Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový název)
  • USA All Cheerleaders Die (více)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

kingik

Co udělat se všemi provařenými hororovými klišé? Naházet je do jednoho inovativního kotle a navařit z nich novou a chutnou hororovou krmi. Hororový specialisté Lucky McKee & Chris Sivertson tedy nejdříve nechají zemřít své čtyři lepé hlavní protagonistky při automobilové nehodě, aby pak s nimi rozehráli neotřelou zombie hříčku, která v sobě odvážně kombinuje filmy z americké střední, tak jak je dobře známe , sexy povrchní filmečky ve kterých je maximum záběrů na nadité dívčí dekolty a zadečky z říše fantazie s příměsí lesbického sexu a zombie horůrky s woodoo motivy s nadhledem a s cíleným výplachem mozkovým. Sličné roztleskávačky středoškolského týmu NFL zemřou. Následně jsou oživeny pomocí síly magických kamenů, jejichž kouzelnou moc ovládá jistá a okolím neoblíbená mladá čarodějka s gotickým vzhledem. A všechno je zdá se ok jen s tím problémkem, že se dotyčné musí krmit lidskou krví nebo masem. A každá z nich má zatracený důvod někoho ze svého okolí zabít. Rovnice je tedy z přímého hlediska konceptu jasná a je překvapením, jak do ní tvůrčí dvojice postupně dosazovala inovativní prvky v nemalém poměru a udělala z toho téměř rovnici o dvou neznámých s (téměř) nepředvídatelným postupem. O co hůř nebo líp, jak si kdo vybere, že v první třetině se film o horor sotva otře a převážně se soustředí na představení jednotlivých protagonistů z nichž sympatie k nim nevzejdou okamžitě. Casting si dal záležet na tom, aby nepříliš známé mladé herečky vypadaly pokud možno co nejvíc v souladu s diváckým efektem zvaným "Wau"., který se dostaví za film hned několikrát. Zpočátku respektive před proměnou slečny nijak nevybočují ze standardu povrchních krásek. Ten obdiv k nim přijde paradoxně až teprve s jejich návratem mezi živé. Najednou tady máme čtyři sexy slečny, z nichž každá je typově i charakterově jiná, které mužské publikum doslova udolají svým dráždivým sexappealem a dokonce i hereckými schopnostmi zahrát svoje postavy se sympatickým nadhledem. Jejich více než časté obnažování v tomto případě nelze vnímat jako čistě samoúčelné, ale je plnohodnotnou součástí děje, který příjemně překvapí v jednotlivostech. Jako celek se občas nedokázal zbavit ne vždy efektivní snahy dostat do filmu, co se jen dá, i když už tam toho bylo dost. A rozjezd filmu byl přece jen zdlouhavější. Další výtka směřuje k technickému provedení stěžejní scény havárie, kdy bourající auto kamera neukázala. Následně bylo vidět jen mrtvá těla ležící v řece. To bych pochopil u českého filmu, kdy by skutečné auto nahradil dost možná papírový model slepený z "ábíčka", ale u amerického filmu je to celkem prohřešek. Pozornému divákovi jistě neunikne, že se po dívkách za celou dobu neshání nikdo z jejich rodiny. Gore bylo na slušné úrovni. Speciální efekty byly horší a jejich působivost zabíjela lacinost, ačkoliv film vypadal z hlediska rozpočtu velmi dobře a vizuál byl líbivý. Film postupně gradoval a dost často se nebral vážně. Je škoda, že po tom všem vršení originálních scén s dobrými herečkami tvůrci utli film v tom nejlepším. Pár minut navíc by filmu neuškodilo, zvláště, když se v závěru vynořila postava se kterou už film ani divák rozhodně nepočítal. Film označím za sexy horor roku s neotřelým pojetím, které tady dlouho scházelo. Kdo se mu bude chtít vyhnout obloukem, vystavuje se nebezpečí, že si ho "mrtvé" roztleskávačky najdou. Tenhle horor by měl dostat z diváckého hlediska svoji šanci a lepší hodnocení než má. Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

dr.horrible

Zábava sama. Zmes všetkého čo mám rád; od slasheru a pocty rokom 80.tym, 90.tym; až po bádanie v horore súčasnom, keď found footage a samoúčelná všadeprítomná exploitácia, zabúdajú na klasické hororové potešenia vecí vymyslených a magických, vtipného upírstva, rape and revenge, svetielok, kúzel a lezbického sexu. Vynikajúci soundtrack, originálny scenár, žánrové prebudenie. Zážitok, aký som čakal od nového Evil Deadu. 100% ()

Kudly4

Wtf ? Komedie ? Horor ? ... hvězdička pouze za holky - to bylo vlastně to, na co se dalo jedním okem koukat. Tohle můžou klidně pustit na disney channelu po 10. hodině. ()

