Noc v muzeu: Tajemství hrobky

• Austrálie

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

Nebylo to špatné. Vlastně to byla i docela sranda. Poslední díl této dobrodružné komedie se odehrává převážně v britském národním muzeuv Londýně. Kouzelná deska totiž přestává fungovat a tak se naši hrdinové vydávají pro radu za tamním faraonem. Tam se setkávají s novými exponáty. Lancelot se mi ze začátku líbil, ale pak se začal chovat jak magor. Některé scény byly celkem vtipné a originální. Třeba ta s obrazem. Hugh Jackman tam měl opravdu skvělý štěk. Pokračování už asi nebude. Ben Stiller jako hlídač Larry opět nezklamal. Taky je to jedna z posledních rolí Robina Williamse... "Máš nějaké zkušenosti s mečem? Jenom z Warcraftu." :D(10.5.2015)

Je to jeden z těch případů, kdy jednotlivé díly série vykrádají samy sebe, ale říkají, že tím, že je to trochu jiné, vlastně jen pokračujeme v tom, co už jsme vytvořili. Přesun do britského muzea není nijak zásadní, ale na konci se to snaží o emoce až překvapivě moc. Více než samotný film mě dojala skutečnost, že je to jedna z posledních rolí Robina Williamse a Mickeyho Rooneyho.(25.3.2015)

Třetí filmová výprava do oživlého muzea ,která se velmi moudře přesouvá do muzea v Londýně ,aby dala možnost objevení se nových postav.Ano ,film nic nového nepřináší a opravdu nás ničím nepřekvapí.Jede si ve svých starých kolejích ,jen opět přidává na vizualizaci a tentokrát i trochu odhalije tajemství kouzelné desky(a zase jsme v Egyptě).Film je opět klasickou rodinnou podívanou ,která většinu diváků pobaví a vůbec neurazí.Osobně jsem si tuhle třetí jízdui opět užil a to o malinko ,více ,než tu druhou.Skvělí herci ,které už známe a několik nových,(Hugh Jackman mě opravdu velmi pobavil) a k tomu perfektní vizualizace s několika opravdu vydařenými nápady ,vynikající kamera a opět hudba Alana Silvestriho.Rozloučil jsem se s Robinem Williamsem a i když někteří reptají ,já myslím,že důstojně ,protože jakýkoliv humor mu nebyl cizí.A tady byl přece prezident ,no ne?Přesun do Londýnského muzea byl logický a velmi dobrý nápad a dal vzniknout novým postavám a nápadům.Takže jsem si tuhle třetí noc příjemně užil ,pobavil se a i když muzea zrovna moc nenavštěvuju ,dávám čistých 65% a jdu se mrknout ,co jsem to dovezl za suvenýry z toho Egytpa.(10.6.2015)

Rozpočet $127miliónovTržby USA $113,746,621Tržby Celosvetovo $363,204,635Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,268,113 //počet predaných kusov 469,045Tržby za predaj DVD v USA $14,617,905 //počet predaných kusov 748,162║ ďalšie zbytočné pokračovanie, už druhé bolo dosť bez iskry, prázdne, tu to nie je ináč, len minimum vydarených scén, či frkov, prevažne sa bazíruje na trápnostiach, takže ide to dosť mimo aj na rodinnú komédiu, strata času ako prevažná časť podobných fantasy úletov či komédii /35%/(19.4.2015)

Jednotka vynikla svojim originálnym nápadom, dvojka bola o čosi slabšia, no a táto trojka ma veľmi milo prekvapila. Myslel som, že potenciál tohto nápadu už bol viacmenej vyčerpaný, ale Night at the Museum 3 ma dokázala zaujať oveľa viac ako som očakával. V tomto prípade bol scenár naozaj vydarený a miestami mi to dokonca prišlo aj lepšie ako jednotka. Opäť mi tam prekážali najmä tí dvaja malí vojačikovia, ktorí ma iritovali aj v predchádzajúcich dieloch. Ale inak veľmi príjemná oddychovka s dobrou zápletkou a so starými známymi postavami (+ niekoľkými novými prírastkami). A čo sa týka kality vizuálnych efektov, tak treba uznať, že tu si dali naozaj záležať. A či bude 4ka? No neviem, ale obávam sa, že už by táto téma spadala do hlúpeho klišé.(20.3.2015)