Reklama

Reklama

Kosti a skalp

  • Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)
Trailer 1

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (733)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Třetina úvod, třetina cesta, třetina brutální zúčtování s lidožrouty v závěru. Chvíli si počkáte a celý to nikam nespěchá, přes což se spousta lidí nepřenese, ale mně to nevadilo vůbec, protože tu máme hereckou sestavu jak z pohádky (Russell? Arquette? Sid Haig??), vtípky a dějově jasný směr. Zkrátka zjevení, co si rád ještě někdy zopáknu. “You say goodbye to my wife and I'll say hello to yours.” ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,8miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ riadna drsnárna v miestach kde sa niečo krája a hlavne dosť brutálne natočená až tuhne krv v žilách, má to výbornú dusnú atmosféru a napätie s výborným hereckým obsadením, film kde nie je žiadny výraznejší hrdina a postavy sú skôr také chladnejšie podané ale v danom snímku to sedí, delikatesa, western sa týmto posúva do trošku iných sfér, po zombíkoch ožíva vo filmoch zas kanibalizmus /80%/ ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá záchranná výprava v prostredí stretu dvoch odlišných svetov, ktorých spája jedine postupné a nevyhnuteľné umieranie - súmrak Divokého západu (posledné desaťročie 19. storočia) vs. tradičné šamanstvo s prvkami kanibalizmu niektorých indiánskych kmeňov. Jeden svet čaká vízia niečoho nového, ten druhý čaká iba definitívny koniec - symbolicky vo filme ako aj v skutočnosti. Smutná nostalgia za tým starým sa tiahne vlastne celým filmom, ktorý aj napriek tomu, že disponuje pomalším tempom, ani chvíľu nenudí a v závere aj príjemne krvavo prekvapí. Navyše je film zručne natočený a výpravne dobovo presne zladený. Príjemné prekvapenie, môžem len odporúčať (bojazlivcov nech nevystraší nálepka horor). 80/100 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pan Brooder právě vyškolil dva Mexičany na téma: Předurčené poslání." To je oficiální stanovisko zástupce šerifa, protože to zní líp, než skutečnost, že je prostě zastřelil. A tady se hodně střílí, papá a zachraňuje. V tom mám taky jediný problém, protože si nejsem jistý, zda si věčně kritizující paní O'Dwyerová zaslouží záchranu a takového chlapáka jakým je Arthur O'Dwyer. Prostě to celé bylo takové chlapácké a já jsem ohromný chlapák. Tedy spíše teoreticky, ale přesto jsem si tuhle výpravu hodně užil. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

David Arquette, lehký nadhled i neobvyklá hudba budiž pojítkem s příbuznými Ravenous. Co se týká charakterů a jejich interakce, jsou seznamovací pasáže v městečku Bright Hope (a že se k ní budou hlavní postavy často upínat) i putování po prašné wild west krajině velmi chytře napsané a i když se to na první pohled nezdá, každé slovo hovorného zástupce šerifa (skvělý Jenkins) má své opodstatnění. A pak? Pak přichází na řadu sugestivní zabíjačka a Kurt s rozžhavenou placatkou zastrčenou v otevřené břišní krajině.. Jestli hledáte ve světě filmu něco jiného, doporučuji nastavit hlavu přímo proti Zahlerovu kostěnému tomahawku.. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (16)

  • Rozpočet filmu predstavoval iba 1,8 milióna amerických dolárov. (MikaelSVK)
  • Film byl natočen hned podle první verze scénáře. (Dr Lizal)

Související novinky

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)

Reklama

Reklama