DwayneJohnson

Ono je to vlastně úplně jednoduché. Stačí opravdu dobrý nápad, solidní zpracování a hned máte zaděláno na nevšední zážitek. Kupu peněz, ani nějaké extra herce k tomu absolutně nepotřebujete a tenhle film je toho jasným důkazem. Všechno je namícháno tak nějak akorát. Akce, humor, jednoduchý příběh a šílená, krvavá jízda může začít. Pro mě osobně, jedno z nejpříjemnějších letošních, filmových představení, kterému vůbec neuškodilo poněkud průměrnější, zdejší hodnocení. Ale na tyhle věci já jsem vždycky dlabal a v tomhle případě jsem udělal víc, než dobře. Poněkud otevřený konec ve mně zanechal malou jiskérku naděje, že snad ještě něco podobného uvidím. Budu jen tiše doufat. ()

Campbell

Tak bohužel Mckee hodně zklamal, neříkám že bych od toho od začátku něco čekal ale bohužel mi film přišel dost nudný a nezajímavý. Navíc jak mám hodnotit film kde mi každá postava extrémně nepříjemná a nesympatická. Humorné scény mi nepřišly humorné a zbytek mi přišel slabě natočený. Co filmu je ale třeba pochválit je kamera a pár scén které se odehrávají mimo školu. Ale jinak pro mě zklamání. ()

korbitch22

Podobná čurákovina jako Bacha Kouše.Jak už napsal bratr, na film s takovým názvem se to bere až moc vážně a humoru se dočkáte vážně minimálně a když vám přijde nejvíc vtipné, jak blbá blondýna dostane brutální dělo do xichtu, bude něco špatně, jen teď nevim jestli se mnou, nebo režisérem.V každym případě mě ty plochý a přeafektovaný lesby tak lezli krkem, že jsem skoro až doufal, jak je ty lítající Bompary rozloží na atomy.Bohužel jsem se dočkal jen tří z pěti a tak tomuhle podivnému americkému výblitku můžu dát maximálně 2* a to hodně slabý a ještě jen díky docela vtipnýmu konci. Mělo to pár míst, který šli, ale jako celek hrozná debilita.30%. ()

mat.ilda odpad!

Dogs and bitches - na život a na smrt, aneb parodie na filmy, které ještě nebyly natočeny... i když smrt holkám sluší, pořád se jedná o skládku nevytříděného odpadu - někdo tady musí mít rozum ;-) ()

rollman1

Tak čekání je u konce a já se tak mohu již konečně vyřádit na tomto skvělém, oddechovém kousku. Výborný snímek ze střední, kde nechybí fotbalový mančaft s klasickými typy hráčů, rozstleskáváčky, které jsou prostě k nakousnutí (ty jejich zadečky, vrrr) a v neposlední řadě jedna nehoda, která vše změní. Jsem nadšen, protože jsem se nehorázně bavil, scénář hezky vyšperkovaný, hezky natočené i zrežírované. Chytnul mě samozřejmě i příběh a nějaké ty mordy, ikdyž jich je vážně po málu. Postě úžasná oddechovka na odpoledne. ()

Pítrs85

První půlhodina se ksichtí jako klasická teenage-blbost, co se jich na emerických háj skůl natočilo, jenže pak se tyhle roztleskávačky (btw trapnější než tyhlety už jsou snad jen mažoretky) zlomí do docela hustý psychárny a jsou vším možným, jenom ne tím, co jsem očekával. A je to tak samozřejmě dobře, (aspoň trochu) originálních hororů není nikdy dost. Jen škoda, že poměr kecy-akce se přiklání víc k prvnímu jmenovanému. Páč pubertální kecy jsou nudný všude stejně. A ještě plusový body za hudbu, dobře úderná. ()

Xeelee

[FOD 2013 Special] Pejsek s kočičkou natočili film. Byla tam spousta zajímavejch nápadů, ale vzniknul z toho slepenec bez pořádnýho tahu na branku. Vše se odehrává někde ve vzduchoprázdnu, kde okolí jako by nic nevnímalo, psychologie postav je podivná a hlavní záporák je charakterově naprosto odfláklej a nezajímavej. Perfektních momentů, jako je třeba smrt první roztleskávačky, je ale film plnej a jo, kouká se na to vážně pěkně. ()

eraserhead666

V podstatě tupá puberťácká řachanda. Jenže obsahuje to, co jsem hrozně moc postrádal v podobně laděných (a tomuto po kotníky nešahajících) Lesbian Vampire Killers nebo Jennifer's Body. Koule. ()

Karamanlis

Pomerne hlúpy a lacný pokus o coolovú hororovú komédiu. All Cheerleaders Die mali byť zrejme postavené najmä na prítomnosti príťažlivých mladých ľudí, bohužiaľ ale nebodujú ani po tejto stránke, keďže casting na ústredné herecké postavy podľa môjho názoru tvorcom vôbec nevyšiel. ()

ARI50

Kočky umřou a poté zase žijou díky kamenum a tak začina hladová honba nepobavilo je to slabé aspoň devčata pobavily. ()

