Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiální text distributora)

arcticsky

Ano - Bud Spencer je lepším hercem, než Terence Hill a ten mu to tentokrát nekazí. Mimo to je na filmu znát i slušný scénář...vcelku neurážející průměrná zábava. ()

Bozvav

Slabší než ostatní, méně humoru, více detektivní práce. Bud je super jako vždy. Dnes už spíše nostalgická podívaná. Za mne 65%. ()

TostTom

Skvělá detektivka s prvky komedie v podání Buda Spencera v roli komisaře Rizza, který se snaží ochránit své město před drogovým kartelem a mafiány, kteří se snaží rozšířit v Neapoli obchod s drogami. ()

Wolvie

Asi nejlepší a každopádně nejzábavnější a nejlépe natočená samostatná spencerovka,což dokazuje i fakt,že se z toho nakonec vyloupla série.Každopádně kdo zná italskou kinematografii jen jako změť intelektuálů typu Fellini,Bertollucci či Pasolini,měl by se pomocí tohoto filmu přesvědčit,že Italové umí i skvěle bavit. ()

MickeyStuma

Stará škola dobré detektivky s Budem Spencerem v hlavní roli komisaře Rizza, alias Chlupáče. Příběh je brán vážně, takže o očekávaném humoru to tentokrát není. Jisté odlehčení se tu však najde, takže filmový zážitek je i po tolika letech od natočení slibný. Tomu dopomáhá plynulý vývoj děje nemající jediné hluché místo. Ano, scénář vypadá, jakoby byl psán Spencerovi přímo na tělo, takže se ve své roli charakterově projevuje přesně tak, jak je znám ze svých dřívějších snímků. A tak tu máme kriminální dobrodružství policajta se svými neobvyklými metodami, kvůli kterými je trnem v oku svému nadřízenému, avšak s vůlí sobě vlastní vše, i přes nemalé překážky, dotáhne do svého zdárného konce. Je to další Spencerův film, který po generace prostě nestárne. ()

kkarx

Mám trochu slabost pro tyhle milý old school kriminálky. Jako kluk jsem je měl hodně rád. Není to velké umění, ale zábava dobrá. ()

rublik05

Velmi povedený start série filmů s komisařem Rizzem, zde tedy ještě inspektorem Rizzem. První díl je oproti svým nástupcům více krimi než komedie, což se odráží nejvíce na ději, který je nezvykle poněkud "drsnější". Nicméně i tak zde Bud Spencer hází suché fórky na všechny strany a mlátí jednoho padoucha za druhým. K legendárním pěstním soubojům snad jen dodám, že jsou více realistické a celkem dobře provedené. Zápletka je kupodivu velmi zajímavá, do poslední chvíle i dokonce trochu napínavá a děj rozhodně nenudí a je kvalitně zpracovaný. Film má dobrou atmosféru, Bud Spencer hraje dobře a dojde i na citlivější a dojemnější scény. Postavy taktéž povedené a sympatické. Perfektní snímek, který i po letech má své kouzlo a kdykoliv se na něj rád podívám. A pro fanoušky Buda Spencera je to naprostá povinnost. 10/10. ()

kyLuke

Jako detektivka to nepůsobí tak dokonale , ale na to , že je to z italské produkce a na to , že hlavní roli hraje Bud Spencer musím tu hvězdičku přidat . 90%! ()

topi80

V Policajtovi se hraje na trochu vážnější notu, než jsme u Buda zvyklí. V podstatě jde o takovou lehčí kriminálku, takže při pohledu na grázly se vám sice nenabíjí v kapse revolver, ale stejně se nemůžete dočkat, až na ně dosáhne ruka spravedlnosti. Samotný děj je poutavý, napínavý, bez náznaku křečovitosti. Bud se své role zhostil fantasticky a vy nemáte sebemenší problém mu věřit ten neuvěřitelný přehled o dění i v tom nejšpinavějším zákoutí jeho města. Takový akčnější italský rada Vacátko. Děj kriminálky je odlehčen suchým humorem, několika hláškami a ke slovu se taky dostanou pěsti, a to ve podobném duchu, na jaký jsme od Buda zvyklí, takže se o něj příliš nebojíte. Bud už nás mnohokrát pobavil, mnohokrát jsme si k němu získali vztah jako k jakémusi komiksovému hrdinovi. Ale postava komisaře Rizza vás chytne i za duši a budete snít o tom, že takových komisařů by tato planeta potřebovala několik v každém okrsku. ()

eFOXsize

Chyběl mi tu nadhled, který Spencerovy filmy mají. Člověk to často očekává, jak silně je to s ním (a s Hillem) spjato. Pár vtipných momentů tu ale bylo. Námět je spíše vážnější, nijak zvlášť mi to nevadí, nijak zvlášť mě to neuspokojuje. Neočekávejte ale typickou komedii Spencer(/Hill). Z Rizzo série mě zaujal snímek nejvíc. ()

subic

Policejní komisař Rizzo, spousta záběrů na Vesuv v oparu, Neapol, její ulice a přístav a spousty Fiatů 125, předchůdců ruských Žiguliků. Je to víc průměrná mafiánská krimi než komedie, takže i můj jinak oblíbený Bud Spencer zde předvádí jen průměrný výkon. 55% ()

ilclassico

Jak hodná italská mafie bojuje proti nehodným francouzským pašerákům drog. A to za asistence policie. V rámci žánru za 3. ()

Stejšn

První díl minisérie, který narozdíl od následníků není ztřeštěnou komedií. On vlastně vůbec není komedií, je to kriminálka s netradiční hlavní postavou. A určitě jeden z nejlepších Budových filmů. ()

Milivoj

Trošku netypická "fackovačka" s Budem Spencerem. Komisař Rizzo sice řeší případy hlavně pěstmi jako v dalších "pokračováních", ale tenhle film se tváří jako pravá detektivka, při které občas i zamrazí. Není to bláznivá komedie, ale je to dobrý. Dost dobrý, i přes ta léta. ()