Reklama

Reklama

Kosti a skalp

  • Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)
Trailer 1

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (733)

POMO 

všechny recenze uživatele

Dialógy ako zo súčasnej manhattanskej konverzačky, herecká teatrálnosť a akákoľvek len nie westernová atmosféra, neandrtálska kameramanská práca s priestorom, a v závere logická diera s ktorou si snád už tvorcovia robia z diváka prdel. Pripomínalo mi to festivalové bizarnosti z KVIFF, oceňované Ekumenickou porotou. Ale dopozeral som to do konca, pretože tak kruté a brutálne scény sa v áčkovo obsadenom westerne vidia ešte vzácnejšie, ako tak toporne špatná réžia. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Je (nepodstatnou) otázkou, kde vzali tvůrci takový herecký ansábl, a jaké zde má opodstatnění, přičemž prim hraje Kurt Russell, který ani zde nezapře svou snad až přirozenou teatrální komičnost. Jinak se samozřejmě jedná o gore fest, ke kterému se však divák musí proplížit zbytečně přesdvouhodinovou stopáží, což bude nejednomu recenzemi nahajpovanému hororovému fanouškovi proti srsti. Já jsem ze sorty těch, kteří rádi počkají, aby se dočkali, takže já Bone Tomahawk hodnotím pozitivně. Srovnání s Rothovým The Green Inferno se nabízí, protože paralely jsou zřejmé jak tématické (indiáni, kanibalismus), tak obsahové (ústřední torture scéna), no je třeba přiznat, že Zahlerovo zdejší gore je na jiném levelu a volá i díky mé čtyřce pro Rotha po plné palbě. S tou ale váhám díky vůči stopáži příliš jednoduchému a prvoplánovému příběhu. Rozseknu to (hahaha) tak, že za nejlepší letošní gore dávám plnej, objektivně je to ale čtyřka, kterou varuju před mylným očekáváním dvouhodinové zběsilé řezničiny. Té se nedočkáte. 85% PS: Nesouhlasit můžete, divit se nebudu, ale já mám pro podobně stavěné filmy slabost. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Takže co to tu máme? Western mixovaný kanibalským hororem? No proč ne řekl jsem si, nápad slušnej, ale zpracování bohužel na prd. Úvod ještě zaujme, ale jak Russell sestaví trestnou výpravu a vydají se hledat ztracené, tak to jde do kytek. Nevědí totiž kdo je unesl, kam a proč, tak se další hodina věnuje nudnému pátrání, kde jde vlastně jen o to dostat se z bodu A přes bod B do bodu C a závěrečná půlhodinka vyplněná pár šťavnatými gore kousky to nevytrhne. Takže námět zajímavej, ale muselo to sakra mít 2 hodiny? Nemluvě o logických chybách. Nejvíc mě dostalo jak na konci SPOILER týpek co má po celej film zlomenou nohu a nemůže se pořádně hejbat je před finále ponechán stranou aby pak zázračně vylezl do horské jeskyně a (skoro) všechny zachránil. A to jako vážně??? No nic. Nudnej sterilní film studenej jak mrtvá ryba. Nebavilo mě to.35% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

David Arquette, lehký nadhled i neobvyklá hudba budiž pojítkem s příbuznými Ravenous. Co se týká charakterů a jejich interakce, jsou seznamovací pasáže v městečku Bright Hope (a že se k ní budou hlavní postavy často upínat) i putování po prašné wild west krajině velmi chytře napsané a i když se to na první pohled nezdá, každé slovo hovorného zástupce šerifa (skvělý Jenkins) má své opodstatnění. A pak? Pak přichází na řadu sugestivní zabíjačka a Kurt s rozžhavenou placatkou zastrčenou v otevřené břišní krajině.. Jestli hledáte ve světě filmu něco jiného, doporučuji nastavit hlavu přímo proti Zahlerovu kostěnému tomahawku.. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Horor proč? Aha, mají to na IMDb... Westerny (až na pár výjimek) nejsou moje káva a tenhle mě nebavil. Všichni se tak nějak snaží, ale je to klasická odyssea zaprášenou a vyprahlou krajinou bez větších zvratů a s minimálním napětím. Občasné průpovídky mají vtip (,,Jsem z vás nejchytřejší, protože jsem se nikdy neoženil!"), ale většina dialogů či monologů je o ničem a ještě zvyšuje ubíjející nudu. Ani můj oblíbený herec K.Russell mě nepřesvědčil k lepšímu hodnocení. Snímek, na který s klidem zapomenu. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (16)

  • Film byl natočen hned podle první verze scénáře. (Dr Lizal)
  • Podle původního plánu se mělo natáčet v Novém Mexiku a Utahu. Nakonec se však natáčelo v Jižní Kalifornii. (Pedronaut)

Související novinky

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)

Reklama

Reklama