Skazočnoje putěšestvije mistera Bilbo Begginsa Hobbita

(TV film)
  • Sovětský svaz Сказочное путешествие мистера Бильбо Беггинса Хоббита (více)
všechny plakáty

sadlokan

Já sem tak nějak v týhle době louskal Hobita z "průklepáků"jako nějakou zakázanou knihu a divil sem se,proč,když je to vlastně taková pohádka pro děti.A takhle přesně to pojali rusáci,akorát je to televizně laciný.Zábavnou vyvražďovačku pro dospělý úchyláky z toho vykřesal až o hodně dýl Jackson. ()

albionlady

Páčia sa mi ruské pesničky, hoci všetky znejú podobne (tak výpravne :D), sú veľmi chytľavé a melodické. A tento film bol fajn (aj s rozprávačom :D). Je to pre deti, ony si vedia veľa domyslieť a myslím si, že ich nezaujímajú detaily typu výška Gandalfa, či vzhľad Glocha. Bolo to vtipné, detské a sovietske. ()

caramell

Tento "film" má oproti Jacksonově trilogii jednu obrovskou výhodu. Má totiž, na můj vkus, brutální šarm. Knížku sovětští autoři převzali v podstatě doslova a vyšla jim z toho - velmi dobrá pohádka pro děti - přesně jak Tolkien plánoval. Že jsou ty scény z dnešního pohledu strašně směšné? To už je riziko starých filmů. Každopádně pro mě velice sympatické. ()

hyena1

Tak tuhle verzi by měli pustit Jacksonovi, aby viděl, že to jde bez problémů na hodinu, za malý peníz a dle předlohy. Docela mě mrzí, že to občas nedávají v televizi. Přes Vánoce, v neděli odpoledne, bych si to ke kávičce klidně pustila. Zpracování knižní předlohy, jeví se mně mnohem vhodnější než u nového Hobbita... Možná by teda Gandalf nemusel vypadat jako syn Krakonoše a Zlatovlásky, ale Glum, pavouci a Šmak byli perfektní! Dala bych klidně plný počet , kdyby Bilbo nevypadal, jako by si odskočil ze směny v hospodě. ()

Petike

Milá a nie najhoršia adaptácia Hobita. Veľkú časť deja síce vynechali, ale je to hodinová televízna inscenácia pre decká, takže to až tak neprekáža. Dávam tri hviezdičky za snahu a herecké výkony. :-) ()

kubilov odpad!

Takové govno jsem dlouho neviděl. Zprznění Tolkiena, které by si zasloužilo internaci lidí, kteří za tím stojí. Protože udělat z Gluma nějakou bezzubou babku a z Gandalfa něco, co se nápadně podobá kříženci Stalina a Brežněva, je opravdu na blití. ()

donnovann

Televizní adaptace, která se drží knižní předlohy ale to je tak všechno. Postavy Bilba, Gandalfa ale třeba i Gluma jsou hodně mimo. Viděno pouze z povinnosti shlédnout veškeré marné pokusy natočit Tolkienovo veledílo. ()

Merenre

Příběhově poměrně věrná inscenace. A i přes prčovní zpracování typu nedělní odpolední pohádky na čt je to možná pořád o dost lepší než počítačová onanie nějakého tlustoprda kdesi z kolonií. ()

Hellps

Myslím, že po shlédnutí tohoto...ehm... videa můj život nebude jako předtím... Hudba je výpravná, jen je škoda, že to ostatní není. První tři minuty jsem jen tupě zírala s pootevřenou pusou, potom, možná proto, že už patřím mezi zkaženou mládež jsem postrádala trochu násilí. Roztančené scény jakoby ukradli příběhu nebezpečí a dokonce i slibované dobrodružství. Ani mě nemrzelo, že Thorin umřel... Dala bych klidně 4 hvězdičky, ale nesympatický hlavní hrdina mi to prostě nedovolil. Bilbo, který vypadá jako nějaký lakomý hostinský z úplně jiné pohádky...to prostě nejde... ()