Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

m4xp4yn3

Někdy si přijdu jako dospělý člověk a jindy seru smíchy když francouz říká "I fart in your general direction". ()

Kobitch

Monty Python je láska, Svatý grál jsem kdysi v 15 viděl jako první jejich dílo a učůraval jsem z toho smíchy. Střih, včera jsem na Grál po milionu let vyrazil do kina na obnovenou premiéru a... učůrával jsem z toho smíchy. Zase. Téměř plné kino diváků a divaček, kteří přesně věděli, co je ve které vteřině čeká a pro jistotu se smáli už dopředu, vytvořilo skvělou atmosféru. Ňy! ()

Dexx

Jine nez Brian, jine nez Smysl zivota, velmi uchylne, a presto uchvatne zabavne. Naprosto genialni "Pythonovska" posledni scena. ()

Lokran

Typická „Pythovina“. Film plný absurdního a vynikajícího humoru, plný neobyčejných zvratů vedoucích „nikam“. Jen ten konec zamrzí, možná byl natočen z nedostatku financí, protože invence autorům určitě nechyběla... Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl... Celkem 90 - 95% ()

melipa

Některé momenty a hlášky byly určitě vtipné a zajímavé, dost jich bylo ale vyhnáno do trapnosti a přesto, že mi MP docela sedí, celkově mě to přišlo docela slabé, a nemůžu tomu dát více než 3*. ()

Looka

80% těžko vyjmenovat vtipné okamžiky, film jich je plný od krvelačného králíka až po přiblblé stráže ve věži. ()

astraal

Typicky Pythonovsky ujetý. Pár slabších míst vyváží otázky na mostě nebo steč na hrad v podání Johna Cleese. O Frantících nemluvě. Opravdu jsem se nasmál ale nemusí to každému úplně sednout. ()

Shredder odpad!

90 minut neskutocnej nudy...Co preboha robi tento film na 68 mieste rebricka najlepsie hodnotenych filmov na IMDB??? Ak si odmyslim vsetky aspekty(vizualizacia, audio atd) ktore su strasne, a budem hodnotit len humor stale by som nemohol dat filmu ani 1%. Od Terryho Gilliama by som takyto odpad naozaj necakal, popri tomto este aj tie najtrapnejsie serialy Disney Channel ( Jonas a spol.) posobia ako neskutocne vtipne a inteligentne diela. ()

Sollozzo

Pro mě o něco horší než Život Briana. Nepřišlo mi to tak vtipné, občas až nudné. Na to, jak jsem se na to těšil, tak celkem zklamání. A co ten konec?? 55%. ()

Derek7

Na Monty Pythony musíte zkrátka mít jejich smysl humoru, abyste nad celým filmem jen nekroutili hlavou. Je to ztřeštěné, bláznivé a vlastně to dohromady ani pořádně nedává žádný smysl, ale jejich humor miluji a jsem tomu rád, protože jinak bych byl připraven o hodinu a půl strávenou v slzách smíchu s tímto filmem. ()

Zeldur

Asi nejlepší film od Monty Pythonů, který jsem kdy viděl. Mám velkou slabost pro jejich styl humoru a vždy se u tohoto snímku bavím od začátku do konce. Samozřejmě nechybí skvělé animace Terryho Gilliama ani povedené hudební pasáže. Jak jsi poznal, že to byl král? Jako jedinej nebyl od hoven... ()

J.e.r.e.c

Pořad složený ze skečů je jedna věc, ale utáhnout svým bláznivým humorem celovečerák ? Pythonům se to povedlo vcelku bez problémů, citovat se dá každá druhá scénka a hláška. Kromě toho je vidět, že umí vytvořit i docela pochmurnou středověkou atmosféru, třeba jak morový vůz za pokřiku „Bring out your dead !“ projíždí městem, nebo když se skupina mnichů za zpěvu modlitby buší do hlavy dřevěnou tabulkou. Souboj rytířů prostříhaný s přijíždějícím Artušem za doprovodu heroické hudby taky nemá chybu. Jako první film rozhodně dobré, ale to lepší mělo teprve přijít. 80 % ()

misar3

Já fakt nevím... Bavil jsem se :D. Ten humor je tak zvláštně absurdní a do jisté míry i ikonický. Dost často na vás znenedání vyskočí série scén, kdy si říkáte "WTF" a to přesně ve chvíli, kdy si myslíte, že vás film už ničím nepřekvapí. Chválím český dabing! ()

celticek

Už jen úvodní titulky dávají tušit, o co tu půjde. Vlaštovky s kokosy, černý rytíř, dřevěný jezevec, hrad nadržených děvčat (všech mezi 16 a 19,5 roku:) a rytíři NY! Krátké skeče mě ale vždy bavily více než celovečerní filmy. Je to vtipné, naráží se na celou anglickou historii, církev, rytířství. Frekvence dobrých vtipů je ale na můj vkus málo našlapaná. ()

ForGump

Jakožto nepolíbený divák MP jsem zavítal na Svatý grál a zklamaný jsem nebyl. Je vidět, že pánové jsou velmi inteligentní a některé slovní vtipy jsou velmi nápadité a minimálně úsměvné, ale je tam i spousta v dnešní době už minimálně nevtipných až vyloženě hospodsky pokleslých. Přišlo mi to jako terč, na který střílí lukostřelec zády. Vcelku film není úplně kompaktní. Je to takové pásmo scének, které se místy vrší a vrší a není to úplně filmově v pořádku. Do jisté míry mám i problém s artušovsky potrhlým příběhem, a to hlavně tím, jak je pravděpodobně záměrně až gilliamovsky nesoudržný, přeskakující a zmatený, včetně toho, že herci hrají více rolí, což mi to taky neulehčovalo. Scénář a samotné narážky mají nějaký zvuk i dneska, tedy například to, že se mocní vozí na imaginarních koních a jsou svým způsobem karikatury a hloupě sofistikovaní. To je věčné téma, stejně jako honění se za ceným skalpem může působit až sebeparodicky a nakonec i tak, že nejste sami sebou. Čili pro mě film zajímavý a jsem rád, že jsem ho viděl. Ale že by se ze mě najednou stal skalní fanda to asi ne. 60% ()

Zdenda

Pro mě nejlepší Pythoni. Brian je taktéž super a po pravdě se Smyslem života sem měl docela problémy dokoukat ho. Btw kdo doma chová králíky:) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005