Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový název)
  • USA All Cheerleaders Die (více)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

kaylin

Film „Všechny roztleskávačky zemřou“ je zábavný, což jsem od něj tak nějak čekal, ale že mě to bude bavit ž tak moc, to jsem si opravdu nemyslel. Celková poetika mi ale nesmírně seděla a skutečně jsem měl pocit, že tohle je film, který sice není třeskutě vtipný, ale stejně mě na něj baví se dívat, i když se tedy nebudu zrovna smát. Takové požitky mi v tomhle případě stačily. ()

Aljak odpad!

Panebože, to čo bolo za blbosť? Zase som sa raz nechal zlákať na nejaký idiotský horor. Povedal som si, že veď film s roztlieskavačkami predsa nebude až tak úplne na zahodenie. Ale bol! Pretože odpad patrí do koša. Prvá polka síce nebola až tak úplne zlá, no po tom "kamennom zázraku" som už celý zvyšok filmu premýšľal nad tým, či toto môže niekoho seriózne baviť - aj keď nad tým rozmýšľam pri 99% hororoch, na ktoré sa z nejakých nezistených príčin pozriem. Aspoň, že na tie roztlieskavačky sa dobre pozeralo, teda až kým nezačali žrať všetkých naokolo... ()

Havaj8

Šílená fantasy zombie hororo-komedie? Na konci sem si řikal, jestli je vůbec něco takovýho možný natočit, ale očividně už jde úplně všechno. Na to jak dlouho se čekalo na titulky, to žádnej zázrak nebyl teda. Strašně překombinovanejch několik prvků dohromady a to prostě v životě nemůže dávat smysl. Jestli se smát, bát nebo brečet...Tohle přesně já rád nemám. Jediný pozitivum byly ty holky, který za něco stály. ()

honajz2

Prvních 5 minut bylo naprosto super a jen za ně bych dal 5*, protože se mi fakt líbily. Následujících zhruba 10 minut ještě ušlo, ale pak to začalo být nudné, něco se začne dít až kolem 35 minuty a to, co se začne dít, je naprosto pitomé, nevtipné a všechny postavy se staly tak strašně nesympatickými, že jsem při tom masakru ve finále doufal, že všichni chcípnou, včetně té lezbické čarodějky, co mi lezla na nervy už od začátku. Jo, to je zajímavý, všechny hlavní hrdinky jsou evidentně bisexuální. Sice nápad to má dobrý a ze začátku to není špatný, ale to jsou snad jediné klady, co ten film má. Jo, má to super název, ale to ten film fakt nemůže zachránit ani trochu. Strašně nudná a nevtipná kravina. 2* ()

bourec

Doslova ptákovina obřích rozměrů.Humor nikde,a to i přesto,že ten film se svym scénářem k tomu doslova svádí.Triky taky slabý,lítající oblázky za trik nepovažuju.Scény s romantickou hudbou mi doslova rvali uši.Vlastně ani nevim,co režiséra vede k natočení takovýho shitu.20%. ()

Rodriguez

Parta holek + parta kluků + jedna magorka do woodoo = jeden příběh o zombie holkách co prahnou po pomstě na klukách. Pěkné obsazení, zajímavý děj... 80% ()

dubinak

Tak tohle jsem doopravdy nečekala. Lucky McKee patří k těm kontroverznějším režisérům, a já osobně se řadím spíš k jeho fanouškům. S The Woman u mě zabodoval plným počtem hvězd. Umí vytvořit šokující podívanou, ale má rozhled i v mnoha jiných vodách. Těmi vodami myslím May. All Cheerleaders Die je totálně šílený počin z prostředí amerických teenagerů. Nehraje se tady na žádnou logiku. Je to prostě ujetina a nesmíte od toho čekat vůbec nic, abyste nemohli být zklamáni. Je tam tak nějak všechno, ale nevím, jestli úplně sympatickým způsobem. Hlavní hrdinky svojí přeměnu nějak neřeší, žádný stres, jednou si probrečí jinak vše berou bez emocí, bez nějakých velkých cavyků prostě jedou dál. Všude je plno amerického trapného slangu a divákovi tento film nedá asi ani co by se za nehet vešlo. No jako spíš se mi to nelíbilo. ()

