Noc v muzeu: Tajemství hrobky

• Austrálie

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

Za mě dobrý. Od pohádky pro děti člověk nemůže mnoho čekat. Tím pádem moje skromná očekávání byla naplněna. Pár momentů dokonce přišlo vtipných i mým očím. Na mysli mám konkrétně romantickou vsuvku mezi ošklivou a tlustou anglickou hlídačkou a pračlověkem, či ta momentka s Pompeji. Příběh z kraje stojí za prd, ale poté se naladíme na klasickou muzejní noc, ve které se změnil pouze kontinent a prostředí. S přimhouřením oka to vidím snad i na 3 hvězdy. Vyloženě odpočinková záležitost.(22.3.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Theodore Roosevelt, prezident Spojených států Amerických. - Ani zbla netuším, co to značí." Vynikající hledač grálu sir Lancelot a závěrečná parodie na Hříšný tanec jsou jediná dvě pozitiva, která jsem v muzeu zahlédl. To ostatní tady už totiž bylo a já patřím mezi ty nešťastníky, kteří ani při první návštěvě muzea neskákali nadšením mezi oživlými exponáty.(26.1.2016)

• Slartibarkfast

Doufám, že se do muzea už nikdy nevrátíme. Sestupná tendence této muzejní série s Larrym a jeho oživnuvšími přáteli je velmi znatelná a třetí díl už skutečně mele z posledního. Přesuneme se do londýnského muzea za účelem záchrany kouzelné desky, která všechny ty kejkle provádí. Bohužel jí nějak vyprchává minimální životnost a je třeba ji malinko vyspravit. Oprášené vtípky a vykrádání starších dílů je cítit prakticky na každém rohu a to dost nevábně. Scénáristé tlačí na pilu a při některých scénách, převážně v těch, kde hraje Stiller dvojroli, si raději kontrolujete zprávy na mobilu. Film, zřejmě určen pro výrazně mladší publikum, se mi příliš nelíbil a musím přiznat, že jsem ho viděl patrně naposled. 40%(28.4.2018)

Prečo sa vracať k sérii, ktorá svojím druhým pokračovaním klesla ako u divákov, tak u účtovníkov štúdia. No preto, lebo pokračovanie bolo natoľko zábavné, že si zaslúžilo ešte jednu prehliadku. Pre stálych divákov tejto komerčne úspešnej ( po anglicky ) franchise, poviem len jedno - budete ( budeme ) mierne sklamaní. Tak ako pri ostatných pokračovaniach, kúzlo odišlo, a je to všetko šuma fuk. Ale dokáže táto hybridná fantasy komédia zaujať, aby neskĺzla do trápnosti ( čo aj v podstate urobila )? Áno! Zábavy je dostatok, záverečné disco je krásne nostalgické a jedno geniálne monumentálne cameo ( snáď najlepšia scéna filmu ) všetky ostatné neduhy maže. Poznám jeden recept, ako vytvoriť aj z otrepaného budúcu klasiku. Točiť to všetko s láskou.(22.12.2014)

• VojinRyan

Na tretí krát je to asi najhoršie. Mne to neprišlo vôbec vtipné a ťažiť z úspechu jednotky, ktorá je takmer 10 rokov stará sa jednoducho nedá. Škoda, pretože táto séria určite vedela ponúknuť viac ako ponúkla. Ale ako si tvorcovia nevedia, čo by ponúkli. Jedine čo ma prekvapilo bola účasť "Wolverina", kde Hugh Jackman ale nezachránil túto potápajúcu sa loď. 40% - 2*(11.3.2015)