Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

Octane

Po několika měsících už druhej Beerkules. Bílýho jsme tu měli, tak proč ne lehce načernalýho. Musím říct, že Hercula konečně hraje někdo důstojnej. Tak ikonická postava, jak jej známe s Řeckých báji, musela být ztvárněná někým kdo na to prostě fyzicky má, podle mě The Rock se toho zhostil víc než dobře. Aspoň na mě to tak působilo. Parta žoldáků co ho následuje byla taky super, bojovníci, vtipálci a kvůli emancipaci i jedna pani, se kterou by si určitě rozuměl Oliver Queen. Hrozně mě pobavil verbal jak Atalantu nazval a teď cituju, "genetický odpad z klonování Nikol Kidmen". 4* dávám proto, že se mi líbila jak výprava, soundtrack, veškerá ta řežba, stopáž, sem tam vtípek, tak i mytologický příšerky. Dwayna mám prostě rád, sice to není žádnej "oskarovej" herec, ale mě je děsně sympatickej, ()

Ombak▼Penari

Pořád nechápu, proč tohle dopadlo v průměrném hodnocení o tolik lépe než nový Conan. Ani jedno není žádná sláva, ale Conan mě, přes všechny stupidnosti v ději a režisérské neumětelství, bavil přeci jen víc. Tohle je celkem nuda a Rock mi sem vůbec neseděl. ()

Faila

Vyprávět legendu o Herkulovi bez jakékoliv mytologie, nadpřirozenosti, bez čehokoliv božského, je výborný nápad a nese v sobě krásné poselství ("Nemusíte být polobozi, abyste byli hrdiny ...") - a to není špatný základ! K tomu si přidejte dobře ztvárněné postavy, akční bitky a všechno to potřebné koření a máte z toho opravdu dobrý (!) akční trhák, který se jen tak nevidí. Jenže ... dokud si všichni tvůrci budou myslet, že veškerá klišé dobrodružných filmů jsou nutná a že bez nich se dobrý film udělat nedá, žádného opravdu dobrého filmu se jen tak nedočkáme - a Herkules není výjimka. V tomhle filmu by se ty stokrát ohrané scény daly škrtnout, aniž by se ublížilo smysluplnosti děje, takže ... Velmi promarněný potenciál, ale i tak se na to dalo dívat a bavit se u toho. ()

sadlokan

Já nejsem velký příznivec zlatých létajících sov,ale zase natočit Herkulesa jako historický film mi připadá poněkud suché. ()

lasonic

Mozno aj par epizod s Kevinom Sorbom by bolo lepsich, film na popoludnie v TV. Zrecyklovany scenar, podporeny nevyraznou reziou, bez kuska akejkolvek kreativity a fantazie, herecke vykony adekvatne k scenaru, choreografia bojovych scen ako z wrestlerskeho ringu. Dovod preco vidiet tento film su akurat tak nadherne modre oci Ingrid Bolso Berdal a tvar pripominajuca Nicole Kidman. ()

Luk Skywalker

Prostě jen akce a tohle není ten bájný Hercules, to zase Amíci někoho z evropské mytologie pěkně zkurvili. Ale nevadí, pobavilo, nepřemýšlel jsem a najednou byl konec. Takže v pohodě film, který ani na chvíli nenudí. Příběh rozebírat nebudu, prostě nějaký tu je. A vysvětlení kentaurů je dobré:-). ()

Gaia.M

Já tyhle filmy fakt nemám ráda, Hercules mi sám o sobě vadí a na filmy s ním spojené koukám jen protože přítel se na to chce podívat. Tento snímek mě ale překvapil, paradoxně přítele uspal, zatímco já dokoukala až do konce, bývá to naopak. Ani mi tu nevadil Dwayne, který mi obvykle není sympatický, Prostě a jednoduše, nakonec musím fakt uznat, že mě film bavil a klidně bych se na něj někdy podívala znova ;) Stráveného času u něj nelituji ;) ()

Eeuanmainyaq

S Johnsonom z toho mohla byt aspon nadpriemerna komedia. Teraz je to len dalsi nudny, ocakavatelny velkofilm plny stereotypov a dokopy vobec nic vynimocne. Takto to vyzera, ked je niekoho talent ignorovany, skor nez podporeny. ()