Blazena

Lucky McKee stvrdil svůj velký vypravěčský a řemeslný talent, schopnost vykloubit divácká očekávání, stejně jako um rozdělit publikum na dva tábory. Předcházející Ženou (2011) naboural konvence hororového žánru, přetočil je do znepokojivého hájemství thrilleru, aby demystifikoval skrytou zvrácenost středostavovské „nukleární“ rodiny a jedovatě se tak vyjádřil k genderovým stereotypům. Obdobný přístup rozehrává i v Roztleskávačkách, v nichž precizní – a nyní výsostně eklektická – žánrová a stylová hra tentokráte sama o sobě slouží jako samonosný pilíř filmu, skrze nějž se druhotně opírá nejen do šablon maskulinity, nýbrž (v doslovném slova smyslu) uštědřuje políček i něžnému pohlaví. Jak McKee, tak i Chris Sivertson, jehož režisérsko-scénáristická role byla pro film očividně zásadní, jsou znalci brakové kinematografie. Film čerpá z tradice (s)exploatačního sub-žánru kategorizovaného Randallem Clarkem jako „cheerleaders“, který se stal populárním v 70. letech (The Cheerleaders 1972, Swinging Cheerleaders 1973, Revenge of the Cheerleaders 1976 a jiné). Bere si z něj všeobecně důraz na průbojný hudební doprovod, eroticko-melodramatickou šťavnatost, rebelující zkažené mládí – zvláště pak emancipované, promiskuitní, ba navýsost dravé ženštiny. S cheerleaders snímek dále pojí konkrétní motivy iniciace do sexuálního života, soupeření sportovních týmů, mstivá infiltrace do roztleskávačkové skupiny, automobilové honičky, afroamerická svůdnost ...přiblblí medvědí maskoti. Diváctvo se rychle „cheerleaders“ přejedlo, sub-žánr devalvoval a začal bujet lacinými atrakčnostmi, a tak počaly velice brzo vznikat groteskní klenoty typu Satan’s Cheerleaders (1977), The Majorettes (1986) či Cheerleaders Camp (1987). Nazřeny v tomto světle, Všechny roztleskávačky zemřou s jejich nádavkem okultismu Wicca, sériovým vražděním a burleskními gore scénami, nepředstavují natolik fantasmagorický palimpsest, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po Korinových Spring Breakers (2013) a Chan-wook Parkově Stoker (2013) zde máme po krátké době co do činění s dalším vyzrálým počinem, v němž s Lyotardovou parafrází konstrukce zmnožených způsobů vyprávění slouží jako hnací síla podvratné dekonstrukce. ()

tatanapope

Film mě po komediální stránce příliš nenadchnul , ale po té hororové to zas tak úplně zlé nebylo , krve bylo všude dost. Bylo to udělané v takovém tom mladistvém stylu roztleskávačky vs. fotbalisti + čarodějnice , která tomu dodala šmrnc . Trošičku to působilo malinko najivně a mám za to , že to ocení spíš mladší publikum , ale koukat se na to dalo celkem pohodově . Filmová výzva 2015 od dr.horrible ()

kinghome

Skvělé obsazení, holky byli krásný a dokonce uměli i celkem hrát, měl jsem svoje oblíbenkyně a byli tam i zmrdi, který jsem chtěl vidět mrtví, vlastně se mi to dost líbilo, i když to byla hrozná kravina, jedinej problém byli ty retardovaný kamínky, to byla prostě taková sračka, že to není ani možný, naprostá zbytečnost, kdyby to vymysleli líp, tak bych šel s hodnocením i výš, ale takhle to byla jen vtipná kravinka, která zabavila, ale podruhý na ní už nejspíš nikdy nekouknu, ()

viperDavid

All this shit :) To byla super komedie. Vážné se vám to nelíbí ? sexy zobie upírky, šoustání na záchodě, magie, černoch s malým pérem :D Nic tomu nechybělo, krom kvalitního scénáře, kamery i režie :D No dobře zas tak úžasný to nebylo, ale líbí se tak co ()

FritoleXx

Nevím jestli maji tyhle úchylarny nějaky subžánr, každopádně tohle byl asi vlhký sen tady pánů McKee a Silvertsona. A že takových lidí existuje nejspíš mraky, protože All Cheerleaders Die je jak přes kopírák bez špetky originality. Stupidní nápad se nějak zamaskuje když tam narvem "sexy" béčkové herečky, nejlepe z nich ještě udělat lesbičky, však to je přece co každý divák hororů chce. Gore slabota, holky povětšinou taky, vyjma Caitlin Stasey, ale tak to je na vkusu. Komedie v žánrech poněkud zavádějící. ()

hroubek

Už samotný název napovídá o jaký typ filmu půjde, takže nepředpokládám, že by někdo od tohoto snímku očekával nějakou sofistikovanou podívanou, ale příjemné béčko ve kterém se může stát cokoliv. A to také ve své podstatě i je. Když, na tuhle hru přistoupíte, tak se bude hodně dobře bavit, tedy za předpokladu, že Vám nevadí černý humor a satirické narážky. Režiséři Lucky McKee a Chris Sivertson moc dobře vědí co chtějí vyprávět a nebojí se nás nechat čekat skoro půl hodiny, než se začne opravdu něco dít. Tohle mě na jednu stranu hodně zklamalo, ale s přibývajícími minuty jsem musel uznat, že to byl zajímavý tah. Jakmile se ve filmu stane hlavní zvrat, tak se film rozběhne a zastaví až na konci a po celou dobu nabízí velmi fajn scény. Hodně mě se mě líbilo první krmení, které bylo skvěle natočené a bylo hodně vtipné, scéna na záchodě, scéna s pastmi a ještě další pár. Herečky jsou fajn, dobře se na ně kouká a svoje si odehrají. Všechny roztleskávačky zemřou je fajn béčko, které příjemně pobaví, když se správně naladíte. ()

nevermore

Absurdní film s ještě absurdnějším závěrem, první půlka měla aspoň nějaký spád, druhá mi přišla už jen jako trapná taškařice. Asi spíš komedie, než horror. I když kdo ví. 40% ()

haluska11

největší horror tohohle filmu jsou nadržený recenze komentujících. běžte na vzduch a dotknout se trávy, protože větrat si frantu na béčkový hororový komedii o zombie roztleskávačkách je trochu na ublinknutí. ()