Králové léta

The Kings of Summer

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2013, 96 min

• schizmo

Boha! Chce se to tvářit jako oduševnělý snímek o útěku teenagerů do divočiny, ale příběh je tak plytkej a děj nahodilej, bez emocí nebo hloubky, že to musí urážet každého trochu náročnějšího diváka. Chce se to tvářit jako drama i jako komedie, ale není to ani jedno. Chce to ukázat křehkost dospívání, ale ukáže to bandu kluků, kteří postaví chtrč v lese a u toho zabijí pár nevinných zvířat...(1.11.2019)

Joe i Patrick nejsou šťastni pod jednou střechou u svých rodičů a tak se jednoho dne rozhodnou, že si uprostřed lesů postaví chatrč, ve které budou žít a prakticky si budou moc dělat, co budou chtít. Když se k nim přidá ještě podivín Biaggio je o zábavu postaráno. Hodně příjemná komedie naplněná až po střechu feel-good momenty. Dětští herci podávají celkem slušné výkony, ale co film brzdí jsou dialogy. Opravdu nevím, kdy jsem slyšel větší nesmyslnosti během dialogů, které následně vedou k opravdu hloupým situacím. Překvapil mě Nick Offerman, sice mu prořízlá pusa zůstala, ale na něj je tohle poměrně vážná role. Příjemná a nenáročná záležitost.(3.9.2015)

"King of Summer" je odlehčené letní drama s dětmi na prahu dospělosti, které může zaujmout zejména svou vizuální podobou (lepší střih a kameru jsem dlouho u žádného filmu neviděla) a výborným soundtrackem.. Příběhově malinko pokulhává a scénář na mě působí poněkud chaoticky.. Charaktery postav (především těch rodičovských) jsou hodně nestabilní.. Každopádně mě bavil sarkastický a přisprostlý tatínek Toy (jen díky němu bych film dětem rozhodně nepustila) a kamarád mimoň Biaggio, kteří dodávali snímku komediální část.. Nick Robinson mi připomínal našeho herce Adama Nováka v jeho mladých herecky aktivních letech.. Lepší průměr ;-)(10.3.2014)

Útěk do divočiny pro novou generaci? To bohužel ne, na to jsou The Kings of Summer až příliš myšlenkově vyprázdnění a dětinští. Hlavní postavy nejsou zrovna sympaťáci a jejich důvody pro útěk z domova jsou pubertálně banální, ale po tom, co se film přehoupne přes trochu křečovitou úvodní půlhodinku, začne bodovat jedním omamně krásným záběrem za druhým a hlavně humorem, který připomene filmy Wese Andersona. V ten moment se z filmu stane dost zábavná a příjemně střelená podívaná a nebýt otravně zbytečné linky s Kelly a nevýrazného závěru, zaokrouhlil bych hodnocení nahoru. Takto to jsou silné tři. Jo, a Biaggio potřebuje spin-off!(11.1.2014)

Úsmevný príbeh jedného leta, keď sa traja dospievajúci chlapci rozhodli osamostatniť sa od rodičov. Život osamote v lese zvládajú prekvapilo ľahko. Toto odlúčenie však ťažšie prežívajú ich rodičia, kterí sú najprv prekvapení zmiznutím chlapcov a potom sa snažia pochopiť ich pohnútky. Priateľstvo Joea (Nick Robinson) a Patricka (Gabriel Basso) sa dostane do krízy kvôli ich citom ku Kelly (Erin Moriarty). Momenty prekvapenia vnáša do príbehu postava nekonformného až podivného Biaggia (Moises Arias). Niekedy rodičia pod vlpyvom svojich skúseností nedávajú deťom dostatok priestoru na život. Priateľsky alebo autoritatívne sa ich už dopredu snažia vmanévrovať na cestu životom. Ale niekedy stačí i krátky oddych jeden od druhého a obe strany získajú odstup, či nadhľad.(4.2.2016)

• - Po záverečných titulkoch ešte nasleduje jedna krátka scéna s Biaggiom (Moises Arias). (MikaelSVK)

• - V roce 2009 byl scénář od Chrise Galletta uveden na tzv. Černé listině, která obsahuje nejlepší hollywoodské nerealizované scénáře. Na této listině byly v tomtéž roce uvedeny také scénáře k filmům The Social Network (2010), Cedar Rapids (2011) nebo Take This Waltz (2011). (Nathanielmon)

• - Nick Offerman a Megan Mullally, ktorí vo filme stvárnili rodičov Joea (Nick Robinson), sú v reálnom živote takisto manželia. (MikaelSVK)