BOURQUE

Ďalší pokus natočiť film o jednom z najslávnejších antických hrdinov. D. Johnson a jeho A-Team nie sú zlí, ale celkovo film obsahuje príliš mnoho predvídateľných riešení a nevypracovaných dialógov. Každopádne však tento pokus bol lepší ako ten predchádzajúci z roku 2014. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

strikeman

Chytlavá oddechovka a navíc těžká makačka na bednu - dvě třetiny filmu jsem těžce vydýchával fádní 3D, "Rockův" ochrnutý xicht, "originální" zápletku a "nečekané" dějové zvraty, v poslední třetině jsem se už jen se shovívavým úsměvem mlátil dlaní do čela :-) 20% ()

Romeo5

Docela překvapení..Bylo to dost dobrý a přesně takový aby mě to bavilo..Řeckou mytologii dobře znám byl to můj koníček a nemám námitek k jinému pojetí..Napínavé,strhující, zábava o jakou stojím.. ()

drakodlak

Když se člověk hned na začátku oprostí od toho, že to není film o Herculesovi, ale o chlapíkovi co se za něj jen vydává a má velkou sílu, tak je výborná jednorázová popcornovka, která odsýpá a nenudí. Dobře mi přišli natočené obě bitevní scény, které jsou místy vtipné, ale hlavně jsou za světla (ne jako v Drakula: Neznamá legenda). Závěr to bohužel trošku sráží, přesto dávam 3,5 * ()

P.J.2

Další z antických hrdinů který opět nenaplnil potenciál, až na fakt že Rockovi toho Herkula věřím, ostatní je viditělný studiový interiér, měnící se velikost armády a i přes poměrně hezký příběh o (ne)smrtelnosti boloboha. Proč konečně někomu nezapne palice a nenatočí 12 úkolů které stejně všichni chceme? ()

BeranSon

Pro mě únosné akční béčko. Líbí se mi, že konečně nějaký snímek s touto tématikou vložil do svého děje trošku realismu, ono to je logické, protože po vizuální stránce by se tento počin mohl jen sotva rovnat s jinými vizuálně dokonalými opusy. Dwayne Johnson a jeho vytesaná musculatura ujdou, i když herecky to rozhodně není výkon století, tak se na něj koukalo velice dobře. Ostatní postavy jen tak lehce doplňují. Čím víc se snímek blíží finále, tím větší zábava přichází. Akce je na druhou stranu ovšem silná a moje oko lehce potěší. Stopáž končí na hodince a půl a to je ideální čas. N oddech je právě Hercules dokonalý film, čili vřele doporučuji pro dny, kdy chcete vypnout mozek. - 7/10 - ()

GOREGASM

Úvod se dychtivě snaží navnadit na fantasy dobrodružství plné mýtických stvůr jako z toho nejryzejšího RPG, nicméně velmi brzy zkušený divák pochopí, že prolog klamal elegantně tělem a zbytek celé té parády bude muset protrpět pod tíhou motivačních proslovů zarostlého wrestlera, kterému k ultimátně ironické podobě s Herkulesem chybí už jen odbarvená kštice. Rock má obrovské štěstí na přidělené parťáky mezi nimiž logicky nejvíce vyčnívají herečtí charismeleóni Ian McShane a Rufus Sewell, přičemž už podruhé během týdne (MI: 5) mne více než zaujala přirozeně krásná a stejně tak hrající Rebecca Ferguson. Hercules nešetří silnými slovy, krví, ani bojovými scénami, a také proto může vyvolat dojem, že nešlo o ztrátu času, což by bylo vzhledem k tomu, že na režijní sesli usedl Brett Ratner, malým zázrakem. Já jsem ale svině, Ratnerem pohrdám, proto mu to dám opět sežrat, protože Herculese by 9 a půl režisérů z deseti uchopilo chytřeji, zábavněji a za neskutečných sto melounů by to dávalo hlavu a patu. Nejsmutnějším faktem je, že kromě začátku nemá Hercules za celý film jedinou zapamatovatelnou akční scénu, nicméně rozumů má po celou stopáž na rozdávání hromady :-). 40% ()

helloween93

Nemám podobné starověké rubačky moc v oblibě, ale Hercules byl docela svižný, a to hlavně ve druhé polovině. Kdybych to měl porovnat s podobnými novými Titány, tak je Hercules o stupínek výš. Hlavní zásluhu na tom má určitý nadhled filmu a hlášky. 3* ()

anatheman

Nejepičtější béčko, který jsem kdy viděl. Tohle je prostě dokonalá jízda plná over-the-top akce se suchými hláškami a nasteroidovanými superhrdiny. Marvele, styď se! Tento snímek je tím, oč jde! Zasloužené a recesistické 4 hvězdy! ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)