Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Dexter666

Letná pohoda na letný večer... Film má v sebe pár maličkostí a osobitých zvlášností, čo sa mi na ňom veľmi páči, ale takou silnou látkou, príbehom a postavami ako Stand by Me neovplýva. Napriek tomu... Wort to see. ()

whimsy

v každom, kto aspoň raz staval v lese doupě alebo po ňom behal s doma vyrobeným lukom, musí tento film opätovne privolať spomienky (po rokoch melancholicky zafarbené). Waldenské odídenie z civilizácie v súčasnom duchu. a príjemný nádych leta, pomalých dní..., ale prečo sa celý dom a priateľstvo postupne akoby rozpadá. jeden z pre mňa najúprimnejšie pôsobiacich filmoch o pocitoch pri dospievaní, aké som v poslednej dobe videla. osamelý človek nedokáže utiecť ani v osamelosti. a kto nechcel niekedy v živote behať po lese s mečom... alebo opustiť civilizáciu a spoločenské väzby pre slobodný život v divočine a prapôvodnom strachu. ()

paradoxman

Proč za ním jako lozila, když se pak nechala za jeden večer sbalit jeho nejlepším kámošem? V tomhle jediném pokulhává tento výborný oddechový snímek o jednom splněném snu a probuzení z mnoha dalších. Díky za pořádnou porci upřímného smíchu! ()

Ghoroth

Očekával jsem od toho slabotu něco ve stylu všech těch dětských filmů kde si postaví děti, kterým sotva přestalo kapat mléko od pusy domeček na stromě, najdou první lásku, zažijí první odmítnutí, poprvé se vzepřou systému a stanou se z nich velcí dospělí co už si můžou honit své maličkosti, zkrátit si tak den a přestat dělat kraviny (nebudeme si nic nalhávat každý si tím musí projít). A nebyl jsem daleko od pravdy, až na to, že maličkosti si honili hned na začátku a dům stál na zemi. I když se zatím můžu jevit nespokojeně tak naopak musím říct, že mě tento film velmi mile překvapil. Ne, že by herecké výkony byli něco co si zaslouží Oskárka a nebo aspoň Globus. Ale zahrané to bylo pěkně, příběh byl velmi slušný, a co se mi nejvíc líbilo, žádné kýčovité kraviny, které se v amerických filmech nacházejí. Překvapivě dům odpovídal fyzikálním zákonům a víceméně i příběh nebyl nijak vymykající se realitě. Za tento přístup, bezvadný humor a chvíle lehkého napětí čtyři *. ()

Elassar

Není to na čistých pět, ale to je jediné negativum, které k tomuto snímku napíšu. Příjemné překvapení, kouzelná atmosféra, geniální Biaggio a krásný les. Tři kamarádi v létě. Moc dobré :) ()

BrusVejn

Výborný feel-good filmík. Normálne neobľubujem indie filmy, ale tento je zaslúžená výnimka. Mladí herci spolu s Nickom Offermanom odviedli vynikajúcu prácu. Dokonca, ako mnohé iné podobného žánru, film ku koncu nespadá až do takej veľkej klišovitosti a lúči sa s divákom s rešpektom. Palec hore. ()

BarGoldstein odpad!

Vydržel jsem půlku. Je to jako stát před základní školou, sledovat hýkající pubescenty, občas se vší silou praštit cihlou do hlavy a myslet si, že člověk pochopí koloběh vesmíru. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kolly13

Útěk od trapných rodičů do lesa je řešení pubertálních kluků, kteří odvedou kus práce, vyděsí své nejbližší a také se snaží najít sami sebe. Vidět to v pubertě, jsem příběhem odvařen a ohromen. Mají mé sympatie k objevování a budování, ale jako rodič i antipatii k útěku. Film je velice dobře zpracován a režisér explicitně vede diváka za ruku. A nevadí to, naopak, jedná se o lehký a příjemný film do televize. ()

Jurcekk

priemerné.ale zase o tom ako si deti nerozumejú s rodičmi.... Tiež sa mi Mud zdal lepší. ... nedalo sa mi pristúpiť na hru, že sa stratili nejakí chalani čo majú v lese "za rohom" postavenú chajdu. A nedajú sa nájsť. Veď predsa ...spomente si na Zmiznutie. Rodičia s policajtami urobia reťaz a ten les za 24 hodín prezrú. tak na toto som nemohol pristúpiť. Taký priemerný film. Dobrý bol otec hlavného hrdinu. Ludia majú brutálne naložené. Mňa nevinímajúc.... ()

Klika

Pěkná příroda, a to je tak všechno. Občas fajný dialog. Jinak od chvíle, kdy se k borcům přidala ženská, bylo jasné, jak to s přísahou a partou kluků dopadne. Nápad na film pěkný, ale docela dost nedotažených míst. Moc jsem se nebavil. ()

Epco

Leto, pocit slobody, pokus o oslobodenie sa a samozrejme prvá láska. Destilát chlapčenských snov, dobrodružstvo o ktorom mnohý snívali a len málokto uskutočnil. Film má viacero nedostatkov, ale to nevadí v tomto prípade ide hlavne o ten pocit z návratu do mladosti, pocit s opätovného prežitia toho čo som možno zažil tiež. ()

Primus tesla

Když tak o tom přemýšlím tahle americká Chata v jezerní kotlině mě sice neoslovila tak mocně jako Mud a i výkony Joea a Patrcika nebyly tak přesvědčivé, ale přesto musím dát z 4. Proč Protože jsem četl Walden, protože jsem si vždycky chtěl postavit chatu jezerní kotlině, protož i já ví že krev není voda. A navíc absolutně v pravdě geniální Biaggio skvělé ztvárnění klukovských snů o svobodě a neskutečné bubnování na potrubí. ()

snupko13

Pripomenulo mi to istým spôsobom knižné diela od pána E.Setona, napríklad "Dvaja divosi", takže vďaka. A Biaggio by si zaslúžil sólovku :-P ()

baron156

Taková jednorázová letní oddychovka. Něco jako Nezapomenutelné prázdniny. Jak bylo řečeno, kdy někdo netoužil si sbalit saky paky (nejlépe s kamarády) a jít, toužit po dobrodružství a holkách. Neurazí a nenudí. ()

motyka52

Je to taková hříčka o útěku pryč, ale zase ne tak moc daleko, aby se nedalo dojít nakoupit smažené kuře nebo pozvat baby na večeři. Ze začátku to trochu sráží skoro až televizní look, taky mi vadilo, že jsem to těm klukům moc nevěřil, ale postupem času vás to do sebe vtáhne. Někde na třetině filmu to najednou z ničeho nic dostane ten správný feeling, chemie mezi klukama (i mezi klukama a holkama) funguje a k tomu je přišpendlený fakt dobrý soundtrack. A je všem doufám jasný, že bez Biagga by to celé bylo poloviční, že jo? ()

ProchySBK

Pokud vymizí takové filmy bude s filmařinou konec. Čistý neředěný filmařský zážitek, podpořen výbornými hereckými výkony. Bravo! ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)