Připravte se nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Jejím hlavním hrdinou je opět nejznámější noční hlídač na světě Larry (Ben Stiller), který pracuje v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku. A právě zde každou noc ožívají muzejní exponáty. Za tímhle neuvěřitelným kouzlem stojí mystická zlatá deska pocházející ze starověkého Egypta, která je tím pádem nejvzácnějším exponátem muzea, aniž o tom má kdokoliv kromě Larryho tušení. Larry se díky tomu při svých nočních službách rozhodně nenudí a navíc má mezi muzejními kousky řadu přátel nebo aspoň známých. Patří mezi ně faraón Ahkmenrah (Rami Malek), prezident Theodor Roosevelt (Robin Williams), nejmocnější vládce hunské říše Attila (Patrick Gallagher), římský centurion Octavius (Steve Coogan), parta neandertálců, kovboj Jedediah (Owen Wilson) a mnozí další. Občas si pro podrbání přijde i kostra Tyranosaura. Živé i neživé hrdiny ale čeká nemilé překvapení. Zlatá deska začíná navzdory svému materiálu korodovat a kouzlo se pomalu leč neúprosně vytrácí. Pro oživlé exponáty a jejich ochránce Larryho tím začínají nejen krušné chvilky ale i jejich největší dobrodružství, které je přivede až za Atlantik. Rozluštění a řešení jejich potíží se totiž nachází v oddělení egyptských sbírek Britského muzea v Londýně. V této slavné a významné instituci naši podivuhodnou partu rozšíří nejen místní oživlí hrdinové v čele s děsně nabušeným rytířem Lancelotem (Dan Stevens), ale i zdejší noční hlídačka Tilly (Rebel Wilson). V metropoli Británie na ně ale nečekají jen nová přátelství. Aby zachránili kouzlo a tím i sebe, musí čelit mnohým nebezpečenstvím a porazit silného protivníka. (CinemArt)

Trailer 2

Xmilden

Když celá hlavní zápletka (tady extrémně jednoduchá) skončí po 75 minutách a do konce zbývá ještě nějakých 20 minut, něco je špatně. Ano, tohle pokračování je zcela určitě odfláknuté. Pár minifórků kdy se alespoň ti nejmenší budou smát až se za břicho popadat. Naštěstí se Ben s Owenem již brzy představí v novém Zoolanderovi, takže si pořádně spravím chutě. PS: A Egyptského faraona hraje .... kdo jiný než Ben Kingsley. Jaké překvapení. 40% ()

VojinRyan

Na tretí krát je to asi najhoršie. Mne to neprišlo vôbec vtipné a ťažiť z úspechu jednotky, ktorá je takmer 10 rokov stará sa jednoducho nedá. Škoda, pretože táto séria určite vedela ponúknuť viac ako ponúkla. Ale ako si tvorcovia nevedia, čo by ponúkli. Jedine čo ma prekvapilo bola účasť "Wolverina", kde Hugh Jackman ale nezachránil túto potápajúcu sa loď. 40% - 2* ()

VanTom

K propadáku má daleko, trojku bych označil hlavně za zbytečnou, a to především kvůli naprosto nevýraznému příběhu (prostě se pod zástupnou záminkou vyrazilo do Londýna, kde ožily nové atrakce). Dětinský a recyklovaný, jinak poměrně umírněný humor se trefoval tak v polovině případů, přičemž fakt dobrých fórků (jako např. cameo Hugha "Wolverina" Jackmana) přinesl jako šafránu. Za mě 5/10, nad jedničkou 4/10, ale za dvojkou 7/10. ()

kaposlav

Niektorí nevedia kedy prestať. Film Noc v muzeu (2006) mal svoje muchy, ale bol mierne nadpriemerný a zožal úspech. Dvojka z roku 2009 bol možno správny ťah, aj keď podľa mňa nedosahoval úrovne jednotky. Trojka je marketingový a mediálne pretlačený šit. Lákadlom je len obsadenie a efekty s vizuálnou stránkou. Všetko ostatné je brak. ()

GeusX

Recyklace starého. Nijak moc zvlášť jsem se nebavil, místy jsem i uvažoval, zda to má cenu dokoukat. Jako klad považuji novinku v podobě rytíře Lancelota se "středověkou" rétorikou a úsměvných pár třešniček jako např. "hjůdž ackman". Romance pravěkého muže balancovala na hranici vtipnosti a trapnosti.A to je asi tak všechno. Celkově nemastný, neslaný průměr. (1x TV- cz dabing) PS: Druhý díl jsem t.č. neviděl. ()

• Jedná sa o posledný film, v ktorom Robin Williams stvárnil jednu z hlavných postáv. Taktiež ide o film, v ktorom si Mickey Rooney zahral svoju poslednú rolu. Obaja umreli v roku 2014. (TinoArts)
  • Film se natáčel v Londýně ve Velké Británii. (willy1)

Související novinky

Na třetího Hobita si počkáme

Na třetího Hobita si počkáme

03.03.2013

A nikoho to asi nepřekvapí. Když Peter Jackson a studio Warner loni v létě rozhodli o rozdělení původně dvoudílného Hobita na tři části, uklidňovali fanoušky, že na trojku nebudou čekat celý rok, ale… (více)