Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

vesper001

Tak takhle. Není jeden, ale dva. A žádný z nich není malý, unavený, ani Joe. Oba jsou špinaví, zpocení, švorcoví a hladoví násilníci a nesmiřitelní sourozenci, jejichž otec je smrdutý ožungr a nemakačenko a máti šlapka na odpočinku. Zápletku vždycky zapomenu minutu po závěrečných titulcích, ani žádnou konkrétní hlášku si zpětně nevybavím, ale stejně se při těchhle fazolových mlátičkách pokaždé mimoděk usmívám. ()

Nivenx

Ono je to s těmahle westernovkama všechno, kde hraje Terence Hill a Bud Spencer na jedno brdo. Ale je pravda, že i když jsou to kravinky, tak alespoň nenudí a člověk se u toho tu a tam zasměje. Tento díl je pro mě za 50%. ()

andrii

Větrem, pouští. Za rodinnou ctí se pouští. Tu trhani ošlehaní. Tu gentlemani s buřinkami. Braši, co se zrovna nepostí. V díle, v jídle. Zásadní triky z líhně "levá/pravá" neopustí, si neodpustí. ()

Nihlathak

Špagetyvestern s mými oblíbenými. Stále se v jejich filmech děje to samé. A tím pádem je to okoukané. Stejně má neupřitelné kouzlo, se kterým mě vždycky připoutá k obrazovce. Malý unavený Joe. ()

pytlik...

Kdyby do sebe Joe ládoval nějaký lehčí jídlo než jsou fazole, nebyl by tak unavenej a celej film mohl dopadnout daleko líp. ()

Kubaso

Ztřeštěnější a přímočařejší pokračování osudů Bambina a Trinityho zastihlo oba herce v nejlepší formě, ovšem o scénáristech se to už říct nedá. Poměrně brzy začne tempo vyprávění povolovat a monstrózní závěrečná bitva dokonce zavání nudou. Světlých momentů by se sice pořád našlo dost, žádný z nich ale nemá na úvodní krádež fazolí:-) ()

shantim

Je to přesně ten film, u kterého máte pořád roztáhlou pusu, a to i když se nic neděje. Není zde nic, co byste nečekali a přitom se na to těšíte. Například scéna ve francouzské restauraci je nezapomenutelná! 74% hvězdiček ()

yeniczek

Stejně povedené jako první díl, i když to na sebe nijak nenavazuje. Scéna v nóbl restauraci je absolutně dokonalá :) ()

lykan9

Trinity a Bambino jsou zpět a stále ve skvělé formě jako v předchozím díle. Nestárnoucí westernová klasika, která bude zábavná i za dalších minimálně 100 let. A jen tak mimochodem ten soundtrack je něco úžasného. ()

Kosmik 1

Souhlasím, že tohle pokračování je ještě o malý chloupeček lepší než první díl ´Pravá a levá ruka ďábla´. Tihle dva chlapíci to spolu bezpochyby umí, neskutečné co všechno spolu předvádějí a jak jeden bez druhého nemůžou být, což jde vidět i na plátně. Perfektní humorné scénky, které se střídají jedna za druhou. Skvělá hudba, která tohle všechno doprovází. No prostě nádhera na tohle všechno dohromady koukat! Nejlepší scény: ve zpovědnici a u pokerového stolu. 100% ()

JohnSmith

Je to spíš průměrná westernová komedie. Ústřední dvojici mám rád,ale kdy je to furt všechno dokola, přestává to bavit. ()

Autogram

Dvaja fazuľožrúti znovu nastoľujú svojskú verziu zákona po divokom západe. Vo filme nechýba krásna farmárska dcéra, zásadná filmová scéna konzumácie jedla v luxusnej reštaurácii a barové fackovanie. Bud Spencer je tu ešte mimoriadne chudý, dokonca bez problémov behá. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer