Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Kingjiri

Ach jo, tolik nevyužitýho potenciálu fakt zamrzí. Tři čtvrtiny stopáže se věnujou komornějc pojatý seznamovačce s postavama a jejich výpravě k Troglodytům, kterejm se věnuje jenom závěrečná čtvrtina. Obě dějový linie maj co nabídnout, ale měly dostat prostor "půl na půl". Dlouhá výprava by se o něco zkrátila a bylo by možný se víc věnovat solidně atmosférický a brutálnější části s Troglodytama, jejichž postavy byly pěkně vymyšlený. Akcí se dost šetří a téměř všechnu si rejža schovává až na finále, který mimochodem překvapí úmrtností hlavních postav. Aspoň, že občasnou nudu při putování Divokym západem dokážou z části zahnat kecy Kurta Russella a Richarda Jenkinse. Za slušný finále třetí silnější hvězda. ()

ozeki

Komentář neobsahuje nic, co by vám mohlo vadit při budoucím sledování filmu (příběhová linie je tak jasná, že o nějakém spoilerování nemůže být řeč). 1) Úvod - pomalejší rozjezd, kdy je nám vyobrazen idylický život v jednom městečku na spíše polodivokém západě. 2) Taková menší kolize - banda v cementu vyválenejch kanibalů přepadne městečko, pár lidí zabije a pár unese. 3) Putování - čtyřčlenná skupina tvořená zajímavou plejádou herců se vydává vstříc dobrodružství. Vydává se totiž do míst, kde ty v cementu vyválený kanibalové údajně pořádají své hostiny. 4) Masakrální party s "nákrční" píšťalkou v hlavní roli. Fakt mě tohle dílo potěšilo, protože mám westerny moc rád. Jak už tady ale někteří zmiňují a i popis filmu o tom vypovídá, když přimhouřím obě oči, film má trochu hororový nádech, který vás po celou dobu udržuje v takové menší nejistotě. A to se mi líbí. Navíc nám při sledování filmu utekli z klece osmáci, který nás trochu postrašili, čili na to mám pěknou vzpomínku. Jakože hlodavci, nikoliv žáci osmé třídy :) ()

Cruchot

Já bych kromě ve většině komentářů zdůrazňovaného relativně pomalého tempa v úvodu a brutál závěru vypíchl také informativní hodnotu snímku. Kde jinde se dozvíte, jak správně podříznout chlapa ve spánku (na krku je 16 hlavních žil, víme?, a je třeba je podříznout všechny) nebo že troglodyti nejedí negry? ()

Patriot.X

Tak nám ty westerny od dob Vinnetoua nějak zdrsněly. Nová doba! Rudí gentlemani žerou lidi. Karel May by se u toho zřejmě znechucením pozvracel. ()

DAPDO

Po přečtení pár komentářů tady jsem asi čekal trochu víc. Horor-western ani náhodou, těch pár nechutnejch scén hororovejch určitě nebylo, takže spíš western s třema nechutnýma momentama. Koukat se na to dalo, to zase jo. Po trochu nudným začátku přišla dlouhá cesta, než se naši hrdinové dostali na místo pomsty a vysvobození svých známých. Byl jsem zvědavej, co se z těch "indiánů" vyklube, no nakonec dobří mongolové. Konec se tak nějak dal předpokládat po tom, co jedna z hlavních postav zůstala ležet "uspaná" mimo hlavní dění. Dobrý scény se střídaly s těma špatnýma, kdy dialogy mezi postavama byly mimo mísu a nic nikomu neřekli - 60 %. ()

pepa3rd

Film, kde se v podstatě celou dobu nic neděje, což se na konci snaží vynahrad trochou toho předvídatelného napětí a nějakou tou drastickou, řádně naturalistickou, scénkou, spíš pro to, aby dostál za dost pojmu horor v záhlaví filmu, než aby uspokojil diváka. O filmu jsem věděl jen hodnocení na csfd, hororům navíc neholduji, ale i tak mi v podstatě od prvních okamžiků bylo jasné, jak to celé bude vypadat a jak to dopadne. Za zmínku stojí určitě postavy, dobře napsané a hlavně dobře zahrané. Bohužel scénář, napětí, děj, říkejte tomu jak chcete, je devadesát procent času jen průměrná lineární nuda. Škoda, potenciál tu byl. 50 % ()

Whitebeard

Zvláštní film. Pořád tomu můžeme asi říkat western. Takovej ponurej, syrovej western, co rozhodně není pro citlivky. Ona je to vlastně taková řež s prvkama hororu. A celkem zajímavě podanym. Je to celé tak tajemně podaný. Jo, mně se to líbilo můžu říct, hodně dobré 3* a kdo máte trochu silnější žaludek, tak si to určitě dejte. ()

