Králové léta (festivalový název)

The Kings of Summer

Toy's House

(festivalový název)

The Kings of Summer

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2013, 96 min

Technicky opravdu výborný film. Hudba, kamera, střih, to vše je zde dokonalé. Příběhově a herecky a hlavně atmosféricky však o něco málo slabší, než Mud. I když se však od sebe žánrově liší, na jejich srovnání vyplynou silné stránky obou snímků. Musím přiznat, že jsem třem hrdinům fandil a každou vteřinu snímku si užíval. Nejvíce však drobné technické vychytávky a umě složené sestřihy, které tomu všemu dávají ten správný drive. Za mě rozhodně nadprůměrný rodinný snímek. Palec nahoru. 75%(26.1.2014)

• scartino

Dvě hvězdy za totálního magora Biaggia, který měl vlastně na bedrech veškerou zábavu. Ostatní bylo už v háji od samotného začátku filmu. Filmy, který se snaží navodit tu správnou atmosféru, ale pořádně neví, jak na to. Nevylepšilo se to ani po pár vykradených záběrech, které tomu spíše jen ublížily. Celkově mi tenhle film absolutně nic neřekl, ani náznak sebemenšího zaujetí, snad jen to, že se mi zde opět potvrdilo mé pravidlo, a to že jen ženská dokáže zesrat absolutní pohodičku, klídeček a vlastně skoro celoživotní friendship dvou kluků jen jedním zkurveným pohledem, kurvy :-).(6.12.2013)

ono to mohlo byť naozaj tak dobré, lebo na viacerých vtipoch sme sa s bratom smiali ako retardovaní a úplne najviac bola postava matky, ktorá bola čistý klon našej mamy, jednoducho vtipné by to bolo... ale pri všetkých tých nonsensoch, ktoré sa v tom filme udiali a že ich teda bolo hrozne veľa, spoilerovať nebudem, ale veď uvidíte (uvidíte asi tak každé 3 minúty niečo nové a nové)... tak preto len 58%(23.3.2014)

Schválně, kdo někdy nezažil pocit, že ho všechno a všichni serou a nechtěl se sebrat a jít někam do prdele? Králové léta jsou příjemným filmem o pár lidech, kteří to udělali a chvilku si žili, aniž by je cokoli obtěžovalo. Ne, že by to byl kdovíjaký filmařský zázrak, ale na jedno podívání to byla moc pěkná věc. 80%(2.8.2017)

Publikum v narvaném kině kolem mě mi při projekci přišlo o poznání vstřícnější než já. Ne že bych tento film sledoval s nezájmem nebo že bych se nezasmál pár slušným fórkům, ale popravdě mě to celé spíš jen... nudilo. Snad je to mým věkovým odstupem od hlavních postav, že mi jejich problémy přišly nicotné a vzdálené, a příliš sympatií jsem si k nim nenašel. Což je zrovna u tohoto filmu dost problém, protože nějaký příběh zde hraje až druhé housle, a akcent je zde položen právě na postavy. Herecké výkony jejich představitelů mi přišly spíše slabší (zvláště Erin Moriarty je vážně strašná), a extrémně mě iritovaly ty jejich umělé fousky (protože nevěřím, že byly pravé). Pokud jde o celkové technické zpracování, hodnotím ho jako slušný řemeslný standard, který neurazí, ale ani nenadchne - osobně mám třeba pocit, že stejným stylem kamery se dneska točí většina podobné (rádoby)nezávislé produkce, a podobné filmy mi už začínají v hlavě splývat. Když si k tomu přidáte variování notoricky známých motivů (milostný trojúhelník, generační propast, hledání identity...), kterého jste zde svědkem, nemůžete se ubránit dojmu, že se vám tento film skoro jistě za chvíli spolehlivě vykouří z hlavy, protože splyne s hromadou podobných filmů, kterých jste už museli vidět mraky. Za mě slabší 3 hvězdy.(29.4.2014)

• - Natáčení probíhalo v amerických státech Severní Karolína a Ohio. (Terva)

• - Nick Offerman a Megan Mullally, ktorí vo filme stvárnili rodičov Joea (Nick Robinson), sú v reálnom živote takisto manželia. (MikaelSVK)

• - Po záverečných titulkoch ešte nasleduje jedna krátka scéna s Biaggiom (Moises Arias). (MikaelSVK)