Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)
Trailer

VOD (1)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Trailer

MikyAff

Snímek, který zanechá lehké dojmy, ale po čase si vlastně nebudete pořádně schopní vybavit, o co tam konkrétně šlo. Jo, bylo to fajn. Byla tam ta skvělá střelené postava Biaggia, která tam měla neskutečný momenty, ale to nějak vše. Cítíte lehkou nostalgii, protože skoro každý toužil, a nebo touží, po tom takhle snadno vypadnout z domova a žít na vlastní pěst. Uchvátí vás ty záběry přírody a rozesměje pár scén. Jenže nic extra velkého to v divákovi nezanechá. ()

venison

"King of Summer" je odlehčené letní drama s dětmi na prahu dospělosti, které může zaujmout zejména svou vizuální podobou (lepší střih a kameru jsem dlouho u žádného filmu neviděla) a výborným soundtrackem.. Příběhově malinko pokulhává a scénář na mě působí poněkud chaoticky.. Charaktery postav (především těch rodičovských) jsou hodně nestabilní.. Každopádně mě bavil sarkastický a přisprostlý tatínek Toy (jen díky němu bych film dětem rozhodně nepustila) a kamarád mimoň Biaggio, kteří dodávali snímku komediální část.. Nick Robinson mi připomínal našeho herce Adama Nováka v jeho mladých herecky aktivních letech.. Lepší průměr ;-) ()

ivishka

Nečekala jsem ani, že se tak královsky pobavím u tohoto filmu. Když pominu ten nereálný základ ( jako například, že když si někdo jen tak postaví dům uprostřed lesů, tak jim na to nikdo nepřijde; dovolování si na policisty apod..), tak musím zhodnotit celkový dojem z filmu a ten byl více než dobrý. Naprostá většina hlášek, které neztrácely na pádnosti už díky tomu, že herec, který měl možnost je říkat, nehnul ani brvou... Líbily se mi i občasné detailní záběry přírody. Nejvíce mě ovšem pobavil Moises Arias už jen svým vzezřením :-D. P.S. Myslím si, že film je také docela dobře ztvárněnou vidinou snu, který měl snad každý - žít někde sám bez všeho hluku a zmatku kolem. I to dětské myšlení se mi moc líbilo :-). ()

V.Silver

Tenhle film formou vyprávění a postavami trochu připomíná materiál Wese Andersona, pokud by se držel víc při zdi a nebál se místy "zaběhnout" do vážného dramatu. Hlavní hrdinové jsou příjemně roztěkaní, nepůsobí jako profesionální herci, což jim paradoxně přidává na uvěřitelnosti, protože v jejich hereckém výkonu zůstává cosi chlapecky plachého. Každému se to určitě líbit nebude, ale za sebe mohu s klidem dát 75%. ()

ScarPoul

Slabosť pre prírodu a fuck you society si ma značne získalo. Pomalé tempo, hravá kamera a ľudská réžia. To, čo ma ale dostávalo do kolien a za čo som veľmi rád, že som sa k tomuto snímku dostal je Nick Offerman. Ten človek je absolútne parádny. Čo slovo, to hláška. Ak by som si mal dakedy vybrať s kým by som mohol natočiť film a mohol by to byť ktokoľvek, tak by to bol on. Inak také hodnotové. Možno ani nie tak zaujímavé, ako by mohlo byť, ale každopádne veľmi príjemné. A pokiaľ budú dievčatá s veľkými výstrihmi utekať a ich prsia budú skákať, ja sa budem pozerať. Veľké prekvapenie hlavne pri Moisesovi Ariasovi. Tak nejednoznačná a pritom zábavná postava sa len tak nevidí. ()

• Nick Offerman a Megan Mullally, ktorí vo filme stvárnili rodičov Joea (Nick Robinson), sú v reálnom živote takisto manželia. (MikaelSVK)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2013, kde sklidil mnoho nadšených ohlasů diváků. (Terva)

Související novinky

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)