JBMAVERICK

Velká dlouhá nuda a pár brutálních scén nakonec. Čekal jsem mnohem víc.. čekal jsem přes dvě hodiny a pak sem byl hodně zklamanej. ()

Hpatrik

Postavy mě opravdu bavili, bylo to pěkně zahrané a dokonce i to pomalé tempo bylo celkem fajn, ale to časté nelogické chování postav je neodpustitelné, zbytečně sráží tu poctivě budovanou atmosféru a místy balancuje na hranici parodie. Dávám poctivé dvě*, ale mohlo to být daleko lepší. ()

Kadas97

Až priveľmi sa mi tento film svojim pomalým tempom a zaujímavými dialógmi podobal na Djanga a Osem hrozných. Herecké obsadenie je dokonale rôznorodé a každý z hercov podáva výborný výkon. Film je vo svojej jednoduchosti až dokonale vierohodný. Záverečná polhodinka však krvou nešetrí. 8 z 10 ()

emdvojka

Road movie odohravajúci sa na divokom západe. Okrem jednej naozaj veľmi krutej scény, je tento film len prázdnou škrupinkou, ktorá neobsahuje skoro žiadny dej, nápad ani napätie. A aj keď v ňom nájdeme ostrieľané tváre i tak je toto béčko bez poriadnej akcie či silnejších momentov. Dialógy tiež vyjdú do prázdna. Tak kde hľadať pozitívum? Asi je to tak pohodovo a flegmatický zrežírované a zahrané, že si pritom človek oddýchne a vypne....ale to asi nebol celkom zámer. ()

helraiser

Kombinace westernu a hororu velmi často končí průšvihem, to naštěstí není tento případ, zde se skloubení těchto dvou žánrů skutečně podařilo na jedničku. Je to zábavné, místy dost nechutné, ale především si to divák opravdu užívá a to se akce dočká prakticky na začátku a pak až na samotném konci, ale když se jí dočkáme tak to stojí za to. Další co má obroský podíl na zábavnosti tak jsou herecké výkony a především naprosto neskutečné dialogy. V každém případě tohle se prostě povedlo. ()

Urukhaj98

Western, který umí být ve své komornosti zároveň absolutně velkolepý. A taky velmi nepřijemný na pohled (v dobrém) a bez problému se vám zaryje pod kůži. Zahler má talent. 8/10 ()

Razzor_82

"Zabijí vás, vstoupíte li tam." Tenhle hororovy western se do půlky vleče jako kulhající kovboj. Dialogy nejsou ani nijak zajímavé. Kromě Russella jsem nepřišel moc na chuť hereckému obsazení. Prostě drsňák, stařec, kripl a frajer podniknou road movie po divokém západě za účelem osvobodit ženu a muže ze spárů jeskynních indiánů. Na to, že jednomu z hrdinů hrozila od půl cesty amputace nohy se stává ve finále nečekaným hrdinou. Teprve druhá polovina nabídne pořádně drsnou podívanou. Tihle kanibalové používají totiž ty nejdrsnější praktiky ke svému nasycení. 6/10 ()

drStanek

Postavy působí hrozně uměle, všechno co se jim při putování za záchranou sličné děvy stane je naprosto prvoplánové nebo přímo zbytečné, indiáni jsou k smíchu, zápletka je béčková, "hororové scény" člověka sice znechutí, ale nevyděsí ... Tak proč to má sakra tolik procent? ()

Rawar

Vůbec mi nepřišlo, že by se to táhlo. Naopak, člověk který má rád westerny, je na dlouhou stopáž zvyklý. A že nebyla vyplněna přestřelkami, rvačkami a honičkami prérií vůbec nevadí. Nevadí to, protože to mělo hodně velkou duši. Příběh je napsán příkladně a zasazení prehistorických kanibalů doprostřed vyprahlého, divokého západu, má něco do sebe a chtělo to slušnou odvahu se do toho pustit. Lehká paralela s třináctým válečníkem vůbec není na škodu. Možná že bych si odpustil dost explicitní scénku v jeskyni, u které jsem měl co dělat, abych nevrhal. Na druhou stranu je to asi přesně to, co by s vámi takový kanibal s vizáží divokého prasete udělal. Kurt Russel excelentní. Skvělé...skvěle !!! ()

Veronica27

Ze začátku méně akce, ovšem ke konci dost překvapí. Skvělé herecké obsazení, příjemný westernovy horor. Chvílemi mě až mrazilo. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)