Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

RajAthen

Klobouk dolů - poctivý minimalismus, který nesklouzává do škatulek, drží si atmosféru a na postavách Vám záleží? Že to jde ukazuje právě tato poctivá nenápadná kovbojka. Kurt Russell se zkrátka narodil pro kovbojské role. ()

deLaFere

Tak nějak jsem si vůbec nepřečetl, že se také jedná o horor. Výsledek je ohromně příjemné překvapení a určitě není od věci, že řada komentátorů zde připomíná Pulp Fiction. Scénář je skutečně výborný a navíc oproti Tarantinovi mnohem uvěřitelnější. Skupina pronásledovatelů podává výborné výkony a náročnost cesty jim jednoduše věříte. Závěr je nekompromisní a znovu (na horor) velmi slušný. Skvělý film na odreagování. ()

Hellknight12

Dopozerané . Dlho nevideny filmik a zas som si z neho dokopy nič nepamätal ani len obsadenie . Ďalší hororový western . Môžem len odporučiť každému, kto má rád horor a komu neprekáža western. Najlepšie prirovnanie k Nespútanému Djangovi od Q. Tarantina . Až na to že nič od Tarantina nie je označené ako horor . Za mňa celkové hodnotenie 80%. ()

mira.l

Červené hodnocení?? Fakt?? Za co?? Vždyť se tam ze 130 minut nějakých 105 - 110 minut dělo vlastně úplný hovno.... Není to asi špatně natočený, ale je to totální kravina. Mimo jiné pochybuju, že by se někde vyskytl kmen lidožravých indiánů, o kterém by nikdo nevěděl, který by se zjevil vlastně odnikud a zase zmizel. Populace kmene čítá asi 15 jedinců, někteří z nich mají pro lepší komunikaci provedenou jakousi tracheostomii nějakou .... co to vlastně bylo, trubička?, vypadalo to spíš jak obratel, a do chřtánu to měl zarostlý docela fest. Ostatní mají zase v ksichtech napíchané tesáky nějaké zvěře, opravdu frajeři. Celkově vypadali spíše jak domorodí Austrálci-Aboriginalové, kdyby se to odehrávalo v Austrálii, bylo by to aspoň trochu uvěřitelné. A na konci ty dvě těhotný samice (tady asi nelze použít termín ženy) s nějakýma kolíkama napíchanýma v hlavě místo očí, to bylo jako kua co?!? Předpokládám, že většinu těch, co pálili tři a víc hvězdiček, zaujala hlavně ta jedna scéna "domácí zabijačky". Hmm, mě teda ne. A radši nebudu moc uvažovat nad tou partou "zachránců", nebo si to ode mě neudrží ani tu jednu, co jsem tomu dal, protože tématiku chůze o berli na delší vzdálenost tady v komentářích už taky někdo rozebral a z vlastní loňské zkušenosti vím, že to ne nějaké velké chození - byť po rovině - fakt není. A jak se sakra Arthur na konci dostal o té berli do jeskyně ve skalním úbočí, nad tím radši nebudu ani moc přemýšlet. ()

Psycho.R

Že Kurt Russell je výbornej, o tom se bavit nemusíme. Těšil jsem se na western s tímhle šibalem a dostal jsem velky nic, ktery trva 135 minut, takze se to těžko průměruje. Ale za to, ze mel Paré druhou nejdůležitější roli ve filmu musím dát tu druhou hvězdičky 😂. ()

3mates33

Tak to bolo kruté pozeranie sa. Tento film je založený viac na rozhovoroch, čo nieje síce moja parketa, no záver to vynahradil. ()

Brooks

Prvá tretina vyložene divadelná, interiérová a dosť teatrálna, sa venuje predstavovaniu postáv a vykrištalizovaniu ústrednej zápletky. Druhá tretina je o ceste, hlbšom poznávaní postáv, ktoré sú skvele zahrané a rozhodne si ich obľúbite a navodzovaní vzťahov medzi nimi. Tretia je intenzívny, realistický, kanibalský revenge horor. Drsný, krutý, parádne nakrútený. A desivý. Nečakal som to, ale bál som sa. A to aj napriek tomu, že sa to prakticky celé odohráva cez deň. Chyby v scenári a logike deja sú, ale to si v šoku zo zobrazovanej brutality asi nikto ani nevšimne. Za nízky rozpočet (necelé 2 milióny) neskutočná vec. P.S.: Frajerský okamih Kurta Russella vo finále najlepšou scénou filmu. ()

