Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

djbarrel

Za mě naprosto šokující překvapení ! Tenhle film bych málem minul, už název se mi moc nelíbil. Navíc spojení kovbojky a kanibalskýho hororu rozhodně smrdělo průserem. Nicméně celkem vysoké hodnocení mě přimělo ten film zkusit. A jsem za to rád. Skvělé herecké obsazení, zajímavý příběh a spousta dusivé atmosféry, no a nakonec pěkných pár gore scének. Někomu se nebude líbit rozvláčné tempo filmu, nicméně i přes to film utekl celkem svižně. Ač by se některé části jako třeba výprava pro rukojmí dali zkrátit, myslím, že ve filmu mělo vše svůj účel a rozhodně jsem se nenudil. Dalším z plusů je podle mě, že ve filmu nebyla žádná extra vyzdvihnutá postava, takže se ani nedalo předvídat kdo přežije a kdo ne. I když mé tipy skoro vyšly :) Suma sumárum, velice nevšední, atmosférický snímek. 90% ()

Karlos8

Velmi zvláštním způsobem je tento film natočen, přičemž člověk jen těžko může říct o jaký filmový žánr se jedná. Ke klasickému westernu to má hodně daleko, což nejvíce vystihují místy zbytečné dialogy. K hororu to má také daleko, jelikož zde není potřebné napětí a také strach. Celkově tento film na mě působí lehce nadprůměrně, nicméně žádná velká sláva to není. ()

Facerr

Vlastně jsem zprvu ani nechápal proč má tenhle film tak dobrý hodnocení. V podstatě je děj upajdanej, jako jeden z hlavních hrdinů. Pak se mi ale nějak přišlo, že na Bone Tomahawk nemůžu zapomenout. Všechny postavy, pomalý tempo, i občas dialogy o ničem měly něco do sebe. Gore scén nebylo moc, zato to byla fakt chuťovka. Trochu mi přpomínaly Green Inferno. Silný tři hvězdy. ()

kacir

Ten Verbal je fakt prijebaný chlap. On nemôže byť normálny. Niektorí ľudia by mali mať zakázané komentovať! Je mi z neho nagrcanie. Dement jeden! ()

DonBraso

Tady nejspíš někdo chtěl být Tarantino.Ach jo.Ještě k tomu,kdy v nový Tarantinovce bude hrát Kurt Russell pomalu ve stejným kabátě .Určitě nechci nazvat film nudou,všechno bylo podřízeno dialogům,který byly dobrý,ale prostě tu chytrost jako má Quentin nemají,na tom Zahler ještě musí zapracovat,ale na prvotinu až skvělý.Pak tu máme western,spíše drama a kvůli dvěma scénám i horor.Určitě nehledejte písečný Hory mají oči 2,který jsou naprosto stejný,jenom tady je to zakompovaný smysluplně a hrají tu známý herci.Žádná jatka se po takové dlouhé štrece nekonají,jen nakonci jedna výživná.Charaktery prostě si člověk veme za srdce,ono tolik minut, ještě aby ne.Jenom to stejně skončí naprosto tuctově,kdy hudbu to poznalo až tak v závěrečných titulkách,některé zbytečné scény,do oka bijící hovadina,kdy si to O'Dwyer štráduje půlku filmu skoro bez nohy,aby se dostal na nějakou horu do díry,kde by se nedostal ani kdyby to lezl rok.Prostě střih a jsem tam a co.Kanibalové žádná sláva,ale svůj part dostál filmu.Hodně nemastný neslaný film,když western, tak pustím něco lepšího,když horor tak ne asi film co jsem už uvedl,ale jiný.Tohle vcelku western drama je dobrý,že tam hraje Kurt Russell,který je starej lišák a role šerifa mu sedla,jinak žádná hitparáda.Ještě si vzpomenu,jak půlka filmu jede přes hroznou tmu a kdy zas O'Dwyer i po slepu ví,kde šerif nechal čtyři kameny,ufff.Asi jsem z jiný planety,ale aby zde někdo napsal jako nejbrutálnější film roku..hmm..to už by Top Gun muselo být porno :)50% ()

Hruskovice

130 minut nudnější přípravy na jedny z nejšílenějších a nejnechutnějších tří minut jaky jsem zatím mohl vidět. Těžko říct co si o tom myslím, bylo to nevšední, ale když vám film dá ojedinělí zážitek, kterému se zatím jiný nepodobal, tak nemůžete litovat. 3.80/5 ()

m.xFuck

Zatraceně podivný, rozhodně ne špatný western. Líbilo se mi to a ani vlastně nevím proč. Pochopím, když to nesedne každému, ale za pozornost to rozhodně stojí. Akorát bych to o deset minut zkrátil takhle je to opravdu už natáhlé trochu moc. ()

rolly

Už úvod naznačuje, že to bude mäsiarstvo, na ktoré si však treba nejakú tú chvíľu počkať. Pomalé plynutie deja, keď poznávame jednotlivé postavy, vôbec nie je na škodu a dáva nám možnosť vcítiť sa do ich kože. Veľké plus je a herecké osadenstvo na čele s Kurtom Russellom, po dlhej dobe opäť v roli šerifa a s výborným Jenkinsom. Záverečné stretnutie v podobe brutálnych jatiek a zúčtovania zanechávajú hodne nepríjemné pocity. ()

shedlo

Pomalá, relativně komorní záležitost, velmi vtipná a místy dost drásavá; na konci přímo nesnesitelně. ()

