Epizody(6)

Rok poté, kdy spor rozdělil Shelbyovy, se musí rodina sjednotit kvůli pomstě ze strany italské mafie a vyhledat pomoc nového pochybného spojence. (Netflix)

panki9922

Adrien Brody na mňa subjektívne pôsobil trošku nechcene komicky. Snažil sa, ale tá gangsterská pozícia mu teda nesedí a hlavne nie s talianskými koreňami. Nestačí si dať špáradlo do huby a nosiť drahý oblek, to z neho cappa di tutti cappo neurobí ani náhodou. Úpadok na kvalite celého seriálu, aj to samotné rozuzlenie série je také trošku z prsta vycucané. Peaky sa viezli na vlne popularity, takže chápem, že po tretej sérii neskončili, ale už by ozaj stačilo. Samotní členovia PB už tak trochu nasilu menia svoje charaktery resp. v priebehu prvých 3 sérii načrtnuté hrubé rysy a nepôsobí to prirodzene. Spomalené zábery na ženské zoskupenie PB sú na facku, paradoxne ich skôr degradujú. V piatej sérii si už vlastne neviem predstaviť s kým ďalším by si mali merať sily, ale hlavne, úplne som stratil motiváciu k sledovaniu. ()

bonovox

Aj 4. sezóna je kavlitná gangsterka, opäť o niečo iná ako predchádzajúce, hlavne v druhej polovici tempo výrazne stúpa. Brody skvele zapadol. Uvidíme čo prinesie ďalšia séria...90% ()

rafzaw

Prosím, já chci další sérii, resp. další série…To co se udalo tentokrát snad nemělo chybu, příběh, který měl vývoj, herci, kteří se překonali, Adrien Brody, thank you man! – víc už nejde říct, the best, really the best! ()

Spo

Celé čtvrtá série je naprosto strhující a plná zvratů. Peaky Blinders nasazují laťku čím dál tím výš a je opravdu radost tento seriál sledovat. Herecké výkony, lokace, soundtrack, kostýmy vše famózní. Asi dlouho budu hledat podobě dobrý seriál. ()

zurivymlok

Asi dosud nejlepší série, ale stejně mi přijde jakoby něco tomu chybělo. Občas to je tradičně docela utahaný a ze střetu s mafií se toho dalo podle mě vytřískat mnohem více. Nicméně standardně to je nadstandard. ()

Tobias18

Čtvrtá série je zatím nejlepší. Pozitiva z minulých řad se opakují a je to mnohem konzistentnější. Hned první epizoda nám dokazuje, že tento seriál je brutálně realistický a nekompromisní. Závěr neskutečně napínavý, poslední epizoda je skutečně jedna ze tří nejlepších v celém seriálu. O zvraty nebyla nouze. Technická špička. Herecký koncert. Zkrátka obrovská spokojenost, téměř dokonalost. Nemůžu se dočkat páté série. 95%. ()

Enon

O můj bože. Tak to byl nářez. Tahle série byla naprosto neskutečná, nápaditá, plná zvratů a vypiplaných, pro mě už legendárních, scén. Je tu tolik věcí, co rozebrat. Tak v první řadě, Alfie byla pro mě úžasná, skvěle zahraná, nepředvídatelná a brilantně napsaná postava, která se stala mou oblíbenou hned po té, co se objevila ve druhé sérii. To, jak tvůrci ukončili příběh Alfieho Solomonse, mohu považovat za absolutně geniální. Celá zápletka s Italy a Lucem Changrettou je zatim nejlepší dějová linka, která nemá chybu, a bude velmi těžké ji překonat. Veškeré zvraty jsou naprosto neskutečné a dávají smysl. Johnova smrt se mnou úplně otřásla, ale provedením se jednalo o naprostý masterpiece. Cillian Murphy se pro mě stává naprostou legendou, to jak stvárnil postavu Thomase Shelbyho a jakou jí v této sérii dal hloubku je opravdu velmi obdivuhodné. Všechny postavy si tady projdou určitým vývojem, a tak dobře se to sledovalo… prostě nádhera. Pollyino promlouvání k Tommymu v poslední epizodě bylo natolik kulervoucí, že jsem málem vyskočil ze židle. Vlastně defacto v každé epizodě se nachází nějaké památné momenty, na které nezapomenu. Celá tato série je absolutně geniální a nenašel jsem v ní jedinou chybu, jedná se tedy pro mě o vymazlené a dokonalé umělecké dílo, kterému s velikou radostí dávám 100%. ()

stuj

Kamenná tvář Cilliana Murphyho začíná tu a tam roztávat, ale jinak je vše při starém. Nejzajímavější scény jsou s Tomem Hardym nebo Adrienem Brodym, zbytek projet většinou zrychleně ()