Epizody(6)

Rok poté, kdy spor rozdělil Shelbyovy, se musí rodina sjednotit kvůli pomstě ze strany italské mafie a vyhledat pomoc nového pochybného spojence. (Netflix)

Trailer

-OverLord-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spolu s druhou jedna z nejlepších sérií seriálu. Peaky Blinders vsadili opět na dobře známá, ale i nová herecká esa, úžasný hudební doprovod a dokonalý scénář z pera Stevena Knighta okořeněný jako vždy několika nečekanými zvraty a silnými momenty. Kus poctivé filmařiny a v současnosti nejlepší britské televizní drama. "You don't fuck with the Peaky Blinders." ()

InJo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Série s dvěma nejlépe napsanými, nejhvězdněji obsazenými a nejlépe zahranými postavami. Sledovat Toma Hardyho jako nevypočitatelného židovského šmejda a Adriena Brodyho jako ukázkového italo-amerického hardcore mafiána je neskutečný požitek. Proto je trochu škoda, že nedostali více prostoru, klidně na úkor Murphyho, jenž skoro nesleze z obrazovky, bohužel jeho postava Tommyho už působí poněkud jednotvárně a Cillian se příliš nenámáhá se změnami výrazu ve tváři, což je u tak dobrého a charismatického herce "docela" škoda. 80 % ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Flirtování s Kmotrem... italoameričané přijíždí provést vendettu a Tommy má konečně něco na práci. Určitě jedna z nejlepších sérií i díky fantasticky gradovanému finále. Tom Hardy boží. Alfie je jednoznačně nejlepší a nejnepředvídatelnější postava seriálu. Dokonalé zamyšlení nad slepotou. Why not? ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tell your boss what you saw here today. And tell him: You don't fuck with the Peaky Blinders." .... Nejintenzivnější extáze, jakou kdy tento majstrštyk nabídl v neokoukaném příběhu, v němž se v podstatě vracíme na samotný začátek všeho. Úchvatný vizuál a scénografickou kompoziční onanii nemusím nikterak komentovat - ta je nám všem úzce známa. Všeobecně vzato je každá z šestice jednotlivých epizod nekonvenčně explicitním kriminálním nářezem. Tvůrci se zde spíše zaměřili na kladení důrazu vůči diváckým emocím a jak v úvodu, tak především v samotinkém závěru je to tak citelně znát, že ona způsobená psychická újma musí být prostě jen z principu reálná. Celá série je tudíž zastřena ve slastném hávu melancholie, jež jí ovšem sluší. A klasická šestice epizod je ideálně konzistentní dávkou čistě ryzího kokainu jménem Peaky Blinders - ničeho zde nechybí ani nepřebývá - všeho je dostatečně dosytosti. Jsem tudíž zvědav, co nám tvůrci dokáží ještě naservírovat za matroš, když vezmu v potaz, že nás čeká ještě další třetina - s největší pravděpodobností i finální - a že ten pekelný bordel zde způsobený má stěžejní vliv na absolutní veškerenstvo, na samotný stavební základ tohoto neobyčejného projektu. Inu, přesně za dva týdny nám odpověď vejde v ústrety. Jedním slovem: Excelentní! Důkaz toho, že i ta celkem podceňovaná evropská produkce dokáže nabídnout unikátní projekty, které ladně strčí do kapsy i zaoceánské hokusy pokusy... A já se stále nemohou nabažit - ta neskutečná finální katarze ve mě probudila další neutuchající hlad a zároveň tento zážitek budu celkem dost dlouho rozdejchávat. Mimochodem: fantastický Adrien fooking Brody. Verdikt: 99% ()

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní hrdina upadá v ještě většího záporáka, železem v ohni tu je hezky mafiánsky okázalý A. Brody. Řada dějově uspokojivá, ale náležitý obrátky nabere až ve své poslední třetině. Už jsem si říkal, co to sakra bude Peaky Blinders bez Arthura... 80% ♪♫ ()

• Na začátku epizody při boxerském utkání je několik záběrů na chodbu, kde je zřetelně vidět plastové potrubí. V době příběhu ještě nemohlo existovat, začalo se vyrábět až po roce 1950. (e_Fox)