Sněhová královna

• Rusko Sněžnaja koroleva (více)

Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Neutichající polární vítr ochladí lidská srdce a z nich se vytratí všechna radost. Děvčátko Gerda spolu s fretkou Lutou a skřítkem Ormem se vydají na dlouhou cestu do paláce Sněhové královny, aby zachránili jejího bratříčka Kaye a navždy vysvobodili zemi z věčného sněhu a mrazu. (Mirius FD)

Herrydos

Říkám si že na pohádky už sem starý ale občas na nějakou natrefím. Sněhová královna je moc pěkná pohádka kde nechybí nic z prověřených ingrediencí. Příběh je poměrně pěkně převyprávěný postavy jsou zajímavé animace a hudba dobrá. CO mi přišlo trošku blbé je že film dává moc okatě najevo že prim zde hraje 3D verze a tomu jsou i podřízeny skoro všechny efekty ve filmu mě sledujícího 3D to nevadilo a i díky tomu sem se příjemně bavil ale věřím že lidi sledující obyčejnou 2D verzi to může trošku štvát ale tohle je film pro naše nejmenší a ty to na druhou stranu řešit nebudou. Pro mě je to pěkná pohádka která se hodně povedlo a já ji dávám 5* ()

DAOX

Můsím říci, že příběhem a atmosférou se mi to líbilo víc než Disney a jeho Ledové Království. Pro mě příjemná klasická zimní pohádka, kterou znám již z mého dětství. ()

karelondatra

Dívatelné. Příběhově slabší, spíš jen série klišoidních scének, než příběh. Přkvapilo mě dost nesourodé grafické zpracování — jako by to slepili z několika úplně odlišných dílen. Zatímco některé věci/scény/postavy vypadaly vyloženě vypiplaně (např. šamanka), jiné jsou tak o dvě ligy níž. Ale je to Rusko, tak jen houšť, ať se prosadí, potenciál určitě mají. ()

bratr_jezek

Známá klasika v moderní verzi není tak úplně nejhorší a dokáže zaujmout i znalce starších pokusů. Máme navíc šanci objasnit, kde se třeba vzala sama královna a pomáhající troll se zase bude líbit dětem. ()