Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiální text distributora)

Pierre

Jako kriminálka celkem napínavé. Děj vypadá zpočátku velmi jednoduše, ale nakonec má pár relativně překvapivých a zajímavých zvratů. Bud je sympaťák vždycky a drobná naivita k jeho filmům patří. Ocenil bych akorát víc vtipu a bitek. ()

blackrain

S mafií lze bojovat i beze zbraně, stačí k tomu mít Chlupáče a jeho neotřelé fackovací metody. Takové role Budu Spencerovi krásně sedí a nemusí mít u sebe modrookého par'táka. Člověk se jich ale nesmí přejíst. Pak mu všechny přijdou na jedno brdo. Pro mě to bylo příjemné osvěžení. ()

rt12

Ve filmu Rizza oslovovali Chlupáč a ne Velká noho, jak je napsáno v obsahu (na okraj). Mám docela tyhle filmy ráda, jako relax, ale víc jak *** nedám. Pro mně je z tohoto žánru špička Jestli se rozzlobíme, budeme zlí a Podivné dědictví. ()

topi

První ze série o komisaři Rizzovi, který rozdává rány a facky svým jedinečným způsobem. V tomto případě rozehrává boj s francouzskými překupníky drog a bitky na sebe nenechají dlouho čekat. Trochu chybí nadlehčený humor, který byl naplno zúročen v Policajtovi v Africe nebo v Miliónovém broukovi, ale jako nakopnutí celé série sympaťák Rizzo zaručeně pobaví. ()

dyfur

klasika s B.Spencerom i keď mi príde horšia ako Policajt v Afrike či MIlionový chrobák - teda ak dané filmy považujeme za voľnú sériu čo si myslím je oprávnené. ()

lekr

Z populární komické série o komisaři Rissovi toho moc nezbylo..málo vtipná průměrná akční krimi kterou akorát tak od brakového hodnocení drží nad vodou Bud Spencer...nezlobte se není to hodně málo??? ()

Martin741

Policajt Drabem ani nie je tak komediou, ako skor takou odlahcenou kriminalkou o drogach a podsveti v meste Neapol. Dokonca ma aj aky-taky scenar, film vsak ponuka vsetko, co ma divak tak rad : hlasky, spencerovsku fackovacku se vsim vsudy, dokonca aj par akcnych scen sa najde. Perfektna oddychovka na odreagovanie sa po tazkom dni, ktoru mozem len doporucit. 89 % ()

tomtomtoma

Naprosto odlehčená a nenáročná akčnější kriminálka, která má pobavit a to dělá prostřednictvím policejního inspektora Rizza (Bud Spencer), který používá pěsti místo zbraní. Je to dobrák, který přihmuřuje oči nad drobnostma, ale neváhá jít sám proti celé mafii, pokud v jeho milované Neapoli začnou ve velkém prodávat drogy. Práci má ztíženou, protože nový policejní komisař Tabassi (Adalberto Maria Merli) neschvaluje používání jeho metod. A i když se sám stává podezřelým, jde tvrdě proti těm, co chtějí tvrdě zaujmout hlavní místo distributora drog v Neapoli, nejdříve proti Ferdinandu Scaranovi, zvanému Baron (Angelo Infanti) a po něm po Antoninovi Percuocovi, zvanému Dvouprsťák (Mario Pilar). A nouze není ani o spoustu rvaček, ze kterých vyniká ta na lodi, kdy mu pomáhají tři námořníci (černý Jho Jhenkins, Claudio Ruffini a zábavný maličký Roberto Dell'Acqua). Nenáročná, ale velmi zábavná akční oddychovka. ()

Googlak

Bud Spencer v skvelej kriminálke ako komisár Rizzo, ... Ktorý sa všemožne snaží udržať ulice Neapola od drog a skuste hádať , ... Či sa mu to podarí:-), ... Tento film patrí k mojím najobľubenejším filmom s týmto hercom - BRAVO!! ()

otík

První setkání s inspektorem Rizzim není nijak veselé. Tento snímek, který otevírá quatrologii s "Velkou nohou" nebo chcete-li "Chlupáčem", je spíše slušnou krimi. Inspektor dostává nového nadřízeného, díky kterému je suspendován kvůli svým neortodoxním metodám, což mu ale nebrání dále pátrat po drogách a jejích hlavních dodavatelích v do té doby "čisté" Neapoli. Akčních, lépe řečeno fackovacích scén není velké množství, choreografie není nijak vymakaná, celkem se není čemu smát. Na rozdíl od především dvou závěrečných dílů (Milionový brouk, Policajt v Africe) je film prezentován hodně vážně a chybí mu klasická odlehčenost, která odjakživa patřila do tohoto typu filmu. ()

lykan9

Výborná komedie s Budem Spencerem. Pokračování už sice nejsou tak dobré (nejspíš proto, že hlavním kouzlem je Neapol, kdy ostatní filmy se odehrávají jinde). A hlavně tvůrci si na nic nehrají a role Rizza je jako ušitá právě pro Buda. ()

Han22

Vážný policajtský film s Budem Spencerem v hlavní roli bych opravdu nečekal. Komisař Rizzo je klasický drsný polda 70-80. let ve stylu Schimanskiho, nebo Beldmondových vážných kriminálek. Nenosí pistoli, pro ránu nejde daleko, má neortodoxní vyšetřovací metody a zná a tiše toleruje každého menšího kriminálníka v Neapoli. Když se do města dostanou drogy z Marseille (že by odkaz na Francouzskou spojku?), jdou ohledy stranou a Rizzo alias Chlupáč se pouští do boje za bezpečí dětí i nevlastního syna a je schopen spojit se i s mafií nebo postavit byrokratickému nadřízenému. Zní to jako soubor klišé, jenže tady to zkrátka funguje na výbornou. Spencer je drsňák každým coulem a díky chytrému scénáři Vám ani nepřijde, že by měl nosit zbraň a měly by tu být nějaké přestřelky. A při scéně s klukem, který krade peníze na drogy jsem si uvědomil, že Spencer je i docela slušný herec. Skvělý první díl série a těším se na další. ()

Hopper

Vyše 30 rokov už na filme vidieť. Inšpektor Rizzo upratuje v Neapole a nezaobíde sa to bez rozdávania rán na všetky strany. Klasický film mojej mladosti, ktorý ako ostatné Bud Spencerovky má až nádych kultovosti, ale skutočne to nie je crazy komédia. ()

Theraphosa

Od Spencera nic překvapujícího.Rozmlácený židle o jeho hlavu a rozmlácený hlavy od jeho hnát.Možná ale ztvárnil rádoby komickou postavu,která ovšem byla komická pouze díky svému "filmovému úkolu".Navíc,policajt,kterej nenosí bouchačku?To je tak komický jako The Rock v kráčející skále... ()

Paity

Tyhle policejní filmy s Budem Spencerem příliš nemusím, ale tohle až tak špatné nebylo, spíše naopak. Překvapivě se na to dalo dívat. Mohu doporučit. ()

peetriss

Mnozí považují film za komedii už jen z důvodu, že v něm hraje Bud Spencer, avšak tento film není jen čistou "pěstní taškařicí" jak jsme u něj zvyklí. Jedná se o plnohodnotný krimifilm dokonale smíchaný se suchým humorem Budu Spencerovi vlastním a pěstní souboje zde hrají tentokráte spíše druhořadou roli a slouží spíše k určitému odlehčení. Vcelku se jedná o poměrně zdařilou krimikomedii, která ani po více než čtvrtstoletí neztratila nic ze svého lesku. ()