JohnZ87

Zajímavý mix westernu a hororu. Pomalejší rozjezd nepůsobí vůbec nudně, napětí a postupné odhalování neznámého se daří vcelku bravurně. Filmu se místy daří působit i trochu strašidelně a tajemně. Poslední třetina je docela slušný masakr a neředěná brutalita (scéna s porcováním člověka zaživa, kterému lidojedi ještě předtím dají "sežrat" jeho vlastní skalp, je opravdu děsivá). Trochu mě udivilo, že kanibalové zatloukali kolíky u klecí do skály pouze rukou, ale vězni nebyli schopni tento zlehka zatlučený kolík zevniř cely vytlačit a osvobodit se... Čekal jsem, že v závěru bude Kurt Russell trochu více za "akčního hrdinu", ovšem svých pár minut slávy si užil někdo, do koho bych to zezačátku vůbec neřekl. "Kurtův final fight" je také protkán poměrně kreativní brutalitou lidojedů a hlavní hrdina okusí sílu samotného Bone Tomahawku z obou stran (jako oběť i uživatel). Škoda trochu useknutého konce, leč vše podstatné bylo řečeno či naznačeno, nějaká ta potitulková scéna by filmu jistě slušela. 65% ()

Knor

Tady se povedlo téměř nemožný. Skloubit tyhle dva žánry dohromady tak aby to nevypadalo lacině a hloupě to chce odvahu a hlavně talent. Tady se to ale povedlo ny výbornou. Herecký obsazení je naprosto dokonalý v čele s Kurtem Russellem, kterej to má prostě pod palcem jako vždycky. Dlouhá stopáž a pomalý vývoj děje mi vůbec nevadil, protože je nádhera sledovat hereckej koncert s chytlavým scénářem. To všechno ještě zabaleno do syrovosti starýho západu a krvavý brutality moderních hororů. Nádhera, nemám co vytknout. ()

Looka

80% zajímavý mix pomalého westernu a hororu, kde jsou po dlouhé době indiáni opět za zvířecí padouchy. ()

markyzgero

konverzačně kanibalskej western se všim všudy, včetně krásně béčkovýho kurta russella. takhle má vypadat mix žánrů. největší diktát ale stejně předvádí charakter richarda jenkinse. ()

boo-boo

Jedinou vadou na kráse je to, že keď sa skvelý western preklopí do skvelého hororu, zrazu Zahler švihne bičom a doženie to do prehnane zrýchleného konca. Tie postavy si skutočne zaslúžili viac. ()

Bube1

Zahlerův debut mě totálně dostal! Obecně nemám moc rád westerny a když jsem viděl tu dlouhou stopáž, nějak se mi do Bone Tomahawku nechtělo... Chyba! Je to totiž geniálně brutální kovbojka, kterou táhnou především postavy a scénář. S ústřední čtveřicí zachránců se seznamujeme hodinu a půl, ale to vůbec ničemu nevadí. Naopak o ně díky tomu máte na konci opravdu strach, což už je dnes v hororovém žánru velká vzácnost. Gore uspokojí nejednoho labužníka a celková špinavost dodává snímku na autenticitě. Snad poprvé v životě dávám westernu plnou palbu. ()

celticek

Jako dost úchylný námět, Russell za 1, ale nebyl to můj šálek kávy. Ze začátku to ještě šlo, ale nudný střed filmu nezachránil ani drsný závěr. Ikdyž věřím, že lidi z toho mohou být unešení. Mně to nesedlo. ()

Sharles

Tak strašne iný film. Nepamätám si, že by tu niekedy bola kombinácia Western - Horor, a nikdy by som si nemyslel, že by mohla fungovať takto dobre. Atomsféra je neopísateľná, dialógy úžasné, humor tak strašne originálny, no a herectvo úplne dokonalé. Najväčšie prekvapenie roka 2015, jednoznačne. ()

BrianStorker

Přibližně 90 minut se úporně nudíte, seznamujete se s hlavními hrdiny příběhu pomocí téměř nulového děje, bez jakéhokoliv hudebního doprovodu, posloucháte nudné dialogy a máte co dělat, abyste film nevypnuli. Potom se cosi začne dít a vy zjistíte, že se vlastně nejedná o horror, ale o čistý western, ve kterém jsou dvě, tři nechutně krvavé scény... po tomto zjištění film končí... Vám nezbývá, než přemýšlet nad tím, proč toto "nic" má tak dlouhou minutáž, proč má tak vysoké hodnocení, proč je zařazen v kolonce "horror" a proč se takové dvě hvězdy filmového plátna jako Kurt Russell a Patrick Wilson nechali přemluvit k tomuto braku... nebýt jich, hodnotil bych odpadem. ()

KVBahnhof

Westernových reálií si člověk sice moc neužije, nicméně v čem je snímek opravdu silný je jeho syrovost, kterou snadno přebije 99% všech rádoby hororů....7 z 10 ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)