Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

• ti88na

A kde sa podela zábava? Skutočne som čakala, že sa trochu zasmejem, ale vtipných momentov tam bolo veľmi málo, pretože väčšinou zachádzali do trápností a tie za zábavné vôbec nepovažujem. Príbeh je veľmi jednoduchý, páči sa mi však presun do Londýna, ktorý je pre túto tému viac ako atraktívny, napriek tomu som čakala, že v tamojšom múzeu obživne niečo oveľa zaujímavejšie ako Lancelot. Alebo skôr, že sa toho prebudí viac. Opakovačka z dinosaurom zamrzela, pôsobilo to, akoby tvorcovia nemali ani šajnu, aké historické postavy by sa mohli v londýnskom múzeu nachádzať a napadla ich len jedna fiktívna. A vo finále na streche, ktoré bolo scenáristicky nezvládnuté a maximálne prehnané bol Lancelot už taký otravný, že by som mu tou doskou najradšej nakládla po hlave. Najzábavnejšie na celom filme bolo tak vo výsledku len divadielko Hugha Jackmana a Alice Eve. To je trochu málo.(10.3.2015)

Za mě dobrý. Od pohádky pro děti člověk nemůže mnoho čekat. Tím pádem moje skromná očekávání byla naplněna. Pár momentů dokonce přišlo vtipných i mým očím. Na mysli mám konkrétně romantickou vsuvku mezi ošklivou a tlustou anglickou hlídačkou a pračlověkem, či ta momentka s Pompeji. Příběh z kraje stojí za prd, ale poté se naladíme na klasickou muzejní noc, ve které se změnil pouze kontinent a prostředí. S přimhouřením oka to vidím snad i na 3 hvězdy. Vyloženě odpočinková záležitost.(22.3.2015)

Rodinná série o kouzelném muzeu a oživlých exponátech dostala už třetí pokračování, které rozhodně neurazí. Leč se jedná o záležitost čistě dětskou, dokázali jsme se s přítelkyní docela solidně pobavit. Změna New Yorku za Londýn vnesla čerstvý vzduch a celý film působí tak trochu jinak, i když se jedná pořád o stejnou zábavu jako předchozí díly. Perličkou je pak vystoupení Rebel Wilson, která je Benovi silným hlídačským konkurentem. Rozhodně lepší jako dvojka. 70%.(29.3.2015)

Nemohu si pomoc, ale film jsem viděl od jedné třetiny a samozřejmě kromě několika blbých fórů, jsem se několikrát skvěle pobavil, což se se mnohých a mnohých i lépe hodnocených komedií říci nedá. Ano, vitpy jsou připravované a často dopředu čitelné, avšak stejně na mě vyloudili úsměv. Trojkový průměrný film se spoustou originálních a inovativních nápadů, který má špetku něco navíc a bavil mě a proti zdejším kritikům dávám o ten jeden bod navíc. 7/10(12.11.2015)

Pomerne nenáročná záležitosť. Nedosahuje čaro jednotky, ale je v mnohom omnoho lepšia ako hlúpa dvojka. Levy je dobrý režisér. Bohužiaľ niekedy scenár nepustí a v tomto prípade je príliš priamočiary a bez toho skutočne magického( čo robilo jednotku takou pútavou), na druhú stranu je tu parádny praveký Stillerov dvojník, ktorý si kradne všetky scény pre seba. Rovnako Ricky Gervais a v neposlednom rade štek Alice Eve a Hugh Jackmana. Silvestri bez výraznejších zakopnutí aj keď už len variuje samého seba. V podstate som spokojný a na jedno pozretie dostačujúce. Je to ale rozhodne film, ktorému bude ďalšie pozretie len ubližovať. Zatiaľ sa ale na chvíľu budem tváriť, že som stále to dieťa čo má rado dinosaurov a históriu.(26.2.2015)