Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue. Hellboy musí "Královně krve" zabránit, aby seslala na svět lidí smrtící morovou ránu. Ta však potřebuje nejprve nabrat síly poté, co ji v dávných dobách zabil samotný král Artuš a její rozčtvrcené tělo ukryl napříč celou Anglií. Rohatý cynik má naštěstí k ruce svého nevlastního otce, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarádku Alice, mimořádně nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokující pravdu o svém původu i poslání. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (631)

liskam 

všechny recenze uživatele

Už když jsem odcházel z CSFD projekce tak mi bylo jasné, že jsem viděl film, který rozhodně nebude sedět každému. Film kterém se vůbec nepovedla humorná stránka, ale naproti tomu film který je dokonalý v mnoha scénách a až si mnozí diváci pustí film znovu, myslím že díky tomu půjdou s hodnocením výše. Další ze slabších věcí je hudba, tak nějak jsem ji nezaznamenal. Naproti tomu pozitivní věc je vyprávění příběhu a to že z Hellboye udělali potomka krále Artuše navíc tímto způsobem by se mohlo v budoucnu stát legendární. Takže za mě veskrze pozitivní filmový počin. A s výhradami dávám 4* a nějakých 74% ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Nechat padesátimilionový velkofilm napsat celovečerně debutujícím scenáristou a předpokládat, že to pak bude v režii béčkařského řezníka z Anglie „nějak“ fungovat, je opravdu ignorantská kalkulace a dobře producentům tak, že film propadl. Ač zde zřejmě byly snahy se fanouškům komiksové předlohy zavděčit, Cosbyho scénář pro dvouhodinový film absolutně nefunguje a působí jako přeplácaný a nesoudržný paskvil, kde ploché postavy mezi sebou nemají pražádnou chemii, nejsou z nich cítit žádné emoce, ba i jejich motivace ve všem je naprosto mělká nebo rovnou zcela nahodilá. Hellboy působí jako počítačová hra, kde skáčete z lokace na lokaci, abyste pokaždé dostali klíč, který vás posune někam dál v povrchním (a zdánlivě nepotřebném) ději. A k tomu hromada, ale opravdu nechutně velká hromada digitálního bordelu. Ale když dám stranou i ta nejzákladnější očekávání, co od každého filmového média mám (jinými slovy vypnu mozek), zkrátka mě to jako diváka absolutně nebavilo. Já vlastně po těch dvou hodinách nepřišel na to, čím mě tenhle otřesný neúspěch měl zaujmout. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Byl jednou jeden... ale pohádka to nebyla. Nový Hellboy je v mnoha jednotlivost zajímavý, pro čtenáře Mignolovy předlohy příjemně doslovný, ale jako celek bohužel nefunguje. První dny těch vyděšených reakcí bylo tolik, že už jen doufám v brzký klid v Comics Centru. Docela jsem si užila Babu Jagu a chaloupku na kuřích nožkách. Ale o moc víc ne. Snad Humra Johnsona a potitulkové scény? Předchozí filmy jsou pořád gold a ještě lepší jsou animáky. #čsfdprojekce ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Chaotický střih, neobratný styl vyprávění a drsňácká hudba mě vedly k myšlence, že film natočil mladý začátečník, co chce být cool, ale nemá na to. Ale kdeže. .. Tohle je dítko starého harcovníka Neila Marshala. Hmmm... Budu věřit, že za nevyrovnanost a rozvrkočenost (už úvod je plný klišé a moc hrrr) nového Hellboye může studio. Del Torrovy Hellboyové jsou vizuálně a příběhově jiná liga, ale tady jsme se alespoň dočkali příběhu naznačenému (a nikdy nedokončenému) v Golden Army - Hellboy coby nositel Apokalypsy. A ten Rkový rating je fajn, vytržených a utržených tělesných částí je požehnaně. PS: Super české titulky! ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle se nepovedlo vůbec. Nuda od začátku až do konce a kdybych třeba na půl hodiny odešel v průběhu filmu a záchod a pak se vrátil, vůbec bych nepostřehl že je něco špatně. Jen tak tak, že jsem nedal odpad. Tohle 2 hodiny dlouhé nic, které je ještě odkázané na pokračování?! No to si snad dělají leraci. 10% ()

Galerie (180)

Zajímavosti (23)

  • V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková a potitulková filmová scéna. (Rominator)
  • Keď sa Hellboy (David Harbour) vracia z Mexika na základňu, hrá skladba od rockovej kapely Black Rebel Motorcycle Club s názvom „Beat the Devil's Tattoo.“ (Patrik200s)

Související novinky

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (více)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (více)

Reklama

Reklama