Prechytraly

V podstatě vlastně dost kvalitní film, hlavně šerif, zástupce a pan zlomená noha. Bohužel se to ale rozjíždí tak nehorázně pomalu, až jsem to chtěl v půlce vzdát. Toto čekání je sice v další části částečně zúročeno, ale jen částečně. Taky je škoda, že se víc nezapracovalo na samotných troglodytech. ()

pafka

Zvrhli indiani nemluvi vubec - coz nevadi, a lide mluvi casto - coz mnohokrat vadi, protoze mluvi dlouze, nezajimave a neuveritelne se s tim zpomaluje beh udalosti a deje. Vysledek je takovy, ze atmosfera je dobra, ale dej drhne a nebyt poslednich 25 minut, mel bych nosni dirky velke jak pasik pred popravou. A netvrdim, ze zde nebyly mista, ktery by byly vylozene dobry. Ale nejaky kultovni hit to neni a nebude. Pokud by byla stopaz kolem 90 minut, hodnoceni by o hvezdicku urcite nabylo. ()

dudo24

Úvod v mestečku aj cesta k cieľu sa mi páčili. Drsné a nekompromisné prostredie divokej Ameriky. Presne tak si tie časy predstavujem. Ale odkedy sa skupina dostala na miesto destinácie sa zmenil žáner filmu na nejaký divný krvák. Stratilo sa napätie a celkovo som sa začal nudiť. Mali to radšej skrátiť o pol hodinu a zakončiť nejakým jedným kvalitným bojom. ()

MP17

Naprosto zbytečný, prvoplánový a prázdný film. Pokud někde chybí kvalitní příběh a zápletka, nic tomu nepomůže. ()

Thovt

Na Bone Tomahawk mě nalákal mimo jiné Kurl Russell svým skvělým výkonem v Hateful Eight a opravdu: oba filmy jsou si docela podobné. V obou jsou extrémně brutální scény proloženy dlouhými klidnými obdobími. Ale zatímco u Tarantina to díky skvělým dialogům a gradaci šlape, tady... no, řekněme, že sledovat, jak někdo hodinu pajdá prérií není úplně vzrůšo. Výsledkem je bohužel další nezábávné béčko, kde skutek utek. ()

srolyma

Takový trochu netradiční western. Tradiční je to, že indoši unesou z vesnice dva týpky a ženskou a je za nimi vyslána záchranná výprava. Ovšem indoši nejsou úplně klasičtí indoši jako Vinetou nebo Pocahontas, tohle jsou kanibalističtí incestní jeskynní troglodyti, nemluvící, pomalovaní bílým blátem a zcela bez emocí. A záchranná výprava není oddíl jízdní kavalerie, ale starý šerif, ještě starší (pokud to vůbec jde) zástupce, manžel unesené (sice mladý, zato se zlomenou nohou) a frajírek, který vypadá jako Limonádový Joe. Celé je to docela zábavné, díky několika vydařeným hláškám, absurdním situacím a detailnímu vykreslení násilí to má téměř až tarantinovskou atmosféru. Na druhou stranu, akce tam zase tolik není a stopáž přes dvě hodiny je tím pádem docela přestřelená. ()

baclajean

Jeden záber som skoro nedal, ledva som to ustál. Príbeh pútal, a napriek tomu, že sa vo väčšine času iba putovalo a vlieklo, dalo by sa povedať, že nepostrádal dynamiku. A to sa rozhodne cení, rovnako ako fakt, že s blížiacim sa koncom naozaj nikomu nemohlo byť jasné, kto prežije, a či vôbec niekto, plus ktorá "strana" zvíťazí. Myslím že napísané i zrežírované to bolo na výbornú, možno aj vďaka tomu, že Zahler presne vedel, ako má točiť to, čo si sám napísal. ()

Labrio

Nevím jestli bych tento film nazval hororem, protože horor pro mě osobně symbolizuje asi něco malinko jiného, ale rozhodně je to film nabitý napětím od začátku až do konce. Kamera je skvělá stejně jako herci. K dokonalosti tomu asi chybělo malinko doladit zápletku, jinak však po dlouhé době solidní "krvák". ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)