V roce 1938 byla v Egyptě objevena hrobka, ve které byla ukryta Ahkmenrahova zlatá deska. Archeologové ji hodlají vzít s sebou i přes varování, že to bude znamenat konec. Mnoho let uplynulo a deska je stále v newyorském muzeu národní historie společně s Ahkmenrahovou mumií a dalšími artefakty, jako jsou sochy Theodora Roosevelta, hunského bojovníka Attily a mnoha dalších. Noční hlídač Larry Daley má tajemství. Díky zlaté desce každou noc artefakty ožívají a staly se Larryho přáteli. Jedné noci Ahkmenrah pozoruje, že deska je pokryta něčím, jako je rez a způsobuje podivné chování artefaktů. Larry by rád zjistil, jak zabránit zničení desky a tím i konci jeho přátel. Bývalý strážce v muzeu byl v roce 1938 dvanáctiletým chlapcem, který byl u objevení desky. Poví Larrymu, že tajemství desky zná jen Ahkmenrahův otec, ale ten byl převezen i s manželkou do Londýnského muzea. Larry přemluvil ředitele muzea, aby svolil k převozu desky a Ahkmenraha do Londýna. S sebou bere i svého syna Nicka, který ho nemile překvapil sdělením, že si chce dát rok pauzu a místo studia na vysoké škole se chce stát DJ na Ibize. K Larryho překvapení se do Londýna dostali i ostatní přátelé z muzea. O půlnoci se díky desce podaří oživit i artefakty londýnského muzea, včetně Ahkmenrahovy rodiny. Ahkmenrahův otec Merenkahre prozradí, že deska se ozdraví, jen když na ni dopadne měsíční svit. Zdá se to jednoduché, ale oživlá socha sira Lancelota usoudí, že deska je svatý grál, a ukradne ji, aby ji odvezl na Kamelot. A není to jediná překážka, která se naší partě postavila do cesty... (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"Theodore Roosevelt, prezident Spojených států Amerických. - Ani zbla netuším, co to značí." Vynikající hledač grálu sir Lancelot a závěrečná parodie na Hříšný tanec jsou jediná dvě pozitiva, která jsem v muzeu zahlédl. To ostatní tady už totiž bylo a já patřím mezi ty nešťastníky, kteří ani při první návštěvě muzea neskákali nadšením mezi oživlými exponáty. ()

Segrestor

Tak jsem se od soudruhů dočetl, že se nebude cenzurovat slovo "hovno" a "prcat", když to bude alespoň trochu vtipně zapojené. S trochou štěstí se pokusím o nový model psaní komentářů. Noc v muzeu je hovno drama, cheche. Ale prcat na to, chichi. Hlavně, že je sranda, jééééécheche. Hooooovno. :)))))) Legrační. A velmi. Prcat ježka do ucha. Ben Stiler se snaží o svého křupana, bezoskarově, bohužel - výkon na hovno a prcat dvakrát! Přesun do Londýna stojí za hovno a za půl prcání. Jee, to je ale švanda. Jejich muzeum nabízí hovno zábavu, jako kdyby těm prcálistům scénářů došly nápady. Ale přesun do Esherova obrazu byl celkem svěží, to se mi líbilo, to na hovno nebylo. No, nuda jak prcání hovna, buhehehe. Ten je za sto... Já prej: prcání hovna :)))) No nic, tak já už jdu taky do prdele, tohle je o hovně, fakt. ()

Malarkey

No není to ono. Co Vám mám víc povídat. Třetí díl je prostře třetí díl. Těží z minulosti, recykluje co může, ale na druhou stranu - je pořád hodně fajn. No...sice už nápadů není tolik, ale pořád tahle absolutní bláznivost dokáže zabavit. Třeba první scéna s Owenem Wilsonem a Steve Coogenem byla naprosto brutální. Jenže dobré scény střídají horší a vysloveně špatný příběh tomu taky nepomůže. A když přijmeme fakt, že tenhle díl má vysloveně špatnej příběh, tak se hodně těžce hledají nějaká pozitivní slova. Naštěstí tu ale pořád jsou samotní herci, kteří to v podstatě zachraňují a tak počítejte s tím, že ačkoliv tenhle film bude jakýkoliv, ztráta času to nebude. Tedy v případě, že jste viděli i předchozí díly a líbili se Vám. ()

T2

Rozpočet $127miliónovTržby USA $113,746,621Tržby Celosvetovo $363,204,635Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,268,113 //počet predaných kusov 469,045Tržby za predaj DVD v USA $14,617,905 //počet predaných kusov 748,162║ ďalšie zbytočné pokračovanie, už druhé bolo dosť bez iskry, prázdne, tu to nie je ináč, len minimum vydarených scén, či frkov, prevažne sa bazíruje na trápnostiach, takže ide to dosť mimo aj na rodinnú komédiu, strata času ako prevažná časť podobných fantasy úletov či komédii /35%/ ()

Ainy

Tak nějak jsem se těšila a jako vždy, když se na něco těším, nalézám zklamání. Nic moc extra originální. Spíše těžili z úspěšnější jedničky. Vtipná byla scéna s otylou blonďatou hlídačkou britského muzea, jinak jsem se až nezvykle často netrpělivě vrtěla v sedačce kina s občasným pohledem na hodinky. Tohle by měl být poslední díl muzeijních nocí. Musím uznat, že pointa jim celkem vyšla. Důvod, proč už dál není možnost k velkému závěrečnému mejdanu. I když jednou, maximálně dvakrát za x let k tomu za jistých podmínek dojít může, jak jsme v závěru zjistili. Hugh Jackman, jenž si zahrál sám sebe taky trochu pobavil. Toho Wolverina si ale mohli odpustit. Vtipné mi to ani jako ironie nepřišlo. ()

• Jedná sa o posledný film, v ktorom Robin Williams stvárnil jednu z hlavných postáv. Taktiež ide o film, v ktorom si Mickey Rooney zahral svoju poslednú rolu. Obaja umreli v roku 2014. (TinoArts)
  • Ve filmu si záhraly malé cameo děti Bena Stillera (Larry), jako děti zírající na Larryho a jeho gang v autobuse. (Hpatrik)