Noc v muzeu: Tajemství hrobky

• Austrálie

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

No, už to ztratilo veškeré kouzlo. První dva díly bych směřoval na mladší publikum a podle toho to taky bylo milé a příjemné. Zde se už pro mě naprosto nepochopitelně tlačí na pilu. Škoda. Málo vtipné, málo originální. Pár kousků povedených, ale už prosím ne.... Pro mě už začíná být sázka na jistotu, že kde hraje R. Wilson, zásadně nebrat!(29.7.2015)

Ako fanúšik série "Night In The Museum" a Robina Williamsa som si nenechal ujsť ani tretí diel. Osobne si myslím, že veľmi ťažili z úspechu prvého filmu, ktorý bol podľa mňa súčasne aj tým najlepším. A to sa nezmenilo. Tretí film je kreatívny v oblasti Akmenrahovej dosky, scénka kde hrdinovia skončia v obraze je vtipná aj zaujímavá a má pár vtipných momentov, no na iných miestach vie aj skutočne ukázať nie príliš inteligentú a zaujímavú komédiu. Na druhú stranu sa mi film asi ale páčil viac ako druhý film. Čo som od filmu čakal, to som aj dostal. Ben Stiller je sympatický herec a ani ostatní za ním moc nezaostávajú. Radšej si pozriem niečo takéto, ako keby som mal vidieť ďalší film s Martinom Lawrencom o tom istom. Takže asi toľko by som povedal. Vlastne... ešte jednu vec by som pridal. Je vo filme fajn vidieť ešte aj Robina Williamsa a Mickeyho Rooneyho.(12.3.2015)

• panMartin

Prostě jednička ještě celkem bavila, ale pokračování už je naprosto zbytečně. Asi nemůžu dobře hodnotit, neviděl sem předchozí díl, ani nechápu proč je natočen tento a proč je v kategorii komedie, já bych ho zařadil do kategorie nuda bez nápadu. Příběh je naprosto o ničem a jeho rozuzlení je ještě horší. Nuda,nuda a zase nuda. Jen doufám že, nikoho nenapadne natočit čtyřku.(28.3.2015)

CITÁT - To je bejkárna, už jsem jde Bejk................ Nečekal jsem nic moc, spíš řadu otřepaných fórů prvních dvou příběhů. Osvědčené kecy a situace. Ale ne, je to sice skoro stejné, ale jinak úplně jiné - rozumíte bejci? Například první vzrušení přišlo hned v desáté minutě. Opice a tygr v akci - to byla nádhera. Opět velmi povedená triková část příběhu, spousty zajímavých nových momentů, sranda, inovace a zábava. Třeba nový dinosaurus je borec, jen škoda, že nemá víc prostoru. CITÁT - Snad už jsme v bezpečí.............Jo, pár vtipů z předcházejících filmů tu je, ale plní svůj účel a nejsou trapný, jak to u některých filmů bývá. CITÁT - Otevři dveře .... hlavou!!!.......... Scéna v autobuse mě dostala do kolen a málem jsem se počůral. Ironie ala Wolverine je taky povedená - co více chtít? CITÁT - VÍm, že vás tahle práce štve, ale od zítra to bude úplně jiné............(20.4.2015)

No nič moc, ale aspoň pekná rozlúčka s Robinom Williamsom. Už predošlé diely ma moc nebavili. Jednotka síce ukázala zaujímavý námet, ale rovnako ako prvý, tak druhý a aj tento tretí diel vsádza na ten najtupší humor. Keby toto púšťali v Zoo opiciam ani by som sa nedivil. Tie by sa pritom možno bavili viac ako my. Tak či tak je to sračka a nevytiahne to s priemeru ani záverečné rozlúčenie, ktoré bolo dobré hlavne vďaka Silvestriho hudbe. Keď už sme pri Silvestrim, jeho hudba bola asi najväčšie plus. Síce ten sa s tým tiež moc nesral a "zahral to na Hornera", takže Múmiu a jeho ďalšie klenoty v tom ľahko započujete. Tak či tak je to majster a svoj orchester dirigoval veľmi dobre, pretože aj keď je to kopírka jeho starších diel, sakra dobre to vo filme ladí. Obľúbený soundtrack: The Ahkmnerah Expedition, Teddy's Goodbye. 55% - 3*(23.4.2015)

• Dan Stevens

• - Plánovaný spin-off, ktorý sa mal sústrediť na postavy Jedediaha (Owen Wilson) a Roosevelta (Robin Williams), zhatila Williamsova smrť. (beso74)

• - Ve filmu si záhraly malé cameo děti Bena Stillera (Larry), jako děti zírající na Larryho a jeho gang v autobuse. (Hpatrik)

• - Film se natáčel v Londýně ve Velké Británii. (willy1)