JASON_X

Vynikající! Těšil jsem se "jen" na nějakou novou vyvražďovačku a dostal jsem navíc (kromě rozkošně pokleslé zábavy a roztomile mizerných triků) i nečekaně vydatnou porci originality, která starý dobrý vyvražďovací žánr posunula někam za jeho dosavadní hranice, stejně jako se to před nedávnem podařilo geniálnímu filmu The Cabin in the Woods. McKee opět zaperlil. Holkám to slušelo (nejvíc lesbičce Maddy), hlavní záporák (násilnický mouřenín) vzbuzoval patřičně negativní emoce a to nejlepší nakonec - vypadá to i na druhý díl! ()

Morholt

Čekal jsem nějaký nabušený splatter s kvlaitním gore, ale chyba lávky. Prakticky polovinu filmu se vůbec nic neděje. Jen se seznamujeme s postavami a jejich vzájemnými vztahy. Kdyby mi někdo řekl, že je to nové béháčko, klidně bych tomu věřil. Vlastně se jen čeká na to, až se roztleskávačky odporoučí na pravdu Boží a pak obživnou a začnou se stravovat po lidojedsku. Jenže ani tahle stránka věci mě příliš neoslovila a ta gothička s barevnými kamínky tomu taky příliš nepřidala. No a vtip............já nevim. Možná jsem se párkrát pousmál, ale to je na něco s označením komedie trochu málo. Pozitivem tak zůstávají docela sympatické herečky, přičemž od jedné až dvou bych se nechal v klidu kousnout. Ale od McKeeho jsem po Woman čekal mnohem, mnohem víc. 30% ()

ScarPoul

Tu nie je absolútne o čom. Je to zábavné, je to dementné a miera úmrtnosti amerických teenagerov je znova veľmi vysoká. Čo mňa vždy poteší. Ďalšia z kritík sociálno -politického razenia, ktorá je zároveň zábavnou a plnou pekných dievčat. Plus takto by mal vyzerať film o lesbičkách. Obrovská chuťovka, kde McKee a Sivertson robia to čo ich baví a je to z každého políčka cítiť , pričom je to neuveriteľná sranda. Skĺbenie niekoľkých motívov tak dôležitých pre vývoj amerického teen filmu, s veľkou zmenou žánrových pravidiel, kde sa jednoducho musíte smiať. Nepovažujem to za horor, ale za parádne natočenú a po dlhom čase originálnu komédiu. Prosím, nech je dvojka. ()

Astaroth12

Začalo to debilnými dialógmi,aj sprostučkými chovaniami postáv. Potom mala tragicku nehodu jedna z roztleskávačiek a jej miesto nahradila iná,len tá nová mala nechcenú fanúšičku,ktorá sa z času na čas zameriava na woodo. Príbeh je o ničom,aj to predvídateľný.Je to krvavé,jeto srandovné,bez logiky,ale tu som ju ani nečakal.Ako sa z roztlieskavačiek stanú rozzúrené mašiny.Je to aj paródia na známejšie filmy,ale aspoň tu boli sympatické baby,aj keď nie múdre.Je to filmová jednohubka na jedno pozretie,ktorá neurazí,ale ani vám nič nedá. ()

maddy

No ja neviem ... od filmu s názvom All Cheerleaders Die som nič iné ako totálnu kravinu neočakával, ale ono to zase nie je také čiernobiele ako sa môže na prvý pohľad zdať. Kravina to síce je, ale nie taká ktorá by sa dala jednoznačne odsúdiť. Na to je McKee až príliš zdatný režisér a jeho roztlieskavačky majú zdravé množstvo sebareflexie. Zároveň sa snaží variovať lacné horory z 80. rokov, ktoré sa nebrali vážne a dávali prednosť odľahčenej krvavej zábavke, než by sa snažili diváka seriózne postrašiť. Len tá snaha o sofistikovanú hororovú komédiu sa mi zdá nedostatočne dotiahnutá. Ono to totiž má skutočne bližšie k tej kravine ako k nejakému prešpekulovanému pohrávaniu sa s hororovými konvenciami. Vo výsledku je tu toho dosť málo, málo na komédiu (zasmial som sa asi raz) a veľmi málo na horor (potešila len úplne záverečná scéna filmu). Spád to však má, aj napriek tomu, že človek nie je ani na sekundu napätý a tých 90 minút slušne utečie. Ale od McKeeho by som po znepokojivej Woman z 2011 čakal predsa len niečo prešpekulovanejšie. All Cheerleaders Die je akurát celkom znesiteľná blbosť, nič viac. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Korbitch

Od filmu s takovým názvem jsem čekal podstatně větší porci humoru. Ony tam nejspíš určité náznaky byly, ale tomu by se smál leda retardovaný gibon. Většinu stopáže se to snad tváří i vážně a já nechápu, co si tvůrci mysleli, když napsali všechny postavy jako kretény, blbky, štětky a ňoumy. Nenajdete jedinou postavu, které by jste fandili, natož aby jste se s nějakou ztotožnili. Jestli bude part 2, chtělo by to někoho, kdo netrpí mozkovou obrnou a vyblije sem tam nějaký ten gag. Takže to dejte celý Tommymu Wirkollovi. ()