Noc v muzeu: Tajemství hrobky

• Austrálie

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

Rodinná série o kouzelném muzeu a oživlých exponátech dostala už třetí pokračování, které rozhodně neurazí. Leč se jedná o záležitost čistě dětskou, dokázali jsme se s přítelkyní docela solidně pobavit. Změna New Yorku za Londýn vnesla čerstvý vzduch a celý film působí tak trochu jinak, i když se jedná pořád o stejnou zábavu jako předchozí díly. Perličkou je pak vystoupení Rebel Wilson, která je Benovi silným hlídačským konkurentem. Rozhodně lepší jako dvojka. 70%.(29.3.2015)

No nič moc, ale aspoň pekná rozlúčka s Robinom Williamsom. Už predošlé diely ma moc nebavili. Jednotka síce ukázala zaujímavý námet, ale rovnako ako prvý, tak druhý a aj tento tretí diel vsádza na ten najtupší humor. Keby toto púšťali v Zoo opiciam ani by som sa nedivil. Tie by sa pritom možno bavili viac ako my. Tak či tak je to sračka a nevytiahne to s priemeru ani záverečné rozlúčenie, ktoré bolo dobré hlavne vďaka Silvestriho hudbe. Keď už sme pri Silvestrim, jeho hudba bola asi najväčšie plus. Síce ten sa s tým tiež moc nesral a "zahral to na Hornera", takže Múmiu a jeho ďalšie klenoty v tom ľahko započujete. Tak či tak je to majster a svoj orchester dirigoval veľmi dobre, pretože aj keď je to kopírka jeho starších diel, sakra dobre to vo filme ladí. Obľúbený soundtrack: The Ahkmnerah Expedition, Teddy's Goodbye. 55% - 3*(23.4.2015)

• VojinRyan

Na tretí krát je to asi najhoršie. Mne to neprišlo vôbec vtipné a ťažiť z úspechu jednotky, ktorá je takmer 10 rokov stará sa jednoducho nedá. Škoda, pretože táto séria určite vedela ponúknuť viac ako ponúkla. Ale ako si tvorcovia nevedia, čo by ponúkli. Jedine čo ma prekvapilo bola účasť "Wolverina", kde Hugh Jackman ale nezachránil túto potápajúcu sa loď. 40% - 2*(11.3.2015)

Série Noc v Muzeu mě nikdy moc neoslovila, respektive jsou to vždy filmy tak na jedno zhlédnutí a dost. Přesto jsem si pustil i třetí pokračování a to se nese ve stejném duchu, i když je vidět tady malé zlepšení. Začnu pozitivama, určitě filmu (sérii) prospělo, že se to odehrává v Anglii, ta změna prostředí vážně pomohla. Příběh má několik nedokonalostí, přesto mě celkem zaujal. Lancelot byl celkem dobrá postava, taktéž se povedla scéna v divadle s Hugh Jackmanem, za to ten neandrtálec, co si myslel, že Ben Stiller je jeho táta, tak ten se vůbec nepovedl, scény s ním byly dosti trapné. To samé se dá říci o Rickym Žervé, ten byl taktéž hrozně trapnej. Jinak na příběhu mě zaujala spíše ta dobrodružná/akční část, naopak ta komediální se moc nepovedla, alespoň já jsem se nesmál. Byl to asi poslední díl této série a to je jenom dobře, trilogie byla završena a není potřeba už točit další pokračování.(17.8.2016)

Jednotka vynikla svojim originálnym nápadom, dvojka bola o čosi slabšia, no a táto trojka ma veľmi milo prekvapila. Myslel som, že potenciál tohto nápadu už bol viacmenej vyčerpaný, ale Night at the Museum 3 ma dokázala zaujať oveľa viac ako som očakával. V tomto prípade bol scenár naozaj vydarený a miestami mi to dokonca prišlo aj lepšie ako jednotka. Opäť mi tam prekážali najmä tí dvaja malí vojačikovia, ktorí ma iritovali aj v predchádzajúcich dieloch. Ale inak veľmi príjemná oddychovka s dobrou zápletkou a so starými známymi postavami (+ niekoľkými novými prírastkami). A čo sa týka kality vizuálnych efektov, tak treba uznať, že tu si dali naozaj záležať. A či bude 4ka? No neviem, ale obávam sa, že už by táto téma spadala do hlúpeho klišé.(20.3.2015)