliš nezaujalo, i když uznávám, že začátek filmu je naprosto geniální a je škoda, že se skvělé tempo ve druhé půli dočista vytratilo a já už se ke konci hrozně nudil. Každopádně upalování čarodějnic, vzdorní Francouzi a Černý rytíř pobaví vždy. Moje hodnocení 60%, ()

solskjaer

Neskutečný film plný neskutečných hlášek a humoru. Chápu, že pro někoho je těžké tento druh humoru ustát, ale to nebude můj případ, neboť já se bavil jako nikdy. Vyzdvihnout musím výkon Johna Cleese, který zahrál své role perfektně. ()

sheilla

U me asi nejhorsi z Pythonovskych filmu, ale porad je to velmi dobre. Jak z nedostatku financi udelat prednost filmu, dokazi opravdu jen Monty Pythons. ()

ethos

Neviem, ale nejak extremne ma to nebavilo tie fory my az na vinimky prisli celkom trapne a take tie vypadky ako keby do nakrucania sa mi moc nepacia. Ale zase par forov sa podarilo takze tak. ()

MaxipesFik

Z filmů Monty Pythonů je tento asi nejméně srozumitelný našinci. Protože neznám příliš dopodrobna legendu o Grálu, musel jsem si spoustu vtipů domýšlet. ()

mohamedsfinger

Tento humor je mi blízký, ale oproti dalším dvěma filmům se zde ještě nacházejí i slabší scény, což v kontextu celého díla sráží hodnocení o jednu hvězdu níž... Ni! ()

Maynard.

Ne a ne a ne, já prostě Monty Pythonům nemůžu přijít na chuť, prostě to nejde... A to sem sledoval opravdu v dobrým rozpoložením, byl sem nalaďenej na střeštěnou komedii, která mě opět (jako Život Briana) dosti minula. Sice sem se párkrát zásmál, ale na to, že se tvůrci snaží, aby každičká scéna byla funny, je to mááálo. Navíc mě zde poměrně dost vadilo neustálé opakování se džouků s větou : "ale já nejsem ještě mrtvej". Ale abych nebyl jen přehnaně kritickej, tak uznávám, že tvůrci se nebojí absolutně ničeho a střílejí si ze všeho, co se jim dostane pod ruku. A to se před 35 lety příliš nenosilo. Taky musím pochválit za to, že se zde objevuje postava honosící se libozvučným jménem "bratr Maynard", který celé hrdinské skupině vytáhne trn z paty tím, že vytáhne Svatý ruční granát, kterým poté zneškodní králíka - zabijáka (velice vtipné, že?) :o). Přes to všechno vím, že toto bylo moje poslední filmové setkání s Monty Pythonem (naštěstí). ()

ZkuKol

První film této skupiny a je to dost poznat, celou dobu se spíš potutelně usmíváte, ale na gagy a skeče ze seriálu to nemá. Chlapci si moc nevěděli rady se stopáží i příběhem, hodně se snažili o "running-joke," vyšlo jim to tak s 50% úspěšností. Nápadů i myšlenek bylo asi hodně, ale nezkušenost s formátem, prostě se projevit musela - scéna s králíkem, je vysloveně utrpení. Každopádně pro fanoušky Pythonů povinost, já dávám přednost Brianovi a seriálu s "Vtipem-Zabijákem." Tak trochu jiná cesta za svatým Grálem ve společnosti Artuše a jeho rytířů od kulatého stolu... 50% ()

kenkaku

Já byl asi moc namlsaný z Briana... (no jo... viděl jsem jako první asi to nejlepší) a nebo to bylo tím že můj vztah ke středověku je tak nějak... vlažný. Proto vtipné mi přišlo jen něco a bylo toho méně než malé množství :(. Takže budu zase za exota a dám "jen průměr"... (stejně je to každému tady jedno ;)) ()

Sdoom

Veliké, veliké zklamání. Film má docela slušný rozjezd, asi do své poloviny nabízí vesměs zábavnou podívanou s několika vtipnými scénami. Ale pak jako když utne. Druhá polovina nenabízí skoro nic, co by si zasloužilo jakoukoli pozornost. Je to těžké si přiznat, ale na víc jak 2 hvězdičky to prostě není. Život Briana jsem sice kritizoval, ale jako film to funguje o 100% lépe než Svatý Grál. (Blu-ray, orig.) ()

SG-1

"Na druhou stranu africké vlaštovky nejsou stěhovavé, takže by to sem stejně nemohli přinést. -rytíř- ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Humor stárne. To, co bavilo před patnácti lety (když jsem osobně Chtivé Krajty v honu za Svatým Grálem viděl prve), napodruhé a s odstupem času nudí. Vlastně by se skvělé scény filmu daly na prstech dvou ruk spočítat. S odstupem času snímek působí poslepovaně, genialita se vytrácí a zbývá jen pomalé tempo. Jakoby to tvůrci tušili, když v roce 2015 vydali 25 minutovou zkrácenou verzi na Youtube, kterou dnes místo filmu vřele doporučím, protože v něm už toho o moc více nenajdete: https://www.youtube.com/watch?v=F41SSqJx2tU ()

Cruise

Mohl bych psát a psát a stále psát hlášky z tohohle filmu a i kdybych každou z nich napsal tisíckrát, stejně bych se pořád za břicho popadal...Za 91 minut filmu dostanete 91 minut záchvatů smíchu plus balíček na cestu, z kterého já osobně čerpám smíchu doteď!...Pro mě nejlepší věc od Monthy Pythonů! ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005