Noc v muzeu: Tajemství hrobky

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

|73%|Shlédnuto v kině. Tak přeci jenom – máme tu třetí díl a to pravděpodobně už závěrečný. Abych to na začátku shrnul s ostatními díly, tak první film: Neskutečná pecka, tam jsem se zasmál hodně, skvělé nápady, vtipné scény atd, takže jsem nakonec dal 5* (za me 90%), což jsem byl překvapen. Bena Stillera moc nemusím, ale zde mi sednul v těchto filmech. Pak přišel druhý díl a ten mě vyloženě zklamal. Jako celek to není špatný film, ale místy nudil a moc jsem se nezasmál, vtipné scény skoro vůbec nebyly, udělané to bylo opět výborně, ale přišlo mi to dost nezáživné, takže mi to stačilo vidět jen jednou. No a po letech přišel tento díl. A já byl zvědav, jak to dopadne. Dost jsem se obával, že to bude průměrné a nudné jako dvojka, to se naštěstí netsalo. Bylo to o dost lepší, ale zase to nepřekonalo jedničku. Ale co bych vlastně chtěl ? Nadprůměrný film to je a ty 4* jsem nakonec s radostí udělil. Stopáž byla krátká, tak tu nuda nehrozila. Vtipné to bylo (ne, tak jako v jedničce, ale zase o dost víc jak ve dvojce). Bylo to hezky spracované, příběh jednoduchý, prostě vše bylo tak jednoduché a nenáročné, že se zde ani nedalo moc kritizovat. Samozřejmě, už to má dost využitý potenciál, vlastně úplně už vyčerpaný, takže zde bylo vidět, že to tvůrci jen tak tak sesmolili, aby to vůbec vytvořili. Úplný úvod nebyl moc záživný, ale pak když začala předváděčka s postavami a zvířaty v muezeu, kde se začala hroutit zlatá deska, to bylo pěkné a i jsem se dost zasmál. Nějaké hluché místa zde byly, chtělo to víc nápadů přidat, kdežto to šlo dost mírnou cestou, ale dalo se furt na co dívat, nic mě teda nepřekvapilo, ale bavil jsem se. Ke konci to jasně jakoby skončilo, takže nejspíš poslední díl a jsem rád, jinač by tuhle sérii dost kazili, kdyby se dál pokračovalo. Hudba od Silvestriho se opět povedla. Potěšila tlustá herečka Rebel Wilson, takže tu jsem se fakt zasmál. Pak jsem si vlastně uvědomil, že hrála v Pot a krev.  No, takže co víc dodávat ? Já jsem se bavil. Nebyla to pecka, ale oproti dvojce velký skok dopředu. Film byl krátký, uteklo to rychle, pěkná oddychovka, kterou si někdy opět s radostí pustím. Jednička je ale furt nepřekonatelná.(21.12.2014)

No není to ono. Co Vám mám víc povídat. Třetí díl je prostře třetí díl. Těží z minulosti, recykluje co může, ale na druhou stranu - je pořád hodně fajn. No...sice už nápadů není tolik, ale pořád tahle absolutní bláznivost dokáže zabavit. Třeba první scéna s Owenem Wilsonem a Steve Coogenem byla naprosto brutální. Jenže dobré scény střídají horší a vysloveně špatný příběh tomu taky nepomůže. A když přijmeme fakt, že tenhle díl má vysloveně špatnej příběh, tak se hodně těžce hledají nějaká pozitivní slova. Naštěstí tu ale pořád jsou samotní herci, kteří to v podstatě zachraňují a tak počítejte s tím, že ačkoliv tenhle film bude jakýkoliv, ztráta času to nebude. Tedy v případě, že jste viděli i předchozí díly a líbili se Vám.(10.11.2015)

Rodinná série o kouzelném muzeu a oživlých exponátech dostala už třetí pokračování, které rozhodně neurazí. Leč se jedná o záležitost čistě dětskou, dokázali jsme se s přítelkyní docela solidně pobavit. Změna New Yorku za Londýn vnesla čerstvý vzduch a celý film působí tak trochu jinak, i když se jedná pořád o stejnou zábavu jako předchozí díly. Perličkou je pak vystoupení Rebel Wilson, která je Benovi silným hlídačským konkurentem. Rozhodně lepší jako dvojka. 70%.(29.3.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Theodore Roosevelt, prezident Spojených států Amerických. - Ani zbla netuším, co to značí." Vynikající hledač grálu sir Lancelot a závěrečná parodie na Hříšný tanec jsou jediná dvě pozitiva, která jsem v muzeu zahlédl. To ostatní tady už totiž bylo a já patřím mezi ty nešťastníky, kteří ani při první návštěvě muzea neskákali nadšením mezi oživlými exponáty.(26.1.2016)

• VasaX

Noc v muzeu má klasicky sestupné tempo. Ha ha, sem tam fórek, sem tam gag, ale ani Rebel Wilson to nespasí a na Williamse budeme s láskou vzpomínat díky jiným rolím. Tohle téma se asi s třetím dílem vyždímalo úplně, jako mokrý hadr. Asi ani nevím, co k tomu víc dodat. Koukat se na to dalo, ale v kině bych asi litoval...(21